Ненавиждам го, защото го обичам!
Ето и пролетта дойде, а у мен все още продължава да е мрак. От половин година насам животът ми се преобърна и вече никога няма да съм същата. Той ме промени из основи. Деля времето си на този свят отпреди да го срещна и след това. Предполагам, че тези от вас, които са го изпитали, ще ме разберат. Усещате, че това е вашият човек- съвпадате за повечето неща, гледате в една посока и знаете, че заедно бихте стигнали много надалеч. Е, аз се разминах с надеждите и мечтите си. Той ми заяви, че не бил готов за обвързване и край. Спря да го вълнува. Разби ми сърцето от раз. По-жалка не се бях чувствала. Естествено, опитвам се привидно да му отвръщам със същото, но отвътре се късам. Не съм малка и разбирам, че на тези години изборите, които правим за партнъор, са осъзнати. Много ме боли, защото знам, че сме един за друг. Най-пагубното беше преди месец, като научих, че е обвързан. И какво излезе, че е имал желание, но не и с мен. От това се страхувах най-много. Мразя го, защото знам, че го загубих завинаги и то дори без да съм го прегърнала веднъж. Мразя го, че ме замени толкова лесно с онази другата, която не желая и да виждам пред погледа си. Ненавиждам го, защото разумът ми го презира, но сърцето ми го обича все така силно и изпепеляващо. Посъветвайте ме как да го превъзмогна вече, защото изгубих прекалено много време, или да пробвам отново, защото имам чувството, че се обвърза напук на мен. Усещам, че само да му дам и малък сигнал, нещата ще възкръснат. Дали не се самозаблуждавам? Помогнете ми, действително се нуждая силно от подкрепа, макар и от непознати.

Коментари

1.   Мъж съм и съм в същото положение. Разбирам те перфектно. Смятах, че сме създадени един за друг, но изглежда не било така... Едновременно я мразя и обичам. Разби сърцето ми на безброй парчета, но съм готов да заменя всичко, което притежавам за една нейна усмивка. Истината обаче е, че трябва да я забравя. Както аз, така и ти. Не се мъчи да правиш други опити, само по-зле ще стане. Ограничаваш максимално контактите си с него и един слънчев ден новата любов щете тресне и тотално ще го забравиш.

2.   Чакай сега... нито казваш на колко години сте, нито дали нещата между вас са били само платонични (понеже споменаваш че сте се разделили без да го прегърнеш дори). Та имало ли е нещо между вас или не, и ако е нямало - какви претенции към него можеш да имаш изобщо?
Твърдиш, че на тези години изборът на пратньор бил осъзнат, а от друга страна казваш, че разумът ти го мрази, а сърцето ти го обича? Къде е осъзнатият избор тогава? Не е ли той в това - разумът и сърцето да говорят едно и също?
Откъде разбра, че сте един за друг? Него пита ли го или важно е единствено и само твоето мнение? Май имайки предвид неговите действия, отговорът му на въпроса е: "Не!".

Мислиш ли, че можеш да накараш някого насила да те обича? Мислиш ли, че ТИ САМАТА можеш да се накараш насила да обичаш или да не обичаш някого?

Хората имат СВОБОДНА ВОЛЯ - никога не го забравяй. При това - не е задължително тяхната свободна воля да съвпада с твоята, даже цяло чудо е ако съвпадне по някои точки.

3.   Навремето имах и аз една подобна история. Бях доста малка, но въпреки всичко си казах - той не ме обича, щастлив е с друга, точка. Не го намразих, не мога да си представя да мразя изобщо някого... Та мисълта ми е, че продължаваш напред, никой не е поел задължението да те прави щастлива, нито пък да те обича. Такива неща насила не стават.

4.   Аз съм авторката. Вече много се страхувам, защото той научи как съм го обиждала и какви клевети съм говорила. Общи познати казват, че е много отмъстителен и реши ли да почерни живота на някой, кара до кокал. Моля се само да ме остави на мира и да ме забрави, защото в противен случай ме чакат много горчиви дни. Молете се с мен да се смили. О , боже, какво ли ще ми се случи не знам вече. Имам нов ''мъж'' в живота си, но по-скоро аз го защитавам, не той мен. Толкова е нескопосан и уязвим, че вече ме е срам. Никоя сериозна не би го погледнала, но ходих на църква и ми казаха, че ако направя добро на някого, може да не ме настигнат злините на първия. Реших да се хвана с този палячо, но нищо не се променя. А сърце не ми дава да го зарежа, защото за него аз съм постижението на века, но това ли заслужих- да бъда трофей за някаква отрепка от Подуяне. Животът е много неспрадлив към някои от нас.