Продължавам напред...
Привет ...

Не зная как да започна. Хем ме боли, хем не желая да се оплаквам, защото знам че сама съм си виновна. Съвети много не търся...честно да си кажа знам какво ще ми кажете, а от истината боли...
Преди 3 години сложих края на най-голямата си любов ... Достатъчно време за да забравя и Него и още трите прекарани години с него. Не се държах добре, приемах го за даденост, а когато го прогоних осъзнах всъщност какво съкровище съм имала до себе си. Обичахме се ...от това най-много ме боли ... Имахме проблеми с родителите му, с мойте също ... не посмях да се опълча, а когато той ми предложи да заминем само двамата някъде, не посмях да тръгна. Казах му, че не желая да избира между мен и ревнивата си майка. Не помислих дори, че той беше направил своя избор... Бях егойст , мислех едиснствено за себе си, за това как няма да мога да бъда далеч от моята плат и кръв ...
През изминалите години и аз и той имахме свойте връзки, но като че ли, разочаровани от неуспехите си, винаги намирахме повод да се срещнем. Разговорите и срещите ни обикновенно бяха предизвикани от много вино ... И въпреки всичките изплакани сълзи и молби от моя страна той не пожела да бъдем заедно. Обичам го.... за първи път от доста време насам си признавам пред себе си ... но каква полза от това ... Моята най-голяма любов ще става баща през декември... Сърцето ми се къса, не можах дори да се зарадвам като хората ... Очите ми се пълнят със сълзи, а не мога да заплача, плаче само сърцето ми ... Бях сигурна, че любов като нашата няма да свърши... че някога ..дори след години съдбата ще ни събере отново .... а сега всичко се срина ...
Детето не е планувано... това зная със сигурност. Дори знам как ще го кръстят... това име той искаше да сложим на нашето момченце ... нооо ... Съдба ...
Равносметката е следната, не съм имала никакви взаймоотношения с него от както той се познава с майката на детето му, няма и да имам сега, когато чакат бебе ... Просто ще седя отстрани и ще заблуждавам всички, че всичко е наред ... включително и себе си. Няма да призная на никого какво всъщност чувствам, и че вътрешно цялата се раздирам, защото нямам право. Аз пропилях своята възможност и сега най-разумно би било да продължа нататък без да се обръщам ... Просто тези мои позагърбени чувства се проявяват само, когато го срещна случайно по града, казвайки си едно здравей, разминавайки се просто като познати ... Иска ми се да зарежа всичко тук и да избягам, така както правят всички страхливци. Страхувам се от деня , в който пак ще се разминем, но те вече ще бъдат трима ... Аз съм същата егойстка, каквато бях и преди години, когато се разделихме ... ще остана до сегашния си приятел, а всъщност ще мечтая за другия, и няма да имам смелост да го оставя, защото знам че съм една страхливка, която намира утеха в нечия преградка,нямайки щастието да бъде прегърната от човека, когото ще обичам завинаги ...
Благодаря Ви, и прощавайте, бъдете усмихнати, това е най-прекият път към щастието :)

Коментари

1.   Знаеш ли, мисля си, че всъщност ти не го обичаш наистина. Егото ти е наранено и не можеш да го преглътнеш. Един човек с чиста любов не би разсъждавал като теб, щеше да иска обичаният от него да е щастлив, независимо с кого, независимо как. Просто когато обичаш истински, забравяш за себе си, а ти не си се забравила. По-добре преглътни егото си и остави момчето. Имам чувството, че ако той направи крачка към теб зад гърба на жена му, ще приемеш само за да се начеше егото ти, че той предпочита теб пред нея. Не го прави. След време, когато намериш щастието си другаде, ще съжаляваш за това, но ще е късно и винаги ще имаш съмнения във всеки друг, защото хората обикновено преценяват другите чрез себе си и колкото и да са широко скроени, пак го правят несъзнателно. Не се обричай на такава тежест. Това е моят съвет. Късмет!

2.   Здравей! В момента ми текът сълзи, много ме разчувства историята ти. Незнам какво да ти кажа... много е тъжно. Продължи напред, рано или късно ще срещнеш още по-голямата си любов и ще забравиш този човек. Наистина нямам думи, адски много ме разчувства... :(
Момиче,20г.

3.   Радвай се, че си изживяла тази любов...това е най хубавото!!!

4.   Той не те обича истински , щом чака дете от друга . Жестоко е , но е истина . Ако е искал да е с теб ,сега щяхте да сте заедно . Хубавото е , че си постъпила правилно и си готова да го оставиш . Сега не мисли как ще се чустваш , ако ги видиш. Остави го да си чака бебето и мисли за себе си . Намери човек , който заслужава твоите чуства и не се обвинявай . Ако дори минимално е държал на теб ,нямаше да има бебе от друга

5.   Знаеш ли, не те съдя за нищо. Аз самата съм в подобна ситуация като изключим детето. Аз съм от страхливките които бягат- нямах сили да го виждам всеки ден! Също като теб в мен живее надеждата, че ще бъдем заедно накрая. Сега чета твоят пост и плача, но плача и за себе си, защото разбрах, че никога няма да сме заедно и може би имам твоята съдба. Явно идеята да бъдеш страхливка не ти допада, но помага. Ако заминеш някъде с приятела си(този с който си в момента) има много голяма вероятност да бъдеш щастлива. Не винаги защотото Голямата любов не се забравя, но ще можеш да дадеш шанс на момчето да те спечели.А болката ще бъде по-малка.Много хора ще ме критикуват за този съвет, но най- добре избягай! Когато си на разстояние и за теб и за него ще е по-лесно!
Пожелавам ти от все сърце да намериш щастието си и болката да спре!!!

:)

6.   Какво да ти кажа... изпуснала си шанса си сега съжаляваш,боли и ще боли още дълго време,но ще го преживееш :)

7.   МММДДДААА Росирос49 г.
Прогонила си го с лошотията,а не с егоизъма.Никоя майка няма да търпи да тормозиш сина и.Не е намерен на улицата. Ако след твоите пропиляни сълзи и изпитото вино,се беше трогнал
и си била жена на място ,тези сълзи ....щяха да го върнат при
тебе... САМО, АКО ТЕ О Б И Ч А Ш Е !!! но уви , НЕ ТЕ ОБИЧА.
Хубавото в тази твоя изповед е , че си признаваш САМА,колко си
ВИНОВНА.Да истината БОЛИ,и ще търсиш докато си жива ,човек
като него, но....Съмнявам се.
Моят мъдър татко казва: ПТИЧКАТА ЕДИН ПЪТ КАЦА на РАМОТО
П.П.Извинявам се за което,натиснах неправилният клавиш и
разместих текста.

8.   Благодаря Ви, приятели за мнението и съветите.... Опитвам се да си набия в главата, че всичко което се случва с тях не е моя работа, но не спирам да се тревожа и да ги мисля как ще се издържат например... Гледам го аз бившият ми със скъпа кола и последен писък на модата мобилен телефон и си мисля как живота за някои сякаш е спрял. Та той е същият хлапак какъвто беше и когато бяхме на по 17 години ... ще отиде да живее в дома на нейните родители, а между временно няма да стои до бременната си жена, а до полата на майка си в Гърция ... И днес с кой акъл се разрових във пустия Фехсбук, та ги видях.... същите,прегърнати, усмихнати каквито бяхме ние... с огромната разлика, че те вече са женени ... и Тя носи фамилията, за която съм мечтала аз...

Нямам избор ...щом Бог е преценил да ги дари с рожба, значи има за какво да ги е събрал, има нещо, което ги свързва за цял живот - дете се прави с любов, а аз не съумях да запазя своята ...

9.   Ами постави се на мястото на жена му, казваш че не стои до нея, а е бременна, ти това ли искаш?????????? И не е вярно, че дете се прави винаги с любов, понякога стават и гафове.

Гледай му сеира на този хлапак и се радвай, че не си на мястото на неговата. Наблюдавай го, след време може да видиш грозни негови постъпки, които ще те успокоят затова, че сте се разделили. Ти сама каза, че детето не е планувано.

И да ти кажа смятам, че съдбата сега може да ти донесе по-голяма и по-добра любов, но трябва да я искаш силно, а това може да стане като не се връщаш постоянно към спомените за този хлапак! Съдбата ги е събрала, за да ти направи добро и ти това трябва да го видиш и разбереш !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10.   Аз само ще ти кажа, че нищо никога не се знае.Имах връзка с любовта на живота си 2г. преди 18 г. После и двамата си поехме пътя по отделно- той с 1 аз с 2 деца.Не можахме да се забравим въпреки времето и разстоянието. Аз се "реших" най-после да тръгна към него въпреки всичките усложнения ,които това носи.Той вече беше сам.Готов за мен. Направих голямата стъпка. Кошмар, безпаричие, стрес, безработица, без жилище, без нищо.Само голямата ни любов и многото проблеми и ангажименти.Сега сме заедно.Много е трудно вече.Но гледаме напред с надежда. Да не мислиш, че някога съм предполагала, че ще стане така.Даже и не съм си представяла подобно нещо да се случи.Мъжа ми не беше лош, но винаги съм обичала другия, бях влюбена и още съм. Не се предавам и не се отчайвам. Така, че.......никога не се знае.Казвам ти го от личен опит.