Не издържам!
На 41 години съм, семейна с две деца.
Всеки ще каже, че всичко мие наред.
От миналата година в полезрението ми влезе един млад мъж, доста по-малък от мен.
Проблемът е, че той ме забеляза първи, и взе да ми дава знаци за това. Но нищо повече. Знам когато ме наблюдава (защото живее близо до нас), усещам че когато ме види ме желае. Усещам сигналите му и направо се побърквам. Стигнах до там че вече не мога да работя, постоянно си мечтая за него и съм адски разсеяна. Знам, че това не може да продължава така, и ако има да става нещо ще става. Моля не ме съдете, сигурна съм, че почти всяка омъжена жена е изпадала в подобна ситуация- от една страна стабилен и добър съпруг и деца, а от друга - сладко изкушение...
От една страна човекът нищо не предприема, а от друга ми дава да разбера че иска нещо от мен.
Как да постъпя, и има ли изход?

Коментари

3.   И за какво му е да се занимава с теб? ! Може понякога да има някакви мераци за по-възрастни жени, но това не означава, че му се иска да се оплита с по-възрастна, при това омъжена жена, та дори и неангажиращо. Не се вкарвай във филми, едва ли около момчето няма по-млади и по-хубави жени, защо му е таралеж в гащите, пак те питам? ! Твоите желания не ги коментирам, те са ясни:)
М, 37

4.   ти си го решила вече,но преди да го направиш помисли си дали мъжа ти ще бъде толерантен ,след като разбере,защото въпросния съсед може и да реши да се похвали пред приятели и.......сещаш се

5.   Не му обръщай внимание и не мисли за него след известно време ще го забравиш такива тръпки и страсти само временни ще те мине няколко пъти ще се похвали пред неговите приятелчета и ще те остави като поредната му бройка. Влюбването е като пясъчен часовник пълни сърцето изпразва главата.

6.   Щом нищо не ти казва, си кажи, че си въобразяваш и престани да го правиш!

10.   Граби от живота с пълни шепи, да не ти пука. Нали живеем заради удоволствията. Успех!

11.   Възползвай се, живота е един, след 10 години мъжът ти ще спре да те желае и тогава ще пишеш - прави ми се секс, но няма с кого. Но се постарай той да не разбере и не се увличай с чувства.

12.   Представяй си когато си с мъжа ти, че е другия..

13.   Има :)... секс, но без влюбване...

Поздрави, Узунов

14.   Не се излагай. Гледай си мъжа и семейството, ако имате сексуални проблеми оправяйте ги, но не се залъгвай по младото момче, защото после със кървави сълзи ще се молиш да не си падала.... и да не се е случвало.... помисли, докато още имаш шанс да спреш навреме.

16.   Почти всеки обвързан си мечтае в даден момент за някого. Само от теб си зависи дали да се поддадеш. Може би дългия семеен живот ти е наложил рутина и мисълта за този мъж ти действа като глътка свеж въздух. Но нека подчертая - мисълта за този мъж. Като зряла жена трябва да си наясно, че фантазиите често се различават от реалността. Ако се впуснеш с него, може и да се разочароваш и това да ти навреди емоционално. А ако съпругът ти разбере, ще се засегне дълбоко и много трудно ще изгладите проблема. Помисли си малко. Онзи може просто да си гледа, ако е свободен вероятно гледа (и желае) всяка втора по улицата. Просто ти казвам, да не се навиваш сама, че го искаш.

17.   Според мен най- добре ще бъде да останеш до семейството си, защото ако стане нещо ще съжаляваш за него. Ще ти бъде гадно и накрая или мъжът ти ще разбере по някакъв начин, или ти няма да издържиш и ще му кажеш сама, а нататък, ако той не ти прости (зависи до колкото и той те обича) може да се разделите. Но най- гадното ще бъде, че децата ще пострадат! Имам приятелка с подобен случай- родителите й са разведени, баща й на единия край на София, а майка й на другия край с друг човек до себе си! Тя всеки ден плаче, майка й се прибира един път в месеца, но през това време си пише с нейния, вижда баща си всяка събота и неделя и живее при баба си! В училище не се справя никак добре! Така че най- добре да си помислиш какво може да последва и как ти и особено децата ще страдат цял живот от една грешка, която може и да не стане! Всичко зависи от теб!

18.   По-добре не постъпвай никак. Щом живее наблизо, ако нещата се развият зле, ще се наложи да го виждаш често. А и мъжът ти ще научи, което тотално ще провали брака ви.

21.   И аз бях така, близо две години копнях за един мъж, но той не предприе нищо, за да доведе отношенията ни по-далече от харесване и флирт и с времето нещата се размиха и, както се казва, ми мина. И на тебе ще ти мине, да знаеш, въпросът е ти дали искаш да му позволиш да ти мине. Животът често ни предлага изкушения. В случая най-правилното е да оставиш нещата такива, каквито са, колкото и да ти се иска да има развитие. Няма нищо по-жалко от съпруга и МАЙКА, която сама ходи да се предлага. Ако той не е достатъчно мъж, за да те поиска, не си му длъжна да го улесняваш, ти имаш много повече за губене. Най-малкото, заради семейството и децата си трябва да си съхраниш себеуважението. Така мисля аз. В моя случай мъжът, който ме харесваше не беше достатъчно мъж, за да ме вземе, аз имах тръпка към него голяма, но не се поддадох и не хукнах да го улеснявам и сега не съжалявам, дори съм горда от себе си, че устоях и се преборих с увлечението. И се моля дано повече не ми се случва. :)

24.   Тук моралистите ще ме разкъсат, но аз съм ти връстничка и се поддадох на абсолютно същото изкушение. И моят човек не предприемаше нищо, така че се наложи аз да направя първата крачка. От една година сме любовници, прекрасно е. Със съпруга ми така или иначе от години сме в чисто приятелски платонични отношения и аз не я броя тази авантюра за изневяра. Правилата за такава връзка са: умереност и дискретност. Ако младежът може да ги спазва, скачай в дълбокото и хич не му мисли.

25.   От Авторката:Благодаря ви за коментарите!

26.   Тоя младия според мен те бъзика. Щом нищо не е предприел, те така се майтапят с по възрастните. Най много да преспи с теб че да види как е.

27.   към 21 -"аз имах тръпка към него голяма, но не се поддадох и не хукнах да го улеснявам и сега не съжалявам" - явно не си била наясно със себе си какво точно искаш и сигурно си объркала и него. А пък и не може да си сигурна, че " и сега не съжалявам" - просто защото все още го помниш и се чудиш как ли щеше да бъде..? И "В моя случай мъжът, който ме харесваше не беше достатъчно мъж, за да ме вземе, " - ако ти си достатъчно пораснала жена - то ще знаеш как и кога да накараш мъжа да те поиска...

28.   До 21: Голяма борба е било, щом си го чакала да направи нещо.

29.   толкоз ли не си говорила с него, че не знаеш какво иска от теб? ученически истории....

30.   Номер 3- ограничен си! Това, че има по-млади и хубави жени, не значи, че не може да хареса авторката! Излез от матрицата и стига всява заучени глупости наляво и надясно! Защото по твоята логика старите(макар че 41 години е още младост) и грозните ще си стоят сами. Ами аз по улиците не виждам само млади и красиви. Ти виждаш ли?
Към авторката- струва ми се, че се държиш и мислиш като тинейджърка. Ами пробвай да започнеш разговора ти, след това вече ще решиш кое да надделее- мъжа ти или това момче.

31.   Номер 21 съм.
Номер 27, знам как и КОГА да накарм мъж да ме поиска, точно затова него не го накарах, разбираш ли?
28, не разбирам опита за заяждане.
В живота, смятам аз, има много повече от едната тръпка. Преценявайки реално какво мога да спечеля и какво мога да изгубя, взех решение да не се поддавам и да не правя нищо, за да улеснявам чужд мъж да влезе в семейството ми, между мене и съпруга ми. Мога да ви кажа, че това е едно от най-правилните решения, които съм взимала в живота си и аз се гордея с него! Аз не казах, че не съм искала да изневерявам, по онова време ми се искаше даже доста. Какво да се прави, човещинка, човекът по природа не е моногамен, не природата, а ние самите трябва да си наложим конторл над това. Ако искаме, не е задължително, но за мен е важно.
Но, да се върнем на въпроса. Авторката смята, че един мъж и дава "сигнали", че я желае. Какви са тези сигнали и доколко са реални, ние можем само да гадаем. Но, само въз основа на тези сигнали да хукнеш презглава с разтворени кракак към него....
Всъщност, не искам да споря, а нямам и време. Казвам само, че тръпките минават и заминават, стойностните неща в живота остават!
Айде със здраве!

35.   30, извинявай, че си се почувствала засегната от думите ми, не сея мозък нито наляво, нито надясно, казвам нещата такива каквито са, а обидени жени на средна възраст винаги ще има:) Жената трудно понася факта, че с времето става по-малко хубава и по-стара, мъжът също, но той го приема обикновено по-добре, освен ако не е доста обременен психически. Да кажеш истината обикновено те поставя в недобра позиция, затова мъжете сме се научили да си я спеставаме в разговорите ни с вас, жените, особено в откровения за възраст, външност и килограми, понякога и лъжем, понякога дори си вярваме като лъжем, защото самите ние се чувстваме от това по-добре, но ИСТИНАТА, ами нея кучета я яли:)
Та така и за това младо момче, което вероятно понякога поглежда с копнеж запазената 41 годишна съседка, тя може и да е доста привлекателна, но това не значи, че примерно 25 годишното момче вижда бъдеще с нея, защо му е да си създава сам проблеми, и защо аджеба се оказва, че младият и нетолкова опитен младеж е по-зрял в констатациите си от по-опитната и очукана от живота дама, ами макар и абсурдно, май такава е ситуацията:) А на теб 30 не ти се иска да приемеш истината, ами жалко и за теб, и за авторката, уви, истината е дефицитна и нежелана, жените винаги са искали, искат и ще искат да бъдат лъгани:)
М, 37

36.   21/31, щом скачаш така, значи всичко се е случило единствено във въображението ти. Комплексарка!

38.   24, не винаги нещата се развиват по този сценарий, който описваш. Моя много близка реши да действа като теб. Мъжът в който се беше влюбила беше по-млад от нея, женен, работеха заедно. Момчето беше любезно и възпитано, а тя се вкара в разни филми и реши, че обикновената колегиална любезност и внимание са нещо повече. Дълго и упорито го съблазнява, накрая успя. И тя като теб направи първата крачка, и то доста директно. Но трая много кратко. Мъжът бързо се опомни, а тъй като познавам семейството му, смея да твърдя, че много обичаше жена си. Прекрати всякакви отношения с моята близка, но останаха да работят заедно. Дълто време и бях душеприказчик, страдаше много, беше проумяла най-накрая, че абсолютно нищо не означава за този мъж. Казвала ми е, че милиони пъти съжалява за това, което е направила. А когато се виждаше всеки ден на работа с него никак не и беше лесно. Единственото добро в нейния случай-за нея, разбира се-беше, че мъжът и нищо не разбра. Разказах ти историята на моята близка, за да помислиш добре преди да предприемеш нещо. Защото си млада жена, но не си тийнеджърка. На тях любовните разочарования бързо им минават. То не че е лошо човек да си живее живота, както те съветват по-горе, но понякога се плаща твърде висока цена...

39.   Леле, кви хора има тук. Вашите мъже - горките. Ако този те е харесал и ако ти не си доволна от мъжа си - скачай му.

40.   Номер 24, какво значи дискретност е ясно. Какво, обаче, значи "умереност, според теб?

41.   Мисли за децата. Само това ще кажа.

43.   Моралисти големи беее щото не се случва на вас. Мисли за децат. Ми децата ще хванат и ще си бият камшика и това е. Не казвам да изневериш, но виж как ще се развият нещата.
Кис 23