Усещам злоба към всяка жена която го погледне!
От година и половина живея с моя приятел с който сме сгодени, в един момент на нашата връзка така започнах да го ревнувам че дори и до магазина ходех с него, макар че той не ми е давал кой знае какъв повод за тази ревност. На няколко пъти бяхме на ръба на раздяла и аз разбирах че без него не мога, молех го да ми прости че ще се променя няма да съм толкова ревнива ще го пускам да излиза с приятелите му без мен, но така и неуспях да се променя. Толкова много се измачвам от мисълта че някой ден няма да издържи че отслабнах с 13 килограма за 6 месеца, имам огромен проблем-усещам злоба към всяка жена която го погледне, вманиачила съм се да го следя, правя сцени без причина и какви ли не глупости още.

Всички ми казват че няма за какво да съм такава при положение че съм била страшно красива и от нищо не го лишавам давам всичко от себе си. Казват ми че просто няма никакъв смисал да го ревнувам, че той нищо не би направил за да ме нарани, но ако продалжавам така той ще ме остави. Знам че не е нормално да съм такава може би причината е че съм на 22 а той на 30 години и за него тези мои издънки са детски. Не съм се хранила от 2 седмици пак защото съм притеснена и се тормозя, иска ми се всичко това да свърши по един или друг начин или аз да се променя или да се самоубия, но без него не бих могла да продължа.

Знам че трябва да отида при психолог за да ми помогне по някакъв начин, знам вече че съм за успокоителни също защото скоро ми се наложи да пия и се чуствах страхотно бях добър човек докато не им мина действието и пак станах същата. Как ми се иска всичко това да свърши и да водя нормален начин на живот а незнам какво да направя моля ви помогнете ми

Коментари

1.   Отиди на психолог, това е болест. И не само, за да не го изгубиш и заради теб самата.

2.   Момиче, я се вземи в ръце! Той от много красивия тип мъже ли е, на който всички му се лепят и затова ли си толкова вманиачена. Ако отговорът ти е да, то тогава е възможно винаги да се чувстваш неуверена за него. Ако пък не и си те обича и уважава престани да мислиш така. Всичко е въпрос на мислене и понякога човек чрез мислите си предизвиква събитията. Ти с нещо друго освен с него занимаваш ли се? Учиш ли, работиш ли? Намери си начин да се разсейваш, не може само за него да мислиш. И аз ми се е случвало да не ям заради мъж ден, два, но две седмици е много. Ще се разболееш, поговори с него ако имаш основания да се тревожиш. Дай му малко пространство, ако не го оставяш да диша, може заради това да те остави, а не заради някоя по-красива. Красотата не е всичко в този живот обаче, тя е преходна и омръзва. Успех и ако трябва отиди на психолог, на тях работата им е това, да помагат на хората. Няма нищо срамно в това да отидеш. Вземи се в ръце преди да е станало късно. А и какви са тези думи за самоубийство!!! Можеш да живееш без него и още как! Той да не е някакъв Бог, не може да мислиш така и да се омаловажаваш. Трябва да вярваш в себе си и да обичаш себе си преди всичко и всеки! Успех!
Ж. 24г.

3.   Аз не мога да разбера какъв ти е проблема, след като той нито ти е изневерил, нито нищо. Просто трябва да спреш да го ревнуваш и това е!

4.   Наистина отиди на лекар ще ти предпишат антидепресанти или успокоителни и ще се чустваш по стабилна, успех! Този проблем го имат страшно много хора

5.   Ревноста ти ще убие любовта, а приятеля ти очевидно те обича щом търпи всичко това! Повярвай ми, търпението все някога ще се изчерпи и тогава ще страдаш по изгубена любов. Няма нещо по-лошо от ревност, още повече от патологична такава. Ужасно е някои непрекънато да те следи и дебне. Разбери, че тормозиш себе си, тормозиш и него, а така ще съсипеш връзката си. Вместо да си губиш времето в преследване и да лееш сълзи по-добре се вземи в ръце и се постарай да бъдете щастливи всяка минута, през която сте заедно! И запомни,че ако човек реши да изневери или да продължи живота си с някои друг няма сила, която да го спре. С поведението си наи-много да предизвикащ и катализираш този процес! Успех в борбата с ревноста!

6.   6. Е е ех,защо и аз не съм на 22! Толкова неща бих променила в отношенията си с моя Човек! Жената трябва да е силна,но пред мъжа да дава вид на крехка, беззащитна и слаба. Мъжете обичат да се чувстват силни и даже велики, да бъдат закрилници и спасители. Бъди пред него много крехка, беззащитна, любяща и даже лигаво любвеобвилна.

Вярвай в себе си! Избий всичките си ковплекси. Сутрин като станеш,застани пред огледалото и кажи: Ама, че си готина! Втора като тебе няма! Просто си супер! Днеска ще сложа в джоба си всяка пикла!
Успех!

7.   Благораря на всички, макар че ми бе пределно ясно какво правя и че не трябва да го правя...трудно е наистина да говориш и правиш неща насила само зашото знаеш че ако не е така ще изгубиш любимия...Сега разбирам че трябва да започна да играя роля с която след време да свикна за да не остана сама...отвътре да се разкъсвам от мъка а усмивката същевременно да седи на лицето ми. Благодаря Ви!

8.   Знаеш ли, аз също съм на 22 и имах подобен проблем, чак да не се храня не съм стигала, но съм правила разни шпионски ходове от които не се гордея:) Единствения проблем за мен беше, освен, че го обичам и че се чувствам прекалено горда да бъда пренебрегната, но с времето осъзнах, че всеки си има глава на раменете и ако човек реши да направи нещо никой неможе да го спре (повярвай ми!). Колкото и парадоксално да звучи в темата за любовта понякога трябва да бъдеш малко егоист. Мъжете харесват крехки, но уверени жени. Ти предаваш своята несигурност и на него. Бъди по- уверена в себе си! Обичай се, за да те обича и той. Много съм изстрадала от подобни нещта и ти казвам смисъл от ревността няма. Ако си позволи да те загуби - той да му мисли! А ти помисли за себе си! Това е един дълъг и труден път, но в края му ще излезеш по - силна! Късмет ти желая, ти можеш!

9.   Ревността ще те погуби. Аз мисля, че и без психолог може да се оправят нещата, стига да го искаш. След като погубиш себе си ще погубиш и връзката си.
Помни, че ако реши да ти изневери-ти няма да го спреш-така, че не се тормози-това е убийствено /знам го от личен опит/
Аз успях сама да се излекувам-ще успееш и ти!

10.   Щом си осъзнала това, което си написала проблема 90% е решен. Като не го ревнуваш ще го радваш, дори ще те желае повече. А ревността винаги погубва и не прощава. За психолог няма ни що срамно.

11.   Чесно да ти кажа - това твоето си е страшничко... я се стегни малко, твоя ако те хване че така го дебнеш-до кога мислиш, че ще сте заедно ?