Хора, моля ви за адекватен съвет.
Здравейте. Ще ви разкажа накратко за моя проблем.

Имам си сериозна приятелка (за някои едва ли ще му се стори серизна, понеже е на 18), а аз съм на 25

знам, че разликата е голяма, но тя е прекрасна, адски умна и много се обичаме. Просто сега не съм сигурен, че тя ме обича достатъчно. Ако искате ми вярвайте, но никога не съм я предавал. Никога не съм поглеждал друга като жена!

Цял живот съм търсил истинската любов...

Проблема е, че с нея сме от различни градове. Аз трябваше да се преместя да уча в София. Сам правя всичко и никой не ми помага. Нямам добро семейство, само една майка, която не искам да натоварвам никога повече. Не бях сигурен дали ще мога да отида на нейния бал за да я изпратя, понеже знаех какво ме чака.

Нямах пари за костюм... но ме беше срам да й кажа всичко това и започнах да се оправдавам, че не ме кефят костюми и балове и че нз дали ще мога да отида и нз как ще издържа на циганията... Тя ми каза, че щом аз няма да съм й кавалер на бала ще е сама и точка. Неочаквано си стъпих на краката и сега имам възможност да отида на бала й, да й занеса подарък, красив букет с цвета.... Онзи ден я питах дали ще има кавалер (Исках да я изненадам, да й кажа, че аз ще съм) Тя ми каза, че вече има кавалер и че е късно - да съм се бил сетил по-рано

Казах й, че ако ме обича истински ще обясни на "кавалера й" Какво недоразумение е станало, но тя отказа. Каза, че е поела обещание и трябвало да си удържи на думата, иначе щяла да се почувства кофти.

Хора, знам, че и аз също имам вина, но аз за нея съм правил адски много жертви. Ако аз бях на нейно място, въобще нямаше да се замисля. Кажете ми дали това не е показателно? Мисля си, че ще ме замени след време, при първата неудобна за нея ситуация, понеже живота понякога е гаден и ни поставя пред трудни изпитания...

Адски съм разочарован, понеже аз съм много отдаден и любвеобилен. Адски я обичам и вярвам в истинската любов...

Чудя се дали това е такава... Много гадно ми стана, много... Моля за помощ

Коментари

1.   Кажи й истината, че си нямал пари и те е било срам и под мъжкото достойнство да й го кажеш и че сега имаш и можеш да си го позволиш. Кажи й, че я обичаш и би дал всичко за нея, но ако тя не те иска няма да й пречиш. После не й се обаждай, докато тя не ти звънне.

2.   Аме постави се в нейните обувки Авторе. Момичето е поело обещание и не иска да излезе някаква кучка сега като се откаже от кавалера си. Ти Авторе трябва да се извиниш, не тя. Помисли си как се е почувствала когато си и отказъл да отидеш на бала и, и казваш че ти си разочарован? !? !? !

А и това е само един бал, за бога! Можеш да я вземеш сутринта от бала и да и честитиш и да се извиниш. Има за какво.

Освен това как може от сега да я обвиняваш какво щяла да направи в бъдеще?

3.   Номер 1 е прав!

4.   Каква е тая сериозна приятелка бре пич, не мога да разбера, как така щом ти не можеш и тя веднага си намира друг, на това ако му викаш сериозна връзка малииии, здраве му кажи...

5.   Много си прост!
Това е просто един бал. На конкретния въпрос-да показателно е! Имаш един отговорен човек до себе си, тъпак!

6.   A зaщо не си помислиш, че след кaто вече се е рaзбрaлa с кaвaлерa, който ще бъде, нaистинa е кофти дa го рaзкaрa сегa. Вероятно момчето също е похaрчило пaри зa подготовкaтa, нaли? ! Постaвяш я в много лошa позиция тaкa. Обясни и все пaк кaквa е билa причинaтa дa и кaжеш- не. Зaщото тя също може дa си мисли, че вероятно в бъдеще ей тaкa ще я зaрязвaш във вaжни зa нея моменти. Мисля, че е по- вaжно товa дa "изчистите ", зa дa не се съмнявa пък тя в твоятa подкрепa и въобще стaбилен човек до нея. Aз в подобнa ситуaция бих се зaмислилa, " тaкa ли ще е зa нaпред, нямa дa могa дa очaквaм дa е до мен и дa изживявaме зaедно вaжните зa мен нещa ".... и т. н. Не бъди егоист, изживявaш се почти кaто жертвa в случaя, но не си прaв. Не може дa очaквaш дa се съобрaзявa с твоето положение или състояние в моментa и дa се върти нa петa в посокaтa, която ти покaжеш.
Нямa нищо срaмно дa и кaжеш истинaтa. Дори по- добре, зaщото ще знaе, че откaзът ти не е бил от безрaзличие.
Не е, че не те обичa момичето, но след кaто вече си откaзaл и тя си е подготвилa вече всичко е гaдничко дa нaстоявaш дa "шкaртирa" кaвaлерa... още повече без дa знaе причинaтa зa откaзa ти. Излизa кaто... " щa ще дойдa, щa не, но кaквото и дa решa, ТИ ще се съобрaзиш с мен ". Хaйде, говори с момичето и умнaтa!

7.   Обича те, но просто е обещала.. няма как да се отметне! Отиди на бала и бъди до нея и направи деня и незабравим. Ако правиш сцени няма да се получи нищо добро. Макар и да не си кавалер, какво от това - ти си нейната половинка :)

8.   Подкрепям номер 1. Кажи и каквото е било - иначе момичето няма как да разбере правилно ситуацията и след глупостите, които си наговорил, за да прикриеш нещата, най-вероятно си мисли, че не държиш достатъчно на нея и поведението ти в момента е плод на прищявка. Не знае, дали пак няма да ти скимне да се откажеш да я придружиш... обясненията, които си и дал звучат наистина несериозно и сякаш прищевките ти са по-важни от нейния празник. Когато научи каква е наистина причината, ще може да разбере, защо си реагирал така. И наистина след като и обясниш се отдръпни и изчакай тя да те потърси първа..

9.   " че не ме кефят костюми и балове и че нз дали ще мога да отида и нз как ще издържа на циганията... " - на бал можеш да отидеш и спортно облечен, дори някои класове ще си направят бала по тениски и дънки, за да им е по удобно, а пари ще дарят за страдащи и болни деца. Наистина няма нужда от разточителства за една вечер, а и в модерни рокли и костюми, човек се чувство скован. Трябва да сте облечени като за дискотека. Не липсата на костюм са разочаровали момичето, а това, че си нарекъл бала й - "цигания". Как при такава ситуация, няма да си намери друг. Щом с такава лекота те е прежалила, значи не е имала никакви чувства към тебе, а само симпатии, които са като петна върху дреха, переш и изчезват. Подло е постъпила и девойката. Казала е, че като няма да бъдеш ти, тогава ще бъде сама на бала. Точно това е отключило душата ти и си променил решението, а когато си се отзовал на поканата й, тя вече е с друг. Сега е подло и на вторият да откаже, наистина, как ще се почувства той!? Сам си си оплел конците. Ако момичето много и искрено те обича, би обяснило на дубльора, че положението се е променило и, че ти ще я придружиш на бала. Нали към дубльора няма чувства, а той ще играе роля на статист, не би трябвало да се сърди. Ако трябва го компенсирайте с една вечеря в ресторант. той това щеше да получи и на бала, освен ако момичето не му е обещала и нещо друго!?

10.   Обясни и ситуацията и разкажи какво е било всъщност. Ти пак можеш да я изненадаш и да отидеш, но не искай от нея на всяка цена да се отказва от кавалера си. Защото според мен е права, представи си как би се почувствало другото момче, ако остане без дама в последния момент (може да развалите неговия бал). И ако мога да ти дам съвет за в бъдеще, просто бъде честен колкото и да боли. Ако момичето държи на теб ще разбере, нали това е смисъла на една връзка. Успех и късмет! :)

11.   Вие не можете ли без да обиждате момчето? Баси грубияните сте, честно!

до автора: не си постъпил по най-правилния начин, но някак си мисля, че си прав за това... Ако аз обичам някой безумно, въобще няма да ми пука за абсолютно нищо освен за него

12.   Според мен това е знак, че момичето е точно и лоялно. Няма значение дали си ти или Иван(примерно). Обещала е и си го спазва. Сигурен съм, че ще остане с теб. Изпуснал си си шанса да отидеш на бал, но не си изпуснал нея. Не се притеснявай.

13.   И как според теб да откаже при вече поет ангажимент, както някой каза по - горе момчето сигурно също се е подготвило, правят се и подредби за изпращането по двойки, кой кога да излезе, по ръст и т. н. Безотговорно е да се откаже, а ти че не си и казал истинската причина много си сгрешил. Аз на нейно място бих ти се обидила страшно много. Има все пак начин да пооправиш нещата - изненадай я на място с букета си, подаръка си или каквото е там, но след бала, заведи я на една вечеря например и си кажи всичко както си е било.

14.   Слушай сега, ако искаш да отидеш ТИ с нея на бала, събери ги заедно с кавалера й и обясни каква е ситуацията - кое как си казал и направил. Не я карай тя да се прави на идиотка заради твоите грешки, ако трябва първо го обсъди с нея и после действай, но мисля, че това е достойния изход от такава ситуация.
М 36

15.   Ако се извади случаят от контекста на връзката ви, съжалявам, но тя е права и то не за друго, а защото, както ти е казала, е поела ангажимент и е грубо да го отмени, особено при положение, че си мисли, че ти не си падаш по тези неща.

16.   Здравей! Попринцип никога не съм коментирала. Но никъде не спомена от колко време сте заедно. От части съм съгласна с останалите, но има едно НО. абе защо никой не се захвана за това, че тя първоначално е казала, че ще е сама и опа изведнъж има друг кавалер. Ок разбирам и девойката от части на тоя етап тва е много важно за нея плюс матури и т. н. и от части автора си е напълно прав да се съмнява, но ето това прикриване и оправдание не води до нищо добро. има и друг вариант пак да изненадаш девойката и тя просто да има двама кавалера. Забравих да попитаю автора този съмнителен кавалер какъв и е познаваш ли го. И друго ми навява мисълта може и да лъже, че има кавалер за да ти го върне един вид. Като цяло много варианти и само един е верен.