Всичко е игри и закачки докато единия не се влюби, а после вече не ми се говори.......
Преди една година се запознах с едно момче , започнахме да излизаме, разбира се, заедно с неговите приятели, събирахме се да купонясваме по цяла нощ. Беше много хубаво..но тогава аз го възприемах просто като един от компанията. Започнахме да си пишем в скайп, той ми пишеше всеки ден , за всякакви неща.. имахме и сериозни разговори , но предимно шеги.. с него можех да си пиша и по цял ден. Започнах да го чувствам по- близък.. стана ми много симпатичен. Чувствата ми се засилваха с всеки ден.. лягах си с мисълта за него.. събуждах се с мислъта за него. Понеже знам, че шанса ми да съм с него е много малък, аз се опитах да потуля тези чувства. Е, успях, но за кратко време..след това го исках още по- силно.. нямах смелостта да му призная какво чувствам и нещата продължаваха все по старо му. Постепенно спряхме и да излизаме, виждах го рядко, но поне продължавахме да си пишем в скайп... и така вече почти година. От както го познавам той не е имал приятелка .. все е сам, а толкова много момичета го искат . Аз мисля че той има чувства към моята най - добра приятелка , която не му обръща голямо внимание , а мен възприема просто като приятелка.. нищо повече. Сега му предстои да замине да работи в друг град, а аз няма да го видя месеци.. сърцето ми се къса... той постоянно е в главата ми .. по цял ден , просто не мога да го изкарам от там, а като го видя и нещо в мен трепва.. само да видя неговата усмивка и ставам толкова щастлива, а той дори не знае каква буря е в сърцето ми и как боли да го виждам, а да не мога да прегърна и целуна....... Знам че той ме цени много, но аз не искам само това.
Съсипвам се .. не мога да се позная, не мога да му кажа, защото ме е страх че вече няма да може да си приказваме както преди, че няма да е същото. Сега той заминава и няма да се чуваме месеци.. Не искам да заминава, това ме съсипва, а аз не мога да направя нищо..

Кажете ми как да го забравя, не мога да го забравя, това е една невъзможна любов и ме боли и изгаря от вътре.. не искам да изпитвам това чувство. Как да му кажа че го обичам.. нямам тази смелост.

Нали знаете : Всичко е игри и закачки докато единия не се влюби, а после вече не ми се говори.......

Коментари

1.   Ами аз нямам много опит, но от това което прочитам ми е ясно едно - ти трябва да му разкриеш чувствата си. Знам че вие момичетата почти никога не правите първата крачка и това е много лошо, но ако не я направиш после може много дълго време да се тормозиш, че не си направила нищо. Разкрий му се и това може дори да го накара да остане, а ако все пак замине поне вече няма да сте само приятели, а и нещо повече и той един ден ще се върне при теб. Успех!

2.   Знам какво е :) Всъщност в момента го изпитвам! Но както и да е.
Единственият съвет, който мога да ти дам е да намериж кураж (нещо, което не ми се получава) и да се разкриеш пред него.
По-добре така и дори да те отреже, отколкото после да се вайкаш и да се питаш какво щеше да стане ако си била директна с него.
Успех! Ще следя историята ти :)

*Syndrome

3.   Ами моме, покани го да излезете само двамата, на разходка, на кафе, няма значение къде, щом ви върви приказката. Насочи разговора към любов, връзки и т.н. И да не забравиш да му споменеш, че ти е добре, когато е близо да тебе и ще ти липсва като замине. Така де, тънки намеци, щом не искаш да си разкриеш чувствата на 100 процента. Мъжете понякога сме способни да не виждаме нещо, което е под носа ни :) Предполагам, че ще усети за какво става въпрос, пък знае ли човек, сама казваш, че отначало си го възприемала просто като един от компанията, не се знае как ще те възприеме той след месец примерно. Късмет ти желая.

Ale

4.   Кофти работа и аз съм в такава ситуация е малко по-различна де,но също изгарям по една невъзможна любов ..
А пък и отрязах един мой много добър приятел и вече 3 седмици не си говорим незнайно защо ;)))
Според мен трябва да му споделиш чисто приятелски за чувствата си,ако е сериозен и мислиш,че би могъл да те разбере ;)
Успех миличка!

5.   Определено имаш голям шанс да си с него. сега ще ти споделя моето мнение, пък ти както решиш. От както се помня съм сам. Липсва ми онази, моята половинка. Нали знаеш като се прибереш да има кой да прегърнеш да се успокоиш да ти стане миличко, да чувстваш някой до теб. Аз съм от другата страна. Момче съм което не се решава да разкрие сърцето си пред момичето на своя живот. Виж, аз нямам шанс. С нея никога не сме си говорили на тема любов. Познаваме се от 6 годишни. Тогава отношенията ни не бяха много добри, и незнам как всичко прерастна в такава обич. Сега не мога да мисля за никоя друга освен за нея, и това ме спира да запълня празнината. С вързани ръце съм. Може би ще и споделя чак когато завършим даскало, и всеки поема към своя път. Немога да преживея отхвърляне сега. Проблема е, че още цяла година ще сме в един клас. Самотно ми е колкото и хора да има около мен. човек без половинката си не живее щастливо, просто никой не си признава. Сигурно и на него му е тъжно че си няма половинка. Споделик му чувтвата си сега, няма за кога да се отлага. Може би той чака точно това.

6.   Щом се разбирате и си пишете, мисля, че има шанс "невъзможната ти любов". Мисля, че трябва директно да му кажеш какво чувстваш, без намеци, защото много често с намеци се объркват още повече нещата. Сигурно те е страх да не те отреже или да не си развалите отношенията, но помисли си как ще се чувстваш ако и той изпитва същото?! Не е ли по-обре да рискуваш?! Щом ти е трудно да събереш смелост му кажи в скайп- по-лесно е...Или ако останете сами.. просто го целуни (аз така направих, но в моя случай нещата с апо-сложни :D )
Дествай смело! Успех :)

Мег*

7.   Това с първата крачка не го разбирам. Не се получава. Винаги съм си мислела, че само децата си признават по директен начин кое момиченце/момченце харесват, а при възрастните се получават нещата по съвсем различен начин.
Моля тези с изминали връзки да споделят как се получават нещата всъщност :)

8.   Номер 7 и аз съм на това мнение.

9.   Тоя пич май е гей и затова не те иска

10.   Не е гей :D сигурна съм..ама незнам как да му кажа

11.   от авторката

нещата са си все същите, макар да е изминала още 1 година...