Излизали ли сте със стар ерген?
Аз се влюбих в такъв. Егоцентричен непукист. Разби ми нервите.

Коментари

1-50 от 88

1.   Абсолютно си права. Те са свикнали да не се съобразяват с никой и май да са сами най-много им харесва. Могат и да се влюбят и да са готини, но когато нещата станат сериозни започват да се изнервят и си го изкарват на човека до тях.

5.   Да ти кажа нещо те е привлякло явно в този човек, но за да не е семеен все още, явно наистина има труден характер и определено ще ти трови живота. Аз лично не съм излизала с такъв и може би и не бих!

6.   Оф, много са трудни. Лошото е, че са свикнали да не се съобразяват с никой, а това трудно се изкоренява.

7.   Аз съм от така наречените" Стар Ерген" и смятам че сте в облаците. Щом сте предубедени по добре потърсете проблема в вас. Това че съм самичък незначи че нещо ми има а че не съм попаднал на човека до себе си. До сега попадах на коя ли не, и по кокетни и по алчни и по егоистични и по разведени и да ви кажа честно май ще почакам докато си намеря сродна душа. Отностно дали съм сам напълно в момента ще кажа, имам си интимна половинка но не е тя избранницата. Просто наистина живота ми ме срещна с човека но имаше други разделящи единици и така все оше сам. В момента имам две кандидатки и то сериозни, изстрадали разведени едната по голяма от мен с две години другата с 10 по малка от мен но ме е страх вече от обвързване и неща да ги обърквам допълнително. По скоро си търся стара но моа на място макар и с дете но да е човека с когото знам че всичко е възможно и е на 100% с мен.

8.   До ном. 7: Прочетох два пътни написаното от теб. Струва ми се, че си ужасно объркан и дори сам не знаеш какво искаш. Хем настояща интимна половинка, която държиш в резерва / зле за нея, ако тя не е наясно с това/ , хем две нови кандидатки, които не си готов да приемеш, защото те е страх от обвързване, и на всичкото отгоре казваш, че все пак ти се иска сродна душа...
Как би я намерил тази „сродната душа”, ако ти самия не можеш да надмогнеш страховете и егоизма си ???

от една такава-онакава

9.   ходих с такъв четири години и половина казвам ви загубено време
няма толкова егоистичен и самовлюбен човек в себе си свикнал да се съобразяват само с него и неговите желания
каквото си реши това си прави това да му кажеш нещо или да се опиташ да го спреш да ходи някъде луда ще те направи да много ме обичаше но аз благодаря от такава любов правиш това което ти каже обличаш се по начина който той ти каже не излизаш никъде защото е страшно ревнив но междувременно тои си ходи с приятели по цели нощи и ти трябва да приемаш това за нормално
но най лошото е че този човек е интилигентен работи в банка и хората никога не биха предположили какъв е всъщност, искрено се надявам да не успее да заблуди някое друго момиче че тежко му:)

10.   понятието "стар ерген" направо ме разсмива... какво означава това изобщо... животът коренно се е променил за последните 20 години и е време да се отърсим от понятия които вече не са актуални... все по трудно става да попаднеш на подходящ човек, животът е по-динамичен и бракът вече няма такава стойност както в миналото... няма стари ергени или моми:) просто има хора които трудно правят компромис с това кого да изберат до себе си.

11.   Трябва да ви споделя, че съм на 33 и ходя със стар ерген на 40 години! Много е трудно и няма смисъл. Още в началото на нашата връзка ми казваше, че е имал дълги връзки за по 4-5 години, но жените не били за него. На всяка е предлагал брак, но за никоя не се е оженил. Все жените му били криви и неподходящи. Мрънка за брак 1 година. Когато се съгласих се отказа. Големи са егоисти и си правят каквото си искат и когато си искат. Разведена съм и въпреки, че има страхотна връзка със сина ми никога няма да го гледа... Иска само мен ама всъщност не. Бягайте от стари нереализирани ергени... каквото и да ви говорят.. Не си губете времето!

12.   Жените които сте коментирали - вие искате мъж под "чехъл". Мисля, че тогава ще сте по щастливи, ако той изпълнява това което му кажете, нали? Простичка е вашата задача, търсете си повече мухльовци, които не могат сами едни яйца да си изпържат. От мама ще минат на вас и проблема е решен. Но все ми се струва, че няма да сте точно щастливи и с такъв. Така е, по принцип мъжа така е устроен по природа, по егоцентрик, по самостоятелен, твърдоглав и не търпи много чуждо мнение. А дали ви харесва това или не, това майката природа не я интересува.

К.

13.   Влюбих се в един такъв.
По принцип не обичам да категоризирам хората с понятия като " стар ерген", "стара мома".

Влюбих се много в мъж на 41г., несемеен и без деца, не искам да изпадам в подробности за нашата ситуация, но истината е, че ми разби сърцето.
Изживях и продължавам да чувствам голямо разочарование.

14.   8 години се занимавах с такъв. Питаше ме колко деца искам, обещаваше ми какво ли не... Роди ни се момиченце, което той в крайна сметка не призна, понеже не бил сигурен, че аз съм човека за него. Тези съмнения бяха подклаждани и от майка му, която в началото ме канеше постоянно да оставам у тях, докато не се нанесох преди 4 години и животът ми се превърна във филм на ужасите. Постоянно бяха недоволни за нещо с майка си, всички усилия, които полагах потъваха някъде между дребните недостатъци на всяко нещо, било то че манджата ми няма достатъчно сол дори. Направих ремонт на къщата му, алпинеум в двора. Заприлича на дом, държах се културно с родителите му, грижех се за него. Слугувах им. Докато не забременях. Тогава той ме "помоли" да направя аборт, като не се съгласих, ме изхвърли на улицата. В момента е на 39 почти, детето ни е на годинка и си го гледам сама. Не си губете времето с такъв, потърсете си мъж, който ще е с вас, ще ви уважава и ще е отговорен към децата си.

15.   Съгласна съм с N10. безкрайно остаряло и глупаво е да се лепят етикети на хората и то само на база семейно положение. това, че някой е егоист, мрънкащ, дребнав и пр. е въпрос на характер и нагласа, а не на възраст.
и то визирате хора на по 40 г.! все едно слушам бабички, събрани на пейката пред блока.

16.   Здравейте,
Аз също не харвсвам определения като "стар ерген", "стара мома". И не смятам, че мъж около 40 годишната си възраст е престарял за семейство или пък деца.
Но така се случи при мен. Срещнах мъж на 42г., необвързан, без деца. В началото беше страхотно, направо се чудих как този страхотен мъж не е бил "зает" вече. Държеше се много отговорно и зряло, разясняваше ми високите си идеали - как вярвал в семейството, в брака, как бил против изневярата и др. подобни. До момента, в който не разбрах че има връзка с омъжената си колежка.
И ми стана ясно що за лъжец е. Тежко ми беше, болеше ме от лъжата, но продължих напред.
Това може и да няма връзка с факта, че е ерген, но.... щом до тази си възраст не се обвързал значи ила нещо( говоря за нормален мъж, симпатичен, интелигентен с добро образувание и доходи над средните). Верно, че имаше някой навици на самотник, но това не е нещо което не може да се преодолее, все пак никой не е идеален.
Та това беше моят опит със " стар ерген". Щом е сам до тази си възраст значи явно си има нещичко!
Този човек много ме нарани. Първо ме накара да му повярвам, а после разбрах, че всичко което ми е казвал са лъжи. Така, че вече ще имам едно наум.

17.   Ама как, на жените все мъжете им виновни :) Според жените само мъжете лъжат, само те се държат странно и отблъскващо, а жените все зрели, отговорни и по-по-най :))))

18.   В темата се обсъждат връзките с мъже, които по една или друга причини не са се обързали до една определена възразст и поради това влизат в категорията " стар ерген".
Така че, номер 17 коментара ти не е на място.
Ясно е, че съвършени хора няма.
Но не е толкова нормално мъж на 45г. да не е създал семейство и деца. Индикация е за проблем.
От личен опит : не се захващайте, разбих си нервите с един такъв!

19.   А ти искаш ли да ти изредя един куп индикации за проблем у 30-35 годишните жени? :))))

20.   Ами, давай изреждай, аз няма да се разсърдя въпреки, че все още нямам 30 години - все още съм на 29 :-).
А и вече срещнах човекът, с който свързах живота си ( надявам се за постоянно).
Определено и жените в тази възраст ако са сами (нямам предвид не са омъжени, а нямат човек до себе си) имат някакъв проблем.
Но както казах - няма съвършени!
А ако ти си един от въпросните господа, разкажи как са нещата от твоята гледна точка, може така да помогнеш на някоя жена да разбере човека до себе си.
Винаги има и изключения.

21.   Не, не съм стар ерген. Всеки може да има някакви проблеми, мъже и жени. Ама собствените не се старае да забележи.

22.   Бях с такъв в продължение на 6 години. Той беше на 40 като се запознахме, аз на 28. Беше страхотен, много мил, грижовен, глезеше ме. След около 6 месеца се събрахме да живеем заедно и аз започнах да му помагам в бизнеса. Аз му биах дала много свобода, да излиза с приатели сам до късно, дори да ходи на почивки без мен, и никога не съм му търсила обяснение. Всичко вървеше по мед и масло докато на 4тата година аз не поисках деца. Започна се едно увъртане, как той не бил готов, не бил сигурен, да съм му обещаела че ако дойде бебе нищо няма да се промени, как сме щали да се справим с бизнес и деца едновременно, да сме изчакали още малко и т. н. и т. н. Това още малко продължи 2 години, докато накрая на мен ми писна и се разделихме. Все още въртим бизнеса заедно и си останахме приятели.
Той не е лош човек, отговорен е грижовен, мил, не го обвинявам и не казвам че ми е загубил времето. Просто има хора (мъже и жени) които не чустват нужда да създават семейство. Аз не му се сърдя че е такъв, усетих се навреме и сега съм със страхотен мъж който иска това което искам и аз.
trii1/2

23.   Да. Не бих повторила, голямо разочарование.

24.   Не, но един ме канеше на среща преди няколко години.
Ами беше ужасно, да ме дебне на работното място и да ми предлага, да ме пипа без мое разрешение, като сетя и ми става зле от този нагъл и разгонен колега.

Viki

25.   Мила, аз бях така до скоро - мъж 21 години по-голям от мен... не си го причинявай - бягай, докато можеш, после става трудно. Никога няма да сте на едно мнение или пък да успееш да промениш характера му.. замисли се - какво ти дава той - при мен беше еднообразие.. а сега съм с момче на моите години горе- долу и осъзнавам разликата.. огромна е.. не се залъгвай.. Успех!

Дани

26.   Да, и при мен нещата така се получиха. В началото беше много готин, но като се задълбочиха нещата, връзката стана много трудна. Изживях много разочарования, за които не ми се говори даже.
Аз не бих започнала друга такава връзка.

Ели

27.   Сума сумарум, на разведените жени старите ергени им пречат. Сигурно са се развели от много хубаво, първо, пък не им се получило н-ти път, второ. Трето, ако някой се определя като "ерген" по-вероятно е да му харесва начинът му на живот, отколкото да се отнася до самия факт дали е женен или не. Има хора, които имат много задължения и които си дават сметка, че един брак би променил приоритетите им, от които може да зависи пък благополучието на други (важни) хора. И четвърто, няма причина да се бъркат проблемите при двойки с разлика в годините с продължителността на ергенството. Хората на 40 години са хора с утвърдени, добри или лоши, навици. Разочарованите от тях са имали също толкова нереалистични очаквания, колкото слабо познават собствените си претенции. Не виждам особена разлика между двадесет годишен неженен олигофрен и 40 годишен такъв. Нивото е ниско, сори, и в двете посоки.

28.   Искам и аз да споделя какво мисля-тези стари ергени са много гъвкави в лъжите си и са си изградили идна стена около себе си и се измъкват много бързо от всяка тема свързана с по-сериозно обвързване. И постоянното оправдание-аа още не съм намерил жената и т. н., само оправдания, свестни жени има много, но просто те не искат НИКОЙ. Самодостатъчни са си. Да не говорим какви характеропатии имат от този начин на живот. Стават адски стиснати, а в последствие и скъперници, носят старомодни дрехи, кътат си парите не се знае къде и за кого. Пълен ужас просто!!!

29.   С такива малоумни, прости и вечно мрънкащи и недоволни от нещо моми и жени е напълно разбираемо и обяснимо що в България е пълно със стари ергени:-)))))). Хахахахаха...

30.   Според мен за "стар ерген" или "стара мома" няма конкретна възраст. Просто в един момент хората се затварят в себе си, стават индивидуалисти, егоцентрици в някаква степен, с утвърдени навици и стереотипи.. които е много, много трудно да разклатиш.. И се превръщаш в "стар ерген/мома" А времето минава, ти чакаш принца/принцесата, твърдиш че хората от противоположния пол само са те разочароват и опитвайки се да оправдаеш големите си очаквания, казваш, че еди си кой не е точно за теб...

31.   Хаха, коментар 27 кърти :)
Съгласна съм с номер 10 и 15! Не става дума за 'стари ергени/моми', а за хора, които поради особености в характера и вижданията си, не са се обвързали дългосрочно до определена възраст. Но има и друго обяснение на нещата - някои хора не са склонни да правят огромни и неоправдани компромиси само от страх да не са сами и да не им лепят такива малоумни етикети!

32.   Абе, няма ли тук някоя, която да се похвали с хепиенд със "Стар Ерген"?

33.   Аз съм един стар ерген, излесте с мен!

34.   Да, номер 32, мога да се похваля! Как не съм видяла темата досега!
Преди 6-7 години започнах да излизам със стар ерген... на 53 години. Влюбихме се лудо, събрахме се, роди ни се момиченце... Преживяхме и много драми-разправии, караници, пътувания, раздяла... Сега отново сме заедно и си гледаме детето. Любовта ни някак оцеля. Аз никога не бях спирала да го обичам и той мен. Сега просто сме по-мъдри и отстъпчиви. Виждам как мъжът ми се промени в годините и как много бавно и болезнено се научи на отговорност. Сега не е чак такъв егоист като в началото, което беше неминуемо след толкова години самота. Преди той пътуваше постоянно, аз бях малко властна... Сега сам си се прибира в къщи и му е уютно и хубаво. Оставила съм го диша и да ходи където знае и иска, без и да го питам, ама той сам ми се обажда къде и що прави. Комфортно му е удома-да си е със семейството си, с жена си и детето си. Поправихме грешките и си изяснихме кой как ще се държи, какво изисква и какво може да даде.
Майка му се усети на колко години е тя, пък и той, прие ме за фактор и поне се уважаваме и си говорим-повече не се изисква. Помагам и доколкото мога заради мъжа, когото обичам.
Този втори шанс тоя път няма да го пропилеем. Имаме намерение да си живеем заедно и да се обичаме, докато сме живи. Проблеми не липсват и даже са ни много, но разговаряме и обсъждаме всичко, като се стремим към компромиси.
Вероятно ние двамата сме рядък случай... Дано всички други двойки да се обичат като нас :))

35.   Евала номер 34, един път да се чуе добра дума за старият херген.

36.   Излизах с мъж на 41... беше невероятен и мога да кажа, че повече няма д обикна друг така... Мина през мен като фурия... Няма да се впускам в подробности, трябваха ми 5 години да го изтръгна от сърцето си и да го забравя! Но вече знам-на страна от такива

37.   Не само "старите ергени" са толкова егоистични, самовлюбени, безпардонни, несигурни и страхливи. Има доста мъже, които се водят "разведени", но са разведени именно по същите причини, по които "старите ергени" са необвързани. Тази категория разведени мъжа са дори по-опасни от онеззи, които никога не са се обвързвали. Последните поне не са излъгали никоя жена за отношението си към отговорностите в семейството. Знаете ли колко такива мухльовци познавам, които се женят, защото им е време или на пияна глава са заплодили някоя мадама, а после родителите им са ги притиснали да се женят? Голяма част от тези мъже са "мамини синчета". Силните, властни обсебващи майки първо им създават комплекс за малоценност и второ им дават сигурност, че каквото и да стане мама е насреща.
Проблемът в съвременното общество е доста значим, въпреки, че не му се обръща нужното внимание от психолозите. Този синдром на вечно търсещия маминото благоволение син, защото май вече е синдром, неуморно руши морала и устоите на обществото. Редно е да се замислим: защо има толкова разбити сърца, илюзии и мечти, защо има толкова самотни майки, защо има толкова мъжемразки, защо има толкова самотни мъже, които като умре мама и се скапват, спаружват се, изчезват! ЗАЩО? Кому е нужно това?

38.   Тъйиии.. хич ама хич не си падам по писанията ама това тук страшно ме изкуши да кажа нещо по въпроса. Аз съм ерген на 42 и СТРАШНО се гордея с това. С годините гледах и си правех заключения от факта-как старите ми приятели един по един се изпожениха и след по-малко от година ги виждах променени и смлени от мелницата на брака. Веселите и общителни момчета, които познавах-просто не узряха. Увяхнаха си бавно и безславно и когато ги срещна-някъде-унило влачейки се с провиснал нос и угрижен поглед-лицемерно ми се усмихват и твърдят колко невероятно са щастливи в мелницата, която ден след ден ги върти. Горд съм че почти успях да спася един и още един от сигурната пре... вка и сега те са ми много благодарни. В социалния смисъл на думата брака отдавна е загубил значение. Старите ценности отдавна са мъртви-че и забравени-или просто на никой не му изнася да си ги спомня. Съвременните ''мацки'' просто гледат на мъжа като ''портфейлно'' допълнение към къщата. Опитват се да управляват по начин който им изнася, но нито могат нито знаят как. (При това не дрънкам празни приказки-имам БЕЗБРОЙ примери и наблюдения). И аз съм ЗА еманципацията но това значи равни права, което обаче не значи че трябва да си разменят ролите в семейството или да си отнемат фукциите. Аз-например като лектор-дали се опитвам да отнема функциите на полицая-нали ако се опитам -и всеки друг се пробва-обществото като социална единица ще спре да фукционира..? !? ! През годините наблюдавах внимателно как много жени постепенно (или изведнъж) узурпираха някои типично мъжки функции в семейството, поставяйки (често) половинките си в страшно неудобни или унизителни позиции.. и знаете ли-даже въобще не се усещаха че го правят... е.. как искате да функционира структурата ''семейство''. Там е работата, че много от младежите пренебрегват опасните сигнали (ех тази любов) и правят крачки (скокове) в каши (и всякакви други манджи), които обаче вече са сготвени и то не по начин който на тях да им харева. Измъкването от това е тежко, продължително, скъпо и често унизително. Има обаче е дна постоянно нарастваща групичка от много оперени момчета които внимателно наблюдават и си правят заключения-не че стават ергени но гледат трезво на живота и знаят как ясно да поставят условия и искания. Така се случва обаче че точно ТЕ - остават разубедени от безсмислието на брака и само за това че си остават несемейни-все се намира някой да им лепне етикет ЕРГЕН -по начин такъв че да изглеждат ''неблагонадеждни'', ''проблемни''.. абе какво да изброявам. Така се случи че аз нямам щастието да имам съпруга-пилеща ми нон-стоп на главата за проблеми който даже нямат далечна връзка с реалността, обичани дечица, които да ми късат нервите, когато се връщам скапан от работа-не казвам че това е лошо.. нямам смотан малък апартаментец, за който банката да ми диша във врата а жена ми да трещи че съм се мъзелясвал (цитат)-щото не съм си намерил допълнителна работа и свита в дъното на мъжкото ми его душица която трепери на всяка крачка -да не направя издънка, от която лошите неща да станат още по-лоши... Вместо това имам нещастието да си имам гадже което е супернаясно с въпроса за неприкосновените териотории и съм си добре с нея. Имам страшно време безцелно да пилея парите които ми остават-щото няма кой да ме преджоби. Имам време и за пилеене във фитнеса и все ми казват че съм с 10-тина години по-млад-не се фукам.. много е проста логиката-нямам си жена. За сметка на това излизам когато си искам. А- забравих-също и се прибирам, когато си искам. Имайки многото време, което не посветих на жена и семейство направих неща които никога НИКОГА нямаше да направя ако... Например-посетих страни с невероятни култури, прочетох много хубави книги-запознах се с хора, които никога няма да забравя, научих се да свиря, пея и танцувам... и още много-много.. ако щете вярвайте по баровете мацките ми връзват.. е.. все още (даже ония на 19)-ако щете вярвайте. Не се фукам с това, но сякаш точно за това ''заетите'' около семейното огнище ни лепят етикет НЕБЛАГОНАДЕЖДЕН-щото сме имали мъдростта да изабягаме от нещо което аз нарича м МЕЛНИЦАТА, а други - брак, трети.. абе няма значение.. Та ето-такова сме ние ергените-просто сме видяли и пробвали повече неща НОРМАЛНО е да не ставаме за ''моделиране'' и всякакъв вид други манипулации-просто си даваме сметка.. леле що нещо изпонаписах.. я пак да го прочета.. Мммддаа.. харесва ми. Даже настроението ми се подобри-от отвратително стана средно-гадно. Излизам да купонясвам-като се върна може съвсем да съм си ОК. Успех в живота на всички.. /Вальо.

39.   За мен старите ергени са ограничени хора, толкова наплашени от жените, че няма накъде. Ето номер 38 се самозалъгва, че направил правилния избор, като не се оженил и колко пълноценен живот живял. Като един мой познат на 50 дето се самозалъгва, че много пътувал и видял и сега кибичи сам по дискотеките да хване някоя млада мацка, понеже и той по-млад изглежда за възрастта си, седи си с тийнейджърското мислене, нищо не е постигал в живота и щрака с пръсти, мислейки, че е ударил 6 тица от тотото. Просто Такива мъже са останали назад в развитието, от психологическа гледна точка се казва регресия, това е защитен механизъм при който човек зацикля на поведение от възраст в която се е чувствал сигурен и безгрижен, защото не е могъл да се справи с отговорностите на зрялата възраст. Човек който се развива нормално ще си поживее от 18 до 30, ще си пътува, ще си има гаджета и т. н. След това вече навлиза в друг етап в който започна да се замисля за по-сериозни неща - семейство, деца, става по-улегнал и отговорен. Просто в развитието на тези хора има нещо нередно, не са преминали благополучно през етапите на развитие и оттам виждате как 50 годишен чичка се изживява като 20 годишен младеж и даже се гордее с това. Не искам никой да обиждам просто обясняван нещата от психологическа гледна точка.

40.   Преждеговорившия/та - казал/а си голата истина, нямам какво да добавя. И именно защото е така - изостаналите в развитието си стари ерегни нямат нужния акъл да не осъзнаят, че са изостанали, а си въобразяват, че са спечелили нещо с този си егоистичен начин на живот, не могат да осъзнаят колко жалки са всъщност в неспособността си да изградят нормални отношения с една жена.

41.   Най-важно е човек да живее според разбиранията си, ако някои иска семейство, да създава, ако ли не да не създава, редно е всеки да живее тека както го иска. За съжаление хората не са узрели да уважавато чуждото мнение, всеки мери със своя си аршин, които не е като мен е лош, Харесваме само тези, които мислят като нас, това е незряло и несериозно. Адмирирам всеки които е построил живота си според собствените си разбирания, предполагам, че ще кажете няма такива. Ще ви отговоря - ИМА :)))

42.   Много ми допадна мнението на номер 41. Не мисля, че трябва да се гледат нещата само в черно и бяло - ако един мъж се е оженил и е създал семейство, то тогава е в графа "нормален", ако е "стар ерген" - в графа "дефектен", да не говорим, че самите понятия като "стар ерген" и "стара мома" са донякъде отживелица. За да направи човек такъв избор - да не се жени - може да има много различни причини - идейни, психологически, здравословни ако щете, всеки човек има своята история и не бива да съдите така хората, които по някаква причина нямат семейство. Да, в глобален план животът се движи напред защото се раждат деца, само че когато опрем до индивидуалния случай, всеки решава как да изживее живота си, съобразно собствената си ситуация, има хора, които са преценили, че не биха били добри родители и съпрузи. Хората имат правото да се женят и да създават семейства, но това е право и личен избор, а не някакво задължително предписание. И пак казвам - има милиони човешки истории и преди да лепите епитети на "стария ерген", поинтересувайте се малко от неговата история.

43.   Да, ние "старите ергени" сме за убиване и нищо не става от нас. Както споменаха по горе, далеч по-"трудно е", човек да стане на еди колко си и да си каже:
"Време ми е за дете и за жена", след което да хване да напълни корема на първата срещната, след което да играят играта на уж семейна двойка, в коята всеки лъже другия.
Също така наскоро една моя позната каза:
"По добре 2 пъти разведена, от колктоо стара мома/ерген".
И вероятно след нейните 2 брака и 3 деца е права за себе си, само че пропуска момента, че гледа от собствената си камбанария, без да и пука, че 3 деца от 2-ма мъже, както и двата развода са повлияли негативно на всички около нея, само защото тя в един момент е решила, че трябва да се разведе поради някакво егоцентрично усмотрение.
Разбира се когато човек е сам, е далеч по лесно някой да го обвини в егоизъм, обаче погледнато от друга страна, той не може да е егоист, защото не е поел отговорност за друго живо същество, което е избор, но е далеч по грозно и травмиращо, да искаш да имаш дете, семейство и в последствие да си биеш шута защото ти било кеф. Последното не е егоизъм, а в днешно време се нарича "Несходство в характерите", така е модерно.
От друга страна, аз като стар ерген предпочитам да се примиря със липсата на късмет, който е от много важно значение относно намирането на половинка, от колкто да хвана да съсипя нечий живот, или да направя брак с неподходящата, чийто плод ще бъде дете, което ще страда заради моята безотговорност.
Иначе да жени покрай нас бол, било необвързани, било СЕМЕЙНИ, които преди нас показват едно лице, а пред уж семейството си друго.
И да, авторката е пуснала темата, вероятно защото някой като мен, който има морал и не иска да се задоволи с посредствена булка я е отрязал. И ние искаме семейство, искаме уют, искаме взаимност, няма човек който да не иска това, просто преди всичко това наблягаме на факторите които довеждат до това семейство, а не като повечето, които първо правят семейство и след това се опитват да компенсират тези фактори, което е доста трудно.
И точно за това сме далеч по "вървежни" сред жените, защото имаме морал, имаме позиция и не можем да правим компромиси с посредствени жени, които след като разкараме се втурват да пишат колко сме зле.

44.   Пич, не се заблуждавай.
Авторката е пуснала темата защото някой стар ерген, изпуснал всички влакове, сега й се натиска и тя се колебае.
Ако старите ергени бяхте тооооооолкоооооооова стойностни хора, отдавна щяхте да сте срещнали онази непосредствена жена и да не сте сами.
Истината е, че сами остават хора, които другите хора са неспособни да изтърпят в дълготрайна връзка, поради някакви фрапантни недостатъци на характера.

45.   Тука се налагат неписани правила за живота. Тука всеки ерген се третира като особняк. И аз няма да се женя и още много хора няма да се женят и какво от това? Всеки сам си избира как да живее. Има едни известни спортисти, от които можем да вземем пример, че бракът е просто една фомалност, която е по необходима на жените отколкото на мъжете. Те и затова заклеймяват такива мъже в обществото, защото са останали неизлъгани и неушушкани. Няма какво да се лъжем. Може да съм ерген, и да си живея в къща с жена и дете, но да нямам брак. :) Има и такива. Аз лично го препоръчвам на повечето мъже.

46.   Здравейте! Реших и аз да се включа. Първо с народната мъдрост. До 20г. се женят от глупост, до 30г. от зрялост, до 40 г. роднините, до 50 г. и господ не може да ги ожени. /тук има изключения / Съвременто общество можем да сложим 10г. за горните категории.
Може би идруга народна мъдрост. Мъжа мисли като се ожени ще я кара като преди брака, жената мисли като се омъжи, ще направи свой мъж по неин образ и подобие. Познайте и двама се залъгват. Трето когато се вземете по-млади, можете повече компромиси да правите и да се напаснат нещата. Когато е след определена възраст всеки има принципи навици, привички, ритуали, живот с роднини и т. н. за това универсална рецепта няма. Има два типа хора. Едните са способни на семейства и го искат. Другите са способни на самостоятелен не обвързващ живот със семейство. Но и при тях има изключения. За това моя съвет е, като сте на една определена възраст, кажете си нещата още отначало и се изяснете. Да допускам, че едната стана и още по-лошо двете страни да се лъжат и после пълним форумите с етикети. За това когато са чисти отношенията и знаем двамата какво искаме или ще стане семейство или само съвместен живот. Това е за №34 и №38. Така, че универсалните съвети и рецепти потънаха в Атлантида. Другото което след среща и раздяла, научаваме още много неща за себе си какво искаме и неискаме и тогава ще избегнем грешките, като включим и компромисите/но не от рода то му е за пръв път, втори айде трети път няма да има или за нея също важи/. Аз съм щастливо ожених на 23г. и имам семейство и деца. Отоговорноста си е моя пред мен съпругата децата обществото. Какво съм разбирал тогава, но с течение на годините с уважени доверие и компромиси станахме машина със жена ми. Не съм мъж под чехъл. Всички сме глаявите на семействата, но да не забравя ме, че жените ни са шиитe вратовете. На където се обърне шията, на там се обръща и главата. Това е от мен. alager

47.   Аз съм на 48 и когато някой спомене " стар ерген ", го поправям - "ЕЗ" / ерген от запаса / - титла с която всеки като мен трябва да се гордее а не да се срамува. Стар ерген бях до преди 5 години. Битката с "Венера" ми писна за което са допринесли в огромна степен и десетките случаи на натиск от страна на кого ли не да променя семейното си положение, което пък от своя страна винаги ми е напомняло на вица за българския казан в ада...

48.   Опазил Господ от такива СТРАШНО доволни егоистични жалки мъже като номер 38.

49.   Ужасявам се при мисълта, че трябва да допусна жена в живота си, която така майсторски ще го "преподреди", че няма да мога да позная себе си! Това го казвам по повод на това, че наблюдавам взаймоотношенията на една приятелска двойка.. Тя го навиква и унижава постоянно, без да се съобразява с каквото и да било - дали си е у тях, дали са сред други хора, познати, непознати - няма значение - реши ли да лае - лае така, че всички да я чуят. На него пък му е добре очевидно и още повече я обича- а за мен неразбираемо? ! Този човек наистина ли не усеща как губи себе си, майната му че такива като мен щели да говорят зад гърба му, че щели да му кажат "чехльо", "путьо" и от сорта. Аз от позицията на ерген - стар не съм още ;) - не мога да си представя да оставя някой да се държи с мен по подобен начин, ОЩЕ по- малко най- любимия ми и обичан човек! Това е публична демонстрация на неуважение и презрение, както и отявлена липса на самоуважение! Не го разбирам и не бих го изтърпял дори и да съм полудял от любов към нея! Да, може да се наложи да си остана сам заради това, но с това компромис няма да направя! Възможно ли е да е толкоз тъпа въпросната жена, че да не разбира, че с тези си публични "героични" изпълнения и демонстрации от нейна страна съсипва авторитета на двойката като цяло.... Ами като все той й е виновен за нещо - защо не го смени в крайна сметка! Енергиен вампир и манипулатор! Не съм удрял жена, но за нея бих направил изключение!

50.   48, прав(а) си! Пази Боже от мъже като 38! Дано гаджето му (ако го има де! ) да бяга БЪРЗО от него, ако иска да има деца един ден, че този ще й прецака живота жестоко!

Ж41

51.   42, прав(а) си, но такива като 38 САМИ са избрали да са такива и даже за "обяснили" защо! Е, такъв си заслужава ма ВСИЧКИ лоши епитети и клишета на презрял, а недоузрял ментално!

52.   49, ами просто е- НЕ ДОПУСКАЙ такава жена до себе си! Изборът е ТВОЙ! Както изборът на твоят приятел си е НЕГОВ и не си ври носа в чужди животи!!! Ти нямаш никакво право да съдиш чуждите жени (или който и да било) Щял да удря! Егати "мъжкаря"!

53.   49, от писанията ти излиза, че едва ли не браковете и връзките са лотария, при която ти се пада определена жена и това е краят! както вече са ти написали, човек сам прави избора си.
зрял човек си, дори презрял, имаш очи и уши, преценявай и си решавай, елементарно е!
уважавай и избора на приятеля си, решението си е негово, последствията (положителни и отрицателни) - също. изобщо не е твоя работа да вземаш отношение.
Ж43

1-50 от 88