Дали го обичам, дали го лъжа ?
Здравейте, искам да споделя какво преживявам в момента , всъщност от доста време...
Досега съм била влюбена истински ..поне така мисля.. само веднъж, но любовта беше само от моя страна той не изпитваше същото към мен. Обясних какво чувствам към него той каза,че само ме харесва и че съм му добра приятелка и нищо повече, и че не желае да ме изгуби като приятелка. Опитах да стоя настрана от него да не се виждаме той ме подкрепи в това ми решение, но не се получи, винаги когато бях самотна му звънях, даже и сега, говорим си споделяме си проблеми ...чисто приятелски.
Преди година срещнах друго момче. Доста ме привлече физически. След като се опознахме го харесах като цяло. Страхотно момче, добър, мил, прави всичко за мен. Готов е да направи всичко за мен. Реших че е крайно време да забравя другия и да бъда с този който ме обича истински. Сигурна съм че ме обича, немога да го опиша то се усеща - начина по който ми говори, начина по който ме гледа, докосванията му ... Винаги ми повтаря че неможе без мен че ме обича много, аз също го обичам, но не е по този начин по който съм обичала другия, даже мога да кажа че все още чувствата ми са по силни към него отколкото към сегашния.
Привързана съм към него, немога да си помисля какво ще стане с него ако го зарежа, немога да му причиня тази болка, но си мисля че не е справедливо да съм с него, защото не го обичам по начина по който заслужава. Наистина той е страхотен, никога не ме е наранявал, а и аз него, няма как да го направя той не го заслужава.
Дали трябва да го оставя да си намери някоя която да го обича по начина който той заслужава, аз също го обичам, но не спирам да мисля че не е достатъчно и че по някакъв начин го лъжа като му казвам "Обичам те", защото не е същата любов която съм изпитвала преди.
В същото време знам, че нямам никакво бъдеще с другия, той обича краткотрайни връзки, даже ми разказва за всяка една която има.. Знам че не ме обича.
Знам че трябва да продължа живота си с човек който ме цени и обича, и знам че съм намерила този човек, но дали е справедливо спрямо него ? Дали любовта ми към него е достатъчна? Дали ще успея да забравя първата си любов? ( и да спомена, че съм имала доста разочарования с първия ... като например спа веднъж с мен и после каза: съжалявам не трябваше да става, аз казах, че аз съм го искала, да беше така наистина, но въпреки това аз настоявах да си останем поне само приятели, за да се виждаме от време на време).
Става вече 10 месеца сме заедно, дали ще успея да забравя другия, дали ще заобичам този истински?
Или трябва да го зарежа и да не се самозалъгвам че някога може да го обичам?
Може да ви е било объркано но и в главата ми е така.. Незнам .. Не съм сигурна за нищо..

Коментари

1.   Все едно става въпрос за мен.Аз останах,но периодично се виждам с другия.Знам,че звучи идиотско и нечестно,но по-добре да не наранявам никого.Само себе си наранявам,защото се чувствам виновна.Жива съм от целувките на втория,но сърце не ми дава да зарежа първия.И така си се лутам в мислите...

2.   Любовта никога не е една и съща. Това, че не изпитваш същите чувства като към другия, не значи, че изобщо нищо не изпитваш...Заедно сте вече 10 месеца, явно не ти е безразличен. А и какъв по-лесен начин да забравиш старата любов от този да си намериш нова?!
Не можеш цял живот да се стремиш към нещо, което не може да се осъществи. Явно с другото момче няма да се получи нищо, а като мислиш за него изпускаш шанса си за истинска любов

Мег*

3.   Следващата любов, винаги е различна от предишната. Не можеш да обичаш всеки по един и същи начин. Алекс

4.   Птиченцето каца един път на рамото.....
Това което изпитваш към първия е силно,но....не е взаимно!!!
Нама различна любов,няма следваща любов,тя е ЕДНА И ЗАВИНАГИ
Росирос