Какво мислите за жените, които се омъжват по сметка?
Здравейте, аз съм една жена на 30г. Мисля, че моята история ще се получи изключително дълга, но Ви моля да отделите малко от времето си и да я дочетете до край. Реших да пиша тук, защото ме гризе нещо, което няма с кого да споделя, защото ме е страх хората да не ме оплюят и заклеймят. Имах ужасно детство и то се изразяваше в това ежедневно да слушам родителите си да се карат за пари и дори редовно да се посбиват, живеехме в страхотна мизерия, понякога дори нямахме пари за хляб на края на месеца. Карахме със заеми и храна на вересия. В училище ме подиграваха, че ходя облечена, като парцал... Но аз учих много. Бях отличничката на класа винаги, научих перфектно английски и немски на средно към добро ниво. След, като завърших 12 клас в провинциалния ми град, заминах за София, за да уча. Там имах по-добра възможност за образование, но и исках да се махна от скандалите и лудницата вкъщи. Там пак живеех скромно, да не кажа пак мизерно, защото сама си изплащах квартирата, учението и въобще се издържах само, като работя. Не разчитах на финансова помощ от никъде и никого. Но ми беше добре. Беше ми спокойно. И така последната година в университета се запознах с него. Ще променя името му. Стоян беше... не красавецът за който съм си мечтала винаги, но пък за сметка на това беше заможен. Не изпитвах нищо към него. Той обаче ме беше харесал и постоянно ме търсеше. Ту по телефона, ту на работата ми... аз не го отблъснах по никакъв начин, а го приемах, като приятел. Споделяхме си много неща, говорехме си на многобройни теми и с него винаги ми беше приятно. Но той искаше да сме нещо повече и не ме приемаше само, като приятелка. Омъжих се за него, когато ми предложи. Тогава бях на 25г. и веднага напуснах квартирата, в която живеех и се пренесох при него. Той живееше в голям апартамент на пъпа на София, който беше просто всичко, за което съм мечтала. Каза, че мога да напусна работа, защото той печелел достатъчно. И така живея вече 5 години. Стоян ме носи на ръце, и ако кажа, че не е изпълнил някое мое желание ще излъжа. Всяка година ходим на почивка извън България, тази година планираме да отидем на Карибите, но все още не е сигурно. Обличам се в скъпи дрехи, излизам с приятелки, грижа се за външността си и мога да кажа, че изглеждам на 25, не на 30. Имам си и собствена кола вече, след, като той плати шофьорските курсове, които изкарах. Но и аз много се старая, винаги е със чисти и изгладени дрехи, апартаментът блести от чистота и когато се прибира вечер го чака топла сготвена от мен вечеря. А в леглото изпълнявам всичките му желания. Но той често ходи по командировки извън страната и аз оставам сама. И така преди около 3 години в живота ми се появи Андрей. Той просто ме омагьоса, когато съм с него се държа, като влюбена и отвеяна ученичка. Красив, забавен, умен и... автомонтьор. Въпреки, че не изкарва много пари никога не се е опитвал да ме използва, както би си помислил някой. Винаги настоява той да плаща сметката в заведенията, в които ходим, купува ми подаръци, скромни, но от сърце. Подаръци, за които лъжа Стоян, че сама съм си купила, като види нов сребърен пръстен или гривна на ръката ми. А да не говоря какъв е в леглото, дори сега, като си помислям за него и се разтапям. Изневерявам на съпругът ми супер дискретно и елегантно. Никой до момента не си е и помислял, че аз си имам любовник или, че му кръшкам. Но понякога се замислям какво ли щяха да мислят за мен хората, ако знаят всичко това? Дали нямаше да ме обявят за измамница и курва? Пиша всичко това, не за да се похваля с колко много пари разполагам и какъв любовник си имам, а за да попитам хората, които четат дали постъпвам правилно. Просто до преди да срещна Андрей бях обичана, но не обичах никого. И имах нужда да отдам тази любов на някого и той беше това, което ми беше необходимо. И не бих искала да го загубя.

Коментари

1.   Ями работата е ясна, напускай "Стоян", ама му кажи, за да знае истината. В момента му взимаш парите, вниманието, а го лъжеш в очите му.

И едно ще ти кажа, вече си изневерила веднъж, и на Андрей така ще направиш, като се появи Петър.

2.   Не е грях да обичаш. Със съпруга ти имате ли дете? Ако не нищо не ти пречи да се разделиш с него и да заживееш с човека, които обичаш. Но от друга страна ще можеш ли да живееш със заплатата на автомонтьор? Живота, който описваш е мечта на всяка една жена. Моето мнение е да не си разваляш семейството. Помисли и за бъдещото си дете. Не го карай да живее в мизерия като теб. Все пак това е моето мнение ти си решаваш. Успех и дано намериш решение на проблема!

3.   Не се бъркам в живота на другите хора, а и е много трудно да кажеш кой е женен по сметка и кой не - често жени и мъже са в брак по сметка без да има богатство, а просто, защото нямат друг избор. В моя кръг има и доста хора с много, много пари, женени по любов и с любов. Едното не изключва другото.
Моята история е подобна на твоята с изключението, че моето семейство се самозадоволяваше с много работа на село и поне хляб имахме, а аз се омъжих след като сама бях постигнала доста вече в живота, освен това се омъжих по любов. Съпругът ми е меко казано заможен, но просто средата ми беше такава, работата ми беше такава, а и не искам да си кривя душата - предпочитах да съм сама, но не съм излизала с безперспективни хора и заради страховете си от детството. До ден днешен се боря с някои проблеми и тикове от тогава - например събирам консерви и други хранителни продукти с голям срок на годност в специално мазе, за да се чувствам сигурна - имам три хладилника, три фризера, които всичките ги пълня и препълвам, а домашната ми помощница и градинарят ми практически се изхранват 4 души от моите събирани хранителни продукти.. Събуждам се някога в ужасен страх, че може да не съм платила някаква сметка или данък. Данъците за колите, къщите ги плащам на 2.01 например от неспокойство, а за сметките всичко е с наложен платеж, защото не веднъж като малка съм стояла без ток и с треперене, че и водата могат да спрат .
Така, че мога до някъде да те разбера специално да търсиш И човек със стабилни доходи при подобно минало, НО не оправдавам омъжването без любов, просто защото свършва като при теб, а в днешно време ситуацията все пак е по-добра и ти сама като студентка си видяла, че може човек да живее нормално и с работа.

„Изневерявам на съпругът ми супер дискретно и елегантно. “

Не, няма елегантна и дискретна изневяра, мила. Ти унижаваш в случая двама мъже и си... държанка на двама мъже. Не споделяш за деца, дали работиш нещо, било то и за съпруга ти... което е жалко и те превръща в жалка.
Съжалявам, че съм крайна, но ти не само си се омъжила без любов, но и паразитираш върху двама мъже веше (подаръци??? ). Макар, че съпругът ми беше богат и когато се запознахме, аз не му бях позволявала например да ми прави подаръци за над 30 лв. Унизително е. Какво остава от любовник - сори, не е елегантно и дискретно да носиш подаръка от любовника в леглото на съпруга и обратното.
Затова те съветвам - е...ш майката на апартамент и всичко ако нямаш деца и си живей живота с мъжа, когото обичаш. С любов се постига много и материлано, защото ако човек е сплотен, той може като двойка да си купи и апартамент, и коли, и всичко. Откакто съм със съпруга си заедно сме утроили началния му капитал, минахме през животозастрашаващи болести, смърт, раждания на дечица и ще ти кажа едно - да, матерланото е важно като вид сигурност, но човек не може нито да яде повече, нито да носи повече дрехи, нито да кара повече от 1 кола едновременно и нито да живее в повече от 1 жилище. За какво ти е всичко това, когато нямаш най-важното - любовта.
Когато почнат истинските проблеми, ти как ще бъдеш до своя съпруг, до своя любовник ако щеш?
Не, разведи се ако нямаш деца веднага. Ако ли имаш деца - става по-сложно, но не е невъзможно
И още - само не стой и чакай мъжът ти да се осъмни и да те разкрие, защото човекът не е богат заради липса на познания за човешката природа, а който има пари за лукс, той ще има пари и да те разруши, така както до сега те е носил на ръце. Най-малкото от страх би следвало да се разведеш. Успех

4.   че са парантии

5.   А Андрей какво ще каже, ако напуснеш мъжа си, заради него? И дали ще иска да е с теб?

6.   Всеки сам си избира. Не мога да ги обвинявам тези млади момичета и жени, които го правят заради пари и са използвачки. Но лично според мен използвачеството от страна, както на жени, така и на мъже е гадно нещо.

По-хубаво нещо от любовта няма. Но някой хора са научени от малки от скапаните си родители, че парите са най-важни и не са научени на любов. Те просто им е вродено да не познават това чувство. Следователно са нещастни цял живот и колкото и да са богати все нещо не им достига.

Поздрави, Узунов

7.   Ти булка, не стига че си държанка, на издръжка си, но си и долна кръшкачка. Отгоре се забавя, но не се забравя и всеки си получава заслуженото.

8.   Стоян си е купил тебе, а ти си си купила Андрей. Стоян има платена домашна ку. ва, а Андрей любовница. Един ден кото се сбабочиш и двамата ще те изритат. Мислиш, че сега не знаят какви ги вършиш? ! Всичко се плаща един ден. Да, винаги идва "видовден". Сега тъчеш на два стана, но после загубваш всичко, живота е пълен с примери. Ако си хитра и умна, поне старините си можеш да подсигуриш, но ти явно не си, щом пишеш до разни форуми и си разказваш игрите. И тези заведения които посещаваш с Андрей, не са ли на земята, в тях други хора не влизат ли, защо си мислиш, че никой не ви вижда? България е едно село, каквото стане в единият край, веднага се разбира и в другият. Само глупава жена може да си мисли, че е дискретна в извънбрачни връзки. Винаги истината излиза наяве, но някои имат късмета, да им простят. Дано и ти си сред тях.

9.   Оооо, не си курва. Не си измамница. Просто си стока. Продала си се. Още една продажна кифла. Много са такива. Не си първата, няма и да си последната. То това сега е модерно.
Но един съвет искам да ти дам. Вече си попрестаряла кифла - 30 лазарника за кифла не са малко. Започваш да се втвърдяваш лека-полека. Та, мисълта ми е следната - хвани го твоя красавец, па го поизцицай по-качествено колкото можеш по-дълго време, ама не за дрънкулки и парцалки, а за неща, които са конвертируеми - акции, злато, парички на твоя сметка и т. н. активи. Тези неща ще ти трябват не след дълго време, когато убавецът ще си намери някое младо агънце за обгрижване и ще те изхвърли на улицата като парцал защото дърти кифли само да цицат паричките на никой "тарикат" не му трябват. Не могат да бъдат вече подходящото украшение на масата или шезлонга, не могат да бъдат вече подходящия домашен любимец. Превръщат се в ненужна вещ. Ти си стока, продала си се, като остарееш биваш изхвърлена, както всички непотребни неща, които си купуваме и след време овехтяват, стават ненужни и биват изхвърлени на боклука. Това е истината. Просто задели си активи на страна, че на дърти години, когато си на улицата без външен вид и ходещ портфейл до себе си, поне да имаш за насъщния, че стари кифли с претенции никой не иска. Бъди здрава, цицай повече, заделяй, че всичко е като салама - има си начало и край!

10.   Здравей. Нищо не казваш, дали имаш деца. Ако нямаш, трябва да седнеш и да помислиш какво е най- важно за теб да имаш в живота си- лукс и блясък или скромен живот, но изпълнен с най- прекрасното нещо- любовта. Никой не бива да те съди, никой от нас незнае какво точно си преживяла и как ти се е отразило то, но искам да ти кажа, че ти самата ще се чувстваш по- добре, ако в живота ти има нон- стоп любов (а, не само дискретно, от време на време), че ще ти е по- добре, ако постигнеш нещо с човека, когото обичаш. Огледай се- има толкова много хора, които живеят скромно, но имат в живота си истинска любов, семейство, на което държат. Ти сама си решаваш, но честно казано, от това, което чета, не ми звучиш като типичната меркантилна кифла, така че, не мисля, че ще бъдеш щастлива, ако продължаваш да живееш живота си по този начин. Вече знаеш какво е любовта, така че, имаш да направиш избор между нея и живот без нея, но в лукс. И, помисли за още нещо- тези 2- ма мъже малко или много ги нараняваш по този начин, защото никой от тях двамата не е истински с теб. Женена си за единия, но сърцето ти е при другия. Този Стоян ти не го обичаш, да не мислиш, че колкото и да се стараеш, той не го усеща това? А, този Андрей, най- вероятно си мечтае и се надява да напуснеш мъжа си, да заживееш с него и т. н. И така, накрая става, че имаме 3- ма човека в една връзка, но никой от 3- мата не получава нищо пълноценно, помисли си за това.

11.   Аз, в разрез с горните коментари, ще те подкрепя. Грижиш се за съпруга си, той се грижи за теб, а с Андрей получаваш онова, което ти липсва в семейството. Не съм привърженик на романтичните представи за брака. За мен брачната общност се гради върху ясни договорености. Ако те са дефинирани и участниците във връзката ги спазват, всичко е наред. Ти ги спазваш. Но като всеки човек имаш своите дефицити, които запълваш. Сегашната ситуация, според мен, е идеална. В никакъв случай не напускай съпруга си, заради Андрей. А на последния не обещавай "светло бъдеще", изясни се с него, че става дума за приятна връзка, а не за драстични житейски промени. Ако той заживее с мисълта, че ще те откопчи от "Стоян", ще имаш неприятности в бъдеще.
И, моля те, избий си от главата тези глупости, че си лека жена и прочее бабешки дивотии. Подозирам, че много от жените, които тук те нападат, чисто и просто ти завиждат: "Богат и добър мъж, скъпи тоалети, че и страхотен любовник в добавка? Кучка! "

12.   Здравей
не съм чела коментарите но сигорно те съдят.
При мен стана обратното ходех със човека когото ме обича и аз него правеше много неща за мен и аз мн го обичах но излизах и с едно момче с доста възможности който не искаше само секс от мене и аз зарязах този с парите, и сега съжалявам защото сега се лишавам от какво ли не все нямаме при за това или за онова излизаме 1 пат в месеца какво ли още не да не говорим и че има доста проблеми във връзката а когато го обичаш още повече боли. моя савет е ако можеш пази андрей в тайна но НЕ СЕ РАЗДЕЛЯЙ със стоян голямата любов трае 3 г а с стоян си оредета ти и бъдещите ти деца.

13.   Наболяла тема :))
Мила моя, най-висшата форма на достойнство е независимост :)))
Разбра ли ме? ! .... Ааа сегааа ти можеш ли да се похвалиш с такова достойнство не... и щото не ти а мъжа ти е постигнал, въпросното, ще му писнеш рано или късно.
А ти ще останеш сама, даве и Андрей няма да те иска, ти да не си богиня, ако бе постигнала това, което описа сама, да дистойна си, но така меко казано си.... ти сама си го каза :)))
А едно 80 % от жените станаха меркантилни, а не еманципирани и това е кофти :)))
Щом вените могат така, да търсат само интите, и ние така момци, без морал без нищо, само интереси, ТЪРСИМ СИ ЖЕНИ С 3 АПАРТАМЕНТА В СОФИЯ, И ЗАМОЖНА.
И сега критиците ще хопнат аууууу как не те е срам, какъв мъж си, какъв ти морал, ами аз съм мъж, а те жени ли са, те са курви, щом те могат да са курви, и аз мога, нали искат равенство, къде им е достойнството тогава ааааааааааа??? Естествено е за жената да е сигурна за детето си да не живее в мизерия, да е убедена в мъжа си, да осигури едно нормално съществуване на семейството, но таз лакомия не я разбирам, иска пари, ок работи развивай се и трупай.
Но с гордост и достоинство, а ти Мила сама каза каква си обикновена К***а :)))))) много поздрави :))))) и не забравяйте търся си светска кака, а вие ще ме фанете за ушите :)))))

14.   Играеш според мен хазартно, но ако твоя благодетел разбере, едва ли ще ти е толкова лесно да слезнеш от твоя автомобил и да чакаш на спирката на трамвай номер5...

15.   ако си финансово независима, няма да стигнеш дотук, какво ти пречи да работиш и да си изкарваш парите сама? това че родителите ти са били бедни, не означава, че трябва да висиш на гърба на някой друг. такива като тебе рано или късно ги изритват.

16.   Всеки преценява сам дали да се омъжи по сметка или не стига да е добре. Съжалявам, но в днешно време живота е пари не само здраве и любов, защото ако не можеш да си позволиш и най- малкото, което ти хареса си нещастен... цял живот се лишаваме, спестяваме, даваме за кредити иши деца.. Човек малко от малко трябва да бъде и егоист. Аз не те обвинявам нямам и това право както и другите, а за слагане на някакви имен като курва и сметкаджийка пък изобщо.. тези етикети са ги измислили хора, които завиждат малко или много на другите за живота и парите им.. Може би и мен ще наречета такава, но аз си живея доста скромно пари нямам излишни не мога да си позволя кой ьнае какво приятелят ми също няма мн пари, така че хората, които могат да се оредят добре и попадна на богат мъж/ жена ще са най-добре. И наистина помисли като имаш дете как ще живее то, защото това е нах- важното ти твоя живот кажи речи си го изживяла сега трябва да помислиш и за бъдещите си деца дано е повече от едно, че ще стане много разглезено иначе.. Сама помисли трезво при кой от двамата ще имаш добро и сигурно бъдеще... лбовта в повечето случаи наистина не трае повече от три години...
Успех каквото и да решиш и дано си добре! :-)

17.   твоята история не е само за брака по сметка, а за хората без ясни приоритети в живота.
сам по себе си бракът по сметка не е непременно нещо лошо, особено ако и за двамата е така: партньорите нямат големи очаквания от другия, подхождат разумно, а не под влияние на емоции. в твоя случай не бих те осъдила за брака ти: така си решила, така си постъпила. щом за теб е по-важно да имаш пари, а не независимост, решението си е твое, последствията - също.
може обаче да се случи да сърбаш попарата, която си надробила: без работа, самостоятелни доходи и жилище не можеш да си позволиш да "следваш сърцето си", както обичат да се изразяват в розовите романи, а на прост език: да изневеряваш. не знам защо изобщо питаш дали постъпваш правилно, повече от ясно е, че не е така. като ти е голямата любов, разведи се, съберете се и си живейте на воля.
а, забравих дребната подробност, че няма да имаш апартамент на пъпа на София, кола, дрешки и грижи за външността и без парите на мъжа си бързо ще заприличаш не на 25, а на 35 г.
ти си като в приказката за въшката, която се наяла и излязла на челото, тогава я видели и убили. просто нямаш никакви полезни занимания, нищо не си постигнала сама, просто една скучаеща жена, която се чуди с какво да си запълни времето.
не, не уважавам жени като теб, заслужаваш мъжът ти да разбере и да те изрита, да отидеш при любовника си (ако той изобщо те иска), за да разбереш малко повече за важните неща в живота.
Ж43

18.   Въобще не трябва да те интересува какво биха си помислили хората. Живота си е твой и никой няма право да знае каквото и да било освен ако ти не го искаш. Аз съм на 30, като теб. От скоро женена. Не съм от богато семейство, но не съм и живяла в мизерия. Имала съм много богати гаджета, милиардери, известни столични богаташи. Живяла съм като принцеса и съм обикаляла света. За нещастие обаче не съм била влюбена никога в богат мъж. И богатството не беше чак толкова важно, че да се лиша от любов заради парите. Ожених се за мъж който обичам адски много. Всичко ни е супер и секса и приятелството. Много се разбираме и се обичаме. Той е средна класа, дори в момента имаме малко финансови затруднения. Но не съжалявам че не съм с някой гъзар. Ние също живеем в хубав апартамент в центъра на софия и дори си имаме детенце на годинка, което разхождаме след работа всеки ден. Нямам лошо мнение за жените коиъо се женят по сметка. Дори аз съмата съм била пред дилема. Но ми липсва любовта и секса, за това и родих дете на мъж който обичам. Надявам се някой ден и ние да забогатеем, е милионер няма да стане, но поне да разполагаме с повече пари. Имам и приятелки които са избрали брак по сметка. И на тях им липсва любовта и тръпката.

19.   Според мен няма нищо нередно в постъпката ти и ще се обоснова:
1. Ти не си някоя глезла, доказала си си че можеш и сама да се справяш и си понесла много до момента на брака ти, така че само човек, който е бил/е беден може да разбере какво е да нямаш пари.
2. Задоволяваш мъжа си и като домакиня и като жена и като всякак, той е доволен и съответно щастлив - ти не бягаш от интимности с него, нито си занемарила дома му и т. н
3. Правиш го дискретно без да го унижававаш пред ваши приятели и роднини и му запазваш достойнството - тук един съвет - постарай се това да остане така. Грозно е когато се кръшка публично и всички коментират, злепоставяш човека до себе си.
4. Така или иначе дали ще му изневеряваш или не ако той не разбере така или иначе ще е щастлив, въпроса е че в първият случай ще си щастлива и ти.
сега ще си позволя няколко съвета - първо наистина бъди дискретна, изясни се с любовника, че всичко е просто забавление и усетиш ли сериозни намерения от него - бягай. Ще имаш проблем. Не допускай да се влюбиш, макар че мисля че вече си. И ще се съглася с номер 9 за заделянето.
Аз те разбирам и знам какво е да се стискаш като мишка, да пазаруваш постоянно от вторите употреби, в кафенетата и магазините да гледаш винаги най - евтиното и да трябва да изгладуваш всяко нещо, което си си купил пък било то и за 5-10 лв, да не можеш да излезеш никъде и тн. Затова тези, които те обвиняват да се замислят могат ли цял живот да живеят така и тогава да говорят. Успех :)

20.   Аз бих казала, че си объркана.
Като дете от бедно семейство и детсво със скандали, разбирам много добре нуждата от сигурност и спокойствие. Аз израстнах, мислейки си, че хората се женят, за да си делят сметките и да отглеждат децата си. Доста късно осъзнах, че има и друг фактор - любов. Но за деца, които не са били щастилви и обичани в детството, те имат подсъзнателно усещане, че толкова заслужават и трябва да са доволни, че имат хляб и покрив.
И аз преди и в началото на 20тте си гледах към мъже с възможности, но бързо осъзнах, че възможностите са си техни и за мен остава същата съдба като при мама и татко - да се моля за пари за кафе, да искам разрешение да си купя нещо или да отида някъде.
И заложих на себе си. Като теб имах висок успех, математиката и езиците ми вървяха и работих много! Учих и работих - сервитьорка по морето и нощни заведения, превеждах текстове на страница, кол центрове, докато учех. В 4ти курс почнах сериозна работа за малко пари, но работех здраво и ме повишиха. Продължавах да уча и да търся по-добра работа. И така до сега, на 32 с 13 години стаж (броя кол центровете, в които рабоих всичките си студентски години) 2500 лв. заплата.
От както започнах да изкарвам към 1500 лева, започнах да се чуствам по-добре, по-сигурна, по-спокойна и по-уверена в себе си. С годините това се отрази в поведението и мирогледа ми. Когато не се притесняваш какво ще ядеш и къде ще спиш, започваш да мислиш какво ще те направи щастлива.
Преди две години срещнах съпруга си, мой колега, нито по-богат, нито по-беден. И за сега сме много щастливи.
На базата на своя опит, бих те посъветвала да намериш себе си, да започнеш работа и да не зависиш от никого. Само така можеш да се чувстваш сигурна (до колкото е възможно в днешно време) и да взимаш решения, които да те правят щастлива.
За сегашната ти ситуация, това не е честно към мъжа до теб! Или спри веднага или се раздели с него! Спри да играеш ролята на доба съпруга, или стани такава или свали маската.
За другия мъж.... всяка врзка започва бляскаво и щастливо... но какво ще остане когато тръпката си отиде, когато заживееш при него и почнете да се карате за пари?
Моят съвет би бил, да намериш себе си и да осъзнаеш какво искаш, преди да продължиш да нараняваш други хора. На 25 може би още си била неоптина и си заложила на сигурното, но сега вече си на 30, не прави това, което другите са правили на 25 - да изневеряваш и да не знаеш какво искаш.

21.   Aвторке, ще ти кaжa в прaв текст кaкво мислят- " еей, уреди се тaя".
Пък aко знaят и зa любовникa... "ебaси к* рвaтa, aмa кaк пък все тaкивa дa и угaждaт ги нaмирa тц тц тц".
Виж кaк се рaзвълнивa н 13, рaзмечтa се и той дa е к*рвa :))).
Мaлко мъже го признaвaт глaсно, още по- мaлко пред жени, но зa тях умнaтa к*рвa е женa- мечтa. И кaто знaят, че не могaт и дa помиришaт тaкaвa, е, кaк реaгирaт комплексaри, нaли знaеш- с обиди.
Инaче, aбе зaбъркaлa си ги едни с този твой тaен любим. Сложно е, зaщото имa чувствa. Aко все пaк можеш дa седнеш и дa порaзмислиш сериозно с РAЗУМ, нaпрaви го, преди дa си пострaдaлa.

22.   В брака по сметка и двамата са на сметка. И мъжът си е направил сметката, че едно такова момиче от благодарност ще му готви, пере и т. н. без големите претенции. И ще му прощава изневерите. Той по командировките не се моли на Богородица по цели нощи. Ти гледай да не те хване, защо да си правиш проблеми. Това с автомонтьора ще отшуми и ще си продължиш нормално живота. За мен в тази ситуация щеше да е важно да работя. И аз съм човек, не само жена да се гиздя и да чистя по цял ден. Нямаш ли нужда да правиш нещо друго, все пак учила си с някаква идея за по-натам. Взимаш една млада пенсионерка за домакинството и мъжът ти пак е сит и изгладен, а ти имаш и свой свят.

23.   Това е класика - Работар оправя жената на заможен неможко. Повечето мачовци са именно бедни мъже от рабтните среди. Парите не са най-важното нещо на тоя свят. Отиди при Андрей. Бъди щастлива с истински мъж.

24.   Почти никога не съм била съгласна с Ж43, но тук просто няма какво да добавя. Напълно правилно е казала всичко.

Човек трябва да стои зад решенията си просто. Никога не бих се омъжила по сметка, защото и не мога да живея с последиците. Човек трябва да има приоритети в живота. Лошо няма да се омъжиш заради парите, но си стой зад избора, уважавай този човек, който ти има доверие и по твои думи те носил на ръце. Никой не заслужава такова онтношение и такава лъжа. Дори богатият желае любов и уважение и ти си го заблудила, че му ги даваш. Лошото, Авторке е, че който е успял в живота, той има и някакви качества, човекопознание ако щеш. Въпрос на време е да те разкрие твоят мъж, а последиците при хората с възможности и връзки за теб са ужасни.
Не една бивша съпруга на такива хора е завършвала на бунището, просто защото тези хора са и честолюбиви, често са егоцентрични и не прощават. Надявай се да имаш дете, защото тогава заради детето поне няма да те унищожи, но ако нямаш деца, какво му пречи на мъжът ти да те смачка точно като въшката от поста на ж43?
Навън има много жени, които ти завиждат и с право. Можеш да нямаш любов в брака си, но ти поне си уважавана и гледана. Има доста момичета, които са се оженили по любов, но не им се е плучило - бити, живеят и в мизерия. Изобщо не мога да те съжаля. За мен ти изневеряваш от скука и от презадоволеност.
И за по-малко един заможен мъж е стъпквал бившата си. Познавам хора, които са се развели за скайп-разговор и са смачкали жените си, които от тогава живеят в миздерия. Когато имаш пари и власт е просто лесно да ги задвижиш и в негативната посока. Така както днес те носи на ръце, същите ръце могат да те хванат за шията и ще стискат много по-силно, защото са били силни и да те носят. Когато си с мъж без възможности, той и не може да ти навреди. Не е въпрос дали, а кога ще те хване и унищожи.
Не съм съгласна, че дискретната изневяра не била изневяра. Не е изневяра само, когато имаш вид отворен брак и сте се разбрали така да го карате. Изневярата всъщност е лъжата...самият сексуален акт не те прави друг човек, но лъжата към партньора е непростима, когато те обича, а когато е честолюбив...разполага с власт и пари ...не ти завиждам просто

25.   Нищо лошо в браковете по сметка, авторке.... Но защо ми се струва, че от страна на мъжът ти има чувства? Тоест, сметката е само от твоя страна. И каква полза, че къщата ти е чиста и дрехите на съпруга ти са чисти, когато душата ти не е чиста... Няма дискретна и елегантна изневяра както ти се изразяваш. Изневярата си е гнусно нещо, подъл удар в гърба... Замисли се това ли заслужава човека, който те е измъкнал от калта. На никой мъж не пожелавам такава жена като теб.

26.   до 24.
що, бе слънце, какво против моите скромни коментари имаш :-))
Ж43

27.   Ти вече си взела решението. Според мен бягаш от питомното, за да гониш дивото. Със Стоян ще можеш да живееш, а с Андрей - просто да съществуваш. Защото огънят между вас с Андрей бързо ще изгасне и отново ще те удари липсата на пари и мизерията. Не е ненормално човек да не се поучава от грешките си, ненормално е да допуска грешки и да очаква различен резултат.

28.   19, като не искаш да се стискаш, завърши едно образование, реализирай се и харчи колкото искаш

30.   Просто заглавието на темата не е формулирано както трябва и затова отговорите изместват проблема на авторката. Иначе, всички се женим по сметка, ако се замислите. Колкото и да се обичат двама души, няма как да не си зададат преди брака въпроси като: С какво и къде ще живеем? Социално съвместими ли сме? Разликата в образованието няма ли да натежи? Ако сме живели досега по различен стандарт, това няма ли да е проблем? Можем ли да кроим планове за бъдещето? И ако уравнението с тези неизвестни излезе вярно, хората се женят. Т. е. "Подобното привлича подобно". Това не съм го казала аз, а Шопенхауер.

31.   Здравей млада приятелко. С интерес прочетох твоята история и дилемата пред която стоиш - то според мен хич не е дилема а въпрос на изясняване на самата теб. Какво всъщност искаш ти.? То моето детство е било също като твоето затова напълно те разбирам относно мизерията и съществуването. Има хора си мисля които по природа са авантюристи - тоест секса и привличането на пръв поглед ги води. Обаче за мен ти си в грешка - аз бих те посъветвала да останеш при съпруга си и да си живееш живота който давата тогава сте избрали. Вината е в теб и решението също. Сега нямаш деца а утре като теб ли биха живели в мизерия тя любовта без пари мислиш ли че ще съществува. Много се лъжеш днес е един -утре друг
мисля че след като вече си в брак не го руши и се уважавайте АВТОМОНТЬОРА да си намери друга жена. То и там няма любов да знаеш като ви дойдат проблемите и ще се разделите. Стой си при съпруга живей правилно живота и гледай напред.

33.   ами 30, тя се е омъжила за пари, на такива които са с по -ниско образование, без значение дали са мъже или жени разликата си оказва влияние и обикновено по - образования изневерява.

34.   Не си мисля нищо лошо, но при мен много трудно би се случило, браковете по сметка са за хора които пренебрегват чувствата си. Познавах две двойки но те не издържаха дълго, разведоха се, няма гаранция че сигурният човек ще остане винаги такъв.. пак може да те остави! Случва се при жени дори не прави впечатление че се женят така, но виж и мъжете вече го правят :Д:Д вярно е има такива, то не е много за смях ама хора всякакви, няма от какво да се притесняваш!