Общуване с такива хора - как?
Здравейте.
Аз съм момиче, което изпитва влечение към хора, които са вглъбени, интелигентни, разсъдливи, повече мълчаливи, отколкото приказливи. Хора, които макар своята привидна необщителност, въобще не са груби или глупави, а напротив - имат си интереси, теми за разговор, предпочитания, начини на забавление и в някои случаи дори стават душата на компанията. Но просто са по-трудни. Моето питане е как да общувам с такъв тип хора и както можете да се досетите, най-вече с момчета и мъже, отговарящи на описанието? Дали можете да ми дадете някакъв съвет или нещата просто се получават без определена формула. Искам да се науча да общувам по-добре с такива хора, да се запознавам с тях, да ги опознавам, да се сближа с такъв човек и да знам за него неща, които той трудно споделя и показва на другите. Как се случва това? Ще съм благодарна на всякакви съвети, коментари. Сигурно някой би ми казал защо такива момчета ме привличат. Аз съм донякъде подобен тип, за мен са казвали, че изглеждам като труден и едва ли не заплашителен събеседник, но всъщност съм топъл и мил човек. Струва ми се, че и други хора са така. Но как се минава тази бариера и как се стига до сърцето и ума на един вглъбен човек? Благодаря ви.

Коментари

1.   Опитай да се сближиш с него, и полека-лека, с малко повече упоритост, ще се получат нещата. Поне аз не съм много отворен, но ако знам кой стои насреща, бих споделял.

2.   Здравей момиче! Един от бившите ми май беше такъв, аз за съжаление съм същата:D но според мен той не ме харесваше точно поради тази причина. Не можахме да намерим общ език, аз се опитвах.. ли опитвах но човека се оказа много костелив. Май го привличаха по отракани жени, сексуално нямахме грешка но не се разбирахме защото той не ми позволи да достигна до него. Просто се опитвай да го заговаряш постоянно за нормални неща, ако имате еднакви интереси ще по тръгне, но ако той се смята за нещо повече от теб ще е до време и рано или късно дори няма да ти отговаря, така бе при мен! Успех и се дръж естествено, бъди себе си!

3.   Aми те подобните се усещaт обикновено. Щом и ти сaмaтa си тaкaвa, би трябвaло дa знaеш, кaкто стигaт до теб, по същият нaчин ти до други кaто теб.

4.   Не знам за другите, но поне при мен става с постоянство. Колкото повече си говоря с някого, толкова по-отпуснат ставам около него.

5.   здравей,
твоето описание доста ми пасва, истината е, че няма универсален начин да се сближиш с когото и да било, особено пък с интроверт.
но както написаха над мен, повече разговори, и то по теми, които се харесват на човека, иначе нямаш шанс.
ще ти е много, много трудно, но пък смятам, че повечето от нас са интересни хора.
също така бъди себе си, бъди винаги честна, и дори, когато си мислиш, че трябва да послъжеш или да си замълчиш се изкажи.
успех.

6.   С търпение най-вече.
И още нещо - научи се да опитомяваш.

7.   " хора, които са вглъбени, интелигентни, разсъдливи, повече мълчаливи, отколкото приказливи. Хора, които макар своята привидна необщителност, въобще не са груби или глупави, а напротив - имат си интереси, теми за разговор, предпочитания"
Обикновено никога не бих парадирала, че съм интелигентна. Това могат да го преценят само други хора. Иначе абсолютно всичко останало се отнася за мен. Винаги мисля много повече отколкото говоря, обичам да прекарвам времето си или по - точно по - голяма част от него в четене.
Всеки си има различни предпочитания за това с какви хора да общува, но аз ги подбирам особено много, може би просто, защото с повечето не бих могла да завържа разговор или пък той /тя с мен който да е достатъчно интересен и за двама ни и така да се опознаем. Ето например, като четящ човек мога да говоря за доста неща, но пък с едно момиче което мисли само за това как да се гримира и да ходи по дискотеките определено не бихме могли да се разберем. Дори по тази причина някои хора мислят, че съм надута и затова не искам да общувам с тях, но тези които ме познават знаят, че това далеч не е така.
По написаното от теб мога да съдя, че си свястно момиче, разбира се не те познавам за да знам, но след като искаш да общуваш с такива хора би следвало, че си.
Всъщност е много просто, просто трябва да си подхождате като характер, всеки би искал да общува с човек с когото си приличат по нещо.

9.   Аз съм такава. Определено на човекът с мен му трябва огромна доза търпение на първо място. Трябва да се опиташ да спечелиш доверието на такъв човек. Не задавай много въпроси, разказвай открито за своят живот и неща, които са ти се случвали и той сам ще започне да споделя.
Аз се виждам с един мъж, който е много отворен, общителен, обича да е сред хора, аз съм обратното. И не се чувствам добре с него. Той постоянно иска да сме навън, сред хора, говори твърде много. Иска постоянно да сме заедно, а аз имам нужда да съм сама. Прави ми намеци постоянно за моята затвореност, сякаш аз съм виновна че съм такава. Вече не се чувствам добре с него, а наистина го харесвах.
Предпочитам някой като мен.
И цял живот се чудя защо на качества като необщителен, затворен, разсъдлив, мълчалив, вглъбен- се гледа с лошо око? Според мен пък хората, които са много общителни, често са лицемери, за да поддържат умело контакти и разговори с толкова различни хора и на всякакви теми. И за какво ми е да поддържам контакт с хора които не харесвам, са ме обидили с нещо, не са ми приятни, ме мразят, или нещо подобно. Аз си подбирам контактите, достатъчно са ме предавали. Аз по принцип никога не говоря на теми, които не ме интересуват. Имам такъв човек в семейството и е адски фалшив, за да се разбира с всички. Никога не остава на саме със себе си, не се вглъбява. Не мисли изобщо. Само дай да е сред хора, да нищят клюки и да приказват безмислици. Еми за мен това не е пълноценно прекарано време. Освен това хората, които приказват твърде много често се изпускат и не може да им се има доверие. Въпреки това им завиждам за лекотата в общуването и мисля, че техният живот е по-лесен. Да сте чували за обява за работа "Търся необщителен, затворен, или мълчалив.. ".. Не навсякъде се търси точно обратното.

10.   Аз съм такава. Определено на човекът с мен му трябва огромна доза търпение на първо място. Трябва да се опиташ да спечелиш доверието на такъв човек. Не задавай много въпроси, разказвай открито за своят живот и неща, които са ти се случвали и той сам ще започне да споделя.
Аз се виждам с един мъж, който е много отворен, общителен, обича да е сред хора, аз съм обратното. И не се чувствам добре с него. Той постоянно иска да сме навън, сред хора, говори твърде много. Иска постоянно да сме заедно, а аз имам нужда да съм сама. Прави ми намеци постоянно за моята затвореност, сякаш аз съм виновна че съм такава. Вече не се чувствам добре с него, а наистина го харесвах.
Предпочитам някой като мен.
И цял живот се чудя защо на качества като необщителен, затворен, разсъдлив, мълчалив, вглъбен- се гледа с лошо око? Според мен пък хората, които са много общителни, често са лицемери, за да поддържат умело контакти и разговори с толкова различни хора и на всякакви теми. И за какво ми е да поддържам контакт с хора които не харесвам, са ме обидили с нещо, не са ми приятни, ме мразят, или нещо подобно. Аз си подбирам контактите, достатъчно са ме предавали. Аз по принцип никога не говоря на теми, които не ме интересуват. Имам такъв човек в семейството и е адски фалшив, за да се разбира с всички. Никога не остава на саме със себе си, не се вглъбява. Не мисли изобщо. Само дай да е сред хора, да нищят клюки и да приказват безмислици. Еми за мен това не е пълноценно прекарано време. Освен това хората, които приказват твърде много често се изпускат и не може да им се има доверие. Въпреки това им завиждам за лекотата в общуването и мисля, че техният живот е по-лесен. Да сте чували за обява за работа "Търся необщителен, затворен, или мълчалив.. ".. Не навсякъде се търси точно обратното.

11.   Няма универсален подход към "интровертните хора", защото "интровертните хора" не са правени по калъп.

12.   Често тези хора са самотни и искат някой до себе си. Не могат да са водещи в отношенията и затова ти трябва да си тази, която ще търси, кани и т. н. Поздравления, че оценяваш такива хора. Рядко на някой му се занимава с тях.

13.   копирам почти дословно едно свое мнение по повод друга подобна история. защо интровертите се приемат по-трудно? защото комуникацията е много важна и общуването с екстровертите е много по-лесно и по-забавно.
цитирам те: "защо на качества като необщителен, затворен, разсъдлив, мълчалив, вглъбен- се гледа с лошо око". това обаче е твоята гледна точка. за другите може да изглеждаш неприветлива, намусена, дори темерутка (нямам за цел да те обидя, не знам дали е така, просто давам пример), която стои, гледа мрачно в една точка и не говори с никого. е помисли ако си на тяхно място, дали ще си помислиш, че насреща си имаш високоинтелигентна и самовглъбена личност, която има прекрасна душа, която си струва да се опознае или не? а ако някой все пак реши да общува с теб, какво се случва? отговаряш му с 1-2 думи, с 1 изречение и продължаваш да мълчиш? а другите как да разберат какво се върти в главата ти, каква си всъщност и какво обичаш да правиш? в такъв случай човекът ще реши, че не си заслужава да общува с теб.
просто се опитай да погледнеш нещата от другата гледна точка. не казвам тотално да се промениш и изведнъж да станеш душата на компанията, това е невъзможно, но можеш поне малко да поработиш върху комуникацията си с другите. не може никой да не ти импонира поне малко, да не споделя поне отчасти възгледите ти.
пак те цитирам: "Освен това хората, които приказват твърде много често се изпускат и не може да им се има доверие " - това не е вярно. това, че някой говори много, в никакъв случай не е белег за глупост или за интелигентност, в момента визираш темперамент.
лично аз имам чувството, че хората като теб се смятат за повече от останалите и ги гледат с известна доза надменност, която пък допълнително отблъсква хората. разкажи малко повече за това, което обичаш да правиш, идете да се разходите, такива неща. просто хората не са ясновидци и няма как да те опознаят и разберат, ако не им дадеш шанс. не казвам да говориш с всеки, но със сигурност край теб има и стойностни хора.
Ж43

15.   И аз съм такава. Обичам да оставам сама с някоя любима книга или филм. Трудно се стига до мен, но ако някой успее съм верен приятел и добър човек. Както е писал №11 няма универсален подход но ако много искаш да стигнеш до сърцето бъди себе си. Покажи му душата си, покажи че наистина искаш да бъдеш до този човек.
Съдейки по себе си много често сме резервирани към новите запознанства. Ако не успееш от първия път не се отказвай.

16.   Звучи нескромно, но се разпознавам в част от написаното. Няюа да ти отговоря какео трябва да направиш, но ще ти кажа какео не харесвам и кое ме впечатлява и дано ти помогна с това.
Не харесвам разговорите тип "просто си чешем езиците". Не обичам повърхностни разговоти за това как е минало ежедневието, къде съм обядвал, кой съм срещнал или как съм напраеил еди какво си. Не обичам лицемерите, не обичам интригитеи винаги съм брутално директен. Не обичам големите компании, защото в тях виждам една сурия народ, които твърдят пе са приятели, а всъщност единственото което ги събира на една маса са безделието и идеята за това да покажат колко са несамотни, което за тях е важно. Не обичам клишираните запознанства, не обичам нещата просто да се случват, защото обществото така е приело. Така като се замисля изобщо не обичам запознанствата със срещуположния пол, обичам нещата да се случват вддвижение, когато нещата се случват оригинално, а не със заучени реплики и постановки.
Не харесвам модата, не обичам жени, които са в стериптипа на днешната жена, която прави патешка муцуна, скрила се е зад тъмни слънчеви очила и гледа лошо търсейки единствено погледи на мъже, за да възобнови изкъртеното си самочувствие. Харесвам жени, които са жизнени, които не висят по моловете, не висят по дискотеките и респективно предпочитат да живеят, а не да наблягат на суетата. В днешно време е странно жена да чете книга на обществено място, да се събуе и да влезе във фонтан, да ходи по тревата в парка, да спре да поговори с възрастен човек, да го преведе през улицата или да каже едмо "Добър ден" разминавайки се с непознати. Харесвам такива жени, харесвам хора, които загърбват клишетата на бг народо-психологията, които могат да усещат и без думи да говорят, които не живеят само за да обвиняват и да търсят причини.

17.   Честно казано и аз съм от този тип по-затворена, не допускам лесно хора до себе си, не обичам места където има много хора, иначе се интересувам от доста неща, имам доста интереси. Не съм харесвала мъже дето са нон стоп по купони и искат да са център на внимание, а само на такива попадах. Мислех че ако срещна човек като мен ще се чувствам добре. И един ден го срещнах. Все едно гледах себе си в огледален образ. И тогава разбрах отстрани, че наистина не е лесно да се общува с хора като нас. Та този човек доста го харесвах, но той същия- не споделя лесно, слага някаква бариера, самовглъбен е, а в моментите които се поотпусне да говори е много интересен и интелигентен. Само дето рядко го прави. Но прекалената му затвореност и недоверчивост ме отказаха, излизахме известно време, но си е труден човек за общуване, понеже и аз не съм от най-инициативните, трудно би се получило нещо. Стигнах до извода, че и на мен както и на него изглежда ни трябват по-отракани хора, които да са водещата страна. Иначе го чувствах толкова близък и ми беше толкова спокойно и приятно с него, но просто с двама пасивни и затворени хора, където никой не се осмелява да направи по-конкретни стъпки за нещо, трудно се получават нещата. Поне при мен беше така, надявам се ти да намериш такъв и да ви се получат нещата.

18.   Ж43, нямаш ли главни букви? Мъка е да ти се четат коментарите. Все пак помагат да разграничиш изреченията.
Ж41

19.   Ж. 41, приемам критиката и се извинявам
Ж43

20.   Благодаря на всички за коментарите досега!
Може ли НОМЕР 6 да ми каже какво значи да опитомявам и как да се науча на това?
Благодаря още веднъж!

21.   От 10 до 13:
Благодаря ти за съвета, ще се опитам. Истината е, че аз не винаги съм била такава, но животът ме направи такава. Имам твърде много разочарования и предателства в миналото си и не знам колко още мога да понеса. За това към днешна дата съм станала по-предпазлива.
И да, понякога ако някой ме пита нещо отговарям с 1-2 думи- ако човекът не ми е приятен, или задава тъпи въпроси :)

22.   И аз съм от клуба, явно сме доста хора. :) Ще следя темата с интерес.

23.   Аз съм от следния тип хора. Както накои от вас казаха (няма пиша и цитирам отделни коментари, а ще обобщя) и аз обичам да се забавлявам и да излизам насам натам. НО това не ми е самоцел и приоритет. Да трудно ми е общуването с непознати хора, но само до някъде. По специално малко недоверчиво завързвам разговор с някое непознато момиче. Страх ме е да направя първата крачка. И аз искам такова момиче, което да се радва на малките неща, като да те намокри дъжда, и да не мърмори, че и се е развалил грима и прическата на косата. Може би наистина този тип момичета, на които искам да попадна си стоят в момента в къщи с книга в ръка и разсъждават над нещо. И аз не претендирам, че съм интелигентен, но определено момиче с чашка алкохол в ръка и цигарка не ме впечатлява. Пияни момичета изобщо не ми харесват. Аз лично алкохол и цигари не употребявам и не харесвам. За сметка на това съм луд на тема сладко. Харесвам и аз вечер да синпусна филм някой романтичен, ама ми е много самотно когато сам го гледам. Иначе, както споменах по-горе бе ми е самоцел дискотеката, като се запонщзнавам с някое момиче, не се запознавам с нея с цел да я вкарам в леглото дето се вика. И много се дразня някоя като си помисли това. По принцип говоря за всякакви теми, когато опозная човека отсреща, дори бих казал че много говоря. Но мога и да съм адски пасивен и мълчалив. В двете крайности демек изпадам в различни ситуации. Зодия овен съм, по принцип се ядосвам бързо и за глупости, но и бързо ми минава. Друго ко да спомена, не искам да си правя автореклама, нямам голямо его и смаочувствие, но е достатъчно не давам да ме мачкат. Много ще се радвам един ден да срещна и да се запозная с момиче, с подобно мислене на вашето като на авторката, и като на повечето коментирали тук. Дори бе се знай може съдбата да ме срещне с някоя от тук коментиралите в близко или далечно бъдеще.
Младеж на 22 години.

24.   И аз ще следя темата. Дано има повече дискусия.

25.   Аз съм това, което описа. Нужно е само да имаш подходящо отношение, да си настроен с добро, да не лъжеш и да се вглеждаш във всеки жест. Говори повече с действия, които ти идват от вътре.

26.   "Аз съм това, което описа. Нужно е само да имаш подходящо отношение, да си настроен с добро, да не лъжеш и да се вглеждаш във всеки жест. Говори повече с действия, които ти идват от вътре. "... и е възможно след постоянство да те допусна до нежното си сърце, но ми следи всеки жест, наблюдавай ме, бъди постоянен, защото Аз.. така би могъл да ме спечелиш, може би... УАУ!
Като екстроверт се мъчих да не манипулирам интровертите, ама то не стига, че му измисляш програмата, че се съобразяваш да не му е шумно, да не му е опушено, да не му е скучно, да не му е странно, чудиш се как да не се почувства подтиснат, ако вземеш повече думата, как да не се почувства тъп, щот сам не успява да измисли за какво да говори, как да не го обидиш с неудобен въпрос. Пффф, благодаря за темата, вече ще знам какво да правя с интроветите, егати колко време съм загубила в напразни опити, никакво съобразяване повече, никаква мисъл как би се почувствал, да си се чувства, всеки жест да му следя, СМЯХ!