Виновна ли съм?
Здравейте, пиша в този сайт, защото имам нужда от безпристрастни мнения и съвети.
Имах връзка повече от 6 месеца, но нещата започнаха да куцат. Веднъж ми каза, че докато си пишем, е видял една от най-добрите ми приятелки. Той помага в семейния хранителен магазин и тогава беше на смяна. Разказа ми какво са си говорили с нея, тя какво си е купила и каза, че я смята за хубава. Не прозвуча цинично към нея, нито обидно към мен. Но други мои приятелки след като им разказах, започнаха да ми говорят, че той щом е казал това, значи иска да спи с нея и даже е нагъл да го казва пред мен. Тази мисъл започна да ме затормозява и започнах да се изнервям и да се държа с него хладно. При поредната караница аз му казах, че повече няма да го търся. След това се извиних, но не спрях да се дразня за глупости и в един момент той сложи край. Каза ми, че иска да останем приятели, че ме харесва като повече от приятелка, но не може да ми обещае, че ще бъдем заедно, трябвало да помисли.
Оттогава се чухме 1-2 пъти, но той се държеше все така хладно. През лятото го виждам всеки ден или през ден-два, защото мястото, където се събираме с приятелките ми, е срещу магазина му. Преди няколко дни се видяхме там и той се заговори с мен и ми се усмихна. Днес пак го виждах и той ме видя, но не мога да преценя какво е помислил.
Приятелките ми казват да се държа хладно с него и да му отговарям с по една дума, защото той е виновен и трябва да осъзнае грешката си към мен. Но аз се чудя дали наистина не държи на мен, или просто аз го отблъснах с моето държание? Трябва да отбележа, че никога за нищо не ме е лъгал и че винаги ме е карал да се чувствам желана и харесвана до момента, в който не му наговорих, че няма да го търся повече.
Аз ли сгреших и имам ли шанс да поправя нещата?

Коментари

1.   Елементарни детински караници. Казал е за някоя, че е хубава. Страшно прегрешение е направил. Направо тройка с две жени. С този начин на дребнаво мислене не може да има хармонична връзка, поне не за дълго.
Искал бил да прави секс с друга жена. Ама твоите приятелки са гениални направо. Първо, когато един мъж оцени дадена жена, че е красива, това не значи че иска да има връзка с нея. Аз намирам много жени за красиви и то всеки ден, но нямам никакво намересние да правя каквото и да е с тях, дори и да ми предлагат, както ми се случи миналата седмица една да разпитва за мене мои приятели, дали съм зает и ми предложи "да излезнем". Второ, аз през моят живот не познавам мъж, който да не желае и други жени, а дали го прави, дали се въздържа е друга тема. Всеки здрав мъж пожелава постоянно много различни жени, но това нищо не значи. Аз желаех още в детската градина да бъда между краката на учителката и прекрасно разбирах какво искам. Да не говорим като идваха майките да взимат другите деца си представях много от тях голи и ги желаех съвсем неподправено. Мен ме друсат хормоните от детската градина и още не са ме пуснали, а какво остава за зрял мъж. Пак казвам, това нищо не значи. Ако всяка, която пожелавам трябва нещо да значи, то да съм се побъркал до сега милион пъти. Много поздрави на умните ти приятелки. Ако ги слушаш няма далече да стигнеш.

K-Man

2.   "Приятелките ми казват да се държа хладно с него и да му отговарям с по една дума, защото той е виновен и трябва да осъзнае грешката си към мен. " Колкото повече опознавам женската логика и начин на мислене, толкова повече заобичвам животните. :)

3.   Ако искаш да знаеш какво мисли един мъж, говори с него, а не с приятелките ти кифли. И аз да бях и аз щях да постъпя така, най-малкото, че споделяш неща, които би трябвало да запазиш за себе си - тоест разговор между двамата ви с този мъж. Напълно си заслужила отношението, а ако е свестен, би трябвало да те разкара на общо основание и да не се занимава повече с тебе. Вземи си поука.