Объркана
Здравейте,
искам да ви споделя своята история, като моята цел на това споделяне е да може някой да ми даде съвет, тъй като от страни погледнато най-добре се вижда. С приятеля ми не сме женени, но сме от доста време заедно. Аз не ходя у дома му, защото когато отида родителите му ме обиждат, а той нищо не им казва за да ги спре. Очевидно е, че го е страх от тях. Страх го е да им се опълчи. Но по-лошото е, че не иска да живее отделно от родителите си, а да е с тях. Дори и да склони да живеем отделно ми каза, че до 1 месец трябва да забременея, защото бързал да има деца. Мисля, че след като забременея ще ме заведе да живея у дамо му. А при това положение бременна ще ми е трудно да го оставя и да си тръгна и те ще могат да ме обиждат. Щом си позволяват да ме обиждат като чужд човек се чудя какво ли ще бъде като съм им в дома. Обидите са всякакви само и само да ме засегнат. Казаха ми, че съм отслабнала и съм станала доста грозна. В действителност това не е така, но ме обидиха нарочно пред гостите и мои приятели. Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Аз бях нежелана снаха в дома на родителите на мъжа ми, който никога не ме е защитил от техните нападки. Отнасяха се зле дори с детето,което родих. за второ - не посмях да родя, защото разбрах каква грешка съм направила....Момиче, бягай докато е време!!!! Те не те заслужават!!!! Няма да си щастлива в техния дом. Ако много обичаш приятеля си, постарай се да намерите самосоятелно жилище. Трудно ще го откъснеш от влияниието на роднините му. Аз вече години наред понасям последствията от грешката си....това е моят съвет от личния ми опит.
Желая ти щастие !
Линда

2.   Бягай от там ! Щом и той не застава на твоя страна,изобщо не задълбочавайте взаимоотношенията си.Освен ако не искаш да си самотна майка един ден

3.   Бягай и аз ще те посъветвам същото,ако приятелят ти мислеше за твоето щастие ,а не за своето до сега да те е защитил от родителите си,щом не им прави забележка,представи си те ще ръководят и твоя живот ,товето дете ,ще позволиш ли това да се случи? .По добре се махни да не страдаш после за решението си като Линда :)

4.   Оставяй го тоя п..тьо по най-бързия начин. Това, което прочетох за така наречения ти "приятел", е пълно безумие. ТОЙ ти КАЗВА кога да родиш дете?!?
И след това ЩЕ ТЕ ЗАВЕДЕ в къщата си, където те обиждат????!!!!Не знам на колко си години, аз съм на 51, имам дъщеря като тебе.Моето лично мнение, въз основа на това, което си написала, е да прекратиш всякакви контакти с тоя човек, рода му, семейството му, и всичко, свързано с него.
Живота е труден и без това, няма нужда сами да се пъхаме в такъв ад.Имай малко достойнство и самоуважение. Тия хора нито те обичат, нито те уважават. Това е моето виждане по въпроса.

5.   Нали искаше съвет отстрани? И моето мнение е като предходните. Една двойка се развива най-добре, когато са самостоятелни и не под влиянието на всякакви роднини и прочие. Той трябва да разбере, че това да създаде свое семейство не значи, че предава родителите си или че проявява неуважение или нещо такова. Човек трябва да гледа и собственото си щастие все пак. Наистина ще е хубаво да сте само двамата в свое жилище. Все пак това няма да означава за него, че няма да вижда родителите си повече!

6.   Благодаря на всички за съветите. Ще се постарая наистина да прекратя всякакви отношения с него, макар, че ми е доста трудно, тъй като сме заедно от доста време и аз наистина го обичам. Но и аз мисля, че ако сега не избягам от този ад ще стане много по-лошо, ако се омъжа за него. А и досега доста годинки от живота си пропилях с него. От толкова мъка, няма да ми остане време да се радвам на живота.

7.   "Приятелят" ти е пухльо - това е комбинация между п***а и мухльо и няма да се промени, на мама момченцето.
Мечо Пух

8.   Росирос
Би ли споделила все пак защо са те обиждали неговите роди-
тели ? "Щом си позволяват да ме обиждат като "чужд"човек...
ти за тях "чужд "човек ли си отсега? А след това как ще стоят
нещата с теб ??? НЯМА СМИСЪЛ ДА ОТГОВАРЯШ !!!
Бягай колкото се може може по-далече. Успех.
Жена на 49 г. Ако искаш дай си координатите и да поговорим.

9.   Правилно решение си взела. Хубаво е, че си го осъзнала, помисли и за евентуално дете - освен дето ти със сигурност ще си съсипеш живота, щом още отсега личат такива работи, ами после? Детето ще живее в недобра среда, ще се мъчи и то. И не казвай "обичам го". Дори и така да е, отсреща не намираш същото. Ако тоя...както го нарекоха по-горе, те обича и уважава, няма да се държи по такъв начин. Ще иска да е с тебе, да излезе самостоятелно със с в о е т о семейство, а не при мама и тн.
Та това исках да ти кажа, дръж на решението си, не се поддавай на моментната емоция и да извършиш някоя глупост. Защото после ще е късно, и доста по-трудно да върнеш нещата назад, и да почнеш пак от начало.