Връзка на кръстопът
Сигурен съм, че на всички се е случвало да се замислят дали са направили правилният избор за своя партньор. Дали момичето с което отношенията ви се развиват все повече е точно тази която искате.

Запознанство, свалка... нещата се получават и завършват в леглото. Още срещи, приятно ви е, забавно, имате общи интереси и теми за разговор. Сексът е чудесен. Прекарвате времето си заедно, срещите зачестяват и стават по-дълги. Темите стават по-дълбоки и искрени. Всичко е прекрасно.

Един ден обаче се обръщаш назад и установяваш, че са минали 3-4 месеца. Ей така - като че беше вчера! Ти не си излизал на истинска среща с друга от доста време. Приятелите ти я познават. Нещо нейно е забравено у вас. Дори ароматът на парфюма и се е превърнал в обичайният аромат на възглавницата ти. А като натиснеш зеленото копченце на телефона установяваш, че името и винаги присъства в "последните 10 приети/изходящи повиквания".
И тогава се замисляш и си казваш "Какво пък, след като с нея ми е добре и двамата получаваме всичко, от което се нуждаем - какъв е проблемът всъщност?" Дяволчето в главата ти заспива, нещата продължават да са ОК и времето тече...

Гаджето ти е страхотно, но не е перфектно. А наоколо е пълно с потенциални гаджета, които дават всички основания да мислиш, че биха могли да се окажат перфектни. Разбира се в началото нещата са малко идеализирани, но ти приемаш нейните недостатъци, както и тя твоите и фактът, че сте си такива. Но онова проклето дяволче не може да спи дълго. И винаги има за какво да чопли в подсъзнанието ти и да ти обръща внимание на малките несъвършенства, да те дразни като ти натяква за думи, жестове, навици и други дребни неща в нея, с които ти уж вече си свикнал. И да ти набива мисълта, че колкото и хубави качества да има, то и лошите не са малко. Съзнанието ти приема факта, че хората са 50% бяло и 50% черно (условно казано, не се хващайте за това), но някъде дълбоко в теб се промъква една коварна мисъл и изплува все по-нагоре в разума ти. "Тя е чудесна, но не е перфектна". Няма и как да е, но така сме устроени - да търсим идеала. И всеки вярва, че има перфектната половинка за него. Ами сега?

Продължаваме така и пренебрегваме малките несъвършенства на другия? Преструваме се, че те не съществуват? Правим компромис със себе си? И все пак не е компромис, защото тя съчетава точно качествата, които търсиш и на които държиш най-много. А останалите просто я правят завършен и пълноценен човек със своето минало, със своите мечти и разбирания. Защото всички сме несъвършени и в това ни е чарът!
Или теглим чертата на всичко изградено до тук и се впускаме в ново търсене? Търсене на Принцесата, която няма да има отрицателни черти. С мисълта, че това е невъзможно, но тук играе роля и склонността ни да правим сравнения. Дори и несъзнателно винаги сравняваме предишната с поредната. И ако следващата е различна с това, че няма точно онези малки детайли, които са ни карали да се дразним - то тя автоматично печели по точки още в самото начало. Друг е въпросът, че може да и липсват основни търсени и ценени от нас качества. И задължително ще има други дребни дразнещи детайли. Но това се разбира в последствие като и в двата случая можеш да спечелиш или да съжаляваш и няма как да знаеш това предварително.

Тук е времето за избор. Само да уточня, че това важи ако ти не си от онези задръстени типове, които ги е страх да приключат връзката си само и само да не останат сами. Не си и от онези лицемери, които поддържат по две или повече връзки докато не се уверят къде им е мястото. Не си и от хората, които не могат да правят компромиси и за които най-малката дреболия е повод за раздяла, после отново заедно, после пак и пак...

А най-лошото е когато кандидат-следващата се появи на хоризонта и още в самото начало набере онези "начални точки". Тогава всичко описано по-горе престава да бъде мъглява теория, която се върти в главата ти преди да заспиш и се превръща във сложен казус подплатен с реален човек от плът и кръв (и чифт хубави цици, разбира се).

Искам да поясня, че не търся личен съвет! Да, имам връзка и да - тя е чудесна, но не е перфектна! И точно това ме накара да се върна на поредната теория породена от опита ми с предишните връзки. Избирал съм различните варианти и знам какви са чувствата и последствията. Въпреки всичко всеки следващ път е като първи път, защото сме хора и имаме чувства.

От една страна е утъпканият път, по който вървите двама ръка за ръка - усмихнати и с еднаква крачка... Вървите напред и откривате заедно чудесата на света... или се въртите в кръг и си губите времето!
От друга страна буренясалата пътечка, която може би ще те отведе до най-приказната гледка в твоя живот, онази която винаги си търсил, за да запълни празнината в теб... или до поредното самотно изсъхнало дърво, което не може да ти предложи дори сянка за минутка отмора в безкрайното търсене!

Derosi_m @ hotmail com

Коментари

1.   Ти си хората, които никога не са щастливи, защото каквото и да имат, винаги искат още нещо. Защото гледаш не това, което имаш, а това- което нямаш.
Стремиш се към перфектната, а стремиш ли се към своята перфектност?

Обричаш се на вечно неудовлетворение. Защо? Винаги ще има някоя жена, която ще ти изглежда по-добра от тази (в някакво отношение), с която си в момента, но какво от това, ако се чувстваш добре във връзката си?

2.   Когато човек е с някого приема всичко в него, и в по добрите случей променя неща които го дразнят поне до минимум,и да почти на всички ни се е случвало ,да сравняваме половинката си или с предишните ни партниори или със отсрещната жена/мъж който ни се виждат по съваршенни отколкото нашата...

3.   Впечаплена съм. Дотук споделям мислите ти.
Само искам да ти кажа, че когато намериш истинската ще разбереш по това, че ще бъдеш изпълнен със щастие и няма да има "празнина". И няма да имаш сили да я напуснеш. Желая ти го от сърце!