Аутсайдер
Здравейте, много ми е тъжно - вече ви умръзнах знам, но съм отчаяна, всички сякаш бягат от мен и ме мразят, дори семейството ми не ме разбира и се тормозя страшно много. Нямам приятели, , оставам все самичка. Днес както винаги останах сама и се разхождах с часове без цел и без посока, срещах млади хора, усмихнати. Седнах на една пейка и дълго стоях и мислих и накрая нищо. Гледах как влюбените минават покрай мен хванати за ръце, сияещи, как се целуват, как са всичко един за друг. Гледах и малките деца как безгрижно си играят с усмивки на лицата и осъзнах, че за другите животът изглежда хубав - само не и за мен. Няма такъв човек, който да се влюби в мен и да дава всичко за мен и да съм нещо за него, просто съм обречена. Вярвах, че ще срещна специален човек, но него все го няма и няма, а годинките си вървят. Дори с хората, които съм опитвала просто да контактувам след време се отдръпват, другите момичета имат по хиляда ухажори и даже могат да си избират, а аз нямам и един и най - странното, е че не съм някое плашило на външен вид, пък и на характер не съм кой знае колко зла или не се държа лошо, просто съм срамежлива и необщителна. Много ми е тежко - моля не ми се подигравайте и не ме съдете, просто имах труден живот до сега и не знам как да се държа между хората, а и сама не мога да си намеря свястно забавление и ми е мнооооого самотно. Мерси на тези, които ще ме разберат :)
Момиче между 18 - 21 години.

Коментари

1.   Мило момиче .... за всичко има време,т.е. просто още не си срещнала подходящия,това не значи,че винаги ще си сама... по думите ти разбирам,че не си някоя надута глезла /аз съм на 19 години/ ,ще срещнеш подходящия,не се подтискай така... при едни идва по-рано,при други по -късно ... а,за приятелите,ами бъди комуникативна,усмихната,ако излъчваш отрицатенлна енергия останалите около теб също ще я прихванат... звънни на някоя позната,нищо,че не сте излизали ,покани я на кафе,говори и най-важното е да се отпуснеш :) Света не е толкова лош колкото ти се вижда ,това е период в живота ти от,който ще излезеш не се притеснявай :))

2.   @ на характер не съм кой знае колко зла или не се държа лошо, просто съм срамежлива и необщителна.
Няма необщителни хора, или поне рядко се срещат, не вярвам да си от тях, самият факт, че пишеш тук, показва че искаш да контактуваш с хората. Всичко идва от срамежливостта, от там и проблемите с общуването, несигурност, и т.н. Какво да ти кажа, понякога добрите хора остават неразбрани. А и ако ценностите ти се разминават с тези на повечето хора, съвсем. Спокойно, ще се намери кой да те оцени.

Ale

3.   здравей, Момиче между 18 - 21 години :)
пиша защото ти влизам в положението, с тази разлика че съм момче. да кажем между 21 и 25 години :D и аз така сам си блуждая по паркове и паланки и си "мечтая" за моята половинка. но уви, лятото дойде, огря народа, а на мен първи приятел ми е климатика в офиса...

този наш "проблем" си е масово явление и няма за какво да се шашкаш толкова. откакто социалните мрежи се пръкнаха и не спират да го правят хората станаха странни и непонятни. поне докато не им посетиш профилите онлайн. странно е наистина как във виртуалното пространство можеш да имаш десетки, стотици, че и хиляди 'приятели', а да не можеш да заговориш един човек на улицата. това си е страх, малодушие и по няколко комплекса произволно извадени от шепата. то си е голям проблем, но не ми е работата да го обсъждам:D

ти споделяш, но не задаваш никакъв въпрос... ако не питаш нищо, значи че не разбираш, или не искаш нищо. ако си мислиш че някой просто така ще се появи пред теб с поднос човешки радости... ще се пенсионираш седейки на пейката. постави си някаква цел, каквато и да е, и тогава прави някакви стъпки. не се фиксирай на идеята "МЪЖ, семейство, дом, деца" между 18 и 21 години човек иска въздух - забавление, учение (все по малко го искат това:), нови изживявания, приятели, секс, секс, секс и тн.... ако знаш какво искаш - ще можеш да го покажеш; ако го покажеш - света ще знае и ще ти обърне внимание. ако само си седиш отстрани и гледаш как хората си живуркат... кой е крив?

не е толкова лесно колкото звучи... аз не успявам на 100%, но това е защотото прекалено дълго съм в това положение никакво:/ но ти си помисли. има кой да ти помогне, стига да знаеш какво правиш:)

М.

4.   Аз те разбирам защото имам подобни проблеми.
Преди дни станах на 24, но до сега не съм имал връзка. Не съм грозен, имам и постижения с които да се гордея но когато стане въпрос за общуване с другия пол ставам пълно дърво.
Гледам мои връстници са завързали стабилни връзки, дори семеиства с деца а аз си седя сам.
Дори завиждам на един от малкото ми приятели - не е кои знае какво но като излезем на вън, само за минути си сваля някое готино момиче а аз седя като "третото колело"...
За съжаление не мога да ти дам никакъв савет защото съм на съшото дередже и само ни остава да мечтаем че полувинката ни ще ни открие ама..... така маи става само във филмите....

5.   Хората като НАС са страшно много, но обикновено не ги виждаме, защото се затварят "в къщи", отвратени от сегашната реалност и нрави. Трябва да си направим нещо като клуб, където да общуваме и да превъзмогваме социалната си "инвалидност". Аз съм на 18 години и по сегашните стандарти съм пълен "смотаняк" - не ходя по скъпи кръчми, не нося обувки за 250-300 лв., не се интересувам само от е*ане и пиене с извинение, абе затворет тип съм. Но немога да понасям ония гъзарчета и лигави госпожички, които за жалост станаха модел за подражание... За тях да ти е през оная работа!!! Рано или късно ще срещнеш хора, които ще те разбират, подкрепят и обичат!!! Само не се отчайвай!!!

скайп: antares_91 - ако искате - пишете :)

6.   Не коментирам по принцип много в този сайт , а само четях историите на разни хора с техните си проблеми , но сега реших да изкажа своето мнение , понеже темата ме заитригува.Идеята е в това до колко човек може да остане себе си , да бъде истинското си АЗ.Да кажем , че съм момче между 10-21 :D, изпадал съм в много ситуации в които хората просто се държат по абсолютно различен начин от обикновенно и то само защото са повлияни от други хора и не успяват да се задържат.
Имам много приятели - да , но всъщност нямам нито един.Всичко е до интереси да бъдем откровени.Неможе да се разхождаш с човек с който не ти е забавно или пък ти е тъпо , неможеш да говориш с човек , който от време на време се включва в "монолога" ти , неможе и затова хората вече "копират" това да си модерен и "пекан" , "фешън" и "готян".Досега съм нямал приятелка по простата причина , че
всички момичета ( които съм срещал и съм можел да говоря с тях) са едни и същи в мислене и разбиране.Да - така е , тъжно но факт , ако не си с маркови дрешки с тъпо чувство за хумор , ако не караш готина кола , не миришеш хубаво и не се чудиш с 50 или 100 лева да платиш в магазина , щото нямаш дребни , няма как да заинтригуваш момичето.Да кажем ,че се отплеснах много по темата , но просто човек трябва да има търпение и че всичко лошо което му се случва един ден ще му се върне , само че като добро и то стократно :) Наистина не се отчайвай , стигал съм до дъното и там нямаше нищо , беше същото като на повърхноста...

3.1.1.

7.   Мили момчета и момичета,вие сте още много млади.Животът е хубав.Това ще го разберете малко по-късно.Не драпайте за празни връзки и отношения само и само да не сте по-различни от другите.Ще имате много неща,включително и любов,но когато наистина сте узрели за това.Не се озлобявайте на живота,а го живейте и бъдете в мир със себе си.

8.   Дай си скайпа!
Аз съм момиче в твоето положение!

10.   Откъде си ? И аз съм в подобно положение.

11.   Хора грешите като казвате, че има време - точно обратното няма време. Така ако си вика има време, току виж станала на 30. Като гледам вече в сайта подобни истории пишат и 14 годишни деца - как на 14 години не някой още не е има гадже, първа целувка и т.н. Не мисля, че е нормално на тези години това да са им най-голямите проблеми, но ето че ги има и в цялата тази работа се питам къде съм аз. И аз съм в подобно положение след няколко месеца ще направя 21 и това, което ме тревожи, че ще е поредния РД сам, без компания, без приятели. Не знам, така се получи с мен, че сега няма с кого да излеза, а още по лошо, че вече и не желая да излизам тук. ОТ малък град, а хората ме отблъснаха, мога да ви уверя, че не виждам как ще съм с тези хора. И да казвате да излизам - не виждам смисъл. Няма да забравя как ме тъпчеха толкова години. И да излеза тук нищо ново няма да видя. Макър и малък град, бях заобиколен от богаташчета - това също ме подтискало. Не знам защо каква е тази омраза към повечето като нас, където нямат приятели и са по притеснителни, но такова държание като тяхното, може само да ни отблъсне още повече. Досетих се за едно момче, който нямаше и той много приятели, и чух как му беше зададен този въпрос: "Ти кълнеш ли" .

Ти иначе от къде си, ако не друго кажи град. А ако не си далече може да се видим ако желаеш ?

Иначе съм студент, обаче лятото ми е тежко щото почти през цялото време киснах вкъщи, нямаше с кого да излеза. А и друго, което ме отблъсква, че всички постоянно говорят лоши неща за мен. Тук мога да вина и родителите си, защото стана така, че не познавам и родните си, отчужден съм и от тях. Ако остана тук не виждам нещо да се промени. Ако продължа да пиша още по добре книга да направя.

12.   От Пловдив съм, ако искате ми пишете на bezlbov@abv.bg

От авторката

13.   За съжаление М. е прав! Наистина общуването в днешно време е голямо предизвикателство! Хората, младите губят своята идентичност, а тези които са успели да я съхранят са виждани като загубеняци! Незавилимо колко си красив и дори какви дрехи носиш, ако си по затворен, срамежлив и страхлив или пук твурде често отхвърлян, следва ОТЧАЯНИЕТО! А то може да подведе всеки, подаръка който можеш да си връчиш е да не позволяваш да бъдеш нещастна и независимо от всичко да си гледаш пътя и да -0К, М ЦНМЙК8ИФРЖЦосъвършенстваш себе си и да благодариш на Господ всеки удобен момент за всичко което имаш! Идеята за клуба ми хареса, но приятел това сущо е запознанство чрез интернет! ...
17г.

14.   Страшна картинка сте... В едно положение сме, не знам си какво не знам си що.. Вие полудяхте ли бе??? !!! Самотно ми е бла-бла... Ебати самосъжалението, ебати чудото..
Всеки човек е срамежлив по някакъв начин и аз не бих заговорила човек на улицата просто ей така, но това не ме прави не контактна... Депресари!!!
Като не ви устройва тоя живот променете се бе! Не контактни сте, по-лесно ви е било в нета, ами започнете запознанството с нови хора от там! Има сайтове за запознанства, пишете си с нови хора, уговаряйте си срещи.. Току виж ви излязъл късмета! НЕ СЕ САМОСЪЖАЛЯВАЙТЕ!!!!

15.   Авторке, и аз съм в такова положение, и аз съм срамежлив, необщителен, а и не мога да съм, просто и аз-много ме използваха момчетата от класа ми и просто загубих вяра, а и просто като ги гледам момчетата, некви олигофрени са, вобще не се виждам като част от тяхната компания (на която и да е момчешка компания) не искам даже, те всички са некви пияници или наркомани.

Студент съм, в Бургас и просто нямам нужда от приятели, не искам да се сбирам с олигофрени, сбирал съм се в родния ми град с такива-наркомани, но добре че спрях на време, и от тогава просто нямам желание за сприятеляване.

Дори най-добрите ми приятели почнаха да пушат трева всеки ден, рядко има дни в които не пушат. Това още повече ме нарани. Е, поне имам двама от тях, които не са тръгнали по тоя път, поне имам с кой да си говоря като човек.

А за момичета... не ставам за нищо, не се виждам като мъж и дори малко по малко спирам да обръщам внимание на външния си вид-забелязал съм, че като се обличам хубаво не ми върви :D и си е така!
НЕМА повече да се обличам хубаво.

НО въпреки всичко, вярвам в истинската любов и нещо в мен ме кара да вярвам, а и всякаш ми повтаря, че мисията ми е да докажа (на МОЯТА половинка, която ще срещна един ден, надявам се това да бъде скоро :) ) че истинската любов съществува :)

Имай вяра, живота ти има смисъл, но това че не го виждаш сега, не значи че го няма. Не губи надежда, не губи вяра.

(hug) Прегръдки и Бъди Силна, Вярвай в Себе си (hug)

:) :)

Едно Момче-20г.

16.   Изцяло ви разбирам...Аз карам последна година в гимназия, така и не успях да си намеря добри приятели там. Обичам да пътувам, понякога се случва да срещна хора, които по някакъв начин ми допадат, но нямам възможност да прекарам повече време с тях. Не разменяме координати и ги губя... Може би сама съм си виновна, но съм срамежлива и не мога веднага да поискам да поддържаме връзка. Дори си нямам брат или сестра. Да не говорим за връзка... Най- лошото е да знаеш, че много можеш да обичаш, а няма кого. Остава ми само да се надявам, че този човек ще се появи като подарък от съдбата и ще ме изкара от това състояние. Виртуалните приятелства рано или късно се разпадат, ако хората не се видят на живо. Много е тъжно, но в един момент се изчерпват, защото липсват реални преживявания заедно.

Авторке, пожелавам ти много късмет и дано скоро да напишеш тук, че нещата са се променили и си щастлива, с любими хора до себе си! А и Пловдив ще бъде тъжен, ако ние тъжим :) Затова се усмихни!

От още една пловдивчанка.

17.   Мога да ти кажа това: Аз съм момче, което е малко по-голямо от теб. Момче, което се чувства по АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ НАЧИН. Много бих искал да намериш своето щастие и радост някъде, защото, повярвай, от богат личен опит ти го казвам- и аз съм аутсайдер, ако щеш неудачник ме наречи, девствен съм, нямал съм и нямам гадже и по-важното-виждам и усещам, че няма момиче, което да иска да се завърти около мен. Не съм лош характер, но и не притежавам нещо, което да вземе дъха на някое момиче. Нито външно, нито вътрешно. Имам чувствителна, притеснителна и слаба психика, която не ми позволява да се отпусна - от това страдам адски. Усмихвам се само за пред хората.
Детството ми също не беше от най-приятните, може би затова и аз станах такъв затворен.
Стискам ти палци да успееш да намериш щастие и спокойствие. Може да сме аутсайдери, хора с по-чувствителни натури, но все пак- и ние заслужаваме да бъдем щастливи!