Изгубих мъжа на мечтите си
Здравейте! Не съм и предполагала, че подобно нещо ще се случи на мен, но се случи... имам нужда да споделя болката си, пък дано ми олекне поне малко. Ето моята история: Аз съм жена на 40 години, със стабилно семейство и професия. В семейството всичко върви по обичайно му - работа, деца, задължения... Със съпругът ми сме по-скоро добри приятели и съквартиранти. С "мъжът на мечтите си" се запознах в глобалната мрежа, започнахме да си говорим по Скайп все по често и по-често, ежедневно. Нямах търпение да го чуя и видя и все още е така. Тук е мястото да кажа, че той също има семейство и дете. И така от ден на ден се влюбих в този невероятен мъж. Разказвах му всичко - как е минал денят ми, за децата, за минали връзки... всичко. След три месеца разговори се видяхме за 2 дни /не живеем в един град/ и бях толкова щастлива, че повече нямаше накъде. След това разговорите продължиха с още по-голяма страст - цялото си свободно време отделяхме един на друг. Имало е и спорове разбира се, всеки един от нас се е сърдил на другия - за кратко... Любовта беше споделена - казвахме си един на друг колко много се обичаме и съжалявахме защо не сме се срещнали по-рано... и така година и половина. В този период се видяхме още два пъти и пак бяха най-щастливите дни в живота ми... просто като ме хванеше за ръка душата ми започваше да пее. Обичам го безумно! Това е моят човек - хубав, добър, с голямо сърце - с една дума - страхотен, а с две - мъж-мечта. Но го загубих... от глупост, от невнимание, от незадоволено желание за близост. Преди няколко месеца в офиса се появи колега, който си падаше по мен. Аз нямах никакъв интерес към него, но от вниманието и жестовете които правеше към мен се чувствах желана. Един ден ми призна че е влюбен в мен. Обясних му, че не желая връзка или каквото и да било, но това не го отказа - пращаше ми съобщения, идваше често в кабинета ми уж по работа... и така се стигна до момента, в който след едно служебно излизане и 2 бутилки вино прекрачих прага на благоприличието - до истински секс не се стигна, но това няма значение... Споделих това с "моят човек", защото мисля че заслужава да знае, не исках да го лъжа, та аз го обичам с цялото си сърце. Надявах се да ми прости тази грешка, това залитане, но уви той си мисли, че го правя на глупак. Мисли си че имам връзка, че е имало и други неща между мен и колегата... не ми вярва на нито една дума... За това е прав, защото ме предупреждаваше - а аз не вярвах, че ще се окажа в ролята на жертва. Сега не иска и да чуе за мен, казва че не ме обича вече... а на мен животът ми все едно свърши. Да, свърши - сега не живея, все едно гледам всичко което се случва през стъкло. Не зная как ще живея без този мъж, обичам го безкрайно много и цял живот ще го обичам. Искам да го върна в живота си, но дали е възможно... Готова съм на всичко - да чакам колкото трябва, да му показвам всеки ден, ако ми бъде дадена възможност разбира се, че го обичам, уважавам и че той е най-важният мъж в моя живот. Чудя се ако наистина ме е обичал истински дали ще ми прости... Дано! Ще се боря за тази любов! Използвам възможността да дам съвет на всички, които ще решат да го приемат - прощавайте. Понякога грешки се допускат от глупост, от много неща, а не от липса на любов или друго. Сърцето ми е пусто и съм много много тъжна. Липсва ми!

Коментари

1.   защо първо не се изясниш с мъжа си, защото с него имаш най - голям проблем....

2.   Извинявай, но не пишеш като 40-годишна жена, майка и съпруга, а като някаква супер наивна на 14 години от раздел „Тийн“, но докато при нея подобен наивитет е смешен и сладък, при теб е трагичен и грозен.
Много е лесно да си „мъжа на мечтите“ онлайн. Всъщност този мъж не същствува в реалния живот, а ти си си го измислила, така както и той е имал нереалистични очаквания към теб и с право се е отвратил и разочарован от незрялото ти и глезено Аз.
Мъжът на живота ти е всъщност твоят съпруг, но отдавна си го забравила, така както си забравяла като малка любими играчки и чак когато майка ти ги хвърли на боклука, си се сещала за тях (може би) или просто си ги заменяла с нещо ново и лъскаво.
Така постъпваш и с мъжете - и в пряк, и в преносен смисъл.
Предаваш не само съпруга си, но и човекът, който явно не е настоявал за секс, за да се съобрази с твоето семейно положение... а секс намираш при трети - ти си като капризно малко момиченце, което просто иска всичко - и близалка, и шоколад, и пуканки.
Внимавай да не ти приседне!

... грозното и трагичното е, че докато 14 годишната няма никакви отговорности, тепърва ще събира опит и ще се променя -ти си вече изградена жена... или би следвало да си - имаш отговорност като майка, съпруга, в службата. Проваляш се и на трите фронта - като майка по цял ден киснеш в мреждата с разни „мечти“, а децата ти сигурно имат нужда от теб в това време, като съпруга си провал и живееш в лъжа, а на службата си позволяваш сексуална връзка... лъжеш най-вече себе си. Налапала си в момента и шоколада, и близалката, а останалото си запълнила с пуканки и те е страх, че близалката ще падне на пода и ще останеш гладна.

3.   Ако е мъж със самочувствие и гордост и ако наистина те е обичал няма да ти прости, от опит ти казвам.
Raziel

4.   Какво да изяснявам... всичко е ясно - женени сме от 20 години, гледаме си децата - защото те са най-важни, но сърцето ми принадлежи на другия... какво да го правиш - сърце - не пита кого да обича, за кого да трепне...

5.   Ами, Авторке, ти просто си се оженила много млада. Деца гледала? Връщам си думите назад - ти деца нямаш (големи са), а просто ти е скучно, млада си още и се чудиш къде да се... Лошото е, че ще оцениш това, което имаш чак, когато го загубиш.
Тъпкачи много, но като минеш 45-50 г. и почнат болежките, ще видим кой ще е до теб.
Загубила била „мъжЪТ на мечтите си“ - извинявай, но това не е реален персонаж, а един глупак, който просто ти е обръщал време онлайн и е бил твърде страхлив, за да почне нещо реално с теб.
Такива онлайн „мечти“ обикновено са женени, имат си съпруга и дори любовница, имат си онлайн приятелки паралелно и му е през ...дали си ти или друга. Просто се е погнусил, явно е мислил и той да топне чушката един ден, но не му се е получило, а ти си искала поредната доза внимание, време, слушател, но не си я намерила в случая.
Голямата работа -ще си намериш друго приятелче и така поне докато на съпругът ти му писне - и той е млад все пак - съвсем възможно е и да си има любовница и свой живот...и такак както си заета със своите сърбежи и гонене на дивото, гледай да не изпуснеш питомното, защото мъже, които да те почешат пълно, но сериозни господа като съпругът ти са малко и туку виж са ти го отмъкнали на стари годинки.

6.   " а аз не вярвах, че ще се окажа в ролята на жертва" Сериозно?!
Рaзбирaм зaщо не ти вярвa "мъжът нa животa ти". Докaто се изживявaш кaто жертвa, нямa кaк дa ти вярвa той или който и дa е друг. Взелa си aктивно учaстие в "зaбежкaтa". Не си изнaсилвaнa или нещо подобно. Нaучи се дa си признaвaш грешките и поемaш отговорност зa тях нa първо време...мaкaр, че нa твоите години вече се съмнявaм.

8.   Искаш да се извиниш на "мъжа-мечта", а съпруга ти какво заслужава? Явно изобщо не ти пука за него и хем си с мечтания за теб мъж, хем пък се появява и трети. Изобщо не ми приличаш на 40 годишна, а по-скоро на 20 годишна, която се чуди при кого да отиде. Ами, деца имаш, помисли ли как ще се чувства семейството ти като правиш такива неща? Или си много заблудена, или не си на 40, щом се занимаваш с такива неща. Да, може да харесваш идеалния за теб, любовта наистина не пита, но не залъгвай и други хора. А относно извинението- намери начин да му докажеш, че го обичаш. Щом се е захванал с теб при положение, че има семейство, явно държи на теб. Не те подкрепям и според мен не си права, но ако наистина го обичаш ще намериш начин да се извиниш. А и той не бива да забравя, че все пак си загърбила семейството си, за да бъдете заедно.

9.   Брейй , не на два , ми на три стола си се пробвала да седнеш,а, или направо да легнеш? Ххахаха ! Гледай накрая да не останеш съвсем сама , че тогава голямо реване ще падне! : ))

10.   За съжаление така се учи човек. Прави избор - понася последствията от него. Причина - следствие. Карма!
Препоръчвам ти японския филм Symbol от 2009-a година.

12.   Чей ся, че не съм сигурен че съм те разбрал правилно.
Имаш съпруг, който очевидно се грижи за семейството ви във всеки един смисъл, докато ти си я у скайпа, я навън по кръчмите. Обаче изброеното до тук не било проблем, а проблемът е че любовникът те ревнува от втори любовник, а според теб не би следвало, защото било само веднъж и не на трезво?
Извратен народ, с още по-извратени мисли.

13.   Чувстваш се виновна, защото си изневерила на любовника ти? Правилно ли разбирам?

14.   На 40 а си позволяваш май доста неща за семейна жена. И как така на мъжа си викаш "съквартирант", а на любовника, че бил твой. С кое е твой, че намерил в нета кой да му върже за двудневно спане. Че после се появява и колега, който те изкушава и сега съжаляваш, че си изпуснала забежката от нета. Лошо... май не знаеш какво искаш. А и сега като си си признала ако те приеме този от нета не очаквай да гледа на тебе много сериозно.

15.   Действията на авторката са нормални за повечето жени. Ако има къде да отиде след раздяла с мъжа си ще е избягала от него с 200, но тя е зависима от съпруга си или се наслаждава на сигурността си. Останалото са много мъже с който ще си има вземане даване в най-близко бъдеще. Или както имаше един виц - жената си мисли: мъжа ми ме изостави най-безцеремонно и аз си купих обувки, забърсах няколко мъже и пак започнах да ходя на дискотека. Какво ли ще си помисли мъжа ми след като се върне от работа? !

16.   Еейй, т'ва някои жени с много големи "сърца" бе... :)

17.   " Споделих това с "моят човек", защото мисля че заслужава да знае, " - това показва колко си лекомислена, наивна и най вече-БЕЗОТГОВОРНА!
"а на мен животът ми все едно свърши. Да, свърши - сега не живея, " - а защо си създала семейство и деца" Ти само заради единият х. й ли живееш? Нямаш ли задължения към семейството си, нямаш ли си внучки които да обичаш, а тичаш по дявола?

18.   Прави сте, сгреших и си признах грешката, и пред себе си - не мога да се погледна в огледалото. Наистина млада се омъжих, може би за това съм толкова незряла емоционално. Трябва да знаете, че има мъже, които са като хищници - усещат кога на жена й липсва нещо и нападат... А човека от другата страна на линията е съвсем реален. Той е прекрасен, мъж на място и сте прави, че такова нещо разочарова много, наранява и т. н. Мислете с главата си преди на направите нещо - иначе ще съжалявате - като мен, аз ще съжалявам цял живот за това че допуснах да се случи подобно нещо.

19.   Aвторке, не си търси оправдания - раното омъжване не е причина ДНЕС (на 40 г. ) да си незряла.
Да, тогава може би си била наивна и глупава, но на 40 г. се надявам да не си!
Помисли малко за следното - да не би да си свикнала просто да получаваш това в живота, което искаш? Да не би да ти липсва дисциплина и ЖЕЛАНИЕ за подреден живот?
Например - навремето може би (ти си знаеш) родителите ти са били или твърде меки с теб, или си расла в среда без всякакво внимание, което може да обясни колко лесно се поддаваш на мъжкото. Бързата женитба е също резултат от това - ИСКАЛА си в този момент да блеснеш и като майка, и като съпруга - бас държа, че и доста хубава сватба си имала, жилище, осигурено от старите, хубави и сладки дечица, а съпругът ти е хубавичък и на вид, и като социално положение.
Днес си на 40 г. и ти е скучно. Приела си всичко за даденост, а децата ти си имат свои живот и няма внимание и от тях. Дори е възможно „съквартирантът“ да има също своя любовница и така да си живеете в една бутафория на брак. Ти си знаеш за това.

Колкото до „нападките“ на мъжете като ти липсвало нещо - не е вярно. Аз съм на 30 г. и съм „млада“ булка - т. е. омъжих се след кариера и образование, имам малко детенце и пак получавам внимание от мъжете, но когато го игнорираш - те завземат и друга позиция. Когато им обърнеш внимание, те усещат, че у теб има „хляб“ и започват да работят
Не се лъжи - интересът им не е към ТВОЕТО емоционално и така нататък състояние, да те направят щастлива, да запълнят емоционалните ти дупки - те имат интерес изцяло към телесните! Когато си достъпна, те ще се пробват - толкова е лесно.
Недостъпността понякога означава, че се пробват още по-ожесточено, но с времето престават, но при жени като теб те си работят, докато не топнат чушката, а после - после се връщат при жените си или дори тръгват със съвсем друга жена

Животът си е твой, тялото си е твое и не можем тук да ти търсим сметка, но бъди поне честна към самата себе си!
Изясни си как РЕАЛНО стоят нещата с тези мъже и спри да си търсиш оправдания и обяснения - признай поне пред себе си, че имаш нужда от вниманието им, от секса дори и така нататък. Ревизирай живота си и виж какво можеш да промениш. Дали например една раздяла би била по-подходяща за теб, все пак имаш големи и отгледани деца - никой не би те обвинил.
Лошото на лъжите, включително и лъжите към себе си, е че винаги идват наяве и винаги удрят със страшна сила.
Лошо е да лъжеш другите, но да заблуждаваш себе си е страшно

20.   от авторката: Да отговоря на въпросите, които ми поставяте...
До №13 - Да, точно така... вината ме изяжда от вътре, но назад нищо не мога да върна... защото този човек беше всичко за мен в емоционален план. Съжалявам, че заради това, че се показах като жена без морал го изгубих. Прогледнах, промених тотално мирогледа си - живота не е игра и последствията от необмислени постъпки са тежки... виновна съм. И го обичам още повече... друг мъж в живота ми няма да има... никога

21.   И какво? Навреди си, ще съжаляваш, ще те боли... И после още много като теб ще направят същото. В края на краищата радвай се, че имаш съпруга си. Без него би била кръгла нула - нито деца, нито работа, нито дом и сигурност. Така че се опитай със съпруга ти отново да се обикнете.

22.   Свестен човек ли е съпругът ви кажете нещо повече за него и за сексуалният ви живот

23.   защо пък да е кръгла нула, като нямате какво да се изяснявате и сте си омръзнали, защо не се разведете? "радвай се, че имаш съпруга си " - тя освен "съпруга си " има и други, а със съпруга си явно са се изчерпали.

24.   Съпругът ми е свестен човек, с него обаче сме по-скоро добри приятели отколкото мъж и жена. Омъжих се за него по любов, но с годините тръпката изчезна... Уважавам го като баща на децата ми. Тук е момента да кажа, че макар и да сме водили разговори с "мъжът на мечтите ми" по темата да се съберем да живеем заедно след години, когато децата са поели свой собствен път, на мен ми се е струвало в сферата на фантазиите, защото не мога да си представя да стана на 50 години, 30 години да съм живяла със съпруга си и да го зарежа... не бих постъпила толкова долно - когато може би той / или аз/ ще има най-голяма нужда от партньор. Сексът с него е предполагам като във всяка дълга връзка - без страст, веднъж на 3 месеца, имало е периоди, в които повече от година не ме е докосвал... а, "други" не е имало. Този човек е първият в когото се влюбих и открих нещата, които цял живот съм търсила... може би го идеализирам, вярвам му на всяка дума, но такова ми е вътрешното усещане... Знаете ли, аз съм една глупачка, която не може да оцени важните неща в живота... Благодаря на всички за коментарите!

25.   Aвторке, моля те, не се оправдавай - просто кажи на съпруга си и го остави той да реши дали иска да живее с „приятелка“ като теб. Човекът е още млад, няма ангажименти към теб с отгледаните ви деца...ти просто избираш лесното ЗА ТЕБ. Били приятели - ами останете си приятели, но ти не си съпруга на този човек.
И не, не е така във всички бракове...отново се самозаблуждаваш, за да оправдаеш глупавото си и сори - детинско поведение.

26.   Само по заглавието отговарям, без да съм чел коментарите. Много ми е любопитно като жена каже испуснах мъжа на живота си, а ако беше заживяла със него със сигурност от принц, след година две щеше да се превърне в свиня. Така че, успех към следващия мъж на живота ти....

27.   Влюбването е като пясъчен часовник пълни сърцето изпразва глава. Всяко нещо докато е ново е интересно, но след известно време виждате какво представляват хората в действителност. П. С. Направо не знам как има такива мъже да не правиш секс жена си 3 месеца. От номер 22

28.   Авторке, на 40 си, а по разсъждения ми приличаш на тинейджърка в ранния пубертет.
Питам те-ама така, съвсем добронамерено-Какво очакваше да се случи, когато разказа за изневярата си на "мечтания мъж"? Каква точно беше идеята ти? Какво е това, което той заслужавал да знае? Че си много търсена и може да те загуби, затова да внимава? Че не можеш да си държиш пусната надолу полата за дълго време? Да знае, че се е захванал с некоректна жена ли? Моля те, обясни ми, защото аз съм жена на 43, и за мен поведението ти ми се струва необяснимо и нелепо, предполагам на въпросния господин-също. Вярно е, че като тинейджърки гледахме да се изкараме много търсени и вървежни, но ти си на 40! На тази възраст хората ценят коректността и верността, и знаят, че от изневярата боли-както тях самите, така и човека отсреща. И ако толкова държиш на коректността в отношенията, съпругът ти не заслужава ли да знае, че си търсиш любовник? Смятам, че за 20 години брак той е по-заслужилия. Защо не му кажеш, с какво той е по-лош? Или защото там имаш финансов интерес, удобно ще си замълчиш. Не те упреквам-имала си нужда от любов и внимание, направила си го. Но не мога, наистина не мога да разбера, как безумно обичаш и си влюбена в един човек, а само след седмица си лягаш с друг! И му разказваш при това. Нали не си очаквала, че ще те потупа по рамото, и ще ти каже браво!

29.   Финансови интереси нямам, моята цел е децата да са щастливи и да растат с баща си. Относно признанието - съжалявам че му казах, защото осъзнавам че го нараних, но тези неща се разбират рано или късно. Явно съм се държала гузно /въпреки че до истински секс не се стигна/ и той усещаше че има нещо. Помоли ме да му кажа какво има, с обещанието, че нищо няма да се промени между нас.. думите му бяха: Нищо няма да стане, кажи ми... Аз те обичам безкрайно каквото и да си направила... но не можа да го понесе. Тук трябва да кажа, че с този човек не сме се виждали вече 7 месеца, а колегата ме преследва в продължение на 6 месеца...
Не си търся любовник, ако търсех щях да съм намерила... Влюбих се без да искам това да се случи... Не съм очаквала да ме потупа по рамото. Очаквах да ми прости, защото се поставям на негово място, а аз толкова много го обичам, че вече щях да съм забравила сигурно. Но свят широк, хора различни. Явно, неговата любов не е била толкова силна, или е толкова ядосан, че изобщо не иска да говори с мен... Времето ще покаже... Успех на всички с подобни проблеми!

30.   съпруга май и той има любовница, веднъж на 3 месеца...

31.   Според мен нищо не си изгубила. Просто трябва да определиш приоритети си. Ако искаш да бъдеш с тоя човек - отиди кажи му какво мислиш и бъди с него. Не съжалявай, че си разкрила пред него това, къето ти се е случило. НО... първо се увери в чувствата си. Ако мислише, че пак и пак, и пак ще се появи някой колега, който ще те впечатли с бонбони и цветя - нема що да се абиш...
Така си мисля аз де!

32.   Мъж съм на 43 години и ще ти кажа следното, никой мъж който обича истински не може да си представи че жената, която обича ще бъде докосвана от друг, а пък ти си семейна, което означава че4 си докосвана поне от един мъж. Защо ти се сърди ли, ами простичко е, по този начин си му засегнала егото на великия любовник, а това че те обича е само на думи, малко секс извън вкъщи, ти не си малка знаеш за какво става въпрос, но ти се иска да е по-различно.

33.   Аз съм уверена в чувствата си, винаги съм била, обичам го безумно. Дори щях да направя решителна стъпка в живота си ако беше поискал това от мен... Сгреших, че се оставих да ме повлече течението... когато не получаваш внимание в къщи, то ти липсва и когато го получиш си казваш какво толкова... и аз съм човек. Уви, сега разбрах, че вниманието, което получаваш не е важно, важно е от кой го получаваш. Сигурна съм, че друг мъж в живота ми няма да има, не искам никого... само него...

34.   Авторке, това за твоите чувства вече го разбрахме. Като искаш да коментираш, отговори на №28-с какво твоят съпруг е по-лош от този скайп юнак? И като толкова си безумно влюбена, защо се заигра и с колегата? Една жена на 40 след като още не е разбрала, че след 20 годишен брак прословутите"пеперуди в стомаха"отдавна ги няма, но са останали обичта, нежността и приятелството. И си мисля, че коментиралите по-горе мъже тактично се опитват да ти подскажат, че за един мъж една извънбрачна авантюра не е толкова от значение, колкото за една жена. За тях е просто секс-поне аз така го разбрах. Освести се вече, гледай си мъжа, а оня го остави на жена му. Че като падне човек от високо, много боли, да знаеш...

35.   От авторката: Не ми звъни, не ме търси, не иска и да чуе за мен... ядосан ми е много и казва че не ме обича вече... Според вас може ли една силна любов, каквато вярвам че имаше между нас да отлети така изведнъж... иска ми се да имам надежда, но ви моля за искрено мнение. Съвети също приемам - как да го накарам да ми повярва, че не го лъжа, че съм напълно искрена с него, как да си го върна. Защо не се цени искреността в днешно време, нали ако исках да го лъжа изобщо нямаше нищо да кажа... Нямам сили вече, сърцето ми е на парчета...

37.   Авторке
Няма такова понятие "мъжа на живота ми", защото всеки човек бива заменен от друг в различните етапи от живота си, ти си идеалния пример, перефразирай на "мъжа, който ми е на сърце в този етап от живота ми"-ще звучиш къде по-зряло
Второ-след като децата ти са на по 20 и с съпруга ти сте френдли съквартиранти не си ли се замисляла за раздяла? !? Поне да не измъчваш себе си най-малкото? !? Не се оправдавай с децата, те не са причина за "семейството" в кавички. Причината е че със всички мъже на живота ти, самата ти не си готова да рискуваш да останеш сама и да постигнеш каквото желаеш, а хем с мъжете на живота ти, хем и семейство.... Имаш проблем, спокойно не си единствената, но нямаш грам сила да го решиш сама за себе си. Отделно тоя префърцунения дето го зовеш че ти е живота-я само го попитай дали ще заживее с теб и тогава ще е разочорованието на живота ти. Скъпа сбъркала си секса с либовта конкретно в неговия случай, просто е търсил начин да се отърве от теб и е успял
Жена на 32

38.   Никога не бих поискала от него да напусне семейството си, да остави детето си без баща... понякога се налага човек да направи избор - избор от който няма да страдат други хора, в случая невинни деца... не са толкова големи, че да са поели своя път в живота... и неговото и моето. Това не означава, че не го обичам, а напротив... Всеки човек заслужава да бъде щастлив, дори само понякога... и не не съм сбъркала секса с любовта - достатъчно далеч живеем един от друг за да има за цел секс... той просто е един копнеж, едно желание... Явно малко от хората тук вярват в любовта. Трябва да знаете, че в семейството след определено време тя се измества от обич, уважение, взаимопомощ и т. н., но това не означава, че човек няма нужда от нея. Успешен ден на всички!

39.   "Според вас може ли една силна любов, каквато вярвам че имаше между нас да отлети така изведнъж" - от мъжка гледна точка:
Любовта му може да не е отлетяла, но доверието му към теб със сигурност.. Ако преди това взаимно сте се уверявали как сте един за друг, колко много си пасвате, колко ви е хубаво заедно.. ит. н. И кратко след това му сервираш фактите от Реалността( че почти си го налапала на колегата) - приказката се счупва, както и нещо вътре в него се скъсва - разбираш ли? Ами ако съм на негово място не можеш да ме накараш да ти вярвам така безрезервно както в началото..! Да - мога да ти простя, но не мога да забравя и да ти се доверя напълно - това е!
М 37

40.   Здравейте отново... да ви разкажа накратко какво се случи: преди малко проведохме разговор, в който му казах как се чувствам, старах се да говоря без емоции - не искам да ме вижда плачеща и тъжна. Казах му как се чувствам, колко го обичам, че ми липсва ужасно. Помолих го да не захвърля от обида и яд една наистина чиста любов... Той казва, че ме обича и винаги ще ме обича, но като сестра, приятелка и т. н. Не желае връзка, мисли, че така е по-добре и за двамата. Има доверие на човека, но не и на жената в мен... Иска малко време да мине, няколко месеца, не ми дава надежди. Какво ми остава освен да чакам... нищо. Дано някой ден разбере каква любов е отхвърлил и се върне при мен. Момичета и момчета, прощавайте на хората, които обичате, а и на тези които не обичате. Хубаво лято ви пожелавам! Моето ще е тъжно, липсва ми и го обичам още повече.

42.   Не, няма да се върне, ясно ти го е казал. Явно представите ви за любов се разминават. той Може би не признава за любов това, че при първия сърбеж се отдаваш на друг, при това някой, с когото нямаш връзка, а просто защото настоявал много. И е прав да си мисли, че ако утре се появи друг по-настоятелен, ти пак ще се предадеш. Но ти не отговори на въпроса-съпругът ти не заслужава ли да знае, че имаш любовник?

43.   Не съм мислила по този въпрос. Какво ще постигна като му кажа - нищо... само ще го нараня. А и вече нямам друг мъж в живота си и няма и да имам... бях влюбена в този мъж, за това и не изпитвам угризения. Ако съпругът ми си има любовница предпочитам да не зная... важното е децата да не страдат от това... Та така, тук големи моралисти имало... похвално. Никой не знае какво го чака в живота. В мен е останала една искрица надежда, която никой не може да ми отнеме - защото го обичам истински и безкористно...

44.   Не разбрах защо търсиш мъж отново като имаш такъв не мога да го разбера. Айде за дв е години си била четри дена с някакъв непознат малко от малко да си дигнеш самочуствието е това не го разбирам. Добре ако разбереш, че твоят мъж те е предал какво ще забравиш май, че ти до вчера си била и само ще търсиш с кого да се задяваш май. О боже такъв скандал ще му дигнеш че ще забравиш че си била на вън за четри вечери. А пък в службата нещо мнго ми и два превръщаш се в парцал не дей не се наранявай всеки мъж може да птхи каже колко си хубава как го превличаш и ще ти донесе 33 рози и какво значи той ме обича и е влубен не се връзвай. Жените по принцип мнго бързо се хващаме да той ме иска той си прави кефа и до там. Скъпа недей се прави на вода стегнисе и бъди с мъжът си. Ако ти е писнал твоят мъж разведи се и взими тогава своето бъди с този който ти иси пожелаеш.

45.   С този с който желая няма как да бъда и в тази връзка съвети за развод не са ми полезни... мисля преди всичко за децата. А иначе сърцето ми иска другия, който макар и далечен не е непознат. Напротив, за година и половина ежедневни разгавори станахме толкова близки... най-близки. Не ме разбирайте погрешно- аз не си търся друг мъж, 20 години не съм търсила, та сега ли... любовта просто се случи, обичам го и то много.Зная, че ме обичаше и то много, но сега е наранен и обиден... искам да си го върна, но как...такива съвети ми трябват. Нямам опит в тези неща... дайте ми идеи - да чакам безмълвно ли, да му пиша ли, да се обадя ли... много неща искам да му кажа за да разбере че съжалявам искрено за постъпката си и че никога повече няма да го нараня, но в същото време се страхувам да не му досаждам или притеснявам... защо мъжете са с такова неотстъпващо пред нищо его?

46.   Няма да го върнеш. Спри се и тръгни в твоята посока. Казвам го от опит. Аз сгреших по подобен начин и въпреки, че се опитваше да продължим, доверието изчезна. Сега е с друга, боли ме, а от всички мои опити да му докажа, че греши и обяснения, тотално изгуби уважение към мен. Минаха четири страшни месеци за мен, той ме ненавижда и го показва, обвинява ме за неща, които даже не са ми хрумнали. Ако искаш да запазиш самоуважение, просто стой далеч от него.

47.   Ами няма да се върне и няма да ти прости може би! Но ти вероятно си опитала, борила си се все пак за тази връзка, гадно е но любовта често не е несподелена, и на мен ми се случи. ж. 27

48.   До авторката. Извинявай много, но няма как да ти се помогне и то по една проста причина - самата ти си впротиворечие със себе си - не искам да се развеждам със съпруга си, заради децата, но другия ми е в сърцето. Е, що за мазохизъм и лицемерие. Живееш в някаква химера и се тровиш от глупост!
Гледай си съпруга и децата, те са твоето бъдеще и с емоционални фантазии не се занимавай!

49.   Здравейте, днес след толкова време, реших да дам обратна връзка за случващото се при мен. Въпросният мъж на живота ми вече е мъж на живота на друга жена... Веднага след като се разделихме той започна връзка с друга жена от моя град... сега се вижда с нея, на нея говори красивите думи... но знаете ли не съжалявам. Имам наблюдения върху тяхната връзка чрез общи познати. Тя естествено не знае за мен... А той... всеки ден ми звъни, разговаряме, твърди че съм му много мила, близка и т. н... вероятно има още 10 с които пише или дори се вижда. Как може да има толкова неискрени хора!? Изумена съм и честно казано ми е много много тъжно и болно...

50.   Авторке, гледай си семейството и не се занимавай с глупости. Господ ти е дал един много хубав урок и дано да си го разбрала правилно. Ако не - следващият урок ще е много по-жесток.

51.   Боже. Всичките сте един дол дренки. Любовници чудесии. Има ли значение дали си с 2ма 3ма 5 или 10. В лъжа ли си, в лъжа си какво повече. Аз също обичам та направо се погубих като нараних обичания мъж. Само че ако си помисля някой да ме пипне, т. е да пипне негово, защото всяко сантиметърче от мен му е отдадено в най страстните фантазии. Камо ли втори трети четвърти пети. Може би защото нямам опита не мога да си го представя. Не знам дали го цени и има ли някаквва полза. Но как лъжеца лицемер се възмущава от лъжец лицемер. А скъпи любовници, никой от вас не си дава сметка за трети човек, който косвено и той е част от тези морета от любов. Да си моногаммен е въпрос на личен иизбор. Във всеки един момент, нали? Заслужава ли си едното или другото и какво коства едното и другото ако нещата се усложнят, колко аз го искам и така. Аз не смея да кръшна защото ако ми хареса трябва да си отровя живота завинаги със схеми и да се страхувам всеки миг да бъда изловена. Я на сън да си пропея, я нелепо да се засечем някъде. А другото, което ме спира, е че съм гнуслива. Чуждото ми е гнусно някак не съм свикнала и не мога да преодолея една бариера за да се пипам в хората. Паок казвам, че не съм опитвала. Обаче как бих издивяла ако сега ми падне съкровището голичък... е тва ще е любовта на живота, страшно го искам,

52.   Хем боли, ем сърби, драго ми е. Мъжа на живота си намерила. Как и аз имам една същата дето го е намерила в мое лице, но продължава да седи при законния си мъж. В моя случай уж я тормози и побърква, но тя търпи, за какво питам се аз. По ви изнася пред някой да изливате душата си, да получавате разбиране и съчуствие, емоционална и физическа помощ, без да разваляте семейството си. Обичахте ги безумно много(мъжете си) и из веднъж ставате съквартиранти. И Малко по темата, изневеряваш на съпруга си и изведнъж леека изневяра и на любовника, еми какво очакваш, правилно е да се сърди човека. Аз само полудявам от мисълта, че ляга с мъжа си, та камоли с някой друг. Въпреки, че ме взема за балама и от почти година не била спала с него и не смее да ми признае защото знае че няма да я докосна повече.

53.   А защо просто не спрете да и казвате къде греши и да я критикувате? Не може ли да се опитате да дадете конкретен съвет по темата за този мъж мечта?