Все още го харесвам, но не мога да му простя
Здравейте, пише ви едно объркано момиче на 27г. Става дума за един мъж от работата ми на 30г., към който дълго време (повече от 1г и половина) изпитвах много силна тръпка като го видя, като го доближа, като мисля за него, като говоря с него. Срещнах го през 2012, когато и започнах работа тук, веднага след следването се преместих в нов град, без познати, приятели. За тези 2г. и половина направих много неща, за да се сближим, да се опознаем, да станем двойка, но така и не станахме. Забелязах, че не само аз съм привлечена от него, като се видехме погледите ни залепваха, отваряше ми вратата като ме види, поздравявахме се, усмихваше ми се. Направих първата крачка, намерих го във фб и му писах там, той отг. винаги когато Аз му пиша, сам не поемаше инициатива, така 4-5 мес го триех, пак го добавях, накрая ми омръзна и си изтрих профила (направих си и фалшив профил и бях "приятелка" с гаджето му в америка, тя още пази техни снимки от преди 3-4г, но той няма и една в неговия профил). Тя също е на 30, "отворена", с много познати, по купони, дискотеки, разполага и с пари, имала е и други мъже преди и след него. Аз съм имала само една връзка, просто за мен е невъзможно връзка без чувства и приятелство, а не мога да изпитвам тръпка към всеки, така с години седя сама; не излизам много навън, и съм по-срамежлива, по мои наблюдения с него си приличаме. Той е второто момче в живота ми, в което съм била влюбена. С една колежка на 40г. от неговия отдел идваха няколко пъти да обядват при мен в стола на мойта маса, но не ме питаше нищо, говореше с нея и се правеше на интересен и забавен (приятели са и знам, че й е споделил всичко, което се случва, заради което съм бясна и я мразя, вместо да говори с мен, говори със странични хора и им иска съвет; много пъти съм чула да му казва да ме поздрави и да дойде при мен, но той не иска). 2013 на коледното парти колежката ме покани на тяхната маса и каза, че и той скоро ще дойде, но нищо не се получи, не ме покани и на танц, но когато танцуваше с други гледаше дали го гледам.

Забелязах, че ревнува, когато има други мъже наоколо и говоря и се смея или танцувам с тях, но до там. Усещам, че е несигурен в себе си, освен че е пасивен. Разбрах защо не предприема нищо - имал е дълга връзка, но тя заминала в Америка и 2г са били физически разделени, но не са спирали контакт. Тя там е била с други. От лятото на 2014 са пак заедно и 2 мес. след това се е върнала в Бг. От 1г пак са двойка, но не ми изглежда щастлив. От януари-юли 2014 бях на 7 мес курс и не се виждахме почти всеки ден като преди на работа, но аз не спирах да му пиша. Питах го дали има някакви чувства към мен-написах му го, каза, че не и иска единствено да сме колеги. Видяхме се случайно 1-2 пъти и нито го поздравих, нито го погледнах. Тръпката към него не отшумяваше обаче и м. май пак реших да пробвам-поканих го на разходка след работа, написа ми с два дни закъснение, че не разполага с време за разходки след работа. И тогава и тя е била тук.

Реших да му кажа всичко, което изпитвам към него и му се извиних, ако с нещо съм го засегнала и че целта на писането във фб е била да го опозная като човек и ако наистина е обвързан (макар че там пишеше, че не е) няма повече да го търся и няма да се меся, защото ако аз имах приятел на който държа и обичам, не бих обърнала внимание на друг. Пак не ми отговори и си изтрих профила. На курса имах възможност да започна връзка с друг, който много беше хлътнал по мен, но аз бях в депресия. След юли 2014 обаче отново ме поздравяваше като ме види, естествено, че не му отговарях. Започнах да го мразя. Постепенно охладнях към него, излязох с друг, после с втори, разнообразявах се, но не съм спала с тях, въпреки, че знаех, че в момента той е с друга и правят секс най-вероятно. Знам, че я е обичал. Но сега, от началото на 2015 като го гледам не ми изглежда щастлив. Никога няма да бъде каквото можеше да бъде, защото ме нарани дълбоко и не знам дали някога ще му простя, че предпочете друга.
На моменти искам да съм приятел с него, друг път съм бясна и плача и не искам и да го поздравя. Подозирам, че вече не са заедно. Като сяда до мен в стола на обяд пак пулсира сърцето ми, макар и по-слабо от преди, но наранената ми гордост иска да го нараня и да му отмъстя. На какво да се надявам - тя пак да замине (тя има зелена карта btw и там има връзка с един Игор). Като си идваше преди обаче са били с него и приятели на почивки, спали са най-вероятно. Като им гледах общите снимки и го изтривах веднага от фб и не му казвах и здравей. Той още пази подаръчета от нея на бюрото си -едно слонче, едно сърце и чаша със сърца. Не искам и да знам какво има у тях от нея. И да станем двойка, ме е страх, че тя винаги ще е в сърцето му. Яд ме е, че предпочете друга, а с мен можеше да бъде много щастлив, чаках го търпеливо 2г и не исках да лягам с друг. Тъжно ми е и това, че той е изживял дълга и сериозна връзка, за каквато аз мечтая откакто се помня, но я е изживял с друга. От май т. г. започнахме да си говорим и постепенно да се сближаваме, един ден седнах при него и приказвахме малко по работа, следващата седмица пак, и после пак, вкарвам и по някой личен въпрос и го питам за неща свързани с него, откъде е, с какво си пътува, къде излиза, опознаваме се с две думи. Поздравяваме се, много по-лесно ми е от преди да говоря с него, просто вече не изпитвам същото, няма я лудата тръпка, от която губех ума и дума и така ме е яд. Мисля, че нещо в мен умря мин. г. когато ме отряза. Не знам какво да правя. Вие бихте ли преглътнали?

Коментари

1.   Ти си много объркано и неориентирано момиче. Трагичното е, че си вече на 27 и не си на 17 г.
Годината е 2015. Ти от 2012 си губиш времето с този човек забележи - БЕЗ той да си има хал-хабер може би. Просто си флиртува с различни мацки, може би си има и сериозна приятелка в България, но ти изобщо нищо не знаеш за него, освен да ровиш в профила на бившата му, която още обича.
Извинявай, но няма за какво да му прощаваш. Просто той си живее своя живот, на което има право.
Погледни се обаче сама в огледалото. Изпълнена си със злоба, дори омраза, само защото нещата не се случват по твое густо. Съдиш другите жени, а ти самата спиш с мъж след мъж, за да се разнообразиш. Лошо няма, но не хвърляй камък, когато ти също имаш грехове.

Извод - изобщо нищо не знаеш за този мъж, живота му като цяло, освен че ТИ си го харесваш. Той е скъсал с момичето в Америка отдавна, но имат приятелски контакт и добри спомени, но теб те е яд, че не му дреме за теб, а явно си живее с различни мадами, лелки и какички, защото така иска.
И теб би те минал най-вероятно, но не му се забърква с филмарки. Чука си вместо това на воля и не само колежката на 40 г., но кой знае още колко, но това си е негова работа, негов живот и ти нямаш право да му искаш сметка.

По-добре се хвани да се занимаваш сериозно със сериозни мъже, вместо да се занимаваш с глупости. Не си на 17 г., а си на 27 г. жена със сексуален опит. Липсва ти обаче всякакъв опит с хората като цяло

2.   Да преглътнем какво? На 27, разсъждаваш, все едно си на 17. Нищо не си имала с този мъж и няма и да имаш. Той никога не ти е дал повод да мислиш, че те харесва, а ти го чакаш 2 години и не искаш да лягаш с друг??? !!! И това, без да ти даде никакъв повод. Колко щастлив е щял да бъде с теб - никак. Ти си обсебваща и го преследваш с плашеща упоритост две години - много ясно, че ще се пази, да не ти даде и най-малкия повод, да мислиш, че те харесва. Че и фалшив профил си направила, за да чатиш с приятелката му... Междувременно мъжете, които харесват теб подминаваш, като пътни знаци. Мило момиче - отдели средства и време и посети психолог - казвам го съвсем добронамерено и без никаква ирония - това значително ще подобри качеството на живота ти и ще ти помогне да започнеш пълноценна връзка, с мъж, който държи на теб.