Майка му казала -по-добре не се жени щом е българка!
Той е турчин, аз българка. От години сме заедно и сега, когато нямаме избор и трябва да кажем на родителите си - те реагираха така, както очаквахме, така както много от вас ще пишат тука. Сега, когато плача и сърцето ми се къса от болка, че не мога да съм с мойто момче проклинам живота си, за това че съм слаба, за това, че обществото ни прави толкова зли...Майка му казала -по-добре не се жени щом е българка...нима това искате за децата си родители? Кой родител ще каже - ето с този човек ще живееш добре? Кой ще гарантира, че живота на детето му ще е щаслив? Кажете как да живеем ние сега, когато казват- от нас помощ никаква, финансова, никаква, ще мизерставте, ще се скарате и ще се разделите... Аз искам да имам родителите ни до нас, не заради парите, сикам да са с нас в добро и зло...

Коментари

1.   Абе каде ги намирате тея чужденци толкова ли е голяма трупката с "небългарин" и то точно с араби. Не мога да ги разбера тея жени. За сичко са виновни скапаните холивудски филмчета от блиското и не чак толкова блиското минало със сюжет нещо от сорта на "богатия махараджа с белите дрехи и камилата които е нещасно влюбен в еди коя си мацта". КВО ВИ СТАВА БЕ ЖЕНИ!!! СЛЕЗТЕ НА ЗЕМЯТА!!! ТЕЯ РАБОТИ СТАВАТ САМО ПО ФИЛМИТЕ!!! Друго си е европеиския мъж който се къпе поне веднъж на два дена. Е не мога да ви разбера.

2.   Мила и аз 2 г. и нещо ходих с турчин, разбирам болката ти, която не е малка, наще бяха абсолютно против, не ми говореха месец и нещо като разбраха, а той пък въобще не смееше да каже на неговите. Накрая ми омръзна от проблеми и реших да се разделим. Вече 8 месеца минаха, но още се обичаме, чуваме се от време на време, смси и т.н., тъй като не сме от един град. Имам си нов приятел, който е страхотен човек, но тръпката към бившия не мога да я изкореня. Той прави всичко възможно да се върна при него, но се налага да се избирам......НЕГО ИЛИ РОДИТЕЛИТЕ.

Не съм си и помисляла да сме пак заедно някога, времето лекува и вече почти свикнах без него, благодарение на новия ми приятел, но.......тръпката, тръпката е жива! Тази любов и двамата ще я помним цял живот!!!!! Но чесно казано се чувствам добре в момента:), ти не се отчайвай, след всяко зло идва добро, ще срещнеш нова любов и ще бъдеш мн щастлива. Желая ти го от сърце, мила и то в най-скоро време да се случи!!!

3.   На номер 1 искам да кажа, че това с филмите е абсолютна глупост. Не съм гледала такива филми, по-скоро филмите са пълни с идеални мъже, жени, истории с щастлив край... Човек не избира в кой да се влюби. Дано да си изпитал споделената любов -пожелавам ти го! Аз не се отакзвам, ще се боря за момчето си - живота ми е прекалено кратък и няма за кога да се съобразявам. Отношенията между мъжа,жената и семействата им винаги са били сложни независимо от религия, култура. Така, че няма да откриваме топлата вода. Щ есе борим. Успех на всички, които искат да носят в себе си вярата и любовта!

4.   абе какви са тия глупости турчин ....българин има ли значение изобщо....да не живеем в 15 век случайно....на първия коментар искам да кажа дано никога не ти се случи да се влюбиш в"небългарин" както си се изразила.....филми глупости.....тука говорим за реален живот.....реални хора реални чувства и реални проблеми а не за художествена измислица.....и това за европеските мъже....съжелявам но българския мъж е мърляв направо в сравнение с един турчин.....или поне тези който аз познавам.....толкова чисти и подредени .......мацка а ти не се отказвай....ако се обичате борете се за любовта си....в крайна сметка това е вашия живот а не родителите ви.....така че не се отказвай.....истиската любов минава през всичко.....аз съм имала същия проблем някога с майка ми....за него......е да не сме заедно......поради други причини.....но аз не позволих майка ми да ми се набърка в живота.....дадох малко повече инат воля казах че това е мъжа който обичам....и ако трябва ще застана срещу целия свят заради него......обясних и че това си е моя живот .......и след като спрях да и говоря близо 1 месец......тя отстъпи......така че всеки проблем има решение.....

5.   Браво номер 3! И аз съм на това менние. Животът ни е един и е прекалено кратък, за да се съобразяваме и влияем от мнението на другите. Трябва да устояваме и да се борим за любовта си. Няма значение от каква религия и народност е човекът. По-важно е как се държи с теб и как възприема света около себе си.

6.   За номер 5 абе може ли да си толкова проста миличка. Какво е им е подреденото на турците, че ми е мн интересно в Америка в една квартита живеех с една туркиня и един турчин няма по мизерни хора от тях, разбери го за къпането е съвсем вярно че те не се къпят, всички американци ги базикаха за това. Макар че туркинята беше мн красива тя живееше с мисълта че един ден ще може да се отърве от него, защото ми каза че били мн закостенели турците и тя самата искала европеец за приател и една нощ доиде в моята стая с тази мисал да правим секс и аз немах избор и си изкарах ме мн добре. Малко ми беше гадно че едва ли не сам предал саквартиранта си като сам спал с приятелката му ама кво да направя като е глупак, апак до момичето което се чуди засто маика му не я иска. Сте ти кажа мн грубо несто, ама сам го чувал от турци и ми стана мн кофти от това, ами те те смятат за гиаурка и никога няма да се ожени за теб ама никога. За тях това е унижение и туркинята ми го каза това, че сас мен и е мн хубаво и че иска да избягаме некаде, застото неможе да кажи на техните че обича балгарин сте ли да я утрепят така че тарсете голямата си лубов не в турция ами направо вав авганистан "те са мн подредени и чисти " не са марляви и се капят 40 пати на ден, а после пак се питаите засто е толкова жесток светът. И какво красиво нещо е любовта

7.   Бъдете заедно щом се обичате! Покажете на родителите си колко се обичате и уважавате. С течение на времето, мисля, че всичко ще си дойде на мястото си.

8.   Макар и България да е вече в ЕС закостенялото мислене на хората няма да се промени поне още 100 години, за жалост. Хората по света се женят между раси, не само между религии и това е нормално. Турците в България не са фанатици на тема религия, точно като българите. За чистотата и хигиената няма

9.   Да споря. Моето куче е вързано на двора, не лежи под масата в кухнята. Примери за нечистоплътност и неспазване на елементарна хигиена са много. Така че, не заблуждавайте хората. Ние не живеем в 18 век, както ви им се искало на някои хора. Туркиня съм и нямам синя кръв. Дискриминацията е акт на назадничаво мислене

10.   №6... Нямаш никаква представа за нещата... Гадно е, че все още се намират хора като теб, които делят хората по националности а не по др.ценности. Съвсем случайно разглеждах този сайт, нямаше да пиша.., но не се стърпях да чета апсолютни глупости... На 1 място те съветвам да четеш повече книги, предполагам че българския ти е родния език, учил си в българско училище и е срамота да имаш такова изобилие от правописни грешки. Пише ти го един турчин.... А за др. теми -някой друг момент!..

11.   че то и ти си пълен с правописни грешки така като гледам, господин Сюлейман Великолепни?

факт е, че турците ни мислят за гяури. много са арогантни и крайни. фанатици са си. това е по лошо от това, че не се къпят.

нито ние трябва да се женим за тях нито те за нас. просто някой ден трябва да ги изритаме от нашата си държава.

12.   11, ако някой чужденец прочете какво си написал в 6 ще се закълне, че си някъде от Африка, който е учил и знае някоя дума на български. 10 има само една правописна грешка за разлика от теб. Цял ден няма да стигне ако някой брои твоите. Аз съм българин. Има и добри, и боклуци от всички народи. Ти от кои си? Познавам и други турци.

13.   Здравейте.. искам и аз да изкажа моето мнение по темата. Запознах се с турчин, имаще някаква тръпка между нас и сега се раздвам, че не се появиха някакви по дълбоки чувства при мен. Именно той ми каза, че ме обича, но може да бъдем заедно само докато е тука, защото ако семейството му ако разбере че се е забъркал с българка щял да има много големи проблеми. Мюсюлманите одобряват и зачитат хора които са като тях...ние християните и изобщо хората с други религии за тях сме недостойни. Сега сме приятели с този човек, но винаги много съм се дразнела на това тяхно мислене. Мисля, че точно ние българите трябва да ги мразим, че толкова време са ни унижавали и сега отново се опитват да ни управляват...а ние само си мълчим...съдете ме ако искате но това е моето мнение...

14.   Тук много грешиш момиче. Туркиня съм но, не си мисли че не одобрявам българите/ките, не одобрявам лошите хора. А за това което се е случило преди повече от 500 години нямам абсолютно никаква вина, както и нямам вина какво се случва в момента в парламента. Ти имаш ли вина за това, какво се случва в момента там? Не, не мисля, че имаш вина. Да ви кажа ли нещо , мисля си, кога наи-сетне ще се научите да гледате напред а не все назад и да дърпате все назад. Може би затова е такава анархия в Б-я. Не искате да се отърсите от миналото си и да гледате напред.

15.   Което е жалко, и за вас и за нас. И както е казал номер 12, хората можем да ги делим само на свестни и боклуци. Всичко останало са глупости, дребни битовизми, които нямат нищо общо с думите човек и човещина. Туркиня съм, хайде, разкъсайте ме, но ще ви кажа само 1. Човек не избира какъв да се роди, избира какъв да стане след това. Извода си го направете сами.

16.   Какво ви става бе хора?! Какво значи турчин, арменец или арабин, нали всички сме преди всичко ХОРА, нали като се порежем на всички ни тече кръв?

И какви са тия обиди за хигиената? Нима като си с турски, арабски или някакъв друг произход значи непременно, че не си чист и не се къпеш ли? Моля ви, недейте така!

Любовта какво общо има с това? Защо не делите хората по душа ами по религия или цвят, нима измежду бълагрите няма нечистоплътни или зли, тук давате съвет на човек в беда, защо не я окуражите да пребори тая закостенялост и това тесногръдие ами я смазвате с тия глупави изявления?

17.   Здравейте аз съм Българка и се гордея с това нико няма да забравя корена си въпреки , че излизам с турчин от 7 год. Никога не съм чула нещо лошо за българите от него напротив дори постояна ни хвали.

Е да той е роден и израснал в България на за жалост е пораснал в турско село и това му е повлияло малко. Много ми беше страно като знаех чи и роден и израснал в БГ. А не можеше да говори българки, но уви беше толкова невинин и чист човек душата му е като на дете нищо не знаеше за живота на вън от селото си и така аз реших, че това ще е моето момче и че от този безценен камък ще напраря кристал, и така започнах да го осъвършенствам по малко и увииии.

Сега е много зрял човек здраво стъпнал на краката си и мислещ за всичко и всеки, работи в чужбина като международен кунсултант в една компания, но какво човека които не знаеше какво ива на 20 км. от тях сега е на др. краи на света. Радвам се за него обичаме се както от начало на не можем да сме заедно родителите ми него искот а неговите ме приеха сякаш сам им дащеря. Незмам какво да правя всеки ден си говорим па скаипа но не можем да се видим далече е иска да стои в БГ. до мен но как тук няма работа и как да излизаме таино всики ден. А не иска и да ме отделя от наще и не знам. Как да сме заедно господи.

18.   Ооо неее, все едно българите свършиха, че вие се навирате при турците, какво съзнание имате?

19.   Всяка държава и всеки народ си има мърша. има и българи дети с месеци не се къпят. едно ще кажа за темата точно лошото отношение на българите към другите етноси ги карат да странят от нас. и са прави родителите на момчето ако и на мен ми викат че съм мръсна не се къпя и трябва да търпя подобно поведение няма да се навра в устата на вълка

20.   Ами честно казано до там я докарахме...!!! Свършиха се българите, и турците подхванахме и естествено оправданието е любовта!!! Аз съм мъж на 28 години и честно казано направо съм отвратен от българските жени. Сребролюбието и разврата са обхванали все по голяма част от българките, за все по на зле отиват нещата според мен.

21.   Номер 20, спести си философските изявления. Не знам какво общо имат сребролюбието и разврата с това в кого ще се влюбиш. Любовта не е оправдание, тя е просто факт. Аз лично не смятам да се оправдавам пред никого за избора си. Той е направен от сърцето ми! Познавам толкова свесни турци и толкова боклуци българи и обратно. Аз не ги деля според народност, вероизповедане и прочие. И пак да се върна на сребролюбието - едно момиче, което е писало преди мен, спомена, че нейното момче е израснало в село. За какво сребролюбие да става дума в случая? Нещата отиват на зле заради такова закосеняло мислене като твоето и на много други. Онзи с правописните грешки не искам да го обсъждам. Срещнал се с двама нечистолътни турци и си нправил извода за милиони други от същата народност. Ще ви кажа, че точно нас, , , гяурите'', ни спестиха една от многото проверки на летището, като разбраха откъде сме. Точно тези, , гяури'' ги подравяват и им казват:, , Ооо, комши! ''. Може и да ни мразят, не знам, но поне не го показват с отношението си. Всичко опира до самия човек, до възпитанието му, до личността му.

22.   Познавам много турци, които се гаврят с български момичета, така че какво да ни е мисленето за тях. Спуква я от бой и не дава да излиза никъде. Истина е че мислят по друг начин. Според мен, всеки се жени за своите си, но това е лично мнение. Рано или късно почват дразгите, как ще се казва, ще се прави ли сюнет, кой празник ще се празнува т. н. Но това е мое лично мнение и не го натрапвам на никого.

23.   Аз съм дете от смесен брак. Майка ми е българка. Родителите ми са се оженили през години, когато разбиранията са били много по-закостенели от сега. И двете семейства са застанали срещу тях, особено това на баща ми. Но те въпреки това остават заедно. И успяват да убедат семействата. Мога само да кажа, че майката на баща ми(баба ми, лека й пръст) толкова много обичаше майка ми... Тя до последно й беше по-близка от родната дъщеря... Това са го постигнали с годините. В къщи е една голяма веселба- празнуваме всички, и християнски и мюсюлмански празници, според традициите.
Тъй че съветът ми към всички, които имате подобни връзки е да се борите за любовта си и да не се поддавате през нищо.