Да приема или да откажа?
Здравейте! Накратко ще ви разкажа за какво става на въпрос. Най-добрият ми приятел ми каза, че е влюбен в мен и че иска да бъдем нещо повече от приятели. Той доскоро беше в депресия, заради друго момиче и проблеми в семейството и сега мисля, че се чувства доста по-добре напоследък (явно след като е осъзнал това) и аз се чудя какво да правя. Той ми каза, че и да се разделим пак може да ми бъде приятел, както се е опитал и с бившата си, но тя не е пожелала. Каза ми да помисля и ако му откажа, всичко ще бъде както преди, ако приема, не знам...Много съм объркана, защото скоро прекратих дълга връзка и имам нужда от подкрепа, но още не съм го забравила. Чувстам се самотна и не знам какво да правя. Моля ви за помощ! Предварително благодаря! :):):):):)

Коментари

1.   Според мен не приемай ... Не мисля , че ще се получи ... Вие сте свикнали да се държите като приялите , не като любовници ... От личен опит ти го казвам :) , защото и ние с моя най-добър приятел пробвахме

2.   Ами нали си чувала, че между прятели най-добре се получава. Аз лично в момента ходя с момчето, което ми беше най-добър приятел в продължение на 3 години. Като гаджета сме заедно от година и половина. Така, че ако изпитваш нещо към него давай. Това е моят съвет. Успех каквото и да решиш.

3.   Пробвай и едва ли ще съжаляваш! Явно много те обича, в същото време ти сама каза че той се чувства по добре от както го е осъзнал занчи наистина те обича, а и ти се чувстваш самотна! Няма какво да губиш! Той толкова те обича че ако не се получи ще си запазите приятелството! Пиши за резултата ако става, че аз пък съм в обратната ситуация-взех че се влюбих в най-добрия си приятел! Айде успехи!

4.   Хора, моля ви дайте ми още мнения, защото е много важно за мен и съм страшно убъркана. Благодаря на вас, момичета, за мненията. Но наистина не знам коя от вас е права. Затова моля за помощ...

5.   Аз съм жена на 45 години с доста житейски опит. Ти на колко си, за да преценя какво да те посъветвам?
Има различни варианти за ситуацията и точна рецепта едва ли ще се намери. Ако си много млада 15-18г. заложи на приятелството, а не на интимните отношения. И да има тръпка помежду ви, знай че неизконсумираната любов е най-силната.

6.   Пише ти мъж. Няма за какво да се притесняваш и да чакаш.

7.   Аз го направих с човек на когото държах, и чувствах близък. Сега не знам дали да съжалявам за това което се случи. Не подържаме никаква отношения. Дори не знам как е? Не смея да му се обадя. Той се държи доста грубо. Почти винаги когато се обадя е много зает. Това ме нарани, защото си мислех, че ме разбира. Оказа се, че е като всички мъже. Аз исках да останем приятели. Преди да се случи това му казах, че отношенията ни няма да бъдат същите. Но пък този мъж може наистина да държи на теб. Слушай сърцето си. Ако то го желае, давай.

8.   Благодаря много, наистина го оценявам :)

9.   Аз съм блюбена в най - добрия си приятел но незнам дали той ме харесва.. знам, че е момче, за което си заслужава да се бориш но незнам дали ме харесва. Решението си е твое но погледни го от такава страна.. скоро си пркратла връзка с момче, което явно вече няма да имаш.. щом този е най - добрият ти приятел, явно е свястно момче.. малко свястни останаха тов от мен да го знаеш.. според мен не бива да изпускаш шанса си

10.   Аз пък те съветвам да не го правиш! Вече изгубих 2 много близки приятелки, с които нямам желание да поддържам никакви отношения, както и те с мен. И всичко това заради някаква си смешна връзка. А имах 2 момичета, на които разчитах много и ме подкрепяха за всичко. Но и с двете не се получи, после следваха взаимни нападки и обвинения, кой какво е дал за връзката и какво е взел, от което не излезе нищо добро.

Най-много да загубиш приятелството на този човек, заради връзка, която не виждам как ще се получи. Ти си имала дълга връзка, той също е страдал. Защо просто не си легнете заедно, чувал съм, че при любовна мъка помага. Пък не се впускайте в незабавна връзка : )

Успех!

11.   Не. Ти не си преодоляла бившия. Няма да се получи така. Още повече като ти нямаш такива чувства към този твой приятел... Ако има химия между вас и чувства... може да помислиш по въпроса, но внимателно. Струва ли си да застрашаваш приятелството ви, въпреки че ти е казал, че пак ще е същото - не винаги става така.