Продължение: "Тя е девствена и все не е готова, а е на 27г"
Значи чета коментарите и въз основа на това считам , че са нужни някои уточнения:
Аз се държа мило с нея подарявам и цветя , не я притискам, търпелив съм, гледам да не говоря за секс даже изобщо не говоря за секс знам, че се притеснява от това. Обаче забелязвам напоследък, че като понечя да я целувам и се извръща настрана и си дава бузата и ми казва, че е заради червилото, моето мнение за това е ясно, че не е заради червилото. Искам и да уточня, че вече водихме сериозни разговори даже на два пъти и изтъква като причина, че се е влюбвала само веднъж и са и разбили сърцето. Съчувствам и наистина, но за мен това не е причина да се затваря и да е срамежлива до краиност още повече, че и на мен са ми разбивали сърцето, но не рева. Нито съм тръгнал да парадирам с това вище ми сърцето разбито съжалявайте ме. Станаха вече 3 месеца, а не чувствам, че мога да предприема нещо към нея. Аз лично я харесвам, признавам нямам чувства, живота ме научи да не си отварям сърцето още на първия ден то си е самоубийство. Бих си отворил сърцето само след пълноцени отношения. Тя е много крайна за някои неща. Не е склонна да прави компромиси, даже вчера ми се скара за абсолютна глупост (това няма да го обсъждам). Не знам какво да правя. Опитвам се да се закачам да е забавно да я предразположа да ни е забавно и на двамата, а тя ми вика стига се лигави. През половината време ми говори само за работата си и я излушвам и се опитвам да не заспа. Не мога да я накарам да идем на плаж не мога да я накарам да играеме някаква игра федербал или нещо такова , казва ми ние да не сме деца. Прекалено сериозна, а аз знам че не се ли забавляваш нищо няма да се получи. И което е най-важното като я попретисна дори и лекинко и подмята следното "може би трябва да си помислим дали искаме да вървим в една посока" за мен това е сигнал само за две неща или си търси повод да ме разкара, или се опитва да контролира отношенията ни като поставя най-крайния ултиматум. Предполагам, че е второто тъй като съм сигурен, че ме харесва. Кажете бре хора какво да правя, губя ли си времето. Не съм попадал на такава жена досега признавам. Абсолютен образ.

Коментари

1.   Човек, като нямаш чувства какво толкова си се разписал за тая ! Ми възможно е и тя да усеща това и там да е проблема. Ми може би иска да си изчака точния човек и явно това не си ти , остави я по-добре.
Ева

2.   Абсолютен образ, наистина, но на властна и прекалено амбициозна жена. Щом ти говори толкова много за работа, за нея кариерата е на първо място, а и е лишена от емоции. Срещат се и такива, макар и рядко, а ти си извадил каръшки късмет. Имахме такива маниачки в института, някои си останаха стари девственици, другите са с провалени бракове - но всички са с научни и професионални кариери - и какво от това? Няма нищо лошо в амбициите, но животът не започва и не завършва с тях. Не те виждам с такъв екземпляр, просто си е такава и няма да я промениш.
Мечо Пух

3.   Ох, много е трудно така от страни да ти помогнем. Все пак ти най-добре виждаш нещата в детайли. На мен ми се струва, че тя е наранена и много предпазлива. Все си мисля, че не може да е чак такава сухарка. Но и все пак няма жена която да харесва даден мъж и да го отбягва, да не иска да е с него, да не иска да я целува и прегръща. Аз също съм жена и разсъждавам от моя гледна точка. Но всичко е много индивидуално. Аз обаче те съветвам да поговориш открито с нея, да й покажеш, че я харесваш, че имаш желание връзката да прерастне в нещо повече, но,че и тя трябва да помогне за това. Има и друг вариант, не ми се иска да е той,но..знае ли човек. Може да не те харесва достатъчно, но да не иска да бъде сама, да изчаква,бе просто тогава наистина да ти губи времето. Е, дано да не е така. Все пак ако смяташ,че си заслужава потърпи още малко, бори се и надявам се нещата да се подредят от самосебе си. Искренно ти желая успех! Дано тя е точния човек! :)

4.   Според мен, това всичкото което го написа тук трябва да и го кажеш на нея.. кажи и колко усилия полагаш.. и как се чувстваш.. ако не те разбере значи наистина не врвите в такава посока бий и шута и т0лк0ва..

Яг0дка ; ))

5.   Според мен може би те харесва и се страхува да се отпусне да ти се отдаде изцяло защото както ти каза саа и разбивали сърцето и на нея не и е лесно има и друг вариант може би иска да прекратите вразката си но не смее да ти кажа или не е сигурна в това (дали иска да сложи край)но едно е да е девствена и да не е готова за секс но съвсем друго е да не иска да се целувате което говори че няма чувства към теб може би единственото което мога да те посъветвам е да и дадеш още малко време примерно до месец и ако тя не се промени към теб не си губи времето повече тя няма никога да се промени в такъв случай

6.   Я я разкарай тая ненормалница!За кво и търпиш лиготиите?

7.   Не я обичаш и тя го усеща и го вижда. Интересува те само "да я отвориш" И това също го усеща. Щом не я обичаш и говориш за нея като за някаква ненормална "абсолютен образ", направи услуга и на двама ви и я остави да си продължи живота - ти твоя ПО ОТДЕЛНО!!!!!

8.   Не сте един за друг. За нея не мога да кажа, понеже тук е изложена само твоята версия. Смятам, че момичето има сериозни психически проблеми. За теб мога да кажа, че след като признаваш, че нямаш чувства, какво правиш с нея? Намери си момиче, което да е по-освободено и спонтанно, и с което да се чувстваш комфортно. Защо ви е да се тормозите взаимно? Тази ваша 3месечна връзка ми звучи много изтерзана.

9.   Късай па фърляй! Не си струват нервите.

Дядо Торбалан

10.   Гласувам с две ръце за коментара на номер 6.На тая нещо определено не и е наред.Зарежи я веднага.Ако вземе да се навие на секс(в което много се съмнявам) после няма да може да се оттървеш от нея.Дори да си позволява своеволия и разнообразни тъпотии ще се чувства в правото си да ти нарежда за всичко само защото ще мисли, че ти е дала кой знае какво като е спала с теб.Тая има някаква психотравма, която ще те накара да съжаляваш, че си се захванал с нея.Разкарай я.

11.   Съдейки по дебелината на черупката й,свръхсериозното поведение и желанието да контролира връзката разочарованието й явно е било твърде болезнено за нея.Три месеца ли? Подготви се за по-голямо чакане или направо я остави,ако нямаш нужните сили и търпение.Не е от полза за никого да се измъчвате взаимно,ако усещаш,че няма смисъл.

Свободен

12.   Защо всички момчета очаквате само секс от една връска..на вас неможе да ви се угоди..горкото момиче имало псехични проблеми и т.н .. какво като за 3 месеца не иска да ти се отдае..еми нормално е ти сам си признаваш че нямаш чувства към нея и това тя го усеща за това се държи така..такаче според мен просто и кажи всичко и да се свършва...а и още нещо жените не сме ненормални а просто предпазливи

13.   От автора:
До №12 (бих искал да знам на колко години си) не става дума за секс, а за елементарна интимност, като прегръдки и целувки, явно не си прочела напълно историята. За интимност, която да тласне малко отношенията ни към някаква по-положителна насока. Аз си признавам, че нямам чувства, но това не значи, че не искам да имам, просто наивността ми отдавна съм я изгубил и виждам, че с нея риска е голям, как да си отворя сърцето като виждам че нито иска да ме прегърне нито иска да ме целуне. Както и да е и аз си правя преценката, че между нас няма нищо да излезе, но и да скъсаш с такава жена също не е толкова лесно. Предната и любов е била несподелена и се е затворила, как мислиш ще реагира сега като и аз скъсам с нея, няма лесен начин знам , но трябва да се направи. Незнам за нея тормоз ли е, но за мен е.

14.   Интересно, каква ли ще е историята на приятелката ти, ако реши да я напише тук. Предполагам, че зад маската на анонимността ще сподели много повече, отколкото е споделила на теб и това ще ти помогне много в решението ти какво да предприемеш.

15.   Абе пич! Представи си, че си войник и се намираш пред силна отбранителна позиция. С всичките му фортификации и прочие. Разузнаването трети месец не намира слабо място в нея. Имаш заповед след три дни да бъдеш в град, който се намира на 100 км. зад укрепената позиция. Възможностите за действие, които имаш са три:
1. Хвърляш всичко в боя и с атака на нож опитваш да превземеш позицията (славна тактика, но води до много жертви и май на полето, на което си ти не е много подходяща, защото си звучи като изнасилване.
2. Намираш друг-обходен път и изпълняваш заповедта (все пак никой не иска от теб да превземаш позицията, а само да бъдеш на определеното място).
3. Продължаваш обсадата и чакаш противника да се уплаши и предаде сам и без бой (малко вероятно да се случи).
Това са възможностите пред теб. Коя ще избереш си е твоя работа. Бъди здрав!

16.   Приятел, ако искаш наистина нещо да стане. Седни и говори с нея. Кажи и всичко квото написа тук. Ако тя наистина го иска, въпреки преградите които е сложила, въпреки всичко ще ти го покаже по някакъв начин.

17.   Остави я и тя ако иска да е с теб сама ще те потърси.

18.   Тя не е сериозна, а ледена. Ако беше нормална можехте да си бъдете интимни без да стигате до края. Не сте малки я! Тя или не те обича като мъж, а само като приятел, или и има нещо. Бягай!

19.   Момичето може би усеща,че може да бъде изоставено и сдържа емоциите си.Ако я харесваш и държиш на отношенията ви,ще трябва да и дадеш време за да се разчупят ледовете!

20.   От автора: Вече избягах, каквото й е имало ще трябва сама да го преодолява, иначе за мен тя ще си остане девствена стара мома. Надявам се да не ме е харесвала, защото другата алтернатива е да има фобия от мъже, проблема си е за нея да си го решава.

21.   До автора:
досега е била без приятел ,мъж,несподелена любов,ами че ледено студеното момиче,ти отказва например федербал и др.забавления,ние с мъжа ми сме с големи деца и си граем на федербал ,домино, не се сърди човече,шах, табла,..........
Губиш си времето напълно съм съгласна с "МЕЧО ПУХ" ЗА НЕГОВИТЕ И НА МЪЖЪТ МИ СЪСТУДЕНТКИ.....................
Росирос

22.   това е ,не можеш да я предразположиш,не можеш да стигнеш до нея,не е малко едно момиче да се пази девствено толкова време,говори само едно че държи първия и мъж да и стане съпруг,но няма как да ти го каже,има момичета за които това е много важно,по хубаво от това няма,а по принцип смятам че българина не е честолюбив,да усеща че я харесва6 не е достатъчно, това засилва дистанцията помежду ви , според мен ти не я обичаш, а ти е заради едната девственост,не злоупотребявай с чистотата на едно момиче,защото не се знае каква хаймана ще те излъже утре

23.   Тя затова не иска - защото усеща, че не я обичаш. Тя мисли, че си с нея само заради секса и затова не ти дава.