Прекалено много ревнувам приятеля си, даже без причина !
Здравейте, имам много голям проблем с ревността. Преди да се запозная с приятеля си не ревнувах нито едно от момчетата (не съм имала много връзки), с които съм била.
Досега не бях имала сериозна връзка, която да продължи дълго време. Не съм се привързвала към нито един от тях, не познавах ревността, даже си казвах, че няма как да се случи да започна да ревнувам някога. Но след 2рия - 3тия месец започнах да се побърквам и то на моменти, без причина, а вътрешно си казвам, че няма за какво. Може би се дължи на това, че той ми е първият. На около 20 годишна възраст (доста късно) ми беше първият път с него и с друго момче не съм имала интимна връзка. Наистина момчето е изключително свестно, всички го казват, прави всичко за мен, непрекъснато показва любовта си, виждаме се почти всеки ден, пътува много време само и само да сме заедно. Изцяло оценявам всичко, което прави и му имам доверие, но за съжаление не изцяло. Има навика да заглежда понякога минаващо момиче по улицата, в мое присъствие. Казва, че го прави по навик, а съм му споделяла, че изобщо не ми е приятно. И въпреки това пак продължава да го прави и това е единственото нещо, което ме побърква, иначе другите неща са си наред. Опитвам се да прикривам ревността си, споделям му, че това не е о ревност, а просто се чувствам унижена, умаловажена по този начин. Казах му. че и аз ще започна да се заглеждам (въпреки, че изобщо не искам, много против това съм и когато съм с някого съм му много вярна), само от инат ще го направя, за да го дразня, както той постъпва с мен. И като му казах това той много силно се издразни (той също много ревнува) и каза, че ще спре, понамали да го прави, но не спря изцяло. И всеки ден се чувствам ужасно само заради това и незнам как да постъпя. Да започна и аз да правя същите номера и той ще престане? Или да се правя, че не ми пука? Много ще съм ви благодарна, ако напишете някой съвет.

Коментари

1.   И аз щях да се дразня ако се обръща след други, но след време ще разбереш че няма смисъл от нерви. Ако е решил ще ти изневери.

2.   Не съм много сигурна, но мисля, че без номера е по-добре.. така си мисля аз.

3.   това че ти е първи в твоите очи го прави специален, след време ще си спомняш и ще се смееш, номер 2 ти го каза, човек иска ли просто си ляга с някой, дали ревнуваме дали не не играя голяма роля

4.   Не разбирам какво толкова се дразниш, с теб, без теб момчетата винаги гледат ама винаги, няма как да го промениш. Хубавото в цялата работа е, че те само това правят и никога нищо повече, така, че спокойно. Пробвай друго, започни с него да обсъждаш момичетата, тая има хубав задник, оная за нищо не става. Аз лично така правя и на мен ми е интересно да оглеждам, защо да не.

5.   Напълно нормално е мъжът да гледа другите жени! Това им е в природата, а той ако искаше да бъде с някоя от всичките, които е заглеждал.. досега отдавна да си била без него. Това е все едно да накараш футболен запалянко да не гледа футбол. Няма абсолютно никакъв смисъл в това да сядаш сега и ти да гледаш другите, само и само за да го накараш да спре или да го дразниш. Това е, бих казала, малоумно и сууупер ненужно. Знаеш, че мъжа до теб те обича, знаеш че показва любовта си към теб, знаеш че прави всичко за теб... след като всичко това е ЗА ТЕБ, какъв точно е проблема? Просто има неща, които ние жените не можем да разберем, защо го правят мъжете... така и обратното

6.   Заради същия този навик на съпруга ми бяхме стигнали до ежедневни скандали и развод. Неговото държание беше още по-дразнещо, защото той носи очила. Когато минеше някое момиче, си слагаше очилата и я оглеждаше, чак докато се скрие от погледа му. Това ме вбесяваше, защото смятам, че да го прави в мое присъствие и след като знае, че на мен ми е неприятно, е неуважение. Нека си гледа, когато ме няма, не съм го спряла, но пред мен-не! И не слушай, когато ти казват, че е нормално, НЕ Е НОРМАЛНО! Нормалното е да прояви уважение към теб, да щади чувствата ти. Съпругът ми дълго отказваше да се съобрази с молбата ми, защото той, видиш ли, обичал да се наслаждава на красивото. А може би смяташе, че аз ще се примиря с времето. Но аз не се примирих. И когато се видя, че нещата вече твърдо отиват към развод, че залогът става твърде голям, защото ще трябва да се раздели и с детето, изведнъж запя друга песен, и да видиш как престана. При това аз не съм някоя ревнивка, не го следя, не правя проблеми за други неща, просто изисквам уважение, докато съм до него, нищо друго. Така че, зная добре как се чувстваш, и те съветвам да не отстъпваш, защото иначе ще се измъчваш, и това ще разруши връзката ви. Ако се съгласи-добре, ако ли не-търси си друг, с когото да бъдеш щастлива.

7.   Авторката: Много ви благодаря за хубавите мнения. Наистина се почувствах по-добре и да прави сте, това няма как да се промени в момчетата, колкото и да са верни те винаги ще го правят и същевременно много да ви обичат. Това им е в природата. До номер 4: Страхотна идея, даже много приятна и забавна, правила съм го няколко пъти, това и аз да оглеждам заедно с него и той се радваше, че и аз се шегувам и двамата се чувствахме много добре. Номер 1: Напълно си права, няма смисъл от нерви, само си втълпявам погрешни неща. Благодаря и на останалите мнения.

8.   :) я пробвaй дa коментирaш с него момчетa. " Ей къв` трицепс, оле кво дупе, виж кaкви плочки... ", или просто зaвъртaй уж дискретно влaжен поглед след хубaв пич. Ще видиш кaк ще " изтрещи " твоето момче. Тогaвa слaдко и невинно му кaжи " е, ти нaли ме обичaш и твърдиш, че в товa нямa нищо лошо или обидно, aми и aз тaкa ".
Много бързо ще му светне.

9.   Авторката: Номер 8, хубавка хитринка, наистина в някои моменти действа.

10.   Следващия път, когато излрзнеш на улицата, забележи колко от мъжете разминавайки се с теб, те заглеждат. Отговорът е почти всички! Дори да вървят хванати за ръка с половинките си, някои пак могат да те загледат така, че да ти стане неудобно от нахалния им поглед. Приеми, че това е в природата на мъжа и не го мисли толкова. Просто се наслаждавай на връзката си, а не я разваляй с глупости.