Да му кажа ли, чувствам огромна вина..
Здравейте. На 19 години съм и живея с приятеля ми в голям град в чужда държава. Заедно сме от 4 години, обичаме се. Той е много ревнив и винаги внимавам да не го нараня или обидя по някакъв начин. Винаги е държал на мен страшно много, обича ме, и знам, че трудно ще намеря по-добър от него, не би ми изневерил.
Проблемът:
Преди два дни се пребирах от работа, когато младо тъмнокожо момче ме заговори - попита ме дали съм испанка. Така се заговорихме. Попринцип не говоря с непознати, но бях в настроение и реших да не го игнорирам. Обясни ми, че е от САЩ и работи тук, тренира усърдно за състезания по бягане. Първоначално не му повярвах, че е известен състезател, но ми показа фен страницата си, и наистина беше той, стана ми интересен като личност, нищо повече. Помоли ме да му дам номера си, а тук чувствам най-голяма вина - дадох му го. В този момент усетих, че не постъпвам коректно спрямо приятеля си и му казах довиждане, а той ме прегърна наистина приятелски и каза : "Някой ден може да излезем на по питие или вечеря", а аз се усмихнах и тръгнах. В този момент осъзнах, че ако приятелят ми беше отстрани, щеше да е много разочарован от мен. Моментално блокирах номера му, и това е..
Споделям тази история, защото чувствам вина, чувствам се като предателка, заради това, че толкова лесно дадох номера си на непознат и го прегърнах. Знам, че за много хора, това може би е нищо, но това ме изяжда отвътре. Тук хората са по-разкрепостени, по-общителни и приятелски настроени, но ако споделя на приятеля си, се опасявам, че ще го разбере погрешно, много ще се ядоса, ще изгубя доверието му, в противен случай ще ми тежи на мен..
Какво да направя, вие как бихте постъпили, мислите ли, че е безобидно и трябва ли да му кажа за това?
Много благодаря, всеки съвет ще ми бъде полезен....

Коментари

1.   Блокирала си му номера, казваш? Добре. Но не разбрах последно - той ли е прегърнал теб (непознатия "бегач") или ти него? Защото казваш първо едното, после другото. Но щом чувстваш толкова силна вина - сподели с приятеля си и се опитай да му обясниш, че всъщност се чувстваш виновна. Бъди искрена и не крий нищо, от личен опит ти казвам - криенето и лъжата не живеят дълго. :)

2.   от авторката:
Той се протегна да ме прегърне, уж приятелски, а аз отвърнах.. Това се случи по средата на улицата, наистина беше обикновена приятелска прегръдка, нищо повече, но това не ми дава мира...

3.   Не казвай нищо на приятеля ти, просто нека ти бъде за урок тази случка и запомни че следващия път може и да нямаш този късмет.

4.   Цялата работа идва от там, че е "известен".
А ти си просто човек.
Ако Брад Пит или който и да е там от известните пожелае да целуне някоя непозната... коя ли би му отказала?
Нещата са относителни и всяко правило си има изключения.

5.   Добре де, не си постъпила коректно, направила си грешка, но никой не е безгрешен. Така че просто си прости и забрави за тази случка. И без това не е станало кой знае какво, все пак не си спала с него. По-добре, че е станало така, че да си имаш едно на ум друг път, че да не стане, докато се усетиш, да се събудиш в нечие легло. Но не прави грешката да мислиш за това постоянно, защото няма полза от това. Станалото-станало, просто забрави и гледай да не се повтаря.

Не те оправдавам, но мога да те разбера. Твърде си млада, хормоните ти бушуват, все още нямаш самоконтрол, а и той е по-разговорлив явно, пък и екзотичен и ти се е приискало нещо различно.

Имай предвид, че щом от толкова малка си с него, вероятно с времето все повече ще ти се иска да опиташ нещо различно, но от теб зависи дали ще се изкушиш. Но да ти кажа, ако връзката ти наистина е хубава, не прави тази грешка. Ще съжаляваш.

6.   Много си млада, тепърва ще разбираш много неща в отношенията мъж-жена. Ако питаш мен, хич не се тревожи, а се грижи за себе си. Бъди позитивна и не се натоварвай с глупости. Защото това са глупости.

7.   Вижда се, че си чист и съвестен човек, щом толкова се тревожиш - реално нищо не се е случило - разговор с непознат. Щом си блокирала вече номера, остави нещата, както са. Няма нужда да въвличаш и приятеля си в драми. Направила си правилния избор, недей да се обвиняваш.

Ако искаш да човъркаш в ситуацията, по-добре помисли, какво е, което те е привлякло в момчето? Дали просто егото ти е било поласкано или пък нещо в отношението му, което иначе ти липсва. Анализирай случката, така и ще я осмислиш и ще я преодолееш. Остави вината, по-добре опитай да осъзнаеш причините, които са провокирали реакцията ти - ще ти бъде по-полезно :)

8.   Не казвай нищо на никого!!! Не е станало кой знае какво, че да драматизираш. Почувствала си се ухажвана и си се отпуснала, затова си дала и номера си. Няма нищо лошо или страшно в това. Нормално е след години рутина във връзката, да имаш нужда от повече внимание и лъскане на егото. Споко. Но имай предвид, че кажеш ли сега на приятеля ти, който е доста ревнив, ще си навлечеш ядове от няма нищо. Ще започне да те дебне постоянно и да ти вдига скандали за щяло и нещяло. Ще се отървеш от чувството за вина, но ще си навлечеш далеч по-сериозни проблеми. Бъди разумна! И не мисли, че на твое място един мъж не би постъпил така. Напротив. Може да стигне и по-далеч.

Аннабел

9.   Дала си тел. си номер и се чувстваш виновна? Малеее, какъв е тоя ревнивец до тебе, спасявай се!

10.   Кажи му, а после кажи няколко молитви за спасение на душата си. Все пак има заповед - не пожелавай чернокожия мъж на ближната си.

11.   Глупости!
Освен да развалите отношенията си за някакъв период от време, а вероятно и да ти го натяква до последно и да те държи отговорна за нещо, което реално е нищо, друго няма да постигнеш казвайки му!
Щом за теб това не е било нищо преднамерено, нито пък целящо нещо сериозно, защо се измъчваш така и защо би поставила приятелят си в ситуацията да се измъчва и той горкия за нещо подобно!?
Игнорирай всичко, цялата ситуация и продължавай напред!
Извадила си си поуките, не би го сторила отново, ако не за друго, то поне от чувството на вина, което очвеидно изпитваш, така че не виждам причина да измъчваш себе си или да вкарваш мухи в главата на приятеля си за нещо толкова несъществено!
Радвайте си се и се обичайте един друг! Нищо друго няма значение!

12.   Според мен не е станало нещо трагично. :) Наистина не си постъпила коректно спрямо приятеля си, но не е кой знае какво. Все пак навреме си разбрала, че не е правилно. Няма за какво да се обвиняваш, все пак някои момичета дори не се замислят, че това не е правилно. Няма за какво да изпитваш вина, все пак не си направила нищо, но ако задълбочиш нещата с този човек мисля, че ще трябва да се замислиш колко държиш на приятеля си. :)

13.   На това се вика да ти обърнат внимание и да се опитат да те прелъстят. А ти ако искаш да си почешеш катерицата и преглътнеш това, че ще те шибат и ще те зарежат продължавай да си даваш телефоните на пръчовете.

14.   Няма от какво да се тревожиш, нито си го целунала, нито си спала с него. Не казвай на приятеля си, защото тепърва ще има мъже, които ще те свалят, ще ти искат номера и т.н. Просто забрави историята, нищо фатално не се е случило. Отношенията ти с гаджето по-скоро биха пострадали от това, че възнамеряваш да му вкараш муха в главата. Просто от тук насетне имай едно наум за мъжете. Щом си млада и хубавичка ще те свалят, ще те желаят, ще искат да те прелъстят много мъже и ще се опитват всячески. От теб зависи дали ще се поддадеш. Вие жените като ви се създаде малко емоция и спирате да мислите окончателно. Това се е случило, станал ти е интересен, накарал те е да се усмихнеш, забавно ти е било, изпитала си нещо ново, непознато. Абе типична реакция на жена. Усетила си се навреме и явно държиш на гаджето си. Забрави за чужденеца и толкоз! И друг път знай, че ние мъжете рядко говорим на жените просто историйки, а в крайна сметка искаме чрез тия историйки накрая да ви смъкнем гащичките. Аз например не мога да бъде приятел с красива жена, която ме привлича сексуално. Харесва ли ми като жена, просто или я свалям или я игнорирам, но приятелство не става!

15.   Изпята му е песента на твоя приятел. Ти вече търсиш нещо ново.