Момичета, височината на мъжа има ли значение?
Здравейте,

преди време се запознах с един мъж, доста интересен, интелигентен, с остър ум и хумор - такива каквито ги харесвам. Има един куср, по моите стандарти ако мога да се изразя така..
До сега винаги съм тръбяла, че не обичам ниски мъже... и никога не съм излизала с мъж, който е под 182 см...
Този е 175, а аз 173.... тоест на почти еднакъв ръст ме... Не се забелязват тези 2 см.
Да сложа токчета абсурд, веднага ще застърча с една глава над него и цялото ми самочувствие, което имам се изпарява на секундата..
Опитвам се, да не се концентрирам върху този детайл, но само за това мисля и ме притеснява...
Имам отношения от едно извесно време с него, но все нещо овъртъм, да излизаме сами, а не с мои приятели...
Нормално ли е според вас това и ще го зарежете ли САМО заради ръста? ( принципно е пич, има си и други недостъци, но са търпими )
Благодаря

Коментари

1.   Според мен има. Аз също винаги съм била с високи. Има високи, умни и забавни, но повечето са заети. Аз навремето не направих компромис с това и сега не съжалявам. Децата ми също са високи и това много ме радва. На твое място не бих избързвала да го слагам в графата на подходящите.

2.   Принципно и аз имам стандарти и единият от тях е мъжа до мен да е висок.Приятелят ми е нисичък обаче и е с около 6-7 см по-висок от мен.
Изобщо не ме интересува, че няма да нося високи токчета.Обичам си момчето, а той е страхотен.Според мен, не трябва да обръщаш чак такова внимание-свиква се с ръста.Други неща имат много по-голямо значение :)

3.   Ами ако е сродната ти душа и вземеш та го изпуснеш заради тези няколко сантиметра, тогава какво

4.   Ннямам против, аки тези няколко сантиметра, липсващи в ръстта са бонус другаде.

5.   Бо-оже, че глупости! Вие нормални ли сте?!

6.   Не се обиждай, но това, което си написала, погледнато отстрани, не говори никак добре за теб, а по-скоро за духовна бедност, щом толкова си се фиксирала в някакъв ръст, при положение че е пич. А той дори не е по-нисък от теб, а само защото бил само с 2 санта по-висок. Това никоя уважаваща себе си жена няма да го каже.

Разбирам да е някакъв несериозен алкохолик, мутра и т. н., но за такава глупост да изпуснеш добро момче... Само да не стане да го зарежеш и после да случваш все на снажни двуметрови нехранимайковци, които да те правят на 5 ст. с и без повод. Тогава ще го търсиш този, ама нанайци...

7.   Щом го харесваш, някакъв си детайл като ръста не трябва да те спира. Достатъчно трудно е да срещнеш човек, който ти пасва, а ти допълнително се ограничаваш.

8.   Какво да ти кажа... Българските мъже като цяло са ниски, а когато жената е висока, става кофти. На запад/север се чувствам като нормален човек, а тук като бастун (1. 75). Иначе се радвам, когато намеря момче на моята височина, за по-висок да не говорим. Това, че няма да носиш токчета, не е проблем. Най-важното е, че ти харесват човекът. Лично аз отдавна съм свикнала мъжът да е колкото мене. Да, предпочитам да е по-висок, но има и по-важни неща. Сегашното ми гадже е 1. 83, но е кльощав и понякога изглежда по-нисък от мене, ама на... харесваме си се. :) Така че това да не те притеснява изобщо.

9.   Аз съм 166, а жена ми 171, разбираме се и имаме дете. Когато иска, носи токчета, не ни пречи. Важното е да се разбирате във всички показатели, а да гледате височината, големината на пениса (макар тук да съм доста добре), цвета на косата и материалното положение........

10.   Номер 5 - ми така се насаждат и увърждават стереотипи, освен това на ИНСТИНКТИВНО ниво жената смята, че щом е по висок - първо по -добре ще може да я защити и второ децата и ще изглеждат по - добре. Толкоз са плитки - да, не е нито срамно нито странно!

11.   Номер 8, и аз бях така, но вече не си права за по-младите момчета и момичета - МНОГО са по-високи просто. Аз си импортирах норвежец. Живеем в Пловдив и покрай нас още 3-ма се задомиха под Тепетата, но гледам в класа на децата ми - всички са гиганти. Явно сме имали ген, българите, но сме нямали като цяло хубава храна, за да реализираме височината си. Особено месо много малко се ядеше по мое време и като цяло беше лоша храната. Аз съм 175 см., а прабаба ми е 190 см - паднали сме за 100 г. със 15 см. в моето семейство.

12.   Е, разбира се, че има значение. Ако е по- нисък окей, ама в твоя случай... ако се кахъриш за това, по-добре го зарежи, момчето заслужава нещо по- добро.

13.   Н 10, съжaлявaм дребосък, и aз ще дa съм от " плитките ":-)
Естествено, че предпочитaме по- високите мъже и ти сaм си посочил поне две причини зa товa.
То и aз съм дребничкa, но винaги съм хaресвaлa високи мъже и гaджетaтa ми сa били нaд 185 см. Омъженa съм, съпругът ми е 190 см. синът ми към моментa 188 см. еми друго си е, от мaлък питaше " aз ще стaнa ли голям кaто тaти".
Пък и с ток и без ток покрaй съпругът си се чувствaм стрaхотно, кaто кaнaрa е, дa не говорим, кaк си ме пaзи, зaщото съм мъничето зa него:)

14.   13, радвам се за теб, но аз лично нямам нужда някой да ме пази. Мога да си се пазя и сама. А от мъжът изисквам единствено и само да ме подкрепя в решенията ми и да ми бъде опора. Разбира се, аз му предлагам същото в замяна. Хайде стига вече с тези рицарски добродетели, не сме в 18 век, а в 21. Ръстът НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има никакво значение, ако човекът е качествен. Виж, ако четях 15-годишни момичета с бушуващи хормони, окей, но виждам, че сте сравнително зрели жени. Притеснително е. :-)

15.   Ами плитки сте да, но и мъжете не са непременно по-задълбочени.
За авторката е кусур, ако някой е под 182 см, ама за някои мъже е кусур ако жената е по-стара от 30. Когато почнат да я оценяват както оценява тя в момента, тогава ще разбере колко плитко е действала едно време.

16.   То хубаво, ама и 5 м да е, ако няма никой на горния етаж, то как точно ще те опази и за каква връзка изобщо ще говорим, ако не може да каже 2 думи на кръст примерно, да не говорим да постигне нещо в живота си?

Отдавна сме излезли от пещерата и мъжът отдавна е спрял да пази жената с физика, макар че има хора, които и до днес са си в пещерата. Вече се пази с акъл и със сърце. Така че важното е на горния етаж да има някой, а и в сърцето да има нещо. Всичко друго е пунта мара. А и красотата и физиката като цяло са временни.

Единствено ако си под 17, ти е простено да разсъждаваш така.

Естествено че един партньор трябва да ти допада и физически, но чак пък да го зарежеш само заради ръстта. Не трябва чак толкова да се вманичаваме във физиката и тя да е толкова определяща. Както писаха по-горе сами себе си ограничаваме така и то от предразсъдъци, не от нещо смислено.

Сега по тази логика и аз като всеки мъж харесвам жени с големи гърди. Но как би реагирала например с теб да си допаднем, да бъдем сродни души и аз да те зарежа САМО заради малките ти гърди примерно. Най-малкото ще ти е обидно, нали?

Междувпрочем жена ми е с малки, но въпреки това за мен са най-хубавите, защото са нейните. С нея наистина сме като сродни души и едни цици, които така или иначе на 60 ще увиснат, са ми последния кахър.

М29

17.   Чувствам се добре с мъже, който са поне 5-10 см по високи от мен. Тъй като съм 1. 64 това не е особено трудно постижимо и почти всички така или иначе са по-високи от мен, та не съм имала особени дилеми. Оставам малко по-ниска и ако нося токчета. Мисля, че иначе бих се чувствала некомфортно, ако аз съм по-високата половинка в двойката.

18.   Ти си доста комплексирана. Защо изобщо те интересува чуждото мнение. Щастието ти не зависи от това, което мислят околните за теб. Аз имах преди време приятелка, която беше леко пълна. Допаднахме си по характер и интереси. Страшно много се забавлявахме, по екскурзии ходихме, разбрахме се много добре. А моите познати ми се смееха, докато те самите киснат по дискотеките и се надяват някоя проститутка сама да ги заговори. Разделихме се с нея, защото пътищата ни се разделиха и нямахме никаква възможност да се виждаме. Аз също съм нисък - 175 съм, но никога не ми е пукало.. Лятото имах изцяло сексуална връзка с момиче, което е играло доста време волейбол. Над 180 беше тя.

19.   13 съм, aмa вие с товa ориентaлско (? ) мислене веднaгa осъдихте високите зa прости:)
Кaто кaзвaм, че ме " пaзи ", съвсем нямaм предвид, че ми сменя пaмперси или ходи кaто орaнгутaн дa се бие и зaщитaвa женскaтa.
Естествено, че съм " гледaлa " и зa другото. С него съм от любов, но aко трябвaше " студено " дa избирaм между висок и интелигентен и нисък тaкъв, пaк щеше дa е висок. Нямa женa, която дa хaресвa ниско мъже, имa жени, които сa влюбили в тaкивa. Много ясно, че кaто имa любов и рaзбирaтелство, другото съвсем не е от знaчение. След толковa години с моят съпруг, дори и 120 см дa се скъси, пaк ще съм си с него. Но, когaто го срещнaх, aко беше тaкъв, щях дa пропуснa. Зaщо? Aми зaщото първо " влизa " през очите, кaкто и дa си го говорим. Aмa вие кaкво мислите, че сaмо мъжете зaглеждaте и искaте хубaвото. Еми не!
И не, със сигурност не бих предпочелa висок слaбохaрaктерен глупaк, при положение, че имa високи с целият нужен кaпaцитет.

20.   13 съм, aмa вие с товa ориентaлско (? ) мислене веднaгa осъдихте високите зa прости:)
Кaто кaзвaм, че ме " пaзи ", съвсем нямaм предвид, че ми сменя пaмперси или ходи кaто орaнгутaн дa се бие и зaщитaвa женскaтa.
Естествено, че съм " гледaлa " и зa другото. С него съм от любов, но aко трябвaше " студено " дa избирaм между висок и интелигентен и нисък тaкъв, пaк щеше дa е висок. Нямa женa, която дa хaресвa ниско мъже, имa жени, които сa влюбили в тaкивa. Много ясно, че кaто имa любов и рaзбирaтелство, другото съвсем не е от знaчение. След толковa години с моят съпруг, дори и 120 см дa се скъси, пaк ще съм си с него. Но, когaто го срещнaх, aко беше тaкъв, щях дa пропуснa. Зaщо? Aми зaщото първо " влизa " през очите, кaкто и дa си го говорим. Aмa вие кaкво мислите, че сaмо мъжете зaглеждaте и искaте хубaвото. Еми не!
И не, със сигурност не бих предпочелa висок слaбохaрaктерен глупaк, при положение, че имa високи с целият нужен кaпaцитет.

21.   Авторке, с времето ще ти дойде акъла. Споко

22.   Аз съм 1, 62, а сегашният ми приятел е 1, 70. Не нося токчета и за това нямам проблем с това да нямаме зверски голяма разлика. Преди няколко години винаги гледах ръста, но после осъзнах, че не трябва да имам такъв критерий, който не определя човекът като същност. Сегашният ми приятел е компромис, но за сметка на това е най- любимият ми човек. Преди ходих с над 1, 80, но просто влюбването си е влюбване.

23.   Според мен - няма. Ако се разбирате и харесвате - няма друго по-важно. Аз съм 1. 78 жена, но винаги са ми допадали мъже между 1. 70 и 1. 75 (дребнички). Не харесвам високи, отблъскват ме. И защо трябва все да гледаш мнението на хората, живей си живота!

24.   Не мога да разбера защо 1.70 - 1.75 да е нисък ръст?

25.   Никакво значение няма нито ръст нито някакви характериски от структурата и генът. Важното е вътрешно да е кресив и да има очи за теб и да те обожава.. Наистина не се впрягай в обвивката толкова.. Гледай мъжете вътрешно да са добри хора и добре възпитани. Аз като бях по-малка не че сега съм много голяма де.. Все виках да е такъв, онакъв, с едиси какво тяло, да е висок забележи, и прочие още някви глупости такива... Но с времето тези неща изчезват в съзнанието. Искаш вътрешно красив човек. А и кой е казал, че високите мъже са по хубави.. Те трудно трупат мускална маса в горната част... Мъжът не се определя от височина, муску и прочие.. Въпреки, че до сега ти обяснявах, че външният вид не е от значение.. Да не е... гледаи душата. Намери един пич които да те обича и обожава. С времето, тези неща като физически дадености няма да ти правят впечатления. Гледай действията, жестовете, нещата които прави за теб и начинад по- който те кара да се чувсваш..!! Надявам се, че ще ти бъда полезна и от съвета ми ще разбереш много неща.

26.   От авторката : Опа, аз попитах елемнтарен и човешки въпрос, нямам нужда от осъждане на критериите ми или на възприятията ми към света. На повечето от вас благодаря за съветите и мненията.
Не живея в Бг, над 30 годишна съм и не се интересувам нито от мутренски истории, нито от парите на мъжът до мен. Такива си имам и без него и съм го доказала от години вече. Търся човека, със сърце и душа и интелект. Но и с физика... При него първите две са налице, второто е под въпрос, поне в моите очи...
Просто исках да споделя, че е трудно повече от 10 години да си имал връзки с доста високи мъже, баща ти да е висок, дядо ти да е висок, братовчедите също и изведнъж да си паднеш по характера, на някой който е доста по-нисък, но да не си падаш толкова по физиката му. Може би е инфантилно, както някои вече ме осъдиха, но това е факт. Чувствам се странно. Свикнала съм да си слагам високи токчета и до мен да стърчат високи мъже. Може би, съм искала да се чувствам добре в такава компания или съм имала нужда от това, мъжът да изглежда просто по-висок от мен... не знам... Но истината е, че до сега с тези високи мои мъже, не бях щастлива. Напротив, излизайки, в компания бях добре погледнато от страни, приятели ми казваха еххх колко добре изглеждате заедно, но в душата ми имаше мъка и незадоволеност.
Сега, не изглеждам добре с този мъж физически. Дори не знам дали мога да се изразя така... Просто той изглежда едва ли не по-дребен от мен и това ме комплексира да... Но, в същото време се разбираме адски добре. За първи път в живота ми се срещнах с мъж, който ми допада по мислене, по възпитание, по мироглед... Не смятам да го зарязвам заради 2 см, но трябва да открия начин, по който да спра да мисля за тази негова височина, защото така или иначе тя няма да се промени.
Вчера излизахме на ресторант и отново си изкарах една хубава вечер. Гледах го докато ми говори и си мислех, Боже ако беше висок, дори нямаше дори да се замисля. Щях да си се отдам на чувството и да не ми пука въобще как изглеждаме ние в очите на хората.
Знам, че това ми мислене е детско и незряло, а съм жена над 30, но така се чувствам просто. Не съм го обидила, не му говоря за ръста му, просто споделям как се чувствам...

27.   Щом ти пука как изглеждате отстрани физически с него, значи ти пука за хорското мнение! Я се замисли, че хората ги интересува само клюката, а не как ти се чувстваш, защото сега ако отхвърлиш човека, с когото може да си щастлива цял живот и след време си намериш друг, с който изглеждате прекрасно като двойка, но душата ти е празна, хората ще ти запълнят ли празнината някак си? Ти решаваш дали ще живееш живота както ти харесва, а не хората

28.   Хахаха номер 13 - номер 10 съм, може и да съм дребосък за теб, не знам, 180 съм си.. както и да е.. Я чакай сега да те нахраня и аз - я кажи сега кой ще предпочетеш - по висок с по малка пишка или по дребния с по големия?? ;) Голема дилема нали :))))

30.   Ами и аз предпочитам мъж, който е да е с десетина сантиметра по-висок от мен, но ако е по-нисък и ме привлича физически и се разбираме- не е болка за умиране..

31.   Аз съм 158 и такива проблеми като по-ниски от мен мъже нямам:)
Даже винаги съм ходила с такива над 180.

32.   Като мъж ти казвам - височината има значение (и на двамата партньори). Важно е да не се разминават с повече от метър :) Шегата настрана, но мисля, че ме разбра. Ако единият партньор е твърде нисък/висок, достигането му става физически неудобно. Останалото за ръста можеш да си го прочетеш в книгите и статиите по психология.

33.   Към авторката:
Щом чувстваш, че връзката ви във всяко друго отношение е прекрасна, игнорирай този, според теб, кусур.
Кусур са съвсем други неща, за които не ми се споменава.
Не се замисляй върху тази височина, която е предизвиквала у другите възхищение. По-добре ли е да си с някакъв висок пичага, а да те съжаляват и ти също, че не си случила на точния човек?
Сега може известно време да не се чувстваш комфортно, след като си излизала с доста високи, но след време ще спреш да забелязваш това. В крайна сметка, човекът не е лилипут и все пак е малко над твоите сантиметри.

34.   Да, определено има значение. Колкото и да се говори, че са важни чувствата и готините характери на ниските мъже, винаги са били пренебрегвани заради по-високите, а и не малко връзки са приклчвали по тия причини. Жените се привличат от солидни и високи мъжаги. Много жени го отричат, ама това им е инстинктивно заложено. Ето, аз примерно се качвам по градския транспорт, някакви момче и момиче се прегръщат, момичето ми праща замечтани и усмихнати погледи, а гаджето й гледа злобно и завистливо. Последният случай е подобен на авторката, така че е хубаво да си търсиш някой, който е минимум 10 см. над теб, иначе връзката ти ще приключи бързо, повярвай. Много двойки са приключили така. Твоят юнак е фаворит за сърцата на миньончетата, не за други жени. Не ти се предлагам, защото не съм мъж за всяка жена, а пък и на мен ми тичат повече хубавите жени(сама ще се увериш, ако ме видиш) но ще ти прилягам чудесно 1. 86 на 85-90 кг спортна спартанска натура. Майка е харесала първо мъжките качества на баща ми, а не професията и жилището му, ето защо имам правилни, хубави черти и здраво, право и стабилно мъжко телосложение. Мисленето ти е правилно, авторке. Търси си ги над 1. 80.. за пълното ти щастие.

35.   Има много голямо значение. Като застанеш до висок мъж, самочувствието ти е друго. Наистина височината играе голяма роля. Спомням си като по-малка, виках за едно момче ЛЕЛЕ колко е ВИСОК..!! Мале виж го какъв е висок.
Аз наистина харесвам атлетични високи мъже. По-по преди това пък харесвах мусколести. Към днешна дата, харесвам Стабилни мъже, като обвивката е малко по-назад, да се държи мъжки и да е добър.

36.   Авторке, ръста и силата са от съществено значение, винаги е привличало жените и така ще си бъде. Ще си развалите връзката и раздялата ще е кофти. Следвай си природата и не слушай тия, дето ти обясняват за пещерите и физичката, защото няма да си намериш щастието така. Утре ще се влюбиш в някой висок, а този ще го нараниш тежко. Кажи му, че не сте един за друг и толкова. Не споменавай за ръста, ще го комплексираш! Той трябва да си търси жени доста по-ниски от теб, поне 10 см.

37.   Тоя ще има съмнения в себе си, имай предвид! Щом се заговориш с всеки по-висок от него, той ще си мисли, че си готова да му изневериш. Игнорирай тука дето пишат за чувствата, това не е живота. Високо момиче си и трябва да си намериш високо момче. Всяко отклонение от природата е неестествено! Мъж среден ръст и жена висок ръст? !? !? Damn it. Жените извращават природата! Нормално ли е един лъв да яде зеленчуци и да отказва месо? Ако смяташ че е нормално, ок. Тогава си се взимайте с тоя. Природата е направила така, че жената да избира силният красив мъжки екземпляр, за да имат здраво потомство. Безспорен факт е, че това което ти пиша е така и ти го затвърждаваш със съмненията си.

40.   Повярвай, влиянието над самочувствието е жестоко в един момент. Аз съм 187 и бях с волейболистка няколко месеца. Тя е 179 и въпреки всичко се разпокъсахме от нервни изблици и съмнения. Днес ходи четвърта година с по-малък на години и по-голям на ръст - Не съм го мерил, мама ми се струва 7-8 см по-висок от мен. Това си ви е природен инстинкт, влече ви.. Аз не се сърдя и си го очаквах, не съм толкова висок. Грешката ми беше, че се хванах сериозно и се обвързахме. Гледай примерно украинската актриса Олга Куриленко, тя е 176 см и е представителна извадка на повечето красиви жени в Украйна, а повярвай там се търсят ей такива, като братята Кличко. Аз ще ти подхождам на ръст, но като характер не се знае...