Дали е просто увлечение?
Здравейте. Честно казано не съм вярвала, че ще пиша тука и то за такова нещо, но явно животът е непредвидим. С приятелят ми и двамата сме на 20, заедно сме още от гимназията и доскоро нещата между нас вървяха супер. Но преди 3-4 месеца някъде с един негов приятел ходиха на интервю за работа в един ресторант и оттогава всичко тръгна наопаки. Там след интервюто се запознал с някаква жена, не е служителка, а май някаква позната на собствениците. Нямам и представа как са се заговорили изобщо, но си спомням, че още като се видяхме след това беше страшно въодушевен, а дори не бяха го взели на въпросната работа. И както и да е аз съвсем бях забравила за този случай, но в началото на миналия месец най-добрата ми приятелка ми каза, че случайно се е засякла с приятелят ми в едно кафене и бил там с някаква жена. Стана ми малко кофти естествено, защото нищо не ми беше споменавал, а същия ден се бяхме видяли. След няколко дни се реших да го питам все пак с кого е излизал тогава. Не съм ревнива и вманиачена, но някакси чувствах, че нещо не е наред, просто беше станал доста разсеян, все забравяше нещо, а и като че ли се беше отдалечил от мен, не знам как да го опиша. И като се видяхме отворих дума за това и той без много увъртания направо си ми каза, че от известно време се вижда с друга. По-късно разбрах, че 'известното време' било почти два месеца, а негови приятели ми казаха, че жената е доста по-голяма, на 34 и била разведена или щяла да се развежда, нещо такова. С него сме разделени в момента, даже преди няколко дни видях и новата му приятелка, ако може изобщо така да се нарече понеже те малко или много се крият, по-точно явно тя го крие, за да не разберат нейните познати за връзката им. Но истината е, че аз го обичам и страшно ми липсва, заедно сме от 16 годишни и никога не сме си изневерявали, не сме се и карали за сериозни неща. Не знам колко сериозни са нещата между тях, но го познавам добре и щом ми призна така лесно, си мисля, че е влюбен в нея. Не ми се вярва тя да споделя чувствата му, но пък няма как да знам. Обаче дори и сега да има някакво привличане и страст между тях всичките ни приятели казват, че реално те нямат общо бъдеще, все пак 14 години разлика не са малко. И аз се чудя дали това е по-скоро някакво временно увлечение за него и дали ще отмине. Той винаги е обичал приключенията, рискованите неща и във всичко се е хвърлял с главата напред и с много страст и отдаденост, но и доста често се държи като едно голяма дете. Не искам да се отказвам така лесно от отношенията ни, иска ми се да поизчакам и да видя дали няма да му мине и нещата между нас да се оправят. Но пък от друга страна се чудя има ли смисъл? Всякакви съвети ще са ми полезни

Коментари

1.   Ако си сигурна, че той е мъжът на живота ти, изчакай го да му мине и пробвай отново с него, НО междувременно и ти се отдай на приключения - може пък да се окаже, че без него или с друг ти е още по-добре... А, да - той най-вероятно няма да има нещо сериозно с тази жена.

2.   Ще се порадва на възрастната си приятелка, ще види дали не е по-опитна и ще те моли после пак да е с теб.

3.   Ако го е направил веднъж, ще го направи отново, нека поне да не е с теб. Така било писано, ако искаш остани сама известно време, ако искаш потърси си друг приятел, но моя съвет е да не се събирате отново. Поне не те е лъгал, че няма друга, а ти е казал направо. Пожелавам ти само хубави неща за напред. :)

4.   Колкото и да го обичаш, той ти е изневерил. Как ще живееш с това? Щом веднъж го е направил, значи пак ще го направи. И ако и той те обичаше толкооова много, нямаше и да си помисли за друга. Помисли добре над това. Другото, което е, ти каза, че сте били заедно от 16 годишни. В момента сте на такава възраст, че всеки иска да опита нещо ново, да намери себе си. Нормално е. Опитвай и ти нови неща, недей да се затваряш в себе си. Знам, че е лесно да се каже, но трудно да се изпълни. Преминала съм през това. На 21 г. съм и имах 4 годишна връзка, точно като теб и след раздялата ми отне около 3 месеца да се съвзема. И той ме замени, заради друга. Не съм го забравила, не, това не става така лесно. Но животът продължава. Не търси щастието, там където си го изгубила!

5.   лоша работа. дали е временно или не, увлечението явно е достатъчно силно и той дори не се опитва да го крие. 14 години разлика, и то в полза на жената наистина са доста и успешната връзка ще е много трудна. просто са много различни, намират се на различни етапи от живота си, вероятно искат различни неща от живота, с прости думи едва ли гледат в една посока. това обаче той може да го разбере едва след време, в момента явно е запленен от нея.
от другата страна е връзката с теб. щом сте заедно от 16 годишни, вероятно сте си първите гаджета или поне първите сериозни такива. вече сте в етап на рутинна връзка (не казвам омръзване), познавате се добре, няма ги вече пеперудите, минало е първоначалното влюбване и вълненията.
какво да направиш - може би наистина не е лошо да изчакаш, но леко се отдръпни, нека не мисли, че си винаги сигурната резерва. ако нещата с другата продължават, явно няма смисъл. шанс можеш да дадеш ако другата страна го иска и ако видиш, че се разкайва. в момента такива признаци не описваш, така че няма смисъл да го мислиш.
не оставай обаче прекалено дълго в изчакване. ако до примерно месец-2 няма развитие, явно хората така са решили и ще бъдат заедно. тогава ще ти остава просто да приемеш фактите и да продължиш напред.
Ж43

6.   Какво по-точно значи да му мине? Няма значение дали е просто увлечение, дали е любов или нещо друго. Служи си с фактите. А те са - той е избрал да НЕ е с теб вече. Най-добре ще ти е да продължиш без него. Интимната връзка е като всяко друго партньорство, той те е

7.   Няма лошо да изчакаш и да видиш как ще се развият нещата, но аз лично не бих си губила времето с такъв човек. Ще ти кажа защо...

1. Били сте заедно 4 години, но въпреки това той не ти казва, че се вижда с друга, а си признава едва когато ти казваш, че приятелката Х го е видяла? Това следва да те наведе на мисълта, че плановете му са били да "тъче на два стана", ако ме разбираш, докато реши какво да прави. Обидно е. Все едно си му резерва. Аз лично бих се засегнала, не толкова от това, че се вижда с друга, а че 2 месеца ме прави на глупачка.
2. Не се знае дали ще дочакаш да му дойде акъла, така че може и с чакането да си останеш.