Мъж, който го е страх от жена му
Имам един приятел, дето го е страх от жена му.Смешно нали? Незнам,той какво е направил чак толкова,но така наречената му половника се рови във всички негови начинания. Намеси се в бизнеса му и го провали. Вижда и чува всеки негов смс, ако има такъв.Рови се в компютъра му.Непрекъснато го ревнува от несъществуващи изгори.Чудя се как не му е паднало още пердето и как търпи. Той все казва, тя не беше такава. Но аз виждам, как този човек страда.Остаря преждевременно.Опитвал съм да говоря с нея и жена ми също,но тя казва ,че сме го защитавали. Някакъв съвет?

Коментари

1.   Ами - и аз съм такава, но има защо..., преди време по случайност станах неволен свидетел на някакво "начинание" на моя мил, което беше свързано с треторазрядна фльорца, но все пак ме обиди..., от тогава държа да играя на сигурно, не че е кой знае, какво, но на никого не е приятно да го правят на глупак. А ти имай предвид, че всеки знае себе си и който търси, той знае защо....

2.   До автора:Защо се съмнявам,че автора това си ти ?
Извини ме ако бъркам.
Росирос жена на 49 г.

3.   Явно има някакъв интерес, иначе трябва да е глупак да търпи всичко това. Още повече ако няма никакви странични забежки и да го подозират.

4.   Съжалявам, но не съм съгласна с №1. Би било под достойнството ми да реагирам така - мислиш ли, че като упражняваш контрол ще накараш мъж, който си пада по "треторазрядни фльорци" да те уважава и обича? Че той просто следващия път ще е по-внимателен. А колкото до автора и приятеля му - този приятел си е направо мухльо, ако ме питате. И какво го прави толкова страхлив и зависим? Силна любов, деца или общо имущество? Или най-вече липса на достатъчно характер и самочувствие. Защо ще говорите с жена му - има подобни болезнено ревниви и властни жени. Говорете с него и го посъветвайте да се държи като мъж, щом обвиненията и подозренията на съпругата не са верни.

5.   Ха ха! Сигурно не е треторазрядна фльорца щом я е предпочел пред първоразрядната.

6.   Това си е между тях. Ти и жена ти какво се месите в техните отношение!? С какво право!? Можеш да поговориш единствено с приятеля си. И то не да му кажеш мнението си за нея, а да кажеш мнението си за него, когато е с нея. И защо напрягате толкова обстановката?? Той, ако тя му пречи ще я разкара. Дори да не го осъзнава, бика не си крие рогата дълго. Рано или късно ще разбере. Какво му се бъркаш ти!!??! И най-добрия приятел да си му само това, което посочих можеш да направиш!

7.   Към номер 4: напълно споделям коментара ти и го подкрепям. Ти казваш в последните редове мъжа да се държи като мъж. Тук искам да ти кажа, че никакво мъжко поведение не върши работа с такъв типаж жени. Същата е жената на един колега, нищо не помага. Ако тръгне да прави на мъж още по лошо, стапя му живота бавно и неуморно, по всевъзможни начини, с дребни и не толкова неща. Единствения начин е да късаш и да хвърляш, но пък ако имаш деца и/или материални причини, пък и както казваш ако мъжа си е мухльо тогава какво? Като при автора примирение братче...

8.   И аз познавам такъв типаж жена. Мъжът търпи заради децата и вързрастта си. Че го разнася къде ли не и го е срам от хората. Живота си е негов, щом може така да живее.

9.   Мразя мравки !!
Да ви кажа,ревнивата жена е нещо отвратително и колкото повече ревнува и прави проблеми,по-отвратителна става. Жена ми е връх в това отношение .Има ли някоя друга около мене - в службата,у съседите,на улицата или в заведението,тя става нащрек и като квачка се ежи и излъчва омраза към горките жени - чак лицето и позеленява..А колко ме е излагала тук-там с поведението си,да не говорим.. Вече си мисля дали е добре с главата.. Чуйте само!! Сега сме скарани много! И защо ? Няма да повярвате. Живеем на 10 етаж на блока.В кухнята се появиха мравки. Тя тръгнала да изследва основите на бока под кухните и открила 2 мравуняка.Лазят си мравките по стената и стигат чак до горе... Както и да е.Купила препарат против мравки и разровила мравуняка с една клечка да го сипе вътре. И какво - ужас - изровила парченце от опаковката на презерватив !! Лъскаво такова,харесали го мравките и си го прибрали. Да,но като се върнах от работа ме очакваше страшен скандал!! Това било опаковка от презерватив,който аз съм ползвал в отсъствие на жена ми с някоя "курва" и съм хвърлил опаковката през прозореца !! От 10 етаж...!!! Да видите скандал и чудо...То в нашия блок има 5 входа с по 36 апартамента,но само аз съм виновният според нея... Мразя,мразя мравките !!!!!!!!!!

10.   До № 9.

лелееее човече, това е виц, така звучи не мога да повярвам, че е истина...и моята е ревнива, но сега заради работа живеем разделени и понякога това става заради разстоянието....ама това ....леле страх ще ме хване не ами направо....

11.   9, ако е вярно това, не е добре жена ти, наистина.

12.   Пълна откачалка, не искам такова чудовище до себе си.

13.   До № 9...Тогава защо я търпиш ?

14.   До номер 9: Отдавна не съм се смяла така. И аз понякога ревнувам НО при теб нещата са по сериозни.
Таня

15.   До номер 9 : Човече, не те знам на колко си години ,но бягай на далече.

16.   Историята на номер 9 е много весела, на нас ни е смешно, но на теб явно не ти е :Д Само, че защо мразиш мравките, какво са виновни те.Ама пълно е с луди хора де, въпроса обаче не е в това, просто си отваряйте очите докато е време:) Жена ти не е станала ревнива за 5 минут...тя си е била такава, друг е въпросът ако ти не си го забелязал...И не се отнася само за теб де, а за всички

17.   оле, оле - какво е това чудовище?

18.   До 9 :) Братле,
обясни на жената, че не ползваш презервативи , защото с любовницата си вярвате... Да спре с тия глупости, че това са си 10 етажа ...

19.   Тази история ме заинтригува има ли развите? В момента има мравки у дома . Мили боже никогя няма да ми дойде на ум да се ровя от къде идват мравките и да им се ровя в мравуняка. Тази ревност е лудост. Тази е луда за връзване.

20.   Боже, боже доживях и това да прочета мравките да крият презеравтив. Тази жена е луда.

21.   Системната изневяра и лъжи могат наистина да подлудят човека и аз си мисля, че вместо да се нахвърляте на горката жена трябва да се замислите, дали авторът на тази забавна история, казва самата истина! Аз съжелявам жената! Кой знае, какво й е минало през главата!

22.   Мравки... Системни изневери ?
Нещо ми се губи идеята!

N9 трябва да обича мравките - те са му помогнали да разбере с какъв човек живее ...

Изневяра ? ... Какво толкова ?!?

23.   Интересна история! Да се смея или да плача.

24.   "Така наречената му жена" вероятно му е родила деца, поддържа комфорта му в дома и не на последно място търпи странности, които външните не познават. За да изпадне в смешната ситуация, ако е наистина така, тя може да е била провокирана многократно с негови изцепки. Той не си ги признава пред вас и се показва с една рафинирана същност, а нея изкарва чудовище, което тук много форумци дружно заклеймиха. Защо не и помогне, не и покаже, че няма причини за този срес, а се държи като ущипан. Ако истината беше тази, успужливо предадена от неговия приятел тогава отдавна би я зарязал...

25.   Казва се и се пише ОЩИПАН

26.   Днес гледах едно предаване на Нова телевизия, за една жена дето я хапят паразити. Прилича ми на тази с мравките. Луди за връзване. Но иначе си знаят интереса, както са луди. Шом е стигнала чак до Франция.

27.   Добре де, защо да е страх? При мене е горе-долу същото. Жена ми се намесваше в почти всичко когато има възможност. Аз отстъпвам винаги и за всичко пред нея. Не съм слаб, в работата, в живота извън семейството редовно си налагам волята, имам ръководна функция и управлявам хора, които ме слушат. Е, ама в къщи аз слушам. Какво да се прави, не ме е страх от нея. Причината е банална, просто я обичам повече от всичко и не искам да й чупя хатъра за което и да е нещо. Лошо ли правя? За мене не е проблем да ми прегледа СМС-сите, така небрежно като си оставя телефона, аз нямам какво да крия, така или иначе ще й кажа ако ме попита. Смятам, че такова трябва да бъде мъжкото поведение. В смисъл да си честен и да отстъпваш пред жената, а извън семейството си показвай силата и характера, но прекрачиш ли прага си длъжен да отдадеш почит и уважение на стопанката на дома. Така ме е учила майка ми, баща нямам, може би затова съм свикнал така, никога не съм виждал в къщи мъж да се налага и нормално си следвам наученото. Така ми казваше майка ми-навън се перчи, в къщи релаксирай и слушай. Междудругото мога да ви кажа, че жена ми вече почти не чете СМС-и и за всяко нещо гледа да ме попита, макар да знае, че мога да прочета желанието в очите й и, че ще й дам дефакто нейното мнение(желание).

28.   Не разбрах какви са тези смс - и...?

29.   27
Мене ли питаш? Ако е към мене въпроса - веднъж една колежка от работата, която ми се явява подчинена ми написа СМС "ще закъснея 10 минути... ". Аз съм я записал с малкото й име. В службата аз държа на реда, да не кажа казармен ред, но тези които са под мое управление категорично съм им забранил да закъсняват, за работа, със задачите си, всичко. Като японци сме моя екип-задачите се вършат точно и навреме, качествено. Никакви извинения не се приемат. Ако случайно стане нещо аз искам да съм първия, който разбира и то предварително, а не да се чудя какво става, иначе вдигам страхотни сцени и съм лош, наказвам:). Та тази колежка знае реда какъв е и праща, но жена ми вижда вечерта СМС-а с иначе подозрителен текст и женско име и веднага се нацупи. Трябваше просто да ме попита и после като й влезе муха в главата, постоянно небрежно така се присламчи до телефона и проверява:).

30.   29 тя не ти вярва щом продължава да се ослушва за смс. Неприятното е, че в работата си имаш авторитет, а вкъщи не.