Казват, че си живеем по-добре ..
Бях чела преди известно време, че мъжкия пол си мисли, че имаме накакви предимства преди тях. Не съм съгласна с всички фактори, които е посочил, но защо не помислим за другото :
- цъкъл на 28 дни траещ от 40 до 50 години от живота на жените с болки в стомаха и кървене
- жените носят бебетата в себе си 9 месеца
- пазаруват, чистят, абе домакинска работа
- ходят да плащат сметки
- работят физически труд
Има и много други фактори, но искам да кажа, че баща ми е на 39 години, работил само през 13-14 години от живота си. Майка ми е 2 седмици по-стара от него и има 20-22 години трудов стаж работеща в медицинско заведение, като операционна сестра, не като тия дет пишат болнични ...
Къде е разликата ?!

Коментари

1.   Ами за работния стаж си е индивидуално. В твоето семейство просто така се е получило. Честно казано за половете не мога да кажа кой по-добре живее. Ами пак си е индивидуално-всеки както си го направи..

2.   Извинявай ,баща ти като какъв е работил ???
Правилно ли съм разбрала, че ,не помага на майка ти ???
ТАКИВА МЪЖЕ БОЛ.....
Моят не дава да нося нищо ,обича ме до полуда....
Вече 16. г., Всичко зависи и от ДВАМАТА !!!!
Ако не се обичат ...и Господ ....не може да им помогне ....

3.   Виж какво, уважаема, хубаво си му чела историята на онзи, но нещо си недочела или недоразбрала. Това, че той беше казал "жените си живеят по-добре" не значи, че мъжкият пол в цялост казва това. Според мен има жени, които си живеят като баронеси и мъже - като клетници и, разбира се, обратното. Ама давай всичко да слагаме в общия кюп: мъже срещу жени. И типично за човеците: всеки пол си мисли, че по-преебан от другия. Ама нейсе - човешко е да се греши. А да се обвиняват обстоятелствата за собствените грешки е още по-човешко.
Колкото до цикъла и бебоците - господ или каквото има там горе си знае работата. Предполагам щом така го е измислил, значи е имал нещо предвид. Ние мъжете обаче нямаме нищо общо.
Крайният извод според мен е, че всеки си живее така, както сам си го направи. А ако на някой не му изнася, просто да спре да живее и да се надява, че в следващия си живот ще стане от обратния пол.

4.   Нито има подобно нещо като по-силен пол нито има такова нещо като "по-добре живеещ пол" всичко зависи от човека без значение от пола.

6.   Имаха една казарма навремето ,за ,която все мрънкаха.

7.   Ми убии баща си и кажи, че е при самозащита като го мразиш него както и всички други мъже.

8.   1. Благодарение на този цикъл ти се обменя кръвта и се изчистваш от токсини много по–ефикасно от мъжете... Болките не са при всички и не са задължителни, има и лекарства срещу тях...
2. Жените имат честта да усещат зараждането на живот в себе си,а това е велико чувство. Раздаме ние, защото мъжете не могат да опазят плода, твърде са агресивни и често не дообмислят всички възможни последствия от действията си. Освен това природата ни е дарила с по-висок праг на усещане на болката от мъжете. Това е и една от причините, те да заемат дивана,когато настинат и да започнат да пъшкат и да се вайкат,ще кажеш,че са на смъртно легло...
3.Живеем в 21 век,домакинската работа се поделя и върши по равно от мъжа и жената, това,че в твоето семейство не е така е отделен въпрос.
4.сметките също се поделят между партньорите, обсновката е както в точка 3.
5. всички работим и физическа и психическа работа, обосновка в точка 3.
Да си жена определено има своите предимства, единствените недостатъци са, че все още сме дискриминирани,но това е защото живеем в мъжки свят,а не защото природата ни е създала такива...

9.   Еманципацията иска и жертви, не е само да се развявате с модни парцалки по кръчмите, да се перчите с престижни и мъжки професии и да сте вечните мрънкалници - природата отдавна е определила жената да бъде майка и домакиня, просто защото това повече и се отдава, колко ли още време ще ви е нужно да го разберете. Впрочем, старанията де се намесим в приодните закони винаги са завършвали с неуспех. Страшно съжалявам, че и ние нямаме цикъл и не можем да раждаме.
Мечо Пух

10.   Ако през цялото си време мразиш, няма да имаш време да обичаш!

Това за майка ти и баща ти го разберам, но я се огледай. Твоите връсници:
- не се женят
- не искат деца
- когато са на работа все си гледат часовниците - дали не е свършило работното време
- не се учат, не знаят и не искат да знаят

И какво им е тежко на жените около теб?

11.   Добре, че сте Вие жените да цепите дърва, да наливате бетон, да копаете канали и да блъскате в рудниците та да можем ние да си лежим и да живеем леко.

12.   Разбира се, че на жените им е по-гаден живота и физиологично са много прецакани, защото нито е приятно да кървиш всеки месец, нито да раждаш в болки, а и отгоре на всичко и в секса на мъжете им е по-хубаво. Изобщо отвсякъде сме прецакани

13.   Ама наистина стига вече с това самосъжаление. Писна ми от жени, които се са неудовлетворени. То както се казва все мана ще има. Животът може да бъде лесен или труден както на мъжете, така й на жените. Всяко нещо си има и плюсове и минуси.
Това вече е сигурно стотната тема за това колко е гадно да бъдеш жена. Поне за още една сто процента се сещам.
Аз пък лично се радвам, че съм жена и не бих искала да бъда мъж. Дори някой ден като реша да имам детенце, искам то да е момиченце. :)
Бъдете малко по-положителни и се радвайте на привилегийте, които ви дава майчинството и живота :)
Ана

14.   Имаше вече такава тема, трябва ли да дъвчим всичко по сто пъти?
Авторке, мъжете поемат дял от домашната работа, поне в повечето семейства. Кой колко стаж има, зависи само и единствено от него, не от пола, в моето семейство например баща ми има по-голям стаж от майка ми. Чрез цикъла ти се обменя периодично кръвта в тялото и се пречистваш от токсините, а колкото до бебетата: дали ще носиш или не е твой избор, т. е. твоето тяло, твоите решения.
Лола

15.   бреи ами да не ви харесва да сте жени ходитеси смените пола. медицината напредна и това е възможно. на мене си ми харесва да съм жена. санким ако сте мъже ще сте пак недоволни. то си е до характер които е недоволен се си е недоволен без значение от пола. има и отговорни мъже драга авторке дето си гледат жените като писани яйца, за това кво ще кажеш или на тях им е много лесно. от страни много лесно се говори.

16.   момичета, спорът е безсмислен - полът не може да се смени!
НЕ Е И ВЯРНО, че се сменяла кръвта по време на цикъл и такива глупости, дори е вредно, губиш кръв и много жени страдат хронично от липса на желязо.
Живеем по-дълго от мъжете, защото нямаме толкова тестостерон в кръвта и е по-малко вероятно да се блъснем с Йамахата в някое дърво или да се изпостреляме със съседа (войските от мъже на другите държави), те пият и пушат повече, ядат нездравословно... или както казва баща ми - жените живеят повече, защото нямаме жени до себе си (да ни ядосват). Това само като шега.
Между другото, не сменям сексуалността си за мъжката - мога да изживея по 30 мултиплени оргазма, кой мъж е в състояние на това? Не, благодаря!

17.   16 а случайно липсата им на желязо може да е от факта,че малко жени ядът месо, дроб и т.н.,които са богати на желязо, не мислиш ли?
Лола

18.   Лола, не е така. При мъжете и жени веганци и вегетариянци се доказва това - жените имат по-често недостик на желязо. Ами то е логично, не мислиш ли? Губим кръв, което си е естествен процес, не казвам нещо, но пък да ти се пречиства кръвта, да си изхвърляла „лошата“ кръв, мръсотиите - бабини дивитинини. Няма лоша кръв. Изхвърляме все пак тъкънта, която трябва да приюти детето (повърхността на матката се бели), както и самата яйцекледка се изхвърля - много „прочистващо“, няма що.
Но определено си заслужава. Жените теоретично нямаме нужда от мъжете, за да забременяваме - трябва ти която и да е стволова клетка и си готова - при мъжете не е така, те никога няма да могат да имат поколение без нас.
Изобщо - спорът е безсмислен, нека се радваме, че имаме някакъв пол, има хора, които са хермафродити, които не се чувстват добре в пола си от малки и се подлагат на операции...

19.   16/18 веднага се съгласявам... наистина е така, не бях се замисляла по въпроса.
Лола

20.   Извинете, че не коментирам темата, но много ми е интересно как така жена може да забременее без мъж с която и да е стволова клетка? !

21.   всеки може да коментира темата, сайтът е обществен.
Забранен е методът в развитите държави, но вече има в Китай успехи при животни - взима се стволова клетка и се превръща в полова, с която се запложда яйцеклетката, която като зигота се присажда у женското животно. Можеш да заплодиш животното със собствена стволова клетка - клонинг се нарича - ражда се същото животно от генетична гледна точка.
Стволовите клетки могат да се превръщат във всяка пройзволна клетка.
Забранен е методът, разбира се - няма нищо общо с хуманността и според мен е вреден, защото подбираме партньорите си и така чрез естествен подбор се осъвършенства човечеството (еволюция), но това е много бавен процес за доста хора и искат да предизвикат революция - да се правят квази свръххора. Още д-р Менгеле е правил такива експерименти... Ужас! но практически е възможно да се възпройзвеждат сами жените, докато не ми е известно да има физическа възможност един мъж да износи оплодена яйцеклетка...

22.   -Жените имат по-силен оргазъм и то няколко вида
-Жените имат доста ерогенни зони, чувствителни създания (ами да няма да са безчувствен мъжки индивид наливащ се с бира пред телевизора)
-Не се ограничават и не изпитват почти никакви угризения от това да изневеряват (защото за да го направи една жена естествено мъжете са виновни, единият не е достоен за нея а другият я е съблазнил)
-Те са умеещи да се обличат, да творят в кухнята или в хобито си, да са нежния бриз или сребристите дантелени лунни лъчи, умеят да обичат, да са проницателни, интелигентни са, еманципирани, никой не може да ги спре в стремежа си да достигнат висините....
И пак недоволни, е к'во още искате

23.   ами в края на годината в щатите се очаква да роди мъж. тва е наи новото

24.   абсолютна глупост, номер 23 - става дума за жена, която си е променила пола, оженила се е за друга жена, но си е запазила яйчниците и матката и ще роди - това е далеч от мъж.
Мъж не може да износи дете, няма и къде - просто анатомично тазът е твърде тясен, няма ги и необходимите женски хормони, матка, плацента???? само родена жена може да износи дете

25.   23, сигурен(а) ли си, че това не е сменила пола си жена, както и в другите подобни случаи?
Лола

26.   Death_Blade,
Пиша тук, защото това е подходящото място за обсъждане на разликите между мъже и жени, а не в темата на момичето за секса и говоренето. Разбирам, че имаш богат житейски и духовен опит, но не всичко в света опира до "духовното", а си има съвсем рационално и чисто физиологично обяснение. Ние, хората, освен дух, сме си чиста физика и химия. В този смисъл, основната разлика между половете е нивото на хормоните "тестостерон" (в повече при мъжете) и "естроген" (в повече при жените). Тези хормони влияят на УМА, който ти толкова много подчертаваш. По-голямото наличие на тестостерон при мъжете предопределя тяхната агресивност и логическо мислене. Естрогенът, от своя страна, е причина за емоционалното и интуитивно мислене при жените. Не знам какви и колко връзки си имал, но ако си имал, би трябвало да си забелязал как поведението на половинката ти се променя в дните преди цикъл (става раздразнителна, нервна, емоционална), и всичко това е на хормонална основа, а не защото й такъв характерът, примерно. Разбира се, при всеки човек нивото е индивидуално, но то със сигурност влияе на УМА.
П. П. Един съвет от мен- бъди малко по-скромен, имаш опит- добре, но не позволявай на това да ти пречи да се развиваш. Защото и ти има на къде още да се развиваш и съвсем не си научил всичко за света, както и аз не съм, но аз поне не го твърдя.

27.   Изобщо даже не е хубаво да си жена , както и това за многото оргазми е много смешно. При мъжете оргазмите са гарантирани и то всеки път, защото така са устроени, а при жените изобщо не е така. Има жени, които дори не знаят какво е оргазъм. А и повечето жени не могат да свършат само с проникване, а се нуждаят от клиторна стимулация, има жени, които не се кефят на секса, има много повече незадоволени жени, отколкото мъже и това е обяснимо, защото вагината е много бедна на нервни окончания, така че мъжете са в много по-изгодна позиция. Да не говорим за цикъла от който жените не само губят кръв, а това е вредно, защото губят и желязо както някой по-горе беше споменал, а и самото кървене е неприятно, понякога е съпроводено с болки и изобщо даже ни ми се вижда естествено някой да кърви всеки месец, а и най-малкото е неприятно. Освен това ПМС- то, което отново е неприятно и от него жените стават нервни и т. н Напрактика живота на жените е хубав само на половина, защото 7 дни ПМС, 7 дни цикъл и то какво остава от месеца, а и пак повтарям, че в секса мъжете са облагодетелствани, защото свършват всеки път, а при жените далеч не е така.

28.   27, големи излияния - моите поздравления!

Първо, няма по-естествено нещо на света от менструацията, всички бозайници я имат и без менструацията нямаше да ни има. Свиквай.

Второ - не се губи желязо, а кръв, но тъй като кръвта съдържа желязо и изобщо за кръвообразуването е нужно желязо, много жени, КОИТО СЕ ХРАНЯТ НЕПЪЛНОЦЕННО имат недостиг на желязо. Има си в аптеката съответните витаминени препарати. Мъжете имат съответно други проблеми (недостиг на белтъчини често, заради по-голямата мускулна маса, по-ниска продължителност на живота, слаби артерии, сърце)

Трето - клиторът при жената има толкова нервни окончания, колкото пенисът при мъжа, ако не повече. Няма жена, която да не може да стига до оргазъм клиторално, а самият клитор е един зачатък на пенис, които при мъжете в ембрионалното развитие става пенис, а при жените - клитор. Клиторът не се вижда изцяло, той е много по-голям и е вътрешен и при пенетрация се стимулира. Има жени, които и анално стигат до оргазъм, въпрос на тренинг и нагласа.
Ако си сексуална жена и имаш потребност - ще си имаш оргазмите, те не са дадени само на мъжете, но при мъжете се свършва с един. И те могат да се тренират, чети за Тантрата, но е много трудно изкуство и малцина успяват да стигат до оргазъм без еякулация. В Тантра се стремят мъжете към по-дълго издържане, часове, в които да стигнат толкова често до оргазъм, колкото жените - т.е. стремят се към женската способност за мултиплени оргазми.

Четвърто - ПМС имат не всички жени, а и с правилна храна и начин на живот се избягват тези неудобства. Пушенето е много голям фактор.

Жените не само не живеят наполовина обаче, а в България живеят над 10 години по-дълго от мъжете.

Мъжете нямат повече нервни окончания по пенисите си и не са заради по-големия кеф по-сексуални от жените, а защото просто са тъпкани с тестостерон. Този хормон ги прави и агресивни, кара мускулите им да растат, но предимно ги кара да изпитват сексуален нагон. След битки, когато този хормон е много силно концентриран, поради досега със смъртта и т. н. се стига до изнасилвания - и сега и преди 10 000 години.
Това не е случайно, целта е една - запазване на човешкия род като такъв и възможно най-голям микс на гени.
Но не значи това, че мъжете имали повече кеф при секс, просто имат по-голям нагон. Природа!

Един мъж може да заплоди много жени, жената може да забременее веднъж, затова е и така - тя гледа да избира партньор, с които да изхрани децата си и не е по-малко сексуална, защото имало по-малко кеф при секс за жените. Митове от едно време!
Освен това, ако имаше повече незадоволени жени, а не мъже, щеше да има на всеки ъгъл мъжка проститутка, готова с-у заплащане да задоволи незадоволените жени, обаче е обратното - мъжете ходите незадоволени, защото имате нагон. заради фрашканото си с тестостерон тяло. Горкичките - такъв е животът!

И двата пола са ПЕРФЕКТНИ, защото човекът и човешкото тяло са ПЕРФЕКТНИ машини, перфектни творения на природата и този спор е смешен и излишен.
Ако изключим разните му социални дискреминации на жените в отделни професии и при отделни ситуации, и женското и мъжкото тяло са перфектни за целта си - да ни държат живи и да ни дадат шанс да оставим гените си в поколението си.
Много е просто!
Най-естественото нещо на света!

29.   Пълни глупости !Аз като жена изобщо не мога да се съглася с тези неща .Менструацията може да се нарича естествена ,но мъжете са щастливци ,че я нямат ,защото изобщо не е хубаво да кървиш всеки месец и то по няколко дни ,освен това не си права за ПМС - повечето жени имат и се изразява по-различен начин - или нещо ги боли ,или за плачливи ,или раздразнителнии и това дори мъжете го усещат.
А за оргазмите при жените също изобщо не съм съгласна - клиторът има много нервни окончания и така жената свършва ,но клиторът не участва при проникването ,което е причината и жените да не свършват при самото проникване ,което е доказано отдавна , а да свършват с език ,пръсти т. е. като се стимулира клитора , а същинския акт при мъжете е много повече кеф ,защото те така свършват , а ние нямаме клитор във вагината си и за това на нас напрактика не ни е нужно толкова проникване .Така че слез от розовите си облачета и ела в реалността

30.   №29 е написала пълната истина ,затова и всички други мъкнаха ,защото пред истината всички мълчат .Аз съм щастлив ,че съм мъж и нямам тези проблеми - дерзайте жени