Имам ли още шанс?
Семеен съм от 17 г.Всичко беше прекрасно,любов прекрасна дъщеря, невероятно разбирателство,доверие и чудесни взаимоотношения. Преди осем години само за един миг всичко се срути! Мутра от силна борческа групировка, изнасили жена ми!!! Исках да го убия ,но тя ми каза "а какво ще стане с мен и детето", това ме спря,защото найстина аз щях да бъда следващия. Започнахда я упреквам и да я виня, защото найстина доста лековато се бе оставила да я подмами. Развих постравматична депресия, започнах да пия, да шофирам пиян, което никога не си позволявах преди, да се самосъжалявам сдве думи започнах да ставам парцал.

Малко след случая тя започна работа , която бе свързана с доста командировки и обучения и на едно такова се запозна с него! Психолог от София! До този момент за случая знаехме само аз и тя , не знам как толкова бързо и е влязал под кожата, но тя споделила с него!Я вно от него е чула всичко това което аз не и казвах, че не е тя виновна, че всичко се преодолява и т.н. Месеци наред при всяка командировка в София те са се срещали и нещо е пламнало. Аз го разбрах случайно попадайки на разпечатка от телефона и... Побеснях само за няколко месеца това беше втори удар, който можеше да ме довърши.

Намесих се агресивно, обадих му се и му казах, че не искам повече да се среща с жена ми, а на нея и казах да прекрати това веднага. Тя се съобрази с моето желание и прекратиха връзката си без да си поговорят и разделят! При мен нещата обаче се влошиха, освен всичко друго развих комплекс за малоценост, спрях изобщо да се уважавам, не ми пукаше какво ще се случи с мен и от най-усмихнатия и лъчезарен човек се превърнах в намръщен и вечно недоволен"гробар".

Решихме че можеби всичко ще се промени , ако имаме второ дете и ни се роди едно невероятно момченце, което вече е на шест години! Но при мен промяна не настъпи... Междувремено жена ми завърши психология и един ден ме помоли да му се обади за да направят група в която да продължи обучението си. Съгласих се с уговорката това да не пречи на семейството. Да ама не, пламака може и да е угаснал , но жарава явно е останала! И така преди година и половина вследствие на моята неадекватност груво отношение и прекаляване с алкохола, тя ми поиска развод!

Няма да ви описвам как съм се почувствал, но това ми помогна да разбера докъде съм стигнал. Започнах да се боря със себе си и за нея, но разбрах че тя е много влюбена в него...осъзнах че ще я загубя! Точно тогава той започна да се появява на обученията им с друга жена и дори обявил, че и е предложил брак. Жена ми беше сасипана не искаше да повярва, беше и е убедена и днес че той я обича, но го прави за да и отмъсти! От септември миналата година аз започнах да се възтановявам, все почесто се усмихвам вече си говорим спокойно често пътуваме и си отделяме време само за нас, станахме отново страхотни приятели и децата ни се успокоиха усещаики , че отново в семейството има хармония! Аз много обичам съпругата си и винаги съм обичал, но дали ще мога да си върна неината любов, защото сега сме страхотни приятели, но тя продължава да е влюбена в него!!!

Коментари

1.   Вярвам, че ще успееш. Има ли желание човек всичко се оправя. Само дръж на позитивната промяна.
Бамби

2.   Той не е бил луд толкова по-нея,иначе...нямаше..... да си с нея до този момент ,???
Извинявай млади момко,ти не си начетен достатъчно, вижда се от твоите писания ???
Но иначе разсъждаваш ...правилно....
Сподели повече за жена си ...Не ми се вижда читава ...
Извинявай ...къде беше ти ???,когато "мутра" изнасилил жена ти ???
НЕ ТЕ ОБВИНЯВАМ, само разкажи по-подробно за инцидента...
и с две думи прости ...аз съм на твоя страна...случилото се с жена ти ,не е случайно...ЖЕНА НА 49 Г.
И КАТО ЖЕНА С ЖИТЕЙСКИ ОПИТ,ТИ съчувствам..
И само ще ти кажа ...за твое неуспокуение.....
Тази жена...не е е за теб,...И НЯМА ДА Е ВИНАГИ С ТЕБ.....
не те обича, примири се ,не си губи времето....

4.   Сам си си го направил!Не ти остава друго освен да чакаш, но според мен шансовете ти не са големи. Все пак успех!

5.   Доста странна история. Не разбрах в момента разведени ли сте или не?Ако вече сте просто забрави!Ако още сте заедно, бори се не повтаряй предишната си грешка ,обсипи я с внимание ,разбиране и подкрепа!

6.   Благодаря 2!Никога не съм твърдял, че съм много начетен!!!За инцидента:жена ми беше представител на една компания,трябвало е да бъде бизнес среща в заведение.Под предлог ,че трябва да и даде още документи отиват в офиса му и там се е случило.Аз бях на работа!Що се отнася до жена ми, много си е читава,прекрасна съпруга и майка е, сега полага неимоверни усилия да се пребори с чувствата си.Ако аз тогава я бях подкрепил може би това никога нямаше да се случи.Какво разбираш под "не си губи времето"?

8.   жена ти е влюбена в друг...в психолога....
АЗ съм № 2, затова ти казвам да не си губиш ВРЕМЕТО , тя ще те изостави ....,не,че ти го пожелавам, но ,нали искаш ....СЪВЕТ....

9.   Не бих могла да те виня за неадекватното ти поведение в онзи период. Под влиянието на емоциите всички правим грешки. Човешко е. Не можеш да промениш миналото, но можеш да промениш себе си. Предполагам, че вече си го направил. Сега остава само да убедиш жена си, че е така. Това ще ви даде по-спокоен живот, но дали ще върне любовта й - едва ли. Може отново да спечелиш уважението й, но любовта.... :(( Трудна работа. Това обаче не би попречило да се чувствате добре заедно, да си изкарвате страхотно, да се забавлявате.
А ти питал ли си я дали те обича все още?

10.   Изневярата се приема трудно.Човек се срива психически и емоционално.Изпада в депресия.Така,че те разбирам.
Опитай се да не мислиш за миналото. Бъди позитивен и помни, че любовта поражда любов и това не е клише.
Бъди силен!

11.   Изживях предателство точно като теб и простих.Сега не мога да простя на себе си,че простих.Продължаваме заради децата,но счупеното не се лепи.Ужасно е да се страхуваш,че ще те изоставят,а ти да обичаш толкова много.

12.   Ще допълня 11.......И да чакаш поредния нож в гърба.
(Аз съм в същото положение.)

13.   Благодаря на всички!!!Аз все пак ще опитам,защото осъзнах какъв ад е било да се живее с мен до преди година,но тя издържа.Напоследак се върнаха мили думи който бяха излезли от речника и при разговор с мен,а и не само думи!Всъщност нищо не губя,всеки ден с прекрасните ни дечица е спечелен за мен,но аз ще успея,знам че скоро ще чуя пак "Обичам те"Още веднъж благодаря на всички вашите мнения бяха много важни за мен.Автора