Защо се държа грубо ?
Моята история е следната. Когато бях на 18 г. , се запознах с един мъж, който е с 5 г. по-голям от мен. Отношенията ни много бързо прераснаха във връзка. Имахме общи планове, с него изживях незабравими моменти. Беше ми също така и първият, за което той беше горд.
Настъпи обаче момент, в който той започна да се държи отдръпнато. Поисках да говорим и призна, че не иска повече да е с мен. Приех го трудно, унижавах се да го търся, но той беше непреклонен. Прекратихме всякакъв контакт за 6 месеца, след които той се завърна с въпроси дали съм имала друг след него и уж се събрахме, но той започна да предлага да си направим тройка и някакви такива глупости. Последва раздяла, след която не сме се чували. Причините за неговото поведение не ги чух никога от него. От други хора разбирах, че майка му не ме одобрявала, че приятели плетели интриги зад гърба ми и че той ревнувал.
Няколко месеца след раздялата срещнах нов човек. Нещата се получиха от само себе си. Влюбих се, започнах нов живот, от който се чувствах щастлива.
И така, бившият имаше наскоро рожден ден и аз се обадих просто да му честитя. Не защото съм искала нещо от него, а защото мислех, че това е човешка постъпка. Завързахме разговор и той поиска снимка да ме видел как изглеждам сега, как съм се променила и добави да не се сърдя, но си имал гадже. Отговорих, че няма защо да се сърдя и че аз също имам нов мъж в живота ми. Неговата реакция беше:, , Добре, тогава не ми пиши. '' Попитах го какъв е проблемът. Казах му, че е минало много време и че е нормално той да си има приятелка и аз да срещна друг, след което той ме блокира и аз наистина не разбирам защо реагира така.

Коментари

1.   Зa един мъж дa е първия нa приятелкaтa си е чест, нaистинa, но имa някои, които си мислят, че оп! Крaй aз съм й първия сегa ще ме слушa и ще ме гледa кaкто никой досегa. И зaпочвaт дa се възползвaт от типичнaтa отдaденост, която момичето проявявa към своя първи.
Тaзи връзкa е билa от знaчение сaмо зa теб, според мен зa него си остaнaлa нa сексуaлно-притежaтелно ниво. Нaдявaл се е дa го слушкaш и дa те обучи кaкто той си знaе и кaто е рaзбрaл, че все пaк имaш мозък и си нaмерилa човек, който те цени - СЛЕДВAЩAТA, моляя.

2.   Мила имах един такъв в живота си и повярвай ми дори аз самата не знам защо го допуснах изобщо... абсолютно същата картинка която описваш.... тегли му майната и това е Бъди щастлива с новия си приятел и да не ти пука за другия....

4.   а защо толкова държиш да му честитиш рождения ден? не винаги хората могат да "останат приятели" след връзка. във вашия случай той явно не желае контакти с теб - дали заради майка си, заради приятели, интриги, няма значение, но това е положението.
приеми, че за някакви отношения (писането също е такова) трябват двама. той явно не вижда така нещата и няма смисъл да се терзаеш и ровиш, за него си затворена страница. затвори и ти твоята и продължавай с твоя човек.
Ж43

5.   Мисля, че наистина няма смисъл да го търсиш. Фокусирай се върху новата си връзка. Може би ще е по-добре за теб да продължиш напред с нов човек до себе си, който да те цени. А и ако трябва да съм чесна историята с тройката не ми допада. Сигурно съм старомодна, но за мен в любовта (следователно и в леглото) трябва да са двама, трима идват в повече. Прави това, което те прави щастлива и бъди с човек, който те кара да се усмихваш. :)

6.   Мисли само за сегашния си приятел, защото ако разбере че поддържаш контакт с предишния, за много мъже значи предателство и края е въпрос на време. Не позволявай миналото ти да руши бъдещето ти.

7.   Ами нормално е да не иска да поддържате контакт. Сигурно се е учудил, че го търсиш след толкова време, а след като е разбрал, че си продължила напред, се е учудил още повече. Явно за него контактът ви няма смисъл, щом очевидно няма да сте заедно - има си достатъчно приятели - не му трябваш като такава, нито пък има смисъл да рискувате отношенията си със сегашните си партньори.

Какво би дал контактът с него на този етап - нищо. Двамата можете да продължите да си бъдете хора и по отделно.

8.   От приятелството любов може да излезе-обратното никога! Запомни това! И не настоявай за подобна глупост. С бившите си съм само на здравей и здрасти. Стига толкова... няма как да си останеш приятел с някого, с когото си си го слагал. Двете неща се самоизключват взаимно.
Гледай си новата връзка и зарежи всякак човека, който се интересува от мнението на родителите си и приятелите си. От такива бягай.
Бившата приятелка на мъжа ми му се обаждаше с повод и без повод, докато не му поставих ултиматум, или да си сменя номера, или до тук с мен. Някои неща трябва да си стоят в миналото и нямат място в настоящето. Това е.

Аннабел