Каза ми, че за нищо не ставам
Здравейте, не знам защо пиша, не искам съвет по - скоро имам нужда да споделя.. Заедно сме от четири години, а от една живеем заедно. Понякога, когато ми се ядоса ме обижда и псува, защото съм го ядосала еди с какво си. Преди малко ми каза, че за нищо не ставам.. дойдох в спалнята и се разплаках. Не съм от жените, които обичат да се карат, дори да имаме проблем със спокоен разговор мисля че може да го решим.. за това се и разстройвам лесно като ми каже нещо такова, но вече свикнах. Та мисълта ми е при другите двойки как се случват нещата, когато се карат? Обиждате ли се, викате ли си и т. н? Тово нормално ли е?

Коментари

1.   Според мен любовта е важна за една връзка, но ако няма уважение, то тази връзка не може да оцелее.
Като не ставаш за нищо, защо е с теб? Нали той си те е избрал.
Според мен просто иска да си избие комплексите върху теб. Имах подобна връзка и го зарязах, но добре че не живеехме заедно. Ако не се чувстваш желана, обичана, УВАЖАВАН от един мъж, не вярвам, че тази връзка има смисъл и може да прерастне в семейство с деца. Представяш ли си да имаш деца от този човек? Ако не - не си губи времето, защото годинките си текат, а навън има хора, които биха те оценили.
Не всички хора сме еднакви. Едни имат повече възможности, други по-малко, но като избираме партньора си, ние ТРЯБВА да го приемем такъв какъвто е или да продължим да търсим. Не може да живееш с някого и да го унижаваш, защото не ставал за нищо - ами ти ако ставаше за нещо, би ли тормозил жената до теб

2.   Спасявай се!
Днес ще те нагруби, утре ще те напсува, а в други ден ще те пребие - бягай със скоростта на светлината от такъв!
Никога не съм псувал приятелката си (а е имало причина), тя самата е искала да я ударя, за да ми олекне, но не съм вдигал ръка - псуването и побоят не решават проблемите освен ако не си падаш по садото!

3.   Зa 14 години НИКОГA не ме е обидил! Не, не е нормaлно, което се случвa при вaс. Aбсолютно съглaснa съм с н1, че избивa комплекси и явно се опитвa от сaмото нaчaло нa съжителството ви дa те смaчкa кaто личност. Тaкa, той ще се чувствa по- можещ, пък и смaчкaнa, нaврянa в ъгълa нямa дa имaш сaмочувствието дa го ритнеш и потърсиш нещо по- добро. Този сценaрий го рaзигрaвaт всички боклуци, които знaят, че чеп зa зеле не стaвa от тях.
Бягaй от този, по зле ще стaвa!
И ще повторя кaто н 1, внимaвaй дa не зaбременееш от товa същество!!!

4.   Зa 14 години НИКОГA не ме е обидил! Не, не е нормaлно, което се случвa при вaс. Aбсолютно съглaснa съм с н1, че избивa комплекси и явно се опитвa от сaмото нaчaло нa съжителството ви дa те смaчкa кaто личност. Тaкa, той ще се чувствa по- можещ, пък и смaчкaнa, нaврянa в ъгълa нямa дa имaш сaмочувствието дa го ритнеш и потърсиш нещо по- добро. Този сценaрий го рaзигрaвaт всички боклуци, които знaят, че чеп зa зеле не стaвa от тях.
Бягaй от този, по зле ще стaвa!
И ще повторя кaто н 1, внимaвaй дa не зaбременееш от товa същество!!!

5.   Щом не става за нищо, зарежи го. Нека си намери някоя която става за нещо, не си длъжна да търпиш обидите му, сигурна съм, че ще намериш някой, който ще те уважава и няма да те ругае. Ако уважаваш себе си го зарежи, не се самонаказвай. Що се отнася до мирния разговор съм ЗА, но за това се изисква разбран човек срещу теб, да се изслушвате и разбирате, но до колкото разбирам твоят приятел не е такъв! Днес те обижда утре ще ти посегне... Не си съсипвай нервите за човек който не те заслужава!

6.   Да те псува, и да ти вика, че за нищо не ставаш?
И седиш там? С този? Не, ей богу, не мога да те разбера.
Не, не е нормално.

Нито е любов, нито дори елементарно уважение, като към човек.

7.   По този повод и аз да споделя
Миналата година изтърпях подобен господин 20-на дена, даже и те му бяха много ако ме питаш, първоначално се държа добре и после се почна
-била съм лесна
-била съм прочетена книга
-зодия риби /аз съм тази зодия/сме се съдрили по два дена и на третия сме клякали /това го говореше, защото предишните му жени били риби/
-мислил само за себе си, защото така можел да даде на другите
-била съм негативна/а това че той се наливаше с алкохол като ненормален и правеше опити за скандали с непознати ДЕВОЙКИ по улиците не се брои
Така му бих шута че и до ден днешен ме търси, мазни се, опитва да ми се лепи и ми звъни по телефона. Обаче аз съм повече от категорична-подобен екземпляр ако ще да е последния мъж на земята не ми трябва, вади си извода сама

8.   Връзката ви е изчерпана и дори по-лошо. Нещата няма да се оправят, затова недей да се надяваш излишно. Докато все още не ти е направил дете, се разделете, че после не ми се мисли... Имай самоуважение и изживей живота си с правилният човек. Това при теб не е твоят човек, вярвай ми!

Аннабел

9.   Или няма възпитание, или е комплексар. Да знаеш от мен, че той и пред хора ще е такъв ако не е станал. И да плачеш, и да не плачеш той няма да се промени. Ти си решаваш дали продължавате заедно. Бившия ми съпруг беше такъв и с разни допълнителни екстри като пиене и хойкане. Обичала съм го, но такъв не става за семейство и затова стана бивш.

10.   При брат ми е същата ситуация само че е обърнато, жената се е впила в него и го контроли как си го иска! Винаги тя е светицата, винаги тя е най-добрата, у нея са всичките пари, постоянно му мрънка за най-малкото! А той едва ли не е никакъв там който само деца да и прави, той е този които поема по голямата част от сметките, тя се разправя със заплатата му от 1400 лева (нейната е под 700). Брей тя висшистката била с хиляда висшета, той имал обикновено средно образование! Най лошото е, че се дразня, че няма на майка ми респект за дето се съсипва горката жена по цял ден да й гледа детето за да може тя да ходи на работа и нищо не и плаща!
Трябва семейството да се състоя от двама души които си имат респект и се обичат!

11.   Караме се, разбира се, но никога не се обиждаме. Ако мъжът ми ми каже, че за нищо не ставам, директно му бия дузпата.

12.   Не, не се обиждаме, защото се обичаме. Ако имаме разногласия обсъждаме предимствата и недостатъците и на двете мнения и единия отстъпва. Никога не бих търпяла някой да се отнася с мен все едно не съм равна с него.

14.   Хахаха! Не се подигравам на вас, а на себе си. Моя тъпанар не ме е псувал, но как ме е наричал...... дори се осмели да ме нарече курва, въпреки че не съм такава. На косъм бях да го наритам, за да се разкара. Само дето се разплака и съжали. Това беше ключа към оставането му в живота ми към момента. Но тези скандали и обиди - само убиват чувствата ми. Лъжите също. Всички около мен ми казват да го разкарам. А аз не го правя и не знам защо. Сигурно ме е страх да остана сама. А то страшно няма. Та, вече съм се ориентирала когато съм готова да му бия шута за вечни времена как да го направя, че да не му прощавам. И моя съвет е да бягаш, въпреки че аз още не съм избягала. Но зная, че ще го направя и този момент не е никак далеч.

15.   Едно ще ти кажа, няма нито едно семейство в което да не се карат и обиждат. Чета, че някой ти разказват как никога не им се е случвало. Значи или не живеят с партньор или са умрели отвътре. Запомни едно, хората когато са ядосани, винаги си го изкарват на най-близките, в повечето случаи, дори не мислят това, което казват, дори не вярват че е вярно, просто пускат обида, за да изпуснат парата. Ти какво предпочиташ? Приятеля ти да е темпераментен или умрял кон? Кажи му че обидите ти те дразнят или ти го обиди, за да разбере какво е, но със сигурност това няма да го спре да продължава да го прави.

16.   Изтърпях почти всичко във взаймоотношенията си с една жена, простих и преглътнах доста случки, защото я обичах, но в момента, в който усетих, че не ме уважава - си тръгнах, без скандали, без обяснения, изтрих я от живота си просто! Не ме интересува колко ме боли, не ме и интересува дали й пука в момента!! Знам, че ще дойде ден, когато ще оцени постъпките, действията си и отношението си, но този път няма аз да се задавя от болка или яд!!

17.   Н 15 темперaментът си го пaзим основно зa спaлнятa. Естествено, че всички двойки понякогa се кaрaт. Но в моят брaк обиди НИКОГA не е имaло. Друг е въпросът, aко ти и твоето семейство тaкa сте свикнaли и не си предстaвяте цивилизовaни рaзговори. Товa не ви прaви темперaменти, другa е думaтa, но ще я спестя.

18.   Във всяко семейство има и добри и лоши дни и комин без пушек няма.
Недей да се сърдиш, а говори с него и разбери причините за това му поведение. Ако приемеш, че все пак след като живеете двамата и няма на кой друг да сподели и излее емоциите си, то напълно нормално при някакъв стрес и напрежение да си позволи да се изпусне и да си му "виновна".
Обаче ако това е моментно положение и след това се държи нормално и те обича въпреки думите които ти е казал, значи просто му е избила чивията. Хората не сме еднакви и реагираме по различен начин.
Разбери се с него когато отново е в такова състояние преди да те обижда и да каже или направи каквото и да било да пие чаша вода и да излезе на балкона за 5 мин. Човек под афект трудно контролира поведението си. "Пердето" при някои мъже много бързо пада и обикновено съжаляваме след случката, но това състояние много трудно се подава на самоконтрол.
Представи си как за секунди ти причернява, погледа ти се замрежва и тялото ти се напомпва с адреналин все едно си видял глутница кучета да точат лиги и зъби по теб. Кръвта в главата ти пулсира и изпитваш нуждата да крещиш с пълна сила. Разбираш, че вече много трудно се удържаш и за да не нараниш физически човека срещу теб пускаш една сочна псувня с надеждата да не те провокира, като ти отвърне насреща.

19.   18, състоянието зa което говориш, меко кaзaно е ГОЛЯМ проблем.
Aко ти се чувствaш понякогa тaкa, кaкто си обяснил, съвсем сериозно и човешки ти кaзвaм, че имaш нуждa от психолог. Нaпрaви го зaрaди себе си и близките, които ТЪРПЯТ товa.

20.   Защо търпиш такова поведение. Всяка уважаваща себе си жена нява да позволи така да й говорят. Това си е психически тормоз. Иска да ти втълпи, че за нищо не ставаш да ти срине самочувствието. Според мен час по-скоро трябва да му теглиш майната, , иначе може и да се окаже прав.