Той гледа профили на бивши
Здравейте. Скоро разбрах паролата във фейсбук на приятеля си. Влязох в хронологията на търсенията и видях, че през определен период от време приятелят ми гледа профилите на бивша, с която е ходил 4 години и на друга бивша, с която е ходил само 2 месеца. Имаше и търсения на момичета, с които е имал забежки. Забелязах, че посещава профила на тази, с която е ходил 2 месеца по-често от сериозната му връзка. Минало е доста време, откакто е приключил връзка с тях и нито си пишат, нито нищо, само им гледа профилите. Защо? Нещо ли му липсва? Много ревнувам и не знам какво да мисля... От любопитство ли го прави или още има чувства? Аз не помня да съм изпитвала такова желание. На вас момичета случвало ли ви се е да разберете и как реагирахте? А вие, момчета, правили ли сте така? Приемам всякакви съвети. :)

Коментари

1.   Ти си направила огромна грешка да разбиеш паролата на човека - за мен това е по-лошо от изневяра и не бих стояла с теб и 2 часа, ако разбера това. Мисля, че всеки има нужда от лично пространство и ако го няма, всяка връзка е бреме.
Мъжът ми е на 50 г. и хората на неговата въЗраст вече масово имат профили - наскоро го намери приятелка, с която е бил преди 30 г. - лошо няма! За Бога, не притежаваме хората и ако нямаме доверие на партьора си, защо сме с него.
Да гледа профили е Ок, това е лично пространство, но да разбиеш фейса на проятеля си е дори противозаконно и най-малкото ГРОЗНО

2.   Не мисля, че има чувства към тях, по-скоро е любопитен какво е станало с живота им. Обаче наистина е малко подло да му влизаш в профила така. Аз бих била обидена ако разбера, че някой ми влиза в профила без разрешение. Не, че ще намери нещо кой знае какво, но просто показва, че човекът не ми вярва и си позволява да прекрачи границата на личното ми пространство.

3.   Е защо ги гледа... :))))Ами може да има хиляди причини, някой от тях може да те устройват, други не и така. Едно е ясно само той знае, отговора, но ако разбере, че си ровила там, където не ти е работа, ще ти бие шута без обяснение. Аз лично съм доста ревнива, и до някъде те разбирам, но на твое място бих си мълчала, защото згафилата си ти. Друго щеше да е ако го беше хванала в крачка, но сега по добре си трай, и ако ме питаш не рови там където не ти е работа, за да ти е мирна главата.

4.   На теб не ти ли е любопитно бившия ти с коя се занимава и какви неща качва?

5.   Ако те са го зарязали - значи просто по някакъв начин не ги е преживял напълно. Ако той ги е зарязал, то може да е и само на база "секс".

6.   Напълно съм съгласен с номер 1 по отношение на личното пространство той си има личен живот. аз мисля, че той ги гледа защото му е интересно да види как вървят нещата при тях, дали си иамт нови гаджета, дали рабтят, НАРИЧА СЕ ЛЮБОПИТСТВО. Ще ти дам мой пример, който не е свързан с гаджета. Бях администратор на един сайт, изключиха ме от него и дълго време следях какво се случва, има ли нови админи, дали са свестни, без да коментирам и т. н. Нещо от сорта на любопитство. Ако си бил близък с някой и нямаш какво да правиш гледаш да запълниш времето с така наречените ''клюки''!!! Ако ти нямаш доверие на приятеля си (не ми казвай, че му имаш, ако си МУ ВЛИЗАЛА ВЪВ ФЕЙСА ЗМАЧИ Е ДАЛЕЯ ОТ НЕДОВЕРИЕ!

7.   Голяма работа, че е гледал профили на бивши. Аз го правя постоянно и нямам чувства, просто ми е интересно какво става с хората, правя си сравнение те докъде са стигнали, аз докъде съм и така. Нищо кой знае какво, но в главата на параноика нещата текат по съвсем различен начин.

8.   И ревнуваш защото е твоя собственост или?
Щом е с теб значи има чувства!

Лена

9.   От любопитство, и аз гледам бивши приятелки за да видя дали са вече женени имат ли деца просто любопитство и нищо повече, повярвай ми!

10.   И на мен се е случвало от любопитство да гледам профили на бивши приятелки. Конкретно в моя случай най-често оставам разочарован, когато им видя профилите, защото осъзнавам, че са ми говорили едно, а истината се е оказала коренно различна, но това е друга тема. Да са живи и здрави, вече така или иначе не са в моя живот, дано да са намерили реалното щастие, защото на снимки във Фейсбук всички са много щастливи и весели, ама в действителност не стоят точно така нещата.
Но идеята е, че не е чак толкова странно да отваряш профили на бивши приятелки/приятели, най-малкото за да видиш кой по какъв път е поел, и как му се е развил животът. Даже допускам, че и авторката гледа профили на бившите си гаджета, ама понеже си е тя самата, сигурно няма проблем, ама нали е хванала гаджето си, та дай сега да го изкараме като едва ли не нещо скандално...
Ако има още чувства към някоя бивша и все още и гледа профила, според мен това само допълнително би го наранило, затова надали би си го причинявал, така че вероятно наистина гледа просто от чисто любопитство, нищо повече.

11.   Какво любопитство е това? Няма що! И то на всичките си бивши да гледа профилите. Аз не бих се занимавала с такъв, не се знае какво може да последва след това "любопитство".
Ама няма какво да направиш в случая освен да се преструваш, че нищо не си видяла и да чакаш да стане нещо по-сериозно и да му биеш шута. Това е моето мнение, аз не толерирам такива простотии от някакъв си мъж. Някои по-горе се правят на широко скроени, но ако видят подобно нещо надали ще се почувстват много добре.

12.   не ревнувай и не търси във фейса нищо, ако иска да има нещо с тях, си има телефони, ще се уговорят без да ползват фейса, напоследък много значение се отдава на фейса, но се замисли ти твоята половинка във фейса ли я откри?

14.   И аз съм влизал така на моята в началото на връзката, даже съм и казал, че съм й откраднал паролите и ми беше много сърдита, даже и пишеха половината бивши, знам с колко е спала, кога с кой е била, коя кой се казва и съм и с други момичета преди това, хем тя се оказа най-свестна, всмисъл режеше ги и за срещи, държехе ги във фейсбука за да ги дразни по-скоро, хем ме е яд, че е спала с 11-12 момчета, а е на 23 години, някак си ми разби представата за дългосрочната приятелка, все ми тежи това, а пък още повече, че си общуваше с тях, докато беше с мен, въпреки че ги режеше ми беше неприятно. Гледаше само 1 бивш, с който е била 2 години, но вече е изтрила всички бивши, не общува с тях, но пък сега моят фейсбук е пълен с жени, не бивши, е има 1-2, но много жени, а тя няма нито едно момче, от време на време ми с сърди, но аз и казах, ти в началото на връзката ми ме правеше за смях да ме гледат и тия с която за една нощ си била и да се излагам с тебе, сега ще мълчиш. Съжалявам, всички от тук нататък ще ме нагрубят, но аз лично за жената до мен си представях да е по-непорочна, но защо не съм я оставил ли, защото всячески съм я изпитвал и се оказа сериозна, а не ку*ва, не ме е лъгала и използвала.

15.   Аз преглеждам регистрации на бившите си, защото си спомням секса, който съм правил с тях и това предизвиква по реживявания вмен.

16.   14, защо мислиш, че всички от тук нататък ще те нагрубят? Аз също мисля, че 11-12 тъпкача на 23 години си е сериозно достижение и ако бях го разбрал в началото на връзката, просто нямаше да има връзка. Иначе има над какво да се замислиш, защо тя вече няма никой в профила си, защо търпи ти да имаш и да и говориш по този начин. Вариантите са два - или има интерес да си натиска парцлите при теб, или си има вече друг профил, от който да комуникира с когото си иска необезпокоявана.
Към авторката - разглеждането на профили на бивши и аз съм го правил, вече ти казаха причините, но да повторя, сверявам си часовника без ни най-малка идея да има някакво връщане назад т. е. няма от какво да се притесняваш, а и ако нещо ще се случва то ще се случи и няма как да го предотвратиш. За разлика от други ще те посъветвам да продължиш да следиш какво се сучва тук и там, така ще се предпазиш от неприятни изненади. Аз знаех паролите, но никога не съм ги ползвал до момента, в който случайно забелязах комуникация (за която не беше нужна парола, дебнене, чакане, баене) - правех се на пич, уважавах личното пространство, имах доверие с глупата мисъл "доверие за доверие". Оказа се, че години зад гърба ми са водени разговори, безобидни на пръв поглед (здравей, как си, още ли работиш на същото място, как са роднините, какво прави новото ти гадже и т. н. ), чашката на търпението преля когато видях, че се захвана тема за миналото (помниш ли ме, никога не забравям тези, с които... нали се сещаш, ракийка пийваш ли, та обади се да пием по едно и т. н. ) - вярно, на всички покани за гостуване имаше отказ, но знае ли човек дали поканите не са били само на това място (а телефоните, а другите социални мрежи - следовател ли да ставам? ).
С две думи няма нищо ненормално към момента, но бъди нащрек за да знаеш кога да си събираш чукалата, а не да разбереш когато куфарите ти са вече пред вратата.
Не знам дали това е правилното решение и за това не бих го нарекъл съвет, но след една година мълчание и преглъщане реших да си задам въпросите. Първоначално имаше цупене, отричане, упреци, после като се видя наближаващия край тактиката се смени и в същност тази неразбория се оказа като катализатор за връзката, но горчилката от лъжата май ще си остане за цял живот. Единственото удовлетворение е, че комуникацията с бившия прекъсна (поне по този канал), но "поне" вече издава, че доверието го няма, а връзка без доверие (но не сляпо) не ми я хвали.