Как да и го кажа по - деликатно?
Женени сме от едва 2 години, а тя вече спря да се поддържа. В началото винаги беше като фолк певица, а сега дори косата си не прави. Ляга си с грима, когато има само спирала стои така с дни и не я маха, което леко ме отвръщава.... Незнам как да и кажа, че това не ми харесва без да я засегна. Иначе се грижи много за мен, готви и чисти, добра е към мен, но тези неща относно личната и хигиена и поддържане не ми допадат. Носи само анцузи, не си мие зъбите преди лягане. Това са малки, дребни неща, но преди не беше такава и ми прави впечатление.....
На някой от вас случвало ли му се е? Как сте процедирали? Моля за съвет...

Коментари

1.   Може на шега да и кажеш как би искал да изглежда тя,но предполагам,че тя върти цялата къща докато ти си пишеш в нета с нас и...Все пак,хайде да не чисти с прахосмукачката с рокля с гол гръб,а?Бъди тактичен и деликатен,защото може да се обиди!

2.   ...готви, чисти, грижи се добре за мен.
А ти какво, да не си някой инвалид? Та трябва да се грижи за теб някой? И да ти слугува?
А за жена си говориш като за предмет.Много е жалко това...

3.   Тъпите феминистки пак се обадиха. Вие като не можете да си хванете мъж а си хващате путьовци си мълчете.

4.   Ало злобното от номер 2 - ами ако самата ТЯ иска това? Има жени които не са феминизирани и си харесват да си вършат покъщната работа представи си. Ами ако не и се работи друга работа? Моята жена работи, но само защото иска, ако й омръзне и реши да върши само домакинска работа не бих я спрял, обаче тогава някоя самотна феминистка като теб ще ми се нахвърли. За вас феминистките мъжете са винаги виновни, а жените са винаги жертви.

5.   Не сме жертви. Жертви са вашите парцалани. И си имаме МЪЖЕ, а не долни тъпи използвачи като вас.
ПУТЬО си ти. Ако аз съм мъж, няма да допусна да ми слугува жена ми, няма даже да погледна някоя такава, която ще иска да го прави. Но вие като се движите 50 години след маймуните, не мислете, че всеки е като вас.

6.   А защо смятате, че ако една жена предпочита да си седи вкъщи мъжът й я принуждава? Има жени с различни характери, при всеки човек е индивидуално. Представете си - има хора, които обичат да готвят!!!

7.   Момент! Всичко това, което описвате, какво общо има с личната хигиена??
Това, че се грижи за дома, ? пречи да си почиства вечер грима? Или да си мие зъбите? За Бога, хора - това са елементарни хигиенни навици, липсата на които би отблъснала всеки един от вас. Хайде, бъдете честни, не е ли така?
Авторе, не знам как е най-удачно да процедираш - никога не съм изпадала в подобна ситуация, но...мисля, че не правиш услуга на съпругата си, премълчавайки нещата, които не ти харесват в нея. Би могъл, например, да ? кажеш: "Скъпа ( или както я наричаш), хайде да ходим да си измием зъбите", или "не заспивай със спиралата - ще си повредиш очите". Може също да ? казваш, че желаеш "днес", или "тази вечер" да е облечена еди как си. При все, че най-сигурно си е по директния начин - поне за мен, колкото и неудобно да би се почувствал някой.

Успех!
Мегън

8.   Често срещано явление, за съжаление, но наистина иска деликатен подход.
Аз бих направила така на твое място: в подходящ момент ще й кажа, че има нещо, което ме притеснява напоследък. Тя ще попита какво е то и аз ще я заведа пред огледалото. Ще й кажа да погледне отражението си и да каже какво вижда. Вероятно ще разбере намека, а после ще й кажа, че и аз виждам същото. Всеки ден. И че се чудя на какво се държи тази промяна в нея. Ако има причина, да я обсъдим и да видим как да оправим нещата.

9.   Леко номер 5 да не си прехапеш езика и да умреш от собствената си отрова!Ей,че злобни лелки!

10.   Айде сега вече заваляха предположенията на изисканите лордове и милейдита с лъскавите зъби и безупречния грим!Човекът просто искаше съвет как най-добре да постъпи с нещата,които не му допадат в жена му напоследък!И се почна с "парцалани" и така нататък!Възпитанието им куца на някои,ама ей на -висят в нета и дават акъл!

11.   Много жени не се поддържат,след като спечелят даден мъж.
И после защо се заглеждали по чуждите ?
нО ГО ИМА И ДРУГИЯТ МОМЕНТ:
Жената се поддържа и след брака,но ...мъжете пак се заглеждат .
Няма лошо да видиш хубава ,поддържана жена/момиче.А,ОСВЕН
ЧЕ НЕ СИ МИЕ ЗЪБИТЕ ? друго мие ли си ?

12.   Трябва да си много деликатен,иначе ще ви се развалят отношенията.
и още един път се убеждавам,че на мъжете им е позволено да станат 200 кила,с огромни кореми,а жените малко да се занемарят и са за смяна..

13.   Ай стига с това феминистки и прочее! Всяка жена, която прояви характер е феминистка. Не конкретизирам никого писал тук, но жената днес ходи на работа наред с мъжете,
работи не по-малко часове и не по-лека работа, грижи се
за децата, а в много случаи и за съпруга си. Домакинската работа е изцяло на нея. Истината мъже, е че не сте в състояние да осигурите достатъчно средства -дали за домашна помощница, или за да може да си позволи жената
да не работи. С което не ви обвинявам и нападам. Живота е труден. Просто спрете да се мъжкареете, когато до вас стои жена - силна и волева.
Към автора: кажи и! Напълно съм съгласна с Мегън.

14.   Абе не си единствен, мнозина авери се оплакват, че не могат да познаят половинките си вкъщи с размъкнатия и умирисан анцуг и ролките на главите, изнервени и мрънкащи. Има някаква причина, ти можеш да я видиш най-добре. Прочее болшинството от същите авери решиха, че точно след брака му е времето да излизат с приятели да зяпат мачове и да се наливат с бира, а жените им се натоварват с всичко. Или е това, или съпругата ти така разбира брака.
Мечо Пух

15.   Фалшива история, а колко много 3асегнати глупаци изтъкнаха възгледите си тук, чак ми е жал, като че ли знаех, че така ще стане! Но беше забавно! Много! : )

16.   Авторе, какво визираш под "засегнати глупаци"? Защото:
1. Жена съм, 2. Не съм се засегнала, напротив - чак ми стана жал за теб и 3. Сега те съжалявам още повече. Колко ли трябва да ти е празен животът, че да се забавляваш, пускайки измислени истории и губейки времето на доста хора?!

Мегън

17.   Мегън, твърде меко си се изразила, но все пак евала за коментара. Иначе не съществува д у м а за автора, толкова е зле човечеца. Болен мозък! / Ако номер 15 е той, а не някое друго болно мозъче/

18.   Не знам колко е фалшива историята ти приятел, но всички "засегнати глупаци" тук имаме мнение и си го казваме. А моето време не си загубил. И на мен ми стана забавно- какви хора има само!!! Криеш се зад анонимност и се подиграваш на кого - на анонимни.
Дребна душица си ти! Стой си в дупчицата и си цвъркай!
Утре някой глупак пак може да ти подхвърли сиренце.

20.   Няма нищо,Мегън,то историята може и да е измислена,но е много актуална и мисля,че все някой ще се поучи и от нея и от коментарите т,е,че беше полезна все пак а не като..."имам кафяво течение,помощ.."
Ева

21.   ЗАЩО започвам да се съмнявам,че автора е на :
"КАК ДА И КАЖА ПО-ДЕЛИКАТНО"-№ 2.............................. " КАК ДА ОТСЛАБНЕ ИЛИ КОЛКО Е НАПЪЛНЯЛА" ?

22.   Първи вариант: Следващия път като я праскаш, сложи една снимка на която е нагласена до главата й. Ако не се сети, почни да си правиш чекии на същата снимка и отказвай да я чукаш. От това по-деликатно здраве.
Втори вариант: Когато се прибереш почни да коментираш какво впечатление ти е направила някоя колежка/момиче на улицата и т. н. днес с начина си на обличане, грима си и прочие. Мисля, че бързо ще се усети.
Трети вариант: Ако наистина си пуснал това да се ебаваш с хората тук, а в действителност нямаш такъв проблем изводът е повече от ясен. Около теб няма дори някоя повлекана, която да ангажира вниманието ти и това те прави злобен. Вероятно е от доста време така и злобата е разболяла мозъка ти. Вземи се лекувай, че иначе ще караш само на чекии приятел!

23.   Няма значение дали го е пуснал да се еб*ва с хората или те да се еб*ват с него. Темата е добра, независио дали я е писал някой с неизживяно детство или не.

И аз подкрепям Мегън и този, който е написал малко след това "Просто спрете да се мъжкареете, когато до вас стои жена - силна и волева. " Именно - жените работят наравно с мъжете, въртят си къщата и си възпитават децата, а през свободното време - кое по-напред? Това заслужава уважение.
А "мъжкарско поведение" на даден мъж е онова, което е насочено към защитата на неговата избранница, не към защитата на собственото си накърнено ЕГО, което не изглежда достатъчно добре на фона на нейните (или пък нечии други) усилия и успехи.
Така е и в природата - мъжкият защитава женската, пази я.
Другото са комплексарщини, криво разбрани права и отношения, които нямат място в една връзка, в която всеки от двамата уважава достатъчно (! ) личността на другия.

Колкото до ролките, миенето на зъбите.. спиралата - проблем си е. Кажи и го по метода на "сандвича" - Миличко ти си най-добрата жена на света, най-готината домакиня и чак се притеснявам, че ще почнем да качваме килца двамата, толкова вкусно готвиш! Айде да започнем да ходим на фитнес, че да не личат толкова много годинките като на някои други (изброяваш, ако има :)). И като става въпрос за годинки - четох, че кожата под очите е дебела само няколко милиметра и изобщо е най-тънката кожа по тялото, затова най-лесно се прецаква, даже ако по-често се търка и седи замърсена. Затова те моля да си махаш спиралата под очите и да се мажеш с крем. Най-важното нещо за една кожа, за да не се състарява, е да бъде чиста. А аз между другото си те харесвам даже повече без спиралата, защото ти и така си имаш достатъчно дълги и хубави мигли.

И готово - едно добро нещо, после малко критика, после пак похвала. И тя разбира, че си грижовен и искаш да направиш нещо добро за нея.
Не и става кофти от твойте нападки, че вече не те впечатлява, защото се е оказала най-обикновена жена със свлечен анцуг (ти с какво беше облечен, докато си пишеше поста? :) с костюм на Версаче ли? ), която я домързява да си маха спиралата от време на време. Всички сме най-обикновени мъже и жени, ако ни погледнеш на близо.. Друго е важното за връзката. Това просто го приемаш.

Преди години, когато имах проблеми с това да приема недостатъците на мъжа си.. и връзката минаваше през една голяма криза, отидох на семейна консултация. Възрастният чичко, с който си поговорих за тия ми проблеми, ме посъветва да се държа с мъжете като с деца - ДЕЛИКАТНО. Едно дете не би искал да му смачкаш крехката психика със своите критики и НЕПРЕСТАННО НЕДОВОЛСТВО, нали? Другото, което ми каза тогава човекът, беше да сме партньори, а не съперници. Все още сме заедно и мисля, че е познал.. и ги разбира тия работи. ;)

24.   До номер 22

Момче, земи се научи как да се държиш с хората, пък тогава раздавай безплатни съвети.
По твойта метода тя пък трябва да си пусне порното, докато се опитвате да правите секс и да откаже да го прави с тебе, щото не ти е колкото на ония типове и плочките не ти се виждат, запуснал си се.. въпреки, че природата щедро те е улеснила с големи количества тестостерон, за да си поддържаш мускулите. Как би ти дошло това по самочуствийцето?
Що за тъпотия. Ти имаш ли 18 само да те питам? И колко момичета си упсял да задържиш за по-дълго до себе си?

25.   това ми звучи малко несериозно.... що за семейство сте, ако не може откровено да споделяте нещата, които касаят и двамата... и как така жена, коята толкова се е поддържала ще се занемари.... не вярвам, че е намерила удоволствието от живота в домакинската работа... истинският мъж умее да превърне пепеляшката в принцеса, а при теб е точно обратно... явно причината е по скоро в теб.... ЗАРА 36