Помогнете ми!!!
Здравейте! Още в началото държа да кажа, че осъзнавам моя проблем и искренно ви моля, да ми помогнете със съвет
как да престана да затъвам все повече и повече! Просто полудявам!
Мъж на 26 години съм. С приятелката ми сме заедно от година и половина. Знам, че това е жената с която искам да
прекарам остатъка от живота си, НО... От около половин година насам не мога да се позная. Това просто не съм аз.
По принцип съм много спокоен човек, много над нещата съм, супер трудно е някой да ме изнерви, да се скарам с
някой, или да избухвам без причина. Проблема е, че изпадам в болестно състояние на ревност. Приятелката ми работи
само по три дни в седмицата, докато аз работя всеки ден. Има много повече свободно време от мен, в което няма
нищо лошо по принцип. Само че в главата ми се се загнездили ужасни мисли. Ами ако докато съм на работа тя прави
нещо, там някъде? Чуваме се най-малко по 4-5 пъти по телефона докато се върна в къщи и всеки път като затворим
си представям как е легнала до някой друг мъж и ехидно ми се присмиват зад гърба. Когато и да излезе, където и да
излезе винаги ми казва с кой и къде е. И при мен лентата се задвижва. Ами ако не е там? Ако ме е излъгала? Страх
ме е да я проверя, защото разбера ли нещо което не е редно, ще умра буквално. Най-интересното от всичко е, че
това момиче НИКОГА не ми е дала повод за ревност, НИКОГА не се е държала съмнително. Вечер, когато заспи, просто
стоя и я гледам. Виждам колко е хубава и спокойна и в следващия момент почвам да си представям как с тея устни
е целувала някой друг докато е била с мен, как с тея ръце може да е прегръщала друг и откачам!!!!! Тя не подозира
за нищо от това, но се усещам как почвам да се държа грубо с нея без причина. Оня ден се прибирам от работа, тя
лежеше и гледаше телевизия, скокна прегърна ме, почна да ме целува, абе всичко както си му е реда и БУУУМ -
експлозия в съзнанието ми, почнах да си представям някакви неща, просто я бутнах на дивана и излязох, запалих
холата и три часа обикалях без посока, само и само за да се успокоя.
Нито една моя бивша не ми е изневерявала, или поне аз не съм разбирал за това. Не съм бил нараняван, да кажеш че
ме е страх да не бъда наранен отново. Просто незнам защо с нея се получава така. Обяснявам си го с това, че може
би я обичам адски много, ама каква е тая любов? И защо се случва това с мен? ЗАЩО???????

Коментари

1.   иСкам да ти кажа че скоро може и да ти изневери ако не престанеш да се държиш така. Ами ако тя излезе ей така за 3 часа и ти не я знаеш къде е и си седял и си я чакал ... просто се опомни докато е време и от мен запомни една приказка защото аз преди 2 седмици се разделих с човека който обичам-ако тя не иска да е с теб няма да е с теб повярвай ми....тя все още иска да е с теб и заради това седи и те чака.

2.   Добре е,че осъзнаваш всичко това. И едно само е сигурно, че ако продължаваша така със сигурност ще я отблъснеш, бе направо ще я изгубиш. Тя няма как да разбере какво става в главата ти, а там си е истинска параноя. Ако не можеш да се справиш сам, потърси специализирана помощ. Все пак опитай да включиш цялата си воля за да се справиш. Приятелката ти не ти е дала никакъв повод, не разваляй сам нещата. Помисли и за това, че ревносста убива както теб, така и нея. Никой няма право да притежава никого. Тя е свободна личност и ако я обичаш и уважаваш трябва да разбереш това. Всичко е в твои ръце. Аз лично те съветвам да се опиташ да отклониш фантазията си в друга посока, да илизате по често двамата заедно, да се държиш мило с нея, да контролираш емоциите си. Искренно ти желая успех! Ж.

3.   Все едно видях себе си в твоята история, с тази разлика че съм жена. Преминах през абсолютно същите неща. В един момент обаче всичко излиза наяве и човекът до теб започва да се чуди защо се държиш така. Имаше моменти в които ми се премълчаваха разни неща, защото аз щях да разчета ситуацията по съвсем друг начин. Споделих за притесненията си, обаче както всички знаем, загнезди ли се лоша мисъл, трудно се избавяш от нея. Ден след ден се опитвах да се справя с всичко това, съсредоточих се да изкарам положителните си черти и да не показвам ревността си. До сега мисля, че се справям успешно. Казвам си че съм добър човек и щом ТОЙ е до мен, значи........
Пожелавам ти много вяра и кураж и по - малко черни мисли!

4.   Майко мила... Не теб не искам да помагам, а на момичето.

Да се маха бързо от теб. Що за идиотщина? Ами и за теб важи същото- тя знае ли къде какво правиш по цял ден, още повече че на мъжете им е типично да си падат по неангажиращ секс...
Виж каквоще ти кажа: Една изневяра, която другият е узнал и намерил сили да прости, НЯМА да съсипе връзката, когато има любов.
НО..
Една РЕВНОСТ безпочвена и без сянка от изневери може да съсипе не амо връзката, а целия ти живот. Твоя.Запомни това.

5.   Осъзнай се докато е време човек! От написаното си давам сметка, че дори и да не ти изневерява и т.н. с действията и филмите в главата си ти ще я тласнеш към това, да потърси друг..или поне да прекрати отношенията си с теб! Тези паранои са за човек ИМАЩ повод да се съмнява в човека до него, ако ти сам не си ги избиеш от главата, повярвай ние никак, ама никак няма как да ти помогнем! Може и да я обичаш прекалено силно (както казваш), но любовта значи доверие и уважение към партньора..ти доверие виждаме, че и нямаш..а това води и до липса на другото ;) Мислиш, че не подозира за твоите глупости в главата..а как мислиш си обяснява факта, че на вниманието, което ти обръща, отвръщаш с ''просто я бутнах на дивана и излязох, запалих
холата и три часа обикалях без посока,'' , мислиш ли, че на нея не и минават през ума мисли, за изневери от твоя страна (което е по-логично от това ти да се съмняваш безпричинно в нея) .... не знам, но се вземи в ръце, за да не стане така, че когато се опомниш да е късно!

6.   След като не ти е давала повод заревност, на какво се дължи това?И след като осъзнаваш колко глупаво разсъждаваш, защо не промениш мисленето си.Ако иска ще ти изневери и да ревнуваш и да не ревнуваш, това е положението.......Радвай се, че е с теб, не мисли какво може да се случи, така не оценяваш хубавите моменти прекарани с нея.

7.   Замисли се, има ли причина приятелката ти да ти изневери? Сексът ви ли не е добър, не си нежен с нея ли, не я обичаш ли? За да тръгне да изневерява някой, той обикновено го прави, защото нещо му липсва във връзката. Описваш приятелката си като обичлив и свестен човек. С тази ревност ти я обиждаш. Ти й нямаш доверие, осъзнаваш ли го? Изкарваш я човек, какъвто не е. А дали не ревнуваш, защото се смяташ за недостоен за нея? Ако е така - пак не си прав. Щом тя е с теб, значи за нея си достоен.
Пропъждай онези гадни мисли! Не ги оставяй да те владеят. Ще те изядат отвътре.

8.   Това с две думи е идеална жена,но ревността може и да не и понесе,така,че по-добре престани с тези извратени мисли за да не я загубиш завинаги!

9.   До Автора Росирос 49 г.
Имам дъщеря на твоите години.Сиреч с голям житейски опит.
Твоята параноя я разбирам,силно обичаш и си въобръзяваш.
От това което излагаш във форума,няма да те упреквам като другите,напълно те разбирам.И в този ред на мисли бъди сигурен в нея.Ако имаш още въпроси аз съм на лице.Засега
не се тормози излишно,успокой се.В нерви човек прави големи глупости. УСПЕХ

10.   Аз вече направих тази глупост, състоянието ти е абсолютно като моето, без сериозни поводи за ревност - само това беше в главата ми...и не само там - казвах и го питах я - карахме се - сега само се моля да не е късно да и докажа че съм променен и колко много значи за мен..Незнам какво ще правя ако немога да поправя нещата... :( Човек ако трябва - кажи и че може би е нужно да сте малко време разделени - и виж какво ще ти е без нея - всички мисли които ще са в главата ти през този период - ги бори със спомени колко уникална е тя и колко трудно се намира такава жена как наистина просто нямаш повод за ревност...не прави мойта глупост!!!!!!!!!!!!! Успех и ..обичайте се другото няма значение

11.   В крайна сметка, какво толкова? Няма да и вади око, "другия" или да ти я върне без крак, споко, по-дяволите! Уважавайте или поне оставяйте малко пространство на свободната воля на човека до вас.

12.   Това, че си писъл във този сайт е много добре и на път да ти спаси връзката. Първо, никога не съм изпитвал такава патологична ревност, но мен са ме ревнували по този начин и беше - отвратително. Прекрати незабавно ревноста си и ще ти кажа как точно да го сториш, защото имам твърде голям опит.
Представи си, че ако прподължиш със тази ревност, след време тя ще се озове в прегръдките, ласките, целувките и леглото на друг, а тогава вече болката и НЕОПИСУЕМА!!!

Не си бил нараняван - запази се така! Защото след това няма да ти е приятно да се разхождаш по улиците като зомби със мъртва душа и сърце, така както съм и аз.

13.   Спри ако не искаш наистина да я загубиш, това клише че човек ревнува, когато обича е пълна глупост. В момента аз съм в същото състояние, приятелят ми ме ревнува супер много и съм на крачка да го зарежа. Това е най-лошото нещо в една връзка. Спри докато не е станало късно.