Харесвам те като приятел
Вчера ми се случи най-гадното нещо, което може да се случи на един мъж, след това да му отрежат топките. Признах на една колежка, че я харесвам, а тя ми отговори, че ме харесва само като приятел...
Вече знам какво са казвали немците на евреите преди да ги вкарат в газовата камера. Триста танка минаха през мен в рамките на една секунда. Почуствах се като най-жалкият човек в целият свят. Дори една амеба вече има повече достойнство от мен. Опитвам се да гледам на нещата по някакъв ироничен начин, но истината е, че не знам какво да правя. С това момиче се виждаме почти всеки ден. Как да се държа с нея? От начало мислех тотално да я игнорирам, но как ще го правя следващите три, четири години. Ако пък продължа да бъда близък с нея сигурно пак ще поискам да сме нещо повече от приятели. Тотално не знам какво да направя. Шах и мат съм...

Коментари

1.   Какво драматизираш, не разбирам. Това, че ТИ се чувстваш привлечен от някого, а той не те харесва сексуално не е краят на света. Ако беше като да те убият в газова камера, всички жени, които харесваме Клуни да сме умрели от задушаване.
Стига се самобичува - голямата работа, че едно момиче не те харесва. Може да си има приятел, може да е влюбена в друг, може да харесва двуметрови черни мъже или китайци - нейна си работа. Продължавай да търсиш, не е край на света
Постъпил си правилно - търси и ще намериш. Не се филмирай - нищо не се е променило. Остави момичето на мира и си гледай живота

2.   Много ти е голямо егото.

3.   Хах какво съвпадение. Аз също нямах нищо сериозно към едно момиче, къде се вика за единия секс само, а тя взе че се обиди, че не я възприемам като потенциален партнъор. Споко, не се коркай. И при мен така, , често се засичаме, а тя взе че ме намрази, особено след като разбра че вече съм и обвързан. Много е гадно така. Но ти си момче все пак, недей се коркай толкова. Знам че това не би те успокоило но ако ако една влюбена жена бъде игнорирана от обекта на чувствата си е много по- болезнено. Почва да крои какви ли не планове само и само да заблуди че още има някакво достойнство. Към всички читатели- от жена не очаквайте да ви каже, че сте я наранили. Поведението й го издава. Бъдете наблюдателни.

4.   И на моя син му се случваха такива неща и много лошо му се отразиха, не иска да се занимава с момичета. Много е раним. Как ще живее сам не знам

6.   Е и!?? Голям мъж си, ако я игнорираш ще се изложиш и то жестоко.. момичето не те възприема като нещо повече, не е готова или може би дори не се е замисляла - има право на мнение. Дръж се с нея приятелски, по никакъв начин не подхващай темата и не показвай, че ти е неудобно! Колкото по-самоуверен си.. толкова по-голям шанс ще имаш тя да премисли решението си!

7.   Егати драмата! Брато, стегни се! Не може да изчукаш всека, която ти хареса. Не, че е лоша идея, ама.... Аз свалям постоянно мацки и са ме резали и ме режат, но винаги има и такива които не режат. Даже некои, оито са ме отрезали сме ставали приятели и после съм чукал техни приятелки. Не разбирам как може да се сдухваш така. Кво лошо има в това да те отреже жена? Света ли свършва, последната жена на планетата ли е? Щом не иска не настоявай, нито го преживявай чак толкова! Следващата и толкоз.

8.   Тук не става въпрос за някаква случайна мацка, а за момиче, което добре съм опознал и си пасваме по много показатели. Може би не си изиграх картите по най-добрият начин, но както и да е. Всичко свърши. Ще ми бъде за урок как да се държа с жените занапред.

Автора

9.   Хаха, изобщо да не ти пука. Аз бях в същата ситуация, признах на едно момиче, че я харесвам и тя ме отряза точно така - харесвам те като приятел. Разбира се, не бяхме никакви приятели, просто това беше отрязване по възможно най-мекия (според нея) начин. Не си го сложих на сърце. За 1-2 месеца я бях преживял, имаше си приятел вече и си продължих живота. И слушай майтапа - пишем си от време на време, чуваме се, напоследък стана доста активна в търсенето на контакти с мене, разбрах, че е скъсала с другия. Свързах 2 и 2, но съм я отписал отдавна и нищо, ама нищо не изпитвам към нея. И почна да ме кани тя все по-настоятелно тук-таме и започнах аз да приемам - да проверя тъй ли е както си мисля аз. Точно тъй беше. Призна ми, че изпитвала силни чувства към мен, била сгрешила, осъзнала го с времето, много съм й липсвал.... бла бла. За секунда се поставих на нейното място преди година някъде. Ужасно досадно е да ти признае някой, който не ти е на сърце, че иска да е с теб. Чудиш се как да се измъкнеш, да не я нараниш. Същевременно пък не ти пука особено, каквото и да казваш не ти гориш на огъня.... Абе странно нещо е живота, убедил съм се, а пък жените - те просто нямат логика в действия и мисли. Готов си да й дадеш любов, внимание, уважение - не те иска.... нищо не искаш да й даваш, бягаш от нея, не ти пука за нея - обича те, постоянно те търси. Не й досажай, това е, което мога да те посъветвам и като ти мине тръпката, а повярвай ми - минава, тогава пък се моли тя да не почне да я има, че хора са казали много умно - мъжа всичко може да направи за жена, която е обичал.... освен да я обикне пак ;).

10.   Точно така е авторе, както си описал в коментара 8, някои от коментиращите въобще не разбират за какво им говориш : Те си мислят, че просто поредния сексуален обект не ти е вързал, а аз съм го изпитвал и знам за какво говориш - ти си харесал същността и личността й, за жалост тя не те възприема физически или просто не си успял да запалиш ПРОКЛЕТАТА искра в гащите й и в мозъка й.. Не са оживели пеперудите и бръмбарите - тва е положението! Дръж се нормално, но Я игнорирай повече от преди, тоест нормалното здрасти и заминаваш, без много внимание, без излишно да й се буташ : Това понякога активира плоското им любопитство (особено ако е необвързана) и ги кара да се чудят кво ли е щяло да излезе ако се бяхте пробвали - говорим за случай, в който поне има минимално привличане или поне сходство в характерите.. Иначе като цяло ти не можеш да щракнеш копчето и да спреш, това което чустваш и от УТРЕ да си й само приятел - така че логично няма кво повече да се увърташ край нея - само повече ще те боли!
м. 35

11.   Пич, да не ти пука! Колкото и тривиално да звучи, ще срещнеш друга и после ще се чудиш, защо си бил толкова глупав, да си разваляш настроението. Колкото до това как да се държиш-бъди естествен. Не я режи, защото изглежда смешно отстрани, просто лека-полека, деликатно ограничи контактите си с нея. Разбира се, като колеги ще трябва да контактувате в рамките на нормалното.

12.   Мерси номер 10 само ти си ме разбрал правилно. Няма да я игнорирам тотално, но ще спазвам някаква дистанция. Интересното е, след тази случка тя продължава да търси моето внимание. Трудни за разбиране са тези създания жените :Д

13.   Авторе аз членувам в същият клуб като теб. Жена съм и повярвай разбирам те идеално. Просто намери нещо с което да запълваш времето когато мислиш за нея и така постепенно ще я изкараш от мислите си. Поздравявай я но й дай тактично да разбере, че нещо се е променило. Отбягването не е добра идея-просто Бъди леко дистанциран. Знам ли с времето, може да мине. Както на теб така и на мен. Силно се надявам в това. Приеми го като урок и изпитание, кой знае може би зад ъгъла те чака твоето момиче -:)))

14.   До 12-Трудни трудни, ама ей сега ше ти напишат, че не са саъздания, а човеци.

15.   Има и по-лошо. Да ти каже, че друг я е качвал в облаците, пък от тебе нищо не става вече. Ставаш пълно импотенция, смазва те психически задълго.

16.   Номер 15 това вече наистина е страшно. Ще се пробвам с една друга мацка пък нали казват, че клин клин избива :Д. Благодаря ви за коментарите, защото ме накараха да погледна нещата отстрани и да осъзная, че не бива да приемам всичко толкова лично и навътре.

Автора

17.   12, и какво му е чудното? Обикновено енергийно вампирче, дето е разбрало, че си му паднало на гюме... Сега ще те цица докато съвсем те отчая.

18.   Пак съм номер 3. Колко много съвпадения имало на този свят. Авторе ако щеш ми вярвай, но това за сравнението с амебата го виждамм за втори път в живота си. Първия беше, когато момичето, което исках само за секс го използва в кореспонденцията ни. Едва я бях позабравил, че ми отказа секса и ти пак ме подсети. Дали да не я потърся след толкова месеца само да й кажа, че има и други с нейния речник :) :) Ех, направо медец ми закапа от душичката. Много мерси, авторе.

19.   Напълно съм съгласна с коментара на номер 1. Аз пък ще ти кажа как се чувства момичето в конкретната ти ситуация. Бях в нейното положение така да го кажем.
Преди няколко месеца един колега, с който много добре се разбирахме, ми се обясни в любов. Стана много дисконфортна ситуация и за двама ни. Защото аз много си го харесвам като приятел, като човек, но не ми харесва физически, като мъж. Какво да правя като си допадаме за разговор, за лаф, да се смеем, но не изпитвам никакво влечение към него??? Трябва ли да се чувствам зле от това и трябва ли само и само да му се хареса това нещо, аз да се примиря, че искам друг мъж, а не него?
Така, че му обясних какво мисля по въпроса, казах му, че не искам да го наранявам, но няма как да се получи помежду ни, защото не изпитваме еднакви влечения...
Той каза, че разбира, аз почувствах, че съм го наранила, но това е живота. Той се отдръпна, което ме нарани, но разбирам реакцията му и това, че не иска да бъдем само приятели. Би ми се беше искало нещата да бяха останали както преди, кафета, лафчета, но явно не е възможно. За това си мисля, че съветите, които някои по-горе са ти дали, тоест да си се държиш както преди, са невъзможни за прилагане. Това не означава, че трябва да се държиш като идиот или да и отмъщаваш. Просто ако чувстваш, че не можеш повече да се държиш както преди с нея и това те измъчва, спазвай дистанция.
Но не е болка за умиране, че тя няма същите влечения като твоите. Продължавай напред, гледай си собствения живот и рано или късно ще си намериш сродната душа.
Успех

20.   Да, номер 19, това е животът. Но за съжаление много по-пагубно е ако жена бъде отсвирена, дори и по нетолкова директен начин. А пък недай си Боже и след това да вземе да я забърше някое мизерно плашило от долнопробните кварталчета на, , столицата, , . Тогава да видиш кво е това комплексарка и то с основание. И, авторе, понеже и ти някога ще си в моята ситуация, ще разбереш колко е прекрасно усещането, че си унижил и ти някоя мислеща се за велика мастия. Повярвай ми, и сам ще усетиш какво си й причинил. И ще ти е сладко. :)

21.   Аааа, не! Никакви приятелства. Ако знаеш английски, потърси friendzone в Enciclopedia Dramatica или виж руския превод в lurkmore за да видишме какъвбфилм искат да те вкарат. Изобщо не се връзвай на такива номера. Искай си твърдо своето и ясно покажи, че или всичко или нищо. Ако изобщо имаш някакъв шанс, това е единствения.

22.   Приятелю, имаш само една стратегия от този момент нататък, която има някакъв шанс да ти донесе успех с нея. Държиш се хладно, но чутиво с нея само на здравей, усмивка и чао (както казва No 10 "без излишно да й се буташ" ). Това обаче не знам дали е достатъчно да и запали любопитството. Това, което трябва да направиш, е да флиртуваш с други жени ред нея. Примерно, ако сте в обща компания, започваш да се "занимаваш" с друга жена от компанията, а към нея - учтиво отношение и игнориране.
Ако пък види, че друга жена си пада по теб, тогава дяволчето започва да и човърка в мозъка и да си мисли дали пък не е направила грешка, като те е пренебрегнала т. е. започва да си мисли, че се е "прецакала". След това обикновено започва да търси контакт с теб, за да разбере дали още имаш чувства към нея. Тук трябва да се внимава: ако тя иска да излезете само двамата, не показваш интусиазъм. Задължително и отказваш първия път, но учтиво, като казваш, че си зает например и че следващата седмица може да стане, и без интусизъм от твоя страна се уговаряте за по-натам. А може и кажеш тя да да ти звънне, за да се уточните кога си свободен. Тук важно е демонстрираш, че не си се залетял да се виждаш с нея, ама пък като много настоява - защо пък не :).
Това е само един примерен сценарий. Вариации може да има много, но тактиката е: игнориране в началото, фирт с други жени (или по-скоро само с една, за да не си помисли, че си несериозен с жените :) и след това като/ако "клъвне" - правиш се на полузаинтересован от нейните покани в началото докато не ти покаже, че има чувства към теб и насистина иска да сте заедно.