БОЛКА...
Написах това първо като коментар на един човек, но после реших да го пусна в сайта, защото това е всъщност моята история.
В този момент изпитвам ужасно силна болка, причинена ми от любим човек...
Не знам на къде да поема и как да постъпя? Толкова много го обичам. Дали трябва да си затворя очите и този път?
Дали отново да преглътна обидата и огорчението и да се направя, че нищо не е било?
Мисля, че този път не трябва...
Моите прошки се приемат за слабост и следващия път ми се сервира нова порция гадост...
Иска ми се да кажа: "Стига ми толкова! Достатъчно беше!"...
Но толкова силно ме боли...
Човекът, който толкова много обичам и с когото имаме връзка от две години, така и не се е научи да ме уважава...
Когато сме сами е много добър и всичко е перфектно, но... има едно "но"...
От комплексарщина ли го прави, от какво ли, не знам, но ужасно обича да флиртува в мое присъствие с други жени, включително и с мои приятелки, което ме поставя в много неловко положение, унижава ме и ме обижда... Кара ме да се чувствам отвратително, сякаш съм някаква глупава патка... А не съм...
Той ми казва, че проявявам ревност, но всъщност не е така...
Просто неговото е проява на неуважение. Когато флиртува пред очите ми с приятелката ми, все едно ми изсипва кофа с помия върху главата. Тя много добре знае какви са ни отношенията и той по този начин ме излага и унижава пред нея. Все едно, че казва: "Аз спя с онази там, но това не ми пречи да се свалям с приятелките й и тя търпи всичко, понеже е глупава патка..." Това ужасно ме наранява...
Понасях и прощавах тези изпълнения, защото наистина го обичам, предупреждавах го и пак прощавах, но за какво? За да се стигне до следващата негова простотия от същия характер...
Много ми дойде вече... Всичко си има някаква допустима граница, а той я премина отдавна... В момента съм просто като буре с барут...
След последната му изцепка миналата седмица, не издържах и му написах смс, че ако още веднъж се издържи така тъпо, ще му е за последно и ще го оставя да си се сваля с когото си поиска, само, че без мен!
След това не съм му се обаждала повече. Той също не се обади...
Каква беше изцепката ли? Ами пак такава! - Бяхме седнали с него в едно заведение и приятелката ми се обади, че е наблизо и се отби при нас. Той започна да й се "лезга", извинявам се за израза, но за по-подходящ не се сещам и започна чак да я гали по крака... Тя подходи с чувство на хумор, а аз седях от страни и също се усмихвах на глупостта му, но всъщност се чувствах ужасно унизена.
Не исках обаче да покажа колко ми е неприятно, нито да правя сцени, затова не ми оставаше друго, освен да се правя на чук... После продължих да се правя на чук и дори прекарахме нощта заедно с него. Е, клъвнах го малко от тук-от там, но изобщо не се почувствах удовлетворена.
Когато се прибрах, продължих да си превъртам в главата унизителната сценка от заведението. В един момент подтисканите в мен чувства избухнаха и му написах онзи смс.
Много ми е болно, но ако той не се обади, аз няма да го потърся повече... Ако пък се обади, не знам как да постъпя... Не искам да го изгубя, но и не искам да продължавам по този начин.
Мъчно ми е. Не знам за какво го прави.
Много пъти ми е показвал, че държи на мен.
Имало е моменти, в които съм била на косъм да прекъсна връзката и тогава съм го виждала колко е притеснен, как чак скулата му играе и се чуди как да ми се извинява... А аз винаги всичко съм му прощавала без да натяквам след това...
И за какво? За да може после да ми сервира още по голяма порция с помия?
Не мога да си обясня защо се държи така? Това не поведение на зрял мъж, минал четиридесетте, а някакво тъпо, комплексарско поведение на някой, който не е минал още пубертета...
И това смятам да му го кажа...
Ако иска да се занася с разни жени, защо се обажда да ме търси мен?
Не е нужно аз да присъствам на изпълненията му, за да си четка егото за моя сметка...
А той прави точно това - иска да се види с мен и започва да се занася някъде си... Тъпотия...
Започвам да се чудя на себе си, за какво го искам този глупав мъж? Ама на - искам го! Сигурно наистина съм глупачка... :(
Как може да се обича някой, който се държи така?
Но ето, че може!
Обичам го. Много го обичам. Ужасно ще ме боли, ако се наложи да прекъсна връзката, но ако трябва ще го направя...
"Когато не ценим това, което ни се дава, обикновено то ни се взима, за да можем да го оценим!"
Вероятно и с него така ще стане, но знам, че и мен ужасно много ще ме боли.
Не искам да ме боли. Той не го заслужава...
И въпреки всичко ме боли... :(

Коментари

1.   Божеее, все едно си описала моята злополучна 8-годишна връзка...Комплекси, това е единственото обяснение, непреодолими комплекси, чувство за малоценност, не достатъчно висока самооценка. Моят стигна дотам, че чак се изчука с една пача, за да докаже на себе си, на мен и на приятелите си колко е вървежен. Изводът от моите житейски премеждия е, че такива хора нямат оправия. Има нещо фундаментално, което е сбъркано в устройството им, и не могат да избягат от себе си. Понякога възпитанието в детска възраст е оставило отпечатък (властна майка) или личностните особености (свитост, притеснителност) определят поведението. Каквито и да са причините, резултатът е незряло и неуравновесено поведение, без грам мисъл за последствията и ефекта върху околните. Излишно е да му даваш урок, защото той няма да бъде усвоен. Ако го напуснеш, още повече ще засилиш чувството му за малоценност и негативните му черти ще се проявят с по-голяма сила. Затова и най-вероятно не те търси, чувства накърнено и без това клатещото му се мъжко его. Моят съвет: бягай далече преди да си съсипала здравето и нервите си по човек, който не го заслужава.

2.   Поставям се на твое място и определено аз не бих търпяла такова поведение. Ако моят приятел си позволи нещо подобно, ще ми стане обидно и сигурно ще се замисля дали да продължа връзката ни. Но! Моята най-добра приятелка и нейният мъж са като вас. Разликата е, че при тях всичко е на шега. Когато излезем аз, тя, мъжът й и други момичета, той се закача с всички, но на нея й е забавно и не го счита за проблем. Може би защото има доста високо самочувствие или защото знае, че нито една от нас няма да стигне по-далеч от закачка и защото знае, че и той няма да стигне по-далеч. Общо взето всичко минава в рамките на забавното. Аз съм доста по-чувствителна и на нейно място няма да ми е приятно, но хората са различни. Всичко е въпрос на характер и възприятия. На теб явно не ти понася това поведение и те разбирам. Най-добре е да го оставиш, ако той не направи опит за промяна. Кажи му как се чувстваш, обясни му всичко - че тези закачки те унижават и не си толкова широко скроена да ги понасяш и ако иска да си запазите връзката, ще се наложи малко да се коригира. Ако не го направи, значи не държи достатъчно на теб или има някакви отклонения и ще бъде най-добре да се разделите. Знаеш, че след време ще срещнеш друг. Знаеш, че ще ти е тъжно и болно в началото, но по-добре сега, отколкото след време. После ще е по-сложно. Аз преди година оставих човек, в когото бях адски влюбена, но и който ме нараняваше ужасно много и не съжалявам. Много трудно го преживях. Месеци наред плаках и си мислих, че съм направила грешка, оправдавах го, но след като срещнах сегашния си приятел не съжалявам и грам, че се откъснах от предишния. Това е, което мога да ти предложа и ми се струва най-разумно. Подтисни чувствата и си оправи личния живот, за да не страдаш повече след време.

3.   Защо просто не се махнеш?
Вместо да го "кълвеш оттук оттам, да го предупреждаваш и т. н.
А такъв филм "обичам го, но ме боли" - няма. Любовта, когато я има, не причинява болка. Болката причинява по-скоро липсата и. В твоя случай - ти го обичаш, а той тебе - не.
И, колкото и банално да звучи, насила хубост не става. не те обича, не те уважава - ставаш и си заминаваш. Тъй като не можеш на сила да го направиш да те обича и уважава.

4.   Трябва да бъдеш силна и да не показваш че го обичаш.прави като нега нали знаеш клин-клин избива,карай го да те ревнува а ти само се забавлявай.като види че те губи и че имаш много обожатели сам ще спре да се закача с най различни.а ако неподейства плана с ревнуването значи не е човека които силно те обича и не си заслужава да си губиш времето вместо да търсиш голямата любов.живота винаги те изправя пред изпитания докато невидиш правилния път.

5.   Такъв не мога да издържа и една секунда в живота си... Направо недоумявам как успяваш...

Но хората сме различни и както има болни женкари като твоя приятел, редом с истински и стойностни мъже, обожаващи жените си, така и ще има търпящи жени като теб и други, за които такова поведение е недопустимо и с най-голямо удоволствие ще му бият един хубав шут завинаги. Не те критикувам, само се чудя. ...

Мисля си, че и твоята самооценка е ниска- та как изпитваш любов към това подобие на мъж? Та то мъж ли е? ИСТИНСКИЯТ МЪЖ ЗНАЕШ ЛИ КАКЪВ Е? Да гали крака на жена до теб пред очите ти? Дали номера му ще мине пред една нахакана, самоуверена и силна жена?Дали би ти причинил това?
ОК- обичай си го-от разстояние пак става, но поне няма да ти носи болка.
Спасявай се, дано не е късно и не се оставиш цял живот да бъдеш мачкана така.

6.   Скъпа моя,да не тие пука.Или поне това демонстрирай пред него.Той няма ли приятели и колеги?Направи същото,или почти същото.Намери обща тема с някой от тях някоя вечер.Прояви дори и пресилен и фалшив, интерес към човека/не че е много честно спряма другия/.не му обръщай внимание нека се лезли на когото си иска.По някое време стани и каши:"Миличко реших да си тръгна,ти като искаш остани".Да има вероятност да ти изневери пред всички,но да не ти пука.И престани да се влачиш навсякъде с него.Престани да му угаждаш и да бъдеш вечната"боксова круша" за болното му самочувствие.Намирай си извинения и прекарай вечерите без него.Съответно и той ще бъде без теб.Без тебе няма да му е интересно повярвай.Ако толкова го обичаш дай му свободно.Ако това е твоя човек никой няма да ти го вземе.но от твоята робска позиция как ще разбереш?