След раздяла- отсрещния пол като че ли усеща, че сте " търсещи " или отново на пазара
Здравейте,
обръщали ли сте внимание, че като се разделите с някой, дали вие с него/нея или тя/той с вас - все тая, но като че ли едва ли не на челото ви пише : Отново САМ и колкото и да се опитвате да се запознаете с нов човек и да започнете живота си наново, нищо не се получава???
От години си повтарям, че точно такъв е кръговратът и последствията от едно късане, но снощи нещата ми се потвърдиха и отвърдиха окончателно.
Накратко, разделих се наскоро с човека, с който бях от няколко месеца. Аз бях убедена, че не това е човекът за мен и заради и това не се получиха нещата. Без излишни мелодрами или скандали, прсто си казахме, че няма да станат нещата и си пожелахме успех и така.
От раздялата изминаха вече около 10тина дена и с приятелки решихме да ходим на бар снощи, да се позабавляваме и да забравиме за проблемите си. Разбира се, всяка една от нас се беше настроеила за купон, за весело настроение и за нови и вълнуващи срещи. Еми не! Като не се получава, не се получава. Колкото и да се усмихваш, колкото и да кокетничиш и да се опитваш да завързваш контакти не става. Като че ли другият пол усеща, че отново си сам и че " търсиш " и какво да ви кажа, нищо... Трябва да си призная, че доста се депресирах и дори си тръгнах. Не успях дори да се забавлявам, беше ми тъпо и си мислих за бившия. Тогава едната ми приятелка ми каза, че всъщност не той ми липсва реално, а навика, някой да ти обръща внимание и че цялата тази тъпня и депресия е заради наранено ЕГО.
Съгласни ли сте с това мислене и така ли реално стоят нещата. Това не е тема дали намираме сродна душа по дискотеките, а това е тама какво става като се разделиш в излъчването на човека и как другите го усещат...

Коментари

1.   Мила, ти се се отчаяла за 10 дни.. аз вече 2 години съм така - започвам да се чудя как въобще се случва запознанството между мъжете и жените. Имам приятелки, които също вече от години са сами и съм абсолютно склонна да се съглася с теб. Дори мисля, че имаше подобна тема :)

2.   Ти очевидно не си отишла да отпуснеш и да си караш веселото, а си очаквала някой с извинение да те забие-в този случай ти сама се поставяш на пазара и се предлагаш, очакваш...

3.   Нищо ти няма на излъчването, само така си мислиш. То по тая логика като се запознаеш с някое момче веднага трябва да познаеш сам ли е или си има гадже. Това твоето са детски разсъждения.

4.   1-во това не е много истина и си въобразяваш. По-скоро е истина при мъжете. 2-рото е че, вече мъжете ги е страх да заговарят момичета заради директен отказ. 3-то е че има нещо вярно което казано от приятелката ти. Недей да очакваш, че като сте се разделили и веднага ще си намериш някого. Това става постепенно. Няма да те лъжа, но мъжете или момчета гледат външния вид. Не си втълпявай глупости, че ти пише на челото сама ( това са пълни глупости ). Успех :)

5.   Приятелката ти е много права - точно егото е. И най-често не самият бивш ни липсва ами начинът, по който сме се чувствали тогава и по който сме виждали света. Иначе не може да очакваш за 10 дни да си намериш ново гадже. Много е вредно така само да се мъчиш да скачаш от връзка във връзка. Остави си време и за себе си, работи над себе си, развивай се. Осъзнай, че можеш и без мъж до теб и после ще имаш много повече самочувствие и мъжете няма да бягат. ;)

6.   е как да ги срещнеш тия мъже, като бачкат по 8 часа на ден, 2 часа им минават в пътуване, 1-2 часа в ядене и почивка...освен това един стабилен мъж рядко ще си позволи да пиянства по дискотеки и барове даже избягваме подобни места, безинтересни са ни защото знаем, че ходят курвета и заради едното ебане не си заслужава да инвестираме време средства и емоции, след като така или иначе може да си почукваме за пари проститутки. Стабилните мъже тренират, ходят на разходки в парка, планината, ходят на кафе с приятели, циклят в сайтовете за запознанства и също така се надяват да срещнат подходящата половинка, която да не е пияница и курветина висяща по барове и дискотеки. Пробвай в сайтовере, освен любовници си търсим и сериозни и несериозни връзки . Преценяваш човека и си решаваш дали да се видиш с него. Избор има не е като да няма, има страхотно много примери за щастливо омъжени жени след среща в елмаз и дргу сайтове.

9.   Номер 1 : не съм се отчаяла за 10 дена, това е поредната ми раздяла, то на човек му се насъбира и вече се чуди какво има и къде е проблема?
Номер 2 : Не е точно така както е извъртяно в твоя коментар. Имам в предвид, че човек колкото и да не ходи да се весели някъде с цел да търси и да намери, по някакъв начин очаква да. Очаква това е вярно. Може би наистина не трябва да се ходи никъде с голямата кошница.
Номер 4 и 5 : само да уточня, може би не съм се изразила добре. Не очаквам да срещна някой за 10 дена и не искам да се впускам от връзка във връзка. Говорех само за едно приятно прекарване на вечерта с различни запознанства, та дори и флирт ей така малко да му хвръкне самочувствието на човек особено след раздяла... Начсно съм, че човек трябва да си остане малко сам със себе си и да работи върху себе си... но просто ми бяха " потънали гемиите " и се опитвах да не показвам, че ми е кофти. Ммм да, май си го признах, опитвах се да не показвам, че ми е супер гадно въпреки, че се разделихме по взаимно съгласие. Но не се получи, като се сдухах, се сдухах тотално и взех, че си и тръгнах. Не искам да пълня главата на приятелките си с поредните оплаквания и заради това бях решила да се веселя и да не показвам какво ми е. Е, не успях...
От явторката

10.   10 дена? ! Не бързаш ли малко? Колкото и да не сте си пасвали или да сте се били отчуждили с бившия ти приятел, как успя да преодолееш раздялата толкова бързо?

11.   Авторке, аз ще ти обърна внимание тогава. Жалко обаче, че бързо ще ме отрежеш, понеже не знам как да се държа с жена.