Здравейте на всички, които ще се спрат на моята история! Аз съм на 28 год., омъжена съм, имам син на 7 год. Имахме дълга връзка със съпруга ми преди да се оженим, обичахме се много, създадохме семейство, дете и така вече осем години, но любовта доста се изпари от моя страна най-вече. Разсъжденията на мъжът ми са, че на жената мястото й е само в кухнята и да си наляга парцалките и да си мълчи. Почти не ми обръщаше внимание вкъщи, подминаваше ме като пътен знак и вечно беше уморен и недоволен. Пък аз тичах и се стараех да му угодя и да ме удостои с някоя и друга мила дума, но уви... почти не се случваше! Много зле се чувствах и постоянно се питах с какво съм заслужила такова отношение. Чаках търпеливо да се промени и да ме почувства близка, та аз го обичах!! Всеки уикенд ме изоставяше вкъщи с детето докато беше по-малко (като порасна го водеше със себе си) и заминаваше на едно запустяло в планината село при родителите си, никога не сме пътували като семейство заедно за ден, два да се разходим някъде - НЕ. Напоследък положението се усложни, аз завърших образованието си, станах адвокат и се отключи друго негово качество - ревността и мъжката комплексираност, че жена му е с положение, пък той е обикновен работник във фабрика и получава малко пари. Както и да е...
За добро или лошо, от четири месеца срещнах друг човек, връзката ни беше уж само за секс, но нещата се позадълбочиха може би защото аз се почувствах така, както не се бях чувствала от много години и леко се влюбих. Той ми дава любов, нежност и всичко, от което би се чувствала щастлива една нормална жена, но в същото време не смее да се впусне в дълбока връзка с мен заради семейното ми положение. Мисля, че го обичам, но и съм реалист и май нямаме бъдеще. Все още не се решавам да се разведа, той също не ме притиска да го направя, казва да оставим нещата да си дойдат от само себе си, но мен малко ме е страх да не го загубя, защото е свободен човек и може да си намери подходящо за него момиче, да си създаде семейство и така... Той е много интелигентно и добро момче, точно обратното на моя съпруг, казваме си че се обиЧкаме (така било по-неангажиращо), но тези откраднати часове с него са ни крайно недостатъчни.
Не пиша за да искам съвет, просто реших да си излея душата както всички тук в сайта. Сама съм се оплела и сама ще гледам да се справя с положението, в което съм. Все пак имам дете и трябва да мисля и за него и каквото и да правя не трябва да е в негова вреда. Пък както се казва - каквото дойде...
Благодаря на всички, които са се спрели да прочетат моята изповед!!

Коментари

1.   виждам себе си в твоята изповет само аз дето не съм близка с втория вдигни високо глава мъжете не заслужават топлина и уважение продължи живота си с детето си па дори временно да си и без МЪЖ до теб

2.   Благодаря миличка, четох и твоята история, наистина е скапано това положение... уф!! Да не знаеш какво да направиш с живота си!! Сега напоследък взе да усеща мъжа ми, че има и друг и започна да се държи доста добре с мен (а и взе да ревнува, нещо което преди не го правеше) и така само усложнява нещата, защото аз съм напълно изстинала към него и не мога да му отвърна на чувствата, просто обичам друг.
Що се отнася до мъжете, права си, те са си прасета и не заслужават много уважение, но пък и пълната липса на мъж е депресираща, поне за мен, друго си е да те гушнат, да почувстваш топлинката, която се разстила по тялото ти, но когато е по взаимно желание и с чувства!

3.   дами,моля ви неговорете така за мъжкото съсловие,та нали в крайна сметка допускате да останете без мъж до вас,но временно???хайде бъдете мили и нежни,а нещо за достойнство да спомена ли???

4.   Всеки може да сгреши си да се събере с неподходящ човек. Хората се променят и в един момент от техния житейски път, могат да открият,че нещата, които са ги свързвали преди, вече ги няма. Завършила съм психология, мога да кажа със сигурност, че мъжете не прощават на жените да са повече успели в кариерата от тях. В случай,че си решила да се развиваш професионално с този човек нямаш шансове....Хубавото е,че човек винаги има право на избор....Късмет!

5.   Знаеш ли,спрях се на твоето писмо защтото аз също съм на 28 и имам син на 8 и макар моят живот да е друга объркана история и ти да не търсиш съвет, искам ужасно много да ти кажа,дори да искрещя ... ПОСЛУШАЙ СЪРЦЕТО СИ.. не пропилявай шанса си,защтото може и друг да няма.Знам 4е не зву4и позитивно,но на това ме е нау4ил живота и повярвай ми изминала съм дълъг път,обсипан със цветя и тръни по пътя на любовта и все се препознавах в нея,но щастие без любов няма и ще дойде ден когато синът ти ще бъде мъж и ще поеме по своя път ,ще се обърнеш назад разбрала ве4е 4е вси4ко в живота ни се слу4ва само по един път!Желая ти успех и бъди щастлива!!!!

6.   Здравей и от мен :) Не мога да кажа, че историята ти е се покрива с моята на 100% и все пак имат доста общо. Женена съм от почти 8 години, първите години не излизах никъде и с това положение свикна съпругът ми. Сега вече искам, имам нужда да изляза и да глътна въздух като за целта излизам с дъщеря му (от първия му брак), която е на 16 - за да бъде спокоен, но се оказа че това не помага - не говорим, само съжителстваме заедно. Та мисълта ми е, обмислям варианта за развод, но не смея да направя крачката, защото се притеснявам да не загубя дъщеря си. Може ли някой да ме посъветва или да ми каже след измененията в закона при какви обстоятелства мога да загубя правата си и съдът да обяви съпруга ми за постоянен родител?

7.   Ако съпругът ти не те задоволява интелектуално, той ще пречи и на кариерата ти. Не разсъждавай от позицията на човека, в когото си влюбена. Нека той реши за себе си. А може би истинската любов наистина идва само един път в живота. Не я пропускай!

8.   Аз съм на 25 години мъж, а жените все ме подминават! Чат пат дойде някоя, повърти се и избяга, понеже съм все добричък! Преди 7 години излизах с едно момиче за кратко, поради гореспомената причина! След мен тя почна да излиза с наркома- нали бяха по- мъжкари! Аз пък почнах да уча инженерни специалности и сега работя по това с, което си "пилях" времето последните 5,5 години!

Правете си сами изводи от казаното! От няколко думи ще разберете смисъла на казаното по-горе!