Любовта или Парите
Здр. на всички искам само да споделя една история която ме вдуумява. Ходя с мъж който е много богат - хотели фабрики туй унуй има. С него не че не съм щастлива не че и съм... Всъщност за вбъдеще знам че живота ми ще е осигурена под лукс и уважение. Постоянно ми се обръща с мили думи каквото му кажа това прави, няма нещо което да искам и да ми откаже...но нещо ме отблъсква в него знам че не го обичам и само с него съм заради праите и че ме уважава и знам че като се жени няма да ми липсва уважението и парите, както сега в семейството ми главния проблем е пари... после алкохола. Майка работи като луда даже не мога да я видя някои дни а баща ми работи в държавна работа за 300 лева + заеми плащаме + сестра ми учи аз уча и представете си колко можем да спестим някой лев. и това ме кара да ходя с това момче ...но от др. страна искам да съм с мъж който обичам. Но любовта знаете съществува няколко години след това остава само уважението... и дали ще намеря любовта който ме уважава и държи на мен и обича толкова като сегашния. Винаги ми е липсвала любовта от към страната на родителите ми -попаднала съм в едно семейство което не може дори и да се нарече семейство ...всички някакви нервни отношенията ни са като на враг ужас-а в него намерих тая топлина която съм търсила и съм била лишена назнам какво да правя. Моля дайтелми съвети-благодаря ви още от сега ...

Коментари

1.   Стискай зъби и бъди с него, ако ще и да боли. По добър от него надали ще намериш. А любовта е от ден до пладне. Ако се омъжиш за голямата си любов, той няма пари с който да посрещате ежедневните си нужди, знаеш ли колко бързо ще ти изчезне любовта към него и после какво правиш ? Стискай зъби и търпи, ако ще и да боли.

2.   Не знам на колко си години, но ако съдя по правописа...ужас. Ако говориш както пишеш незнам този мъж, който има "хотели, фабрики...туй-унуй" сигурно има някакви проблеми човека.

3.   Явно си малка на години и живота още не те е поочукал. Като си се хванала на хорото, изиграй си го докрая. Любовта е нещо преходно. После идва навика или уважението, но тръпката....нея я търсим винаги. Така че, карай си с този пич колкото си искаш. Може и да излезе нещо, а може и ти да си му втора, трета...

4.   Има грешки момичето в правописа си, но отнесете се към проблема й, а не към начина й на писане. Не съм изпадала в такава ситуация, като твоята, зада ти дам добър и изпитан съвет, но според мен, ако се чувстваш щастлива с този човек- бъди с него, след като завършиш и подобриш финансовото си състояние може да го оставиш... мисля че това не е много добър съвет, но важното е да послушаш сърцето си..Успех!!!:))

5.   ОТГОВОР НА НОМЕР -2 ...
НА 19 ГОД. СЪМ И НЕ ЖИВЕЯ В БГ. И МОЖЕ БИ ЗАТОВА СЕ ЗАТРУДЯВАМ ДА ПИША А ЗА ГОВОРЕНЕТО МИ ПЪК МОГА ДА КАЖА ЧЕ БАЯ СЪМ ЗЯН С БГ ЕЗИКА И РОДОВЕТЕ ...НО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ С МОМЧЕТО СИ ГОВОРИ НА ЕЗИК КОЙТО И ДВАМАТА СИ ГО ЗНАЕМ КАКТО ТРЯБВА...НО ВСЕ ПАК ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА КОМЕНТАРА

6.   Какво да ти кажа решението преди всичко си остава твое, но парите не дават щастие. По света има толкова много хора, които живеят бедно но щастливо. А откъде си сигурна, че той няма да фалира, тогава накъде-без пари и без любов. Народа е казал-малко, но сладко.

7.   Имаше нещо като виц, че на една жена са и нужни трима мъже: с първия да се обичат, втория да и дава пари, а третия да бъде красив. Трудно е да се съчетаят на едно място тези три качества. Има и един начин да решиш какво да правиш: вземаш лист хартия, разделяш го на две като от едната страна написваш под номер 1, 2, 3 и т.н. всичко положително в тази връзка. На другата половинка пък написваш всички отрицателни страни. там дето точките са най-много това е решението на въпроса-да останеш с него или да се разделите.Доколкото те разбирам ти не изпитваш обич към него. Това не е малко, но моя съвет е както на номер 4-поживей, не се отказвай веднага, пък после решението ще си дойде от самосебе си. Може да се привържеш и да го заобичаш, може и да срещнеш любовта на живота си, но не го оставяй без да имаш някой друг, с който да бъдеш. Млада си още и не си видяла много от живота, така че това което го имаш сега други биха дали мило и драго да бъдат на твоето място. Любов има, но е до време, а уважение и пари рядко се случват на момиче като тебе.

8.   Любовта е до време, хващай си тоя човек да си те обича, уважава и глези и си живей живота. Тя любовта като дойде и нея си я изживей и не си оставяй този човек и сама ще разбереш, че за 3 месеца ще се събудиш и ще си викаш "добре, че така направих". Аз съм жена и съм на мястото на тоя, за който говориш.

9.   Любовта, мило момиче, не трае няколко години. Кой ти втълпи, че после остава уважението? Уважението е съставна част на любовта.
И любовта, и уважението или ги има, или ги няма. Ти си знаеш най-добре какво чувстваш. Но е добре да нямаш такива очаквания - че, видиш ли, те нещата ще се оправят някак... с времето... Най-добре е да обмислиш всичко, да решиш какво искаш и... да действаш. Не забравяй, че каквото и да се случва, винаги имаш избор!

Виждам, че е минало много време от публикуването на статията и коментарите. Дано момичето е взело правилното решение.
Написах това за тези, които сега ще прочетат тази история и тези "съвети", които й давате! Защото не е ли ужасно да подтикваш едно младо момиче към необмислени действия, които да го обрекат на един живот, подчинен на парите? Да го обезверите и отнемете надеждата, че любовта съществува? ! Защото ТЯ съществува и не си отива просто така, с времето!

10.   Дано не си избрала парите, но ако си го направила, вече знаеш -"щастие с пари не се купува "! Лубовта наистина не минава за 2-3 г. Дано не си се прецакала заради тъпи клишета

11.   Много стара темичка, но как човек да не се включи... аз например избирам любовта пред парите, все пак един живот живеем и ако трябва да сме подчинени само на материалното, то какъв ще е този живот.... искам някой ден като погледна назад да не съжалявам, че не съм изживяла любовта си и че съм оставила някого когото обичам.... искам като се обърна, до мен да е точно този, който обичам, да отвръща на любовта ми и дори да нямаме средствата с които искаме да разполагаме или каквито и да били, да знаем, че поне в този суров свят сме споделили щастието си заедно. Да знаем, че сме преодолели всичко ЗАЕДНО, защото парите са до едно време винаги можеш да ги загубиш, после спомен няма да има от тях, но от обичта винаги има спомен... дори и да е леко горчив, все пак го има