Как да накарам бившата ми жена да спре да тормози натоящата ми?
Здравейте на 33 години съм от Варна , казвам се Цветелин . Проблема ми е много сериозен ,и за това мисля да ви го разкажа малко по сбито . Много малък бях когато се роди първата ми дъщеря , бях на 18 бившата ми съпруга и тя беше на толкова , всъщност ние бяхме от един клас и така станаха работите ние ходихме и тя забременя , а бременноста и беше доста тежка и задължително трябваше да задържи детето , понеже имаше опасност и за нея . Станахме родители на 18 години в 12 клас . Нямах никаква представа как се гледат деца , а не исках родителите ми да се бъркат , нито нейните . Много трудно я отгледахме , до четири годишната и възраст тя спеше в нашето легло и ние с жена ми спяхме на смени , защото почнеше ли да плаче и господ не можеше да ни помогне да я утешим . Жена ми беше много способна в ръцете , беше страхотна домакиня и когато спестявах някоя паричка ми правеше кеф да я заведа в някой магазин и да я облека от горе до долу . След време разбрах , че всъщност тя е много лош човек . Отдели ме от приятелите ми , от сестра ми от двамата ми братя . От къщи ходих на работа и от работа в къщи . Никога не съм си позволявал да и викна или да я обидя , защото когато дъщеря ни беше бебе , веднъж бях влзъл в стаята викнах и малко по силно и детето се разплака , просто ме беше страх да повиша тон . Дойде времето , в което станахме родители за втори път , този път бяхме подготвени , но синът ни не ни беше подготвил такава изненада . Когато той се роди проблемите и станаха не избежни доста често съм излизал и не съм се прибирал по няколко нощи , не исках да живея при такава лоша жена като моята . Една нощ излязох и отидох в една дискотека . Бях доста модерен за времето си , а и още мисля , че ставам . Обици , ланци , гривни , татуйровки къса коса прическа , мечтата на всяка . Тогава там се запознах с момичето , което танцуваше , беше красива и все още е ... Руса слаба големи гърди стегнати крака и дупе точно мой тип жена . Няколко пъти се виждахме само по кафе , но нататък реших да и кажа , че имам тръпка към нея . Мина доста време аз продължавах да потдържам отношение с нея , но реших да се разведа . Тръгнах с една риза на гърба и едни дънки на гъза ... Нямах нищо друго . Събрах се с моето момиче и създадохме перфектен дом , а и тя е моя прителка все пак на първо място . Бившата ми спираше децата ми да идват при мен . Откзах да плащам издръжка , защото знаех , че тя храни и облича любовниците си с мойте дрехи и мойте пари . Почнах да давам парите на децата на ръка , те все по рядко идваха стиган се до там веднъж на 2-3 месеца . Давах им по 200-300 лева на ръка и ги молих да не казват на майка си , защото тя ще им ги вземе . Започна да звъни и на приятелката ми да говори против мен , че съм и нанасял физически и психически тормоз , че съм я бил с колан и куп дивотии породени т болния и мозък . Казала и : Как можеш да разделиш две деца от татко им върви си остави моя Цецо на мира и просто тя срина всичко приятелката ми няколко пъти си тръгна , за сега слава богу се прибра и си е при мен . Искам да ми кажете как да накарам бившата ми жена да спре да тормози натоящата ми ?!

Коментари

1.   Нещо не схванах защо е толкова лоша бившата ти - ако те е отделила от близките, значи ти си и позволил. А и за младо семейство е добре да е по-далеч от близки, обикновено те все за добро се намесват и накрая ги забъркат едни редки. Дали и при вас не е било така? Много млади и глупави сте се оженили и затова по някое време сте се сетили да живеете изпуснатото - "Обици , ланци , гривни , татуйровки къса коса прическа , мечтата на всяка" - за семеен мъж на 33 ми изглежда инфантилно и неизживяно детство. Както и да е, бившата ти не може да спира децата да идват при теб - има си съдебно решение, друг е въпросът ако те не искат да идват или тя ги настройва, издръжката, за съжаление, или я превеждаш на бившата си жена, или я даваш на ръка - и в двата случая тя може да я прибере. Колкото до тормоза - саморазправата не е за препоръчване, подайте оплакване в районното, колкото и муден да е процесът, и се надявайте и тя междувременно да престане.
Мечо Пух

2.   Много си зле - да зарежеш двете си деца и майка им......
Толкова си смотан - а и както се описа си просто отблъскващ.

3.   До 1 значи проблемът е винаги вмъжа, а женските са винаги невинни така ли???????????

4.   Жена ти лоша, а ти идеален! Нещо не можа да ме убедиш в това!

6.   300 лева за 3 месеца на две деца. Абе, нямам деца ама мислиш ли, че едно дете може да живее с 50лв на месец? И наистина не се разбра защо жена ти е лош човек. Или ти просто реши да си поживееш малко по дискотеките? Или проблема е, че те е отделила от близките ти?
Ралф

7.   До номер 3 - едностранна вина няма, но от писмото не се разбира, авторът изцяло обвинява за разрива бившата си съпруга. Сигурен съм, че и тя има трески за дялане, но как да се разбере?
Мечо Пух

8.   Съгласна съм, по-добре разкажи какво има лошо с тази жена, защо е толкова зла?

9.   Ами какво и е лошото ли-спирала е милия човечец да не ходи модерен и натокан по дискотеки.А тя,лошата,да гледа двете дечица в къщи!А младата приятелка с големите гърди никои да не я тормози!Пълно е с такива идиоти в тоя свят!

10.   А пък на такива като номер 9 мъжете са им виновни за всичко. Стига жените се крихте зад собствените си грешки. Ако някои мъж е такъв то е заради маика му, която е жена като вас.

12.   Ти си от онези дето са си останали от 18-тата година желаещи да имат много приятелки и гаджета, . Само да ти кажа, че бившата ти те е подозирала, защото е било нормално на такава възраст да ходиш по други, а да си имате дете което седи с майка си вкъщи.

13.   Много лоша таз жена, бре. А ти напрово си идеален. Докато лошата и гадна жена седи вкъщи и гледа две деца, от които едното е бебе, готви ти, чисти, пере ти гащите, будува по цяла нощ с малкия, ти - добричкия - се размотаваш по дискотеки, накичен с ланци като цигански кум и "сваляш руси слаби и с големи цици". Та ти си направо светец, бе братче. И каква е таз издръжка толкоз голяма - цели 300 лв. за три месеца на две деца - та те направо ще се разхайтят с по 50 лв. на месец. Я, спри тия глезотии и ги давай тия 300 лв. на русата с големите цомби.
Ей, аман от пустиняци!!!

14.   Не те поэнавам, не энам кой крив, кой прав, но и двамата сте направили грешки.
Прекалено млади сте се вэели, още нищо не видели от живота.
На теб още ти се е живеело(дискотеки и прочие), а тя в желанието си да съэдаде семейство е ограничавала и теб и себе си даже.
Обаче вече сте на по 30 + години хора. Седнете и се раэберете като такива. Не се карайте и обиждайте.
Тя и да е проклета, както каэваш, ти също едва ли си толкова идеален. Не эамесвайте децата в таэи история.
Те какво са виновни? И така ли искате да ви эапомнят?

15.   хм

Конкретно на въпроса ти, защото тук хората започнаха да сипват на горещи лъжици обвинения без да помислят, че няма как да обвиняваш някой, който не познаваш.

Първо поговори с новата си жена. Обмислете си заедно някаква стратегия, това и тъкмо ще ви сближи още повече - все едно правите някоя беля заедно. Посъветвай се със нея за децата, тя ако те обича ще обича и тях и ще иска да ги взимате примерно събота и неделя, ще се опита да им бъде приятел. Ако е сериозна и отговорна няма да се изнася, защото бившата й трови живота, въпреки че новото семейство винаги мъкне злобната първа съпруга (в случаите, когато тя си е злобна, не говоря принципно). Тя самата (новата ти) трябва да знае какво очакваш от нея и какво може да очаква от първата ти съпруга... Поговорете по проблема - належащо е. Виж тя какво мисли, как си представя нещата, може да се страхува да ти сподели, може да иска да те пита нещо. Не я изолирай от децата си и тя ще се почувства много обичана от теб, не се ли чувства обичана - няма да ти е подкрепа във "войната"
Сближи се още повече с нея, измислете заедно какво и как да правите. Нека тя почувства, че й се доверяваш.

Второ! Майката настройва децата ти - това да то е ясно. Тя е обидена, наранена, чувства се в правото си (такива жени бол - няколко има и в горните коментари) Работи по въпроса. Парите не купуват обич. Сприятели се с тези деца, излизайте, играйте заедно, забавлявайте се и на теб ще ти е хубаво като си спомниш детството покрай тях. Вместо да им даваш пари - изведи ги на пазар и със тези пари им накупувай неща, които майка им няма как да им вземе - дрехи, маратонки... от каквото имат нужда. Отвори една сметка и там вкарвай всеки месец по колкото си прецениш, виж какви са възможностите за влогове - нека те да имат право да я използват, когато станат пълнолетни. Прекрасен подарък за абитуриентския им бал ще е примерно. На никой не казвай за тази сметка, само ти си знай и приятелката й. Не я изолирай по никакъв начин.
Сега идва лято - организирай една почивка някъде, плати я. Имай своето време с тези деца. Но питай тях, в присъствието на майка им дали искат да отидат с теб или не. Не й позволявай да ги настройва.
Знаеш ли какво правеше една позната относно тези почивки. Тя казва: Не може, децата имат други планове, пък и дрън, дрън измисляше ги велики само и само да не отидат с баща си, а после на децата си казваше "Ето го този ваш татко (и на всички останали де) ходи си по моренца, а да видим какво ще ви донесе оттам"
Ти с жена по хитрост не можеш да се бориш - но приятелката ти може. Майка ти и сестра ти също могат.
Спечели си своите съюзници.

Трето! Заплаши бившата.. дръж я с нещо. Кажи, че ще я обявиш за луда ако се изправите в съда и ще вземеш попечителството (по прицип е малко трудно да се случи, но тя не го знае) Не се впускай много в блъфове.. все пак е жена - ще те усети.

А относно това, че тормози новата ти приятелка. Добре че знаеш все пак, аз не бих казала, че бившата ме тормози, за да не създавам проблеми и щях направо да се изнеса без думичка да кажа. Та... срещни ги двете, измисли някакъв друг повод - примерно да се разберете за предстоящ празник, пътуване, завършване на учебната година. И накрая питай бившата си: "Кажи сега, имаш ли нещо да разказваш ти, в нещо да ме обвиняваш - тук и сега, пред мен, а не зад гърба ми" Приятелката ти ще усети лъжата, ти дори онази да започне да зловони, не обръщай внимание.. просто слушай и накрая кажи "с каква цел го правиш? какво точно искаш да постигнеш с тези измислици" Да я видим после дали пак ще звъни и дали пък приятелката ти ще й се връзва...

хайде и успех

16.   Жена ти не е проклета, а просто не може да те понася.
Вече си й дал и поводи да те мрази.
Забранено ли е човек да се поддава на естествените си емоции?

17.   Абе, № 15, ти сериозно ли? ! Да вземе попечителство над децата? ! Ами, че той не ги иска. Те са бреме, те отнемат време, искат грижи, с тях не може да се ходи по нощите по дискотеки. А човекът иска да живее като ергенче, да сваля мадами, да се забявлява. И как да ги задели тия пари в сметка, нали русата и слабата иска прически, парцалки, клубчета и т. н. Ако заделя в сметка, за нея какво ще остане.

18.   от 15 до 17

Аз пък никъде не прочетох, че русата иска парцалчета. Нито прочетох, че той не иска децата си. То е много лесно да се настървяваме, ама явно е доста трудно да погледнем човека тетат и да го разберем, а?
Излизал е на дискотеки, когато жена му е станала нетърпима и за ад избегне скандал, поредния... е излизал. Там се е запознал с друга жена, която е обикнал. Развел се е - не се е крил с любовница в продължение на 10 години. Постъпил е честно спрямо двете, а сега го изкарахте едва ли не най-големия парцал на света.

И какво за русата. Тя не издържа на психическия тормоз, който бившата е решила, че има правото да й налага. И защо го е решила, защото мислите са й ограничени, също като твоите...

Съжалявам хора като теб. Първо са ми смешни, после си мисля с колко ли злоба живеят в сърцето си...

ето ти малко цитати от историята:

Нямах нищо друго. Събрах се с моето момиче и създадохме перфектен дом, а и тя е моя прителка все пак на първо място. Бившата ми спираше децата ми да идват при мен. Откзах да плащам издръжка, защото знаех, че тя храни и облича любовниците си с мойте дрехи и мойте пари. Почнах да давам парите на децата на ръка, те все по рядко идваха стиган се до там веднъж на 2-3 месеца.

Започна да звъни и на приятелката ми да говори против мен, че съм и нанасял физически и психически тормоз, че съм я бил с колан и куп дивотии породени т болния и мозък. Казала и : Как можеш да разделиш две деца от татко им върви си остави моя Цецо на мира и просто тя срина всичко приятелката ми няколко пъти си тръгна, за сега слава богу се прибра и си е при мен. Искам да ми кажете как да накарам бившата ми жена да спре да тормози натоящата ми? !

19.   Щом да звъни по телефона и да казва на жената да оставела нейния Цецо - представете си!

Авторе, изискай ограничителна заповед. Запишете тормоза, така ще се докаже, че тази жена не е психически стабилна да гледа децата си и ако желаеш можеш да ги вземеш (за предпочитане е).

Успех! Действай.
Мисли най-вече за децата си! ..

20.   хахаа абе номер 2 коментара ти е доста противен
аз се ожених на 16 и никога досега не съм имал проблеми
имам дъщеря на 5 е айде кажете ми вие как успявате щото на мене ми е доста лесно и знам как се гледа дете

21.   Проблемът е изцяло в теб, изперкал си. Не си бил готов да се жениш на 18. Обаче си се сетил след две деца. Това е положението. Но ти си се прехендрил още по-зле като си отишъл при друга жена, а си оставил семейството си да се оправя само. 'Новата ти жена' не ти е жена, а играчка за порасналото дете, което си. Истинската ти жена изпитва липсата на татко на децата си. И представи си какво е да ти го напише мъж, а не някоя от дежерните женки в сайта.
Много си зле човек, объркал си си живота. Започнало е добре, с изпитания, проявил си разбиране, после сте поотгледали две деца, видели сте, че не сте баш един за друг, ама две деца има вече. Е - ще трябва да се примириш, че и женати има нужда да влачи любовници - щом ти първи си си бил камшика по дискотеки. Какво и е злото, така и не разбрахме. Сигурно и тя си има проблеми, няма идеални хора, ама какво толкова е направила. Знаеш ли какви жени има - поразрови сайта и направо ще ти се получи естествена пънкарска прическа - ще бъдеш 'готин' на далавера.

23.   Оф като почнете - старата не била лоша, новата не била истинската му жена... Познавате ли ги? Аз не и затова не мога да кажа, че едната не струва или другата не струва. Това, което знаем, е, че се е оженил твърде млад, на практика не е направил съзнателен избор и е разбрал, че не може повече да живее с тази жена. Да го разстреляме на площада ли? Ако беше останал при жена си, щяхте да викате, че е мухльо, ако си беше хванал любовница, щеше да е виновен, че не се бори за брака си, като се е развел, е гадняр, че иска да си продължи живота. Какво е трябвало да направи, че да не го оплюете?

24.   Замисли се малко повече какво представляваш! Какви ценности имаш? Повярвай ми много ще страдаш като станеш на 50. Красиви тела, живот и то какъв? Ще дойде един момент в който сърцето ще крещи - пустота, защото си кух от вътре.