Признаци, че едно момче те харесва
Здравейте, момичета, момчета! От заглавието сигурно сте разбрали за какво става дума. Би ми се искало да споделите колкото е възможно повече признаци, че едно момче те харесва и иска да сте нещо повече от приятели. Бих искала, момчета и вие да да се включите и да напишете какво е държанието ви спрямо момиче, когато го харесвате. Моля, модераторите да публикуват историята за да разберем как да постъпим и дали даденото момче, от което се интересуваме изпитва чувства към нас. Може да споделите и някакви случки. Благодаря на всички предварително!

Коментари

1.   Строго индивидуално е. Има просто хора, които като цяло са по-екстровертирани и отворени към другите, има и по-затворени хора. Като цяло правило за мъжа е в самото начало да си покаже намеренията, защото попадне ли в категорията „приятели“ край. Още на втора-трета среща гледайте да целунете, опипате или поне да нарушите личната дистанция на момичето като седните до него на едно канапе, правите комплименти, „случайно“ докоснете врата или крака ?, ръката ?... такива неща. Стоите ли да си говорите 3 часа като братче и сестриче после не се чудете, че няма желание за повече

2.   Момче съм на 16. Попринцип съм много отворен, но единственото нещо, в което съм срамежлив е "свалянето" на момичета. Винаги ме е било страх от отговора на момичето. Аз например говоря малко, питам момичето нещо, а тя разказва. Предпочитам да ги карам да говорят за себе си. Когато намеря за удобно, докосвам момичето или я прегръщам, а ако се съмнявам дали няма да и е приятно, просто я погъделичквам. Когато говоря с момичето, по което съм луд, се усмихвам, пускам шеги и закачки, но не се правя на Къци, а гледам да карам по-сериозно. По-отворените в тази област направо си казват на момичетата. Зависи какъв е твоят. Попринцип чакам момичето да направи някой знак, който да ми покаже, че има надежда, и чак тогава почвам аз. Момичета, пишете и вие какви знаци правите, защото така ще е по-лесно за нас. Ако ни покажете, че има и малко надежда, ние ще направим всичко, за да ви отвърнем със същото.

3.   Аз също мисля, че това е строго индивидуално и няма написано правило как да се държи момичето когато харесва едно момче. Разбирам, че си малък, хммм тоест не си на зряла възраст щом говориш за момичета и момчета и задаваш този въпрос. Това, което си спомням, от собствена гледна точка е, че девойката ако те харесва, ще : -
- търси компанията ти по какъв ли не повод, най-често с тъпи оправдания и като ви се засекат погледите ще се усмихва често, макар и леко срамежливо
- може и тотално да те отбягва и да се прави на интересена само и само за да привлече вниманието ти
Не помня друго поведение, това са двете, които ми идват на акъл от прима виста
Ж 30

4.   Ами аз съм момиче на 15 години... в момента съм влюбена в едно момче, но не смея да му кажа, но поне го показвам като ходя на местата, където и той ходи. Гледам го, понякога му се усмихвам, но имам един проблем, че с него не се познаваме и ме е срам да го заговоря и така... Забелязала съм, че и той ме поглежда, много често погледите ни са се засичали, даже преди няколко дена го забелязах да ме зяпа с едното си око, докато говори с някой. И ако съм близо до него и той говори леко се обръща и ме поглежда... Не знам дали ме харесва.. Даже бях пуснала тема за съвет, ама така и модераторите не я пуснаха....
И така по темата: Има много признаци, за да разбереш дали някой те харесва. Любовта при всеки е различна. И също така, ако примерно някой те харесва теб ти ще го почувстваш, както аз чувствам, че може би момчето си пада по мен, дори и да е така никой от нас двамата няма смелост да си признае...

5.   Прави палатки като те види!

6.   Ако те харесва при разговор с теб ще те гледа в очите, или пък срамежливо ще отбягва погледите ти, опитай да му се усмихнеш мило и го заговори и наблюдавай реакциите му, тялото винаги издава чувствата ни дори и да не искаме.
М40

7.   Най-лесния начин е да ти каже ;)

8.   Чудесна тема! Добре, че ти се сетила да я напишеш.
Момиче съм и съм по-затворен тип. Когато стане въпрос за момчета, не знам как да действам и винаги ми е било интересно дали момчето, в което съм влюбена, изпитва нещо към мен. Не мога да го заговоря дори ако сме от един клас! ... Страшно срамежлива и притеснителна съм... Знаците, които правя към него, са малко, но е все нещо. Ами, гледам го повече отколкото другите момчета (даже понякога не се усещам и не откъсвам очи от момчето), веднага обръщам глава, когато и той ме погледне, защото не искам да види как го зяпам захласнато, или ако имам смелост, му се усмихвам леко. Когато момчето е около мен, се опитвам да го заговоря.

То няма точни знаци, които да показват, че някой те харесва. Мисля, че привличането се усеща.

9.   Оффф извинявай, толкова набързо прочетох заглавието, че съм объркала тотално. Еми като си момиче и се интересуваш дали момчето те харесва, гледай дали търси комапнията ти, дали все си намира поводи да те заговори или да прекарва повечко време с теб. Може и да ти говори за музика и за купони знам ли? Ти си съвсем различно поколение от моето, все пак цели 15 години ни делят, при нас поне беше така, всичко се опираше дали човекът отсреща ти се усмихва повече от нормалното, тип захилен като зелка и дали търси вниманието ти, присъствието ти.
Сега с твоето поколение не знам как стават нещата... А от това, което си написала, не мога да си извадя заключение дали и момчето те харесва. Едно е да те гледа с едно око, друго е да те заговори. На тази възраст има и срамежливост. Може би понякога трябва да бъдеш малко по-силна и амбициозна и да направиш така, че да се запознаете. Трябва да се запознаеш с някои от неговите приятели и те да те запознаят с него. Аз лично така щях да направя
Абе ако трябва да станат нещата, те ще станат, в това съм сигурна. Айде успех

10.   Върти се като обран евреин - чуди се как да направи нещо, а това нещо разбира се е да те заговори. Срам, притеснение - опитва се да са така нещата, че да ти хареса ситуацията и се чуди дали не бърка и дали ти харсва. Гледа те влюбено.

11.   Разговорите с теб са несвързани,в смисъл че от притеснение и старание става една каша и после казва:май нищо не казах -:))),кара те да се смееш на шегите му или ти намеква:хей онези двамата в ъгъла се натискат.Докосва те уж случайно по ръката,непринудено и се усмихва.По това разбираш,че те харесва

12.   Усмихва ти се, закача те, а ако е от по - така срамежливите момчета, но с чувство за хумор ще ти прави базици, ще те размива нарочво, може ако ти купят нови обувки например нарочно да ги настъпи, гледа те в часовете, ако например си вземеш нещо.. Било то нещо за пиене или ядене и някой друг също си вземе момчето може да поиска само от теб, или пък той да си купи и да те почерпи, пита те дали искаш да излезете навън с приятели, помни неща за теб.. има доста признаци... Повечето момчета въобще не са чак толкова романтични с момичетата, който харесват на тази възраст, по-скоро обичат да закачат и разсмиват, отколкото да подаряват рози и бонбони

13.   Здрaвейте! Прочетох всичките ви коментaри и нaистинa товa мисля, че ще помогне нa други момичетa кaто мен. Зaбрaвих дa споменa, че съм нa 15 години и с момчето сме от един клaс и също тaкa сме нaистинa много добри приятели дaже бих кaзaлa нaй-добри aз и още няколко човекa, тaкa че го познaвaм добре, нито ме е срaм дa говоря с него, нито нищо. Не знaм дaли ме хaресвa, нaистинa се нaдявaм, зaщото го познaвaм от толковa години, но едвa нaчaлото нa годинaтa чувствaтa ми към него се усилихa. Преди също съм го хaресвaлa, но товa бяхa детински нещa. Ще обясня и поведението му към мен. Гледa ме в много от чaсовете, дрaзни се с мен нa шегa рaзбирa се, другите кaзвaт, че кaто ме видел грейвaл, все едно виждaл слънцето, измисли ми дори и кaк дa ме нaричa по свой нaчин. Веднъж в един от чaсовете едно момче ме спънa и aз зaмaлко щях дa се пребия и всички се смяхa дори и aз сaмaтa сaмо той не. Не знaм дaли си втълпявaм, но когaто говоря с някaкaво друго момче той се изнервя и кaкто е щaстлив и усмихнaт изведнъж стaвa сериозен. Също тaкa номерaтa ни сa съседни и по предмите, по които седим зaедно той винaги ще нaпрaви нещо дa се нaпрaви нa умен и зa дa го зaбележa. В коментaр номер 2 момчето искa дa питa кaкво прaвим когaто хaресвaме дaдено момче. Aз лично всички ми кaзвaт, че много ми личaло, че го хaресвaм aз рaзбирa се отричaм пред всички освен пред нaй-добрaтa си приятелкa, но кaкто и дa е. Постоянно съм обърнaтa към него, зaщото в всички чaсове или е до мен или зaд мен. Усмихвaм се нa всичко, което кaже или нaпрaви. Кaто му чуя глaсa или името все едно слънцето ме е огряло. Кaто ме ядосa се зaкaчaм с него, удрям го нaушким и тaкa. Всички ни подигрaвaт и изпaдaме в неловки ситуaции. Междувременно продължaвaйте дa споделяте, блaгодaря нa всички! От Aвторкaтa.

14.   Признаци :
1. Ще започе да ти пише по-често във фейсбук
2. Когато сте излезли някъде заедно в една компания/в даскало или където и да е, ще гледа да те заговря, засмива и т. н.
3. ЩЕ ТИ ПРЕДЛОЖИ (момчетата не ги е срам! ) :Д

15.   1. Наблюдава те, когато ти не го гледаш (някоя приятелка може да ти помогне, като съответно гледа него).
2. Говори с теб по-често от обикновено и постоянно гледа да измисли някаква обща тема.
3. Опитва се да научи повече неща за теб - любими филми, музика и т. н.
4. Закача те, шегува се е с теб.
5. Защитава те или застава на твоя страна, когато е възникнал спор.
6. Докосва те.
7. Прави ти малки подаръчета или въобще изненади, с цел да те зарадва.

17.   1. говори по често с теб
2. закача се с теб
3. може да се сближи с твоя приятелка и да я пита за неща свързани с теб(ако е срамежлив)
4. обарва те

18.   Мисля че, Н5 е най - точен и изчерпателен.

19.   Зависи от възрастта, при възраст между 10-18 години е поведението, , дърпане за плитките''
т. е момчето се опитва да привлече вниманието на обекта на неговите симпатии чрез дразнене и дори лека агресия. На по-късен етап първият и основен признак е така нар. боди ленгуидж или езикът на тялото, чести уж неволни докосвания, стесняване на дистанцията, навеждането към теб по време на разговор.
При зрителният контакт двете крайности или те зяпа непрекъснато или гледа смутено надолу или встрани дори по време на разговор.
Помни неща, които си споменавала по време на разговор в компания или личен, като напр. имена, дати, предпочитания и всякакви подробности, които повечето хора присъствали в разговора не са запомнили.
Забелязва всяка малка промяна в настроението и поведението ти.
Докато си в компанията му се усмихва и зениците му се разширяват.

21.   Очите и цялостното изражение на лицето са най-добрият знак, по-който можеш да познаеш, дали те харесва дадено момче. Когато те следи с поглед.