Зодия Близнаци
Искам съвет или просто един поглед отстрани.Приятелят ми е на 34 г.От дълго време сме заедно.Той е добър човек.Но не обича да ми казва мили думички и всяко"обичам те'e изпросено.Чувствам се гадно.Знам,че обича,но ми липсва нежността му.Май просто не е романтичен.На всеки празник,когато очаквам нещо от него-жест,дума съм тъжна.Ако го целувам по-често,казва,че ме обича,но го задушавам с обич.Объркана съм.Зодия Близнаци е.Двуличник или неромантик?

Коментари

1.   Има много начини за изразяване на обич, не е задължително като в американска сапунка да казваме за щяло и нещяло на всеки "Обичам те" - изтърква се от безсмислена употреба. Е, добре е по някакъв жест за празници и годишнини, а и извън тях, но дано това да е кусурът на твоя човек - повечето сме такива. Я си помисли, дали наистина не го задушаваш.
Мечо Пух

2.   Моя е същия и той е близнак,просто са си такива :)

3.   Има мъже, които просто са такива. Научи се да разбираш мълчанието му. Самият поглед, по който те гледа излъчва любов и загриженост. И важното е да докаже, че те обича, а не да ти се лигави постоянно. Мен, честно, такива мъже много ме привличат. Изглеждат ми тайнствени.. Отделен въпрос. Както и да е. Според мен нямаш проблем. Е, както кажа Мечо Пух, няма да е зле тук-там някое подаръче или мил жест, но.. :) Не се задълбочавай. Пожелавам ви щастие! :)

- Атина`

4.   Всеки човек е различен и по различен начин показва чувствата си. Не мисля, че това има нещо общо със зодиите. Аз съм зодия близнаци, моят приятел също, най-добрата ми приятелка и тя. Имам и други близки от зодия близнаци и искам да ти кажа, че всеки един от нас е различен, всичко е до характер. А и не забравяй, че мъжете по принцип са по-пестеливи в изразяването на чувствата си.

Жена 28г.

5.   №1 ти въобще не четеш. Момичето много ясно е написало , че постоянно си проси внимание.

До автора: Миличка, зодията няма никаква връзка.

6.   От автора-знам,че не е до зодии,просто така озаглавих темата.Благодаря за отговорите,но аз не намирам обяснение и в главата ми се въртят лоши мисли от сорта,че не ме обича.Сигурно цял живот ще се моля за едно"обичам те".Ако ми го казваше по-често,или поне не насилствено,щях да имам газ за моторетката и да върша всичко като хала.:))Нужно ми е,за да имам живец,но...

7.   МОЯТ ПРИЯТЕЛ СЪЩО Е ЗОДИЯ БЛИЗНАЦИ,НО ПОСТОЯННО МИ ГО КАЗВА ЧЕ МЕ ОБИЧА И БИВШИЯТ МИ ПРИЯТЕЛ БЕШЕ БЛИЗНАЦИ И ТОЙ МИ ГО КАЗВАШЕ ПОСТОЯННО НЕ МИСЛА ЧЕ Е ОТ ЗОДИЯТА ПРОСТО НЕ Е РОМАНТИК

8.   Хах, наскоро бяхме с мъжа ми на гости на едно приятелско семейство. Разговорът се завъртя около отношенията мъж/жена в семейството.
Тя се оплака от същите неща като теб. В отговор, съпругът ? се обърна към нас и ни каза: "М. (а и повечето жени) искат да бъдат лъгани. Харесва им да бъдат лъгани.". (ставаше въпрос за липсата на "обичам те" от негова страна)
Попитах го какво има предвид, защото изказването му можеше да се интерпретира по много начини, но жена му се беше засегнала и..някак си не вървеше да разпитвам повече. Към днешна дата, те са разделени. Само дето той, необичащият (или не казващият "обичам те" по "n" пъти на ден), си гледа децата и бачка като идиот, докато мацката си вее дупето по черноморието с един...служител на мъжа ?. Сега сигурно много хора ще кажат: "е, писнало ? е на жената да бъде с такъв темерут" и т.н., но след този жив пример, аз, за сетен път се уверих, че любовта, скрита в действията на хората, в ежедневието им, в най-дребните неща, е много по-ценна от любовта на думи. Та, съветът ми е да потърсиш този вид любов у приятеля си. Не си "проси", не му го повторяй по 100 пъти на ден. Ще видиш, че ще започне по-често да ти го казва. Ще видиш също, че ще разбереш колко те обича ( ако наистина мислиш, че има чувства, де), без да ти го казва.
Колкото до зодията - хм, имам роднина от същата зодия. Комуникацията ми с нея е едно от най-трудните неща, с които се сблъсквам. Нейна близка, в разговор по темата ми каза: " В нея просто "живеят двама души" ( не, нямаше предвид шизофрения :) ) - един много добър и един много странен. Зависи кого от двамата улучкваш". Смешно ми стана, още повече, че не съм никак запозната със зодиите, но като се замисля, има доза истина в думите ?.

Поздрави!

9.   Любовта не трябва да се проси. Нито вниманието. Щом чуствата са охладнели не се мъчете да събирате парчетата. Щом го задушавате, значи не се нуждае от това, което му давате. Поговорете и ако се стигне до разяла - разделете се. Но спрете да се унижавате и подценявате. Решението е във Вас самата. Желая Ви успех.

10.   Не съм съгласна с 9-а ако човека просто е темерут,който не може да показва чувствата си.Връзките се градят на компромиси.

11.   № 10, ако той е тумерут, означава, че аз съм права. Тази млада жена е направила достатъчно компромиси, най-големият от които е, че обича мъж, който и отвръща с безразличие.

12.   "Мъжете по принцип са по-пестеливи в изразяването на чувствата си" - клише и стереотип лишени от смисъл.

13.   Прочети повече за зодия "Близнаци".

14.   Моят мъж е зодия Близнаци, аз също, еми на ден по 100 пъти си казваме "Обичам те", а сме заедно от 11 години, така че всичко е до Човека..
Успех мила :)

15.   най-вероятно има друга жена или нещо в работата му твърде много заема вниманието му,може би е под голямо напрежение за бъдещето на кариерата си най-добре да го предразположиш и дискретно да го попиташ какъв му е проблема

16.   Мъжът от зодия Близнаци за мене е най-егоцентричната, егоистична и... не се сещам за най-подходящата дума, определяща го като човек личност. Никога не се задоволява само с една връзка. Винаги "АЗ" е на първо място. Не помисля за човека до него, за неговите желания, мечти. Впрочем може и да помисли, но то е в първите 9 седмици и половина на връзката. Погажеш ли му, че го обичаш - просто си обречен на самота. Приема те за даденост и става безцеремонен, пълен егоист - какъвто по природа си е. Може това да е замаскирано в началото, но то е мимолетно. За да го задържиш до себе си трябва постоянно да го държиш в напрежение и несигурност. И никога, ама никога да не го насилваш за нещата - просто да го оставиш сам да стигне до твоето решение. Хубавото е, че с него никога не ти е скучно. Малко дразнещо е постоянното им перчене и показване колко са "велики" и "знаещи", но ако го искаш до теб трябва да го преглътнеш. Отиде ли си от теб - бъди сигурна - това е завинаги. И ще е в момент, в който най-малко очакваш и когато нещата в отношенията ви изгледат сравнително приемливи. Има още много да се каже, но...

17.   не вярвам в зодии по принцип, но бившият ми беше Близнаци (аз съм дева) и направо беше отврат... изневеряваше ми така или иначе с най-добрата ми приятелка (телец) и като го зарязах ми се молише да се омъжа за него, като отказах и го изтиках от живота си, той се ожени за нея без всякакви скруполи, че месец по-рано се валяше в моите крака...

сега съм с риба и съм много доволна. Не знам до колко зодията има значение, но с близнаци никога повече...

18.   Номер 16 е описала мн точно мъжът близнак, и аз имам връзка с мъж, зодия близнаци, на 37 г. е. Обича ме, вярвам че е така, но се държи все едно съм жена за една вечер. Казва ми понякога, но мн по-рядко, отколкото аз. Аз съм тази, която все го прегръща, целува, и подобни, той е мн пестелив в това отношение, дори понякога се дразни, че правя това. Наистина са егоисти, искат вс да става както те кажат. Не си падат мн по целувки и милувки, и по френска любов също. Макар че че има изключения. Като цяло ми е мн трудно с този човек, все се съобразявам с него, а той все нещо недоволства, Такива са си явно..

19.   Аз съм жена Близнак. Само едно ще кажа, а имено, един близнак не обича да се чувства притиснат до стената. Колкото повече си просиш да ти казват обичам те, толкова повече го караш да не ти го казва. един близнак има нуждата да се чувства свободен, а не притиснат до стената. Не случайно казват, че близнаците са пеперудите на зодияка.

Лола

20.   и аз съм зодия близнаци, въпреки че съм жена мога да ти кажа че с близнаците никога не се скучае винаги намират да те забавляват с нещо, и за неромантизна не е вярно аз постоянно казвам на любимите си хора че ги обичам, така че това си е от самия човек, а иначе че малко сме двулични май си е вярно, но сме и много добри като хора и гледаме да се спогаждаме с всички та от там идва и двуличието хем с едните хем с другите

21.   Не съм съгласен с номер 16. Аз също съм зодия Близнаци. И за да разбереш авторке за какво говоря можеш да прочетеш историята ми-Вечният женски приятел. Бях романтичен, подарявах цветя, правех хубави подаръци. Но нещата не станаха. Затова се зарекох вече да правя тези неща много ама мнооого рядко. Просто, защото бях отхвърлен. Ако някога се влюбя истински отново и видя, че момичето до мен е готово на всичко за мен пак ще започна да правя тези неща. И да-не изневерявам и не съм егоцентрик. Нито пък съм двуличник и интригант, каквото се говори за близнаците. Имам ли да кажа нещо на някого му го казвам директно. Не говоря зад гърба на другите и мразя интригите. Авторке, твоят приятел може да е попаднал на някое момиче, преди, за което е давал всичко-правел е подаръци, казвал е обичам те по милион пъти на ден и тя да го е отрязала. За това сега да не иска да прави тези неща. Просто в някои случаи, когато жените разберат, че имат верен човек до себе си почват да си мислят, че могат да си правят каквото си поискат и да си хойкат, мислейки, че този човек ще им прощава всеки път и всеки път те могат да се връщат при него. Може и това да е мотивът му да не изразява чувствата си-да те кара винаги да си мислиш за него. Мисли, че ако почне да ти прави подаръци, да ти казва колко те обича всеки път като те види ще ти стане безинтересен, ще го зарежеш и ще хукнеш след някой друг. Такива случаи знам много и от двата типа. Така, че това, че не ти казва, че те обича не означава, че не те обича. Потърси причината в миналото му. А може и да е от характера. Ако мислиш, че не те обича можеш да го тестваш. До като сте на диско танцувай с други, флиртувай с други, почни да му обръщаш по-малко внимание. Това определено ще му направи впечатление и ако има чувства към теб той ще почне да те търси...

23.   Аз съм близнаци и съм голям романтик честно казано гаджето ми не остава само освен когато съм на работа, и с нея много се обичаме. В хората от зодия близнаци обикновено има две личности и едната надделява ти просто си попаднала грешния близнак.

24.   Приятелката ми е зодия близнаци и е ИЗРОД, не мога да я търпя! Аз я обичам и тя ми го казва, но както по-горе ЗАДУШЕНО. Удря ме, търпя я, но незнам до кога? Не и посиагам нищо, дори викам и мисля, че там е причината! Аз съм на 21г. тя е на 36г., везни съм и незнам вече какво да правя? !

25.   Здравей и аз съм близнаци и приятеля ми е близнаци! Той по-често ми казва че ме обича отколкото аз на него.. Обаче е романтик, много мил и добър, винаги гледа аз да съм добре и после за него си мисли.. Постоянно ми прави подаръци, поема голяма част от моите разходи, пари ми дава и т. н.. Явно не си случила ма мъж мечта като моя!!!

26.   Зодия близнаци са големи романтици. Да знаеш това не е от зодията