Дилема ??!
Здравейте,
Въпросът ми със сигурност ще накара много хора да ми се нахвърлят,но Ви моля да не го правите а тези от Вас,които биха ме разбрали ще помоля за съвет.
Омъжена съм от 9 г. и със съпругът ми все още нямаме деца. Ходили сме по много доктори и в София и в Плевен...изследвания..всеки казва няма никакъв проблем,желаем ви успех и т.н. но,..правих 4 аборта все в 3 месец,не може да се задържи,голяма мъка изживях,разберете.Мъжът ми е добър,като цяло,разбираме се,помагаме си,но за тея 5г всеки път като се напие(не пие редовно,но 3пъти седмично(ми казва,при вс моя малка грешка,напр.,че съм забравила да сложа нещо в хладилника,ми казва"бе ти за тва нямаш деца,защото не се грижиш,няма и да имаш..и т.н........толкова боли това,знаете ли,а когато не е пил е мн точен..д сл път "абе докога да ти казвам,че не мислиш,ти,бе ти затва дете няма да имаш,ще хвана накрая някоя да и направя едно...."
После съжалява и казва,че няма да ме остави заради това..и аз..омеквам..ТОВА мн ме отблъсна обаче,и с времето срешнах 1 човек,женен,с който имам връзка вече 2 г,който ме обича,но с който нямам бъдеще,на 43г е,с 2 големи деца...и аз имам чувства към него...имам ,обаче и към мъжа ми,мил ми е,ох..........незнам........мисля да ми направи 1 бебе любовника ми,няма да казвам на никого,ще си го гледам(ако мога да го родя( и така..ще имам дете от този,които обичам и ще зарадвам и този,който чака толкова време,а също и себе си...незнам,какво бихте ме посъветвали Вие,дали може да разбере мъжът ми по някакъв начин,освен чрез днк,какво да правя,бе хора..
Цвети

Коментари

2.   Разбирам те, но мъжа ти е всичко друго, но не и добър.
Прощавай, нямах намерение да слагам етикети и да съдя...но, сама помисли - не е пияница, но се напива 3 пъти седмично???!!!!!Това не е много, според теб!?!?
Друго: ТИ затова нямаш деца. Ами ако не ти, а ТОЙ не може да има? А лекарите са ви казали, че всичко е наред, но те може да не са били компетентни. Може въпреки това, да е в него причината.
Но дори и да е в тебе причината, такова държание от негова страна е непростимо. За мен поне.
От прочетеното оставам с впечатлението, че ти си тая която прави всичко в къщи, а той си чете вестника и ти казва, че "за това нямаш деца". Това ли е "добър човек?"
За любовника, и това което си намислила с детето, това е измама.За мен не е добра идеята, но пак казвам, за мен. Не знам с този любовник какви са ви отношенията, няма ли възможност да се съберете. Ако той не иска, за каква любов говорим.
Аз лично не вярвам на това "обича ме, но нямаме бъдеще". Любовта ако я има, нищо не може да и попречи. Съвет не мога да ти дам, само ти казах нещата от моята гледна точка. Внимавай, моля те. Гледай от два стола да не седнеш на земята. Казвам ти това съвсем доброжелателно и добронамерено. Изглеждаш ми умен, добър човек ти. Ти, а не мъжа ти, и за това, не искам да страдаш и да се мъчиш с мъж, който не те заслужава. Прощавай ако ти звуча рязко. А какво да направиш, питай сърцето си.

3.   В никакъв случай не го прави. Ще дойде ден и ще съжаляваш.

4.   Щом си направила 4 аборта все в 3 месец, каква е гаранцията, че ще износиш бебе от любовника ти? А и действително, ако всичко мине успешно, но съпругът ти се усъмни и направи ДНК експертиза?
Мечо Пух

5.   Недей, подло е.
Има ли причина да мислиш, че имаш по-голям шанс с износването на бебето от другия мъж? Не разбирам много, но останах с впечатлението, че проблемът е в теб, а не в мъжа ти.

6.   Мъжът ти, според мен наистина мисли, това, което казва, когато е пиян, просто иначе се въздържа. Подкрепям 1.

7.   А ти искаш ли този човек, който пие да отгледа детето ти, независимо дали е от него или не?!? Няма проблем да ти направи бебе който и да е, но е важно при кого ще живее. Ако си сигурна на 100%, че пияния ще бъде добър баща, давай. Успех. Дано не се разбере нищо и всички да сте щастливи. :)

8.   Авторката: Питам сърцето си,но то е толкова объркано,нищо не ми казва.Незнам дали ще мога да износя дете от любовника,но знам,че дете се създава с любов,която вероятно при мъжа ми липсва и какво??да остана без дете,мъжа ми не иска да осиновяваме,каза никога,или ще има негово или няма да има никога!
Искам да имам поне 1 дете,то явно ,че с мъжете не ми върви,видях си късмета,да си отгледам детенце пък кой каквото иска да прави и сама ще се оправя,незнам вече....незнам дали пияния ще е добър баща,нищо не знам,знам,че е подло,но животът не е ли подъл с мен,незнам.....

9.   На 39 години съм,мъж,и за това смятам,че донякъде ще ти помогна да погледнеш на нещата от другата страна.И съм малко по-студен човек,но това не ми пречи да имам съответните емоции,но не се церемоня много,много с хората.Ако искаш да видиш истинското лице на един мъж-просто го накарай да се напие.Тогава той си показва почти всичко.Мъжа ти,не заслужава да е с теб!Той не те подкрепя и не се опитва да разбере колко ти е тежко на теб самата.Той е абсолютен егоист и пълен простак-щял да си намери някоя да му роди дете?От теб ли бе,лицемерно пиянде,когато си трезвен се првиш на добър и разбиращ,а като пийнеш малко си показваш рогите?И не искал да осинови дете?Ами те децата са си деца,бе малоумнук такъв!Какво то пречи?Това,че имаш комплекси за безплодието си(стерилитета)?С какво си помогнал на жената до теб да се чувства по-добре,за това,че до момента тя все още няма дете?Не си заслужава и да се пробваш с прителя си.Няма смисъл от това.Ще си навлечеш само бели.Аз когато се ожених,жена ми имаше син на една година,на когото станах баща,и умишлено не пожелах да имаме друго дете,за да не би в бъдеще второто ми дете да разбере как стоят нещата и да обижда сина ми,че не съм му биологичен баща,за което бих му разбил зъбите на момента.Не,че не съм искал и дъщеря,но нямам право да лишавам сина си,заради моите желания т.е.-второ дете.За теб ще бъде най-добре да започнеш всичко отново,но до себе си трябва да имаш мъж,който е готов заради теб и към ада да тръгне.Събирай му багажа на тоя,и го пращай при майка му.Намери си някой,който да те разбира и да иска да сте едно цяло(респективно-семейство),и нещата ще бъдат съвсем други.Много ще ти е трудно,но ако искаш да си щастлива-няма друг начин.Ако имаш някакви лични въпроси,можеш да ми пишеш на e-mail:alfa440@gmail.com,тъй като съвсем случайно попаднах на темата,и едва ли ще посетя сайта отново в близко бъдеще.

10.   Миличка. Защо просто не се разведеш? Или ще стане от трън на глог...не знам, изчакай малко, изчакай да видиш, то ще си покаже, в един момент ще ти излезе решението.

11.   Била съм в известна степен объркана от подобни обстоятелства и затова си позволявам да ти кажа мнението си. Първо и най-важно, не мисли,че с появата си детето ще изглади отношенията ви - човека до теб може още повече да отприщи задръжките си.Второ - измамата с детето няма да ти дава покой и ще объркаш живота си непоправимо. Трезво и сама прецени дали да живееш с него. След това-всичко останало.

12.   № 9 Ти си мъж мечта!

13.   Благодаря ти(визирам коментара на №12),но и аз си имам своите лоши страни.Няма идеален мъж!Всички си имаме своите недостатъци.Много малко хора се разбират с мен,което показва,че явно не съм от най-добрите.

14.   3 пъти седмично напиване си е доста редовно... моя приятел се напива 3 пъти в годината хаха като цяло звучи като кофти човек, най-добре го напусни!

17.   Една позната също живееше с мъж, който не я заслужаваше. Беше забременяла и направи аборт, доколкото помня - спонтанен. А към днешна дата е щастлива с друг човек. Господ си знае работата, приеми го като знак - че може би не този (съпругът) е човекът за теб, и че не сега е времето за дете.

18.   Този го зарязвай. Нека друга да му търпи коментарите. Намери си друг и като забраменееш влез в болница за да си под лекарско наблюдение. И главно се ориентирай към повече лекарски мнения. А, и тези работи стават, когато си спокойна, без нерви и стрес.

19.   Говори с любовника, ако и той е съгласен, действайте! Само се уговорете предварителни, кой, какво, как о кога. Ако всичко е точно, право напред. Всеки има право да търси щастието си, пи какъвти и да е начин! Успех

20.   Здравей и светли празници!Пусни си АNA профил това е изледване което ще покаже дали с имунната ти система има някакъв проблем,обикновенно при неустановен проблем с износването на плода е възможно да става въпрос за проблем с имунитета ти.Относно мъжът....пълен мухльо!Относно теб,не разбирам защо каси нещастна трябва да го причиниш и на някой друг?!Този 43.г. мъж има съпруга и деца на които причиняваш индиректно зло,и сигурно благодарение на теб се държи зле с тях независимо какви ти ги говори!Винаги съм твърдяла че няма как да си щастлив когато се опитваш да градиш това твое щастие върху нечие нещастие!Опитай се да станеш по добър човек и то не само по Коледа!!!Всичко добро ти желая!Не те съдя нищо лично!

21.   има една храна за съединителни тъкани - сириус-д
половин година пиене и нещата може и да се случат
може да има и магия