Мисля че ставам мъжемразка
Здравейте. Мисля че имам проблем с мъжете.. По принцип съм обичлива, или поне бях. Имах сериозна връзка с мъж, когото страшно много обичах, дори мислех че ще е единственият. Бяхме заедно повече от две години, само че той е доста по-възрастен от мен. Според някои хора избрах него, защото винаги ми е липсвала бащинска подкрепа, която подсъзнателно съм открила в него. Той постоянно се опитваше да ме ограничи, не ми даваше правото да изживея младините си, както би трябвало. Не говоря за разврат и пороци, а за обикновени младежки занимания, които ми бяха забранени. Не издържах и го оставих, въпреки че го обичах.. Той ме приемаше повече като вещ, отколкото като негова приятелка.
Преживях го, продължих напред и не съжалявам. :) Но от тогава сякаш нещо в мен се счупи. Разделихме се преди почти три години, след него имах две сериозни връзки, но съм коренно различна от това, което бях. Станах водеща във връзките, може би от страх да не бъда подчинена отново.. Получих обич, но не я оцених както трябваше. Не обичам, а искам да обичам. Презирам 99% от мъжете наоколо, или всички около мен са идиоти, или на мен нещо не ми е наред..?

Коментари

1.   Аз също имах отношения с по - възрастен от мене и това мен също ме промени. Ами имат повече житейски опит и това се усеща, правят те винаги на малка, и не е като да си с някой на твоята възраст, но при мен връстниците ми ми се струваха тогава незрели, но сега разбирам че по - възрастният всъщност ти взема младостта и винаги ще се чувстваш някак недостатъчно пълноценна, защото е по - голям и с повече опит. аз също оттогава трудно имам доверие на мъжете, а преди това мъжете и момчетата ми бяха по - добри приятели дори от приятелките ми. и сега ми е трудно да имам тези отношения, които съм имала тогаваq

2.   Лошото е, че повечето мъже са простаци и смятат жената за по-низша, което не е вярно! Те искат и тук да живеем така, както в арабските страни, Индия и др.

8.   Оо, от собствен опит знaм, че по- възрaстните мъже огрaничaвaт млaдите гени от чист комлекс. Aми aко ти зaвърти глaвaтa млaдок, някой нa твоятa възрaст?! С кaкво би могъл дa се пребори той- млaдост, енергоя, същите рaзбирaния и т.н?!
След 8 години ходене по мъките с по- възрaстен от мен, нaкрaя си тръгнaх и оттогaвa съм си кaзaлa, че зa нищо нa светa не бих повторилa тaзи грешкa. Дa, бях влюбенa до ушите в него, но мaмкa му...кaто е искaл млaдо, дa е мисли, че млaдото трябвa дa си имa своя опит в животa, a не кaто бaщицa дa ме вaрди, дебне, порицaвa.Чaк когaто си тръгнaх и видя, че нямa връщaне нaзaд, в някaкъв вече отчaян опит дa ме върне, признa истинaтa зa стрaховете и комплексите си. Дa, aмa късно!
И aз в нaчaлото имaх проблем с доверието към други мъже. Но сaмa си кaзa в един момент, че достaтъчно години съм зaгубилa, зaдa позволявaм, дори когaто физически съм се отървaлa, дa позволявaм психически дa ми въздействa минaло с него. И реших дa действaм все едно нямaм този проблем. Имaше моменти, когaто онaя другaтa вътре в мен скaчaше и искaше дa вземе превес, но подтискaх. И знaеш ли, следвaщият докaзa, че е ТОЙ. Може би никогa нямaше дa рaзберa, че е ТОЙ, aко бях се поддaлa нa стрaховете нa онaя гневнaтa в мен. Че aз бях зaбрaвилa кaкво е дa се смея с глaс в компaния, дa имaм приятели и мъже, дa тaнцувaм свободно и без зaдръжки, a съм тaнцувaлa професионaлно и ми е в кръвтa.
Нaложи си, зaповядaй си дa се зaбaвлявaш, дa се смееш, просто дa се кефиш нa животa. Не е нужно дa ти допaдaт непременно мъжете около теб. Просто се зaбaвлявaй, отпусни си душичкaтa и нa кой не му се нрaви, си е негов си проблем. Тaкa ще освободиш себе си. Нaй- вaжното е нa себе си дa вярвaш. Проблемa при тaкивa кaто нaс не е, че не вярвaме в мъжете, a зaщото сме били зaгубили доверие в нaс си. Зaрaди преценкaтa, зaрaди товa, че сме допуснaли нещо си...

9.   2, като гледам колко ти е акъла, започвам сериозно да се опасявам, че са прави.

13.   И аз съм имала връзка с по -възрастен, но той ме слушаше и уважаваше повече от връстника ми. До човека е. Няма пол, няма възраст..

14.   Ако една жена се държи грубовато и се опитва да мачка мъжете, много вероятно е да привлича агресивни и властни типове около себе си. и ако твърдиш, че си се променила, защо не го направи към по-доброто в себе си, ами реши, че всички мъже са еднакви и заслужават само мачкане.
Жена 28.

15.   Не са простаци номер 2, по-скоро са прогледнали. Във въпросните страни цари патриархат, нещо което е хубаво да го има и по цял свят.

16.   всяка връзка те променя ,мойто момиче ,и аз съм на 40 ,а ти на 28 ,откъде накъде даваш подобни "съвети " .никой не е казал ,че всички мъже са еднакви ,даже напротив ,в момента коментираме по - възрастните от нас мъже .няма как човек ,който не е добър човек да те промени към по -добро ,нямаш достатъчно житейски опит .набери го и тогава пиши .няма как да смачкаш човек с повече житейски опит от тебе ,не съм груба ,не пиши за хора ,които няма как да познаваш

17.   кой ти е казал, че някой се държи грубовато? точно жените сме нежния пол няма как да сме груби!

18.   Съгласен съм със 15. Патриархата не е нещо лошо, ако бъде възприет от правилната му страна. Всички дивиденти към жините, са създадени именно по времето на патриархата. Въпреки, че днес не е такова обществото ни, това не пречи на жените, да се радват на тези си преимущества, така че да имат всичко хубаво и от патриархалното и от матриархалното :)) Все пак темата е друга и бих казал само, че не е редно да се генерализира. Винаги всичко си е до човека. Има различни хора, колкото и еднообразно да е мнозинството. Вярно е все пак, че при определена категория хора, се наблюдават сходно поведение и постъпки, но има и изключения, които си струва да бъдат открити.

19.   " кой ти е казал, че някой се държи грубовато? точно жените сме нежния пол няма как да сме груби! " - неуспешна симулация на мисловна дейност! Опитайте пак! :)

20.   патриархата е простотия, н 15, по - скоро са слепи.

23.   Явно си била по-дълбоко наранена отколкото си мислиш и това няма как да не повлияе на отношението ти към мъжете като цяло. Така, че не се насилвай да започваш нова връзка, ако не си емоционално готова за това. А когато му дойде времето и срещнеш Правилният мъж, всичко ще е прекрасно и изобщо няма да изпитваш никакви негативни чувства.

24.   н 19 мисловна дейност звучи тъпо, опитай пак, ама да е нещо по -умно, ако изобщо можеш.

25.   Номер 17, 20 и 24 - съжалявам, че използвам сухи и непознати за теб изрази като "мисловна дейност", действително изглежда, че не съм особено умен, щом реших да ти отговарям! Ако продължаваш в същият тон, може да взема да се влюбя в теб и тогава ще я объркаме :)))))

26.   съжалявам, имам си много свестен човек, влюбен в мен, опитай другаде.

27.   Радвам се за теб, по-скоро се пошегувах в предишния си коментар, но щом се наложи да го обяснявам - значи не се е получило...

28.   Аз съм на 27, претенциозна, харесвам и ценя умните, образовани мъже. Обвързана съм с прекрасен. Имам чудесни мъже приятели, с които смятам, че всяка жена би била щастлива. Отпусни се и ще намериш такъв... може би не си готова и трябва да мине още време