Непрекъснато свалят приятеля ми
:)

От заглавието се вижда какъв е проблемът... От няколко месеца сме заедно, на по 26 години. Разбираме се, всичко е наред в отношенията ни, сексът е страхотен, но набезите на различни девойки направо минават всякакви граници. Работата е там, че просто е ужасно красив и приковава всички погледи. Приятелките ми все искат да го водя със себе си, обясняват ми колко е готин, измислят му различни умалителни имена, защото бил тооолкова сладък и какво ли още не. Преди седмица бяхме на концерт двамата и по едно време цъфнаха няколко момичета, които не спряха да се въртят около него, да пърхат с мигли и да му се завират под носа, въпреки че през цялото време се държахме за ръце и танцувахме заедно. Ситуацията беше доста смешна за нас, но вече взе да става постоянно явление и макар че съм доста дебелокожа, ми дотяга.
По улиците събира доста женски погледи, колежките му се умилкват и атаката е постоянна. Става въпрос за приятни, хубави жени.
Онзи ден в трамвая една директно си го заговори, а вчера на друга щяха да й изтекат очите.
Усещам, че това агресивно предлагане от страна на нежния пол, ме дразни. Правят го съвсем явно, когато сме заедно, а когато е сам, дори не ми се мисли - разправял ми е няколко пъти истории все в същия дух. Вече няколко пъти случайно го хващам, че се заглежда по разни момичета на улицата (все хубави).
Чудя се аз ли съм старомодна като мисля, че е грозно една жена да се лигави така на някой мъж; параноична ли съм? Никога не бих си позволила да се тикам така отявлено на обвързан човек.
Та според вас това нормално ли е, как бих реагирали в подобна ситуация?

Благодаря!

Коментари

1.   Мисля, че си по-ревнива от нормалното. Първо, жените като цяло от чисто културни съображения рядко или изобщо не свалят мъже, второ - дори да е истина - това е рискът на всяка връзка с атрактивен човек - мъж или жена. Алтернативата е да се хванеш с някой неатрактивен.
Аз съм с мъж с 22 г. по-голям от мен, но много атрактивен и стилен. Горда съм, че жените го харесват. Единствено агресивни в своето внимание са жените 40-45 , може би от отчаяние. Случвало се е такива жени на средна възраст директно да ми правят мръсотии от яд, че едва ли не съм им взела дивеча.
И все пак предпочитам да съм с атрактивен за жените мъж. Имам си вече един кастрат вкъщи - КОТАРАК и ми стига. Мъжът ми трябва да е истински или не ми трябва. Бъди горда с мъжа до себе си и стига го пази като куче пазач. Или имаш доверие, или нямаш. Не можеш и без това да избодеш очите на хората

2.   Ами за мен е нормално да реагираш така. Това, което описваш е направо прекалено. Още малко и да почнат да му се натискат. Аз си имам приятел и съм си доста ревнива. Но приятеля ми никога не се оставя, случи ли се нещо такова дава пълен игнор на всяка. И при мен е било така, аз постъпвам по същия начин. Мисълта ми е, че погледи винаги ще има, въпроса е приятеля ти да не им обръща внимание и да има очи само за теб.

3.   Ами не е приятно и те разбирам. Но не е чак такъв проблем, когато другите го закачат. Кофти е той ако взема да им се върже. Гледах и наблюдавай неговото поведение, не това на останалите. То е важно в случая. Ако неговото поведение коректно - трябва просто да му имаш доверие и толкова. Иначе само ще се тормозиш.

5.   Ревнивка и то жалка. Вместо да се забавляваш навън с приятеля си, ти следиш кое момиче как го гледа.
Ами като е хубавец, ще го гледат. Пък и той няма да се крие под бурка - и той ще гледа. Какво лошо има в това.
Вместо да си горда, че имаш на какво да ти завиждат, ти се тормозиш.
Ами дръж си го вкъщи.

6.   Ситуацията при мен е същата... Преди някак не съм била наясно колко нагли, напористи и долни жени има, тъй като бившия ми не беше толкова привлекателен. Важното е обаче той как реагира, така че следо неговото поведение дали е податлив на флиртове и свалки, защото ако е , е сигурно че някой ден ще поддаде и ще ти изневери