Болка от любов
Преди 6 години случайно се срещнах с мъж, с когото навремето работихме заедно, но той се издигна, сега е бизнесмен от класа. Познавахме се повече от 25 години, знаехме си и "кътните зъби". Как си, как стоят при теб нещата - общи приказки. Той е разведен от 30 години, но винаги е имало жена до него, макар и само от интерес-с никого не се е обвързвал. При мен така се стекоха нещата, че и аз от 5 години бях сама. Поговорихме като стари познати, след няколко дни се срещнахме на кафе, след няколко дни почти насила ме заведе да видим новия му дом...И след месец се стигна и до леглото. И днес след близо 7 години не мога да реша - да съжалявам ли, че го срещнах или да благославям мига, когато ме погали? За тези близо 7 години той бе единствения човек, който ме погали, успокояваше, когато имих проблеми с децата, но и много болка, страдание, унижение ми причини. Когато примерно дойдеха внезапно децата му, трябваше веднага да се кача на втория етаж, да не ме видят, никъде не ме изведе, дори когато дойдеше да ме вземе и трябваше да се напазари - или той само слизаше до магазина и аз чаках в колата, или обратното - но никога двамата не пазарувахме, да не ни видят заедно. Не мога да претендирам за МИС, но не съм и грозна, че да го е срам от мен. Често забелязвах, че и други жени ходеха у тях, с други ходеше по заведения, а аз бях "сродната душичка,по-малката сестричка, ти си ми като майка,готвиш вкусно като баба".Мои приятелки ме укоряват, че се унижавам, но трудно може който не е изпатил като мен да ме разбере как копнея за малко нежност, топлинка, рамо, на което да се облегна, търся ръката, която да ме погали, когато съм тъжна, да ме вдигне, когато падна...За 50 години това бе вторият мъж в живота ми и той като първия ме разочарова - надали ще набера смелост да се срещна с друг - по-добре сама със себе си, отколкото сама с някой до теб! Вече твърдо съм решила - край, но при всяко звънване на телефона, чакам да е той. Кагато го видя с колата, цялата се разтрепервам.Разкъсвам се между ДА и НЕ! Много болка ми причини, но нещо ме свързва с него и не съм убедена, че пак няма да ида с него, за да прогоня самотата, да почувствам, че не съм сама в леглото, че някой диша до мен...

Коментари

1.   Разбирам те, но това наистина води само до болка. От опит ти го казвам...

2.   Мила, явно този човек /ако може да се нарече така/ не заслужава обичта ти. Знай, че там някъде те чака "той" - човека, с когото да споделиш живота си. Не се унижавай и да молиш за капчица обич, той явно няма да ти я даде. Вярвай, че ще срещнеш човека, който да направи живота ти по-радостен и щастлив. Човек винаги трябва да вярва и то ще му се случи. Не страдай за този, явно той само те използва. Успех!!!

3.   Мила, не се измъчвай, този човек не те заслужава. Как можеш да допуснеш да му бъдеш за "домашна употреба"? Ти достойнство нямаш ли, по-добре му тегли една майна, поплачи си за загубените години и си потърси щастието другаде. Вярвай, че ще срещнеш подходящия човек, той е някъде там - само го потърси. Не си губи времето и живота с това животно. Ако ми кажеш, че някога ти е подарил и едно цвете - просто ще се учудя! Има ги такива използвачи - за мен ти си му като домашна помощница, отдушник, на която вместо да плати преспива с нея. И ти толкова си отчаяна явно от първия си мъж, че се примиряваш с това. Недей се унижава сама, уважавай се, за да те уважават и другите. Успех!!!

5.   Не си го слагай на сърце. Използвай го, както той теб. Междувременно си търси стабилен човек, който да не се притеснява да те държи за ръка, където и да се намирате и пред когото и да било.

7.   Мила, не страдай, явно този ако може да се каже "човек" не заслужава твоята обич и любов. Ти явно за него си една домашна играчка, прислужница, отдушник, на когото вместо да платят, даряват миг гальовност, ласки. Явно този господин се подиграва с теб, не падай толкова ниско!
Знай, някъде има сродна душа, която те чака да я потърсиш. Вярвай, че не всички мъже са егоисти, използвачи, лоши. Дано срещнеш човек, с когото да делиш радости и болки. Търси и ще намериш! Съжалявам, че за твоя 50 годишен живот си имала само двама мъже и двамата са те разочаровали. Дано следващият промени убежденето ти за мъжете. Желая ти щастие, любов, топлина, радости и... Сигурно имаш приятелки, които да ти помогнат да намериш твоята половинка. Не се страхувай, явно трябва да промениш нещо в себе си - бъди по-голям егоист, искай повече, отколкото даваш, не се примирявай с това, което ти предлагат! Абе явно си слаба жена, бъди по-силна и смела в начинанията си! Вярвай и ще успееш!

8.   Росирос
Извини ме , но съм до болка окровенна, този мъж не те харесва.
Третира те като слугиня.
А еб...иците си намира другаде.
Срамува се от теб. Затова не те показва никъде.
Не търси жена в твое лице.
Спри да се унижаваш,да му готвиш,да му слугуваш!!!
НЯМА НИКАКВО НАМЕРЕНИЕ да има нещо общо с теб.

9.   Защо не поговорихте с него? Защо се оставихте да ви третира така? Трябваше да му кажете, че желаете да излизате с него, а не да се криете постоянно.От какво се страхувахте, да не ви изостави ли?! Той е наложил този модел във връзката ви, а вие сте го приели без апелации...

10.   Защо ли си мисля, че става дума за моя баща??? Той така е използвал майка ми преди години, за щастие тя срещна човек, който ни отгледа, направи свадби. А баща ни като пеперудка ходи от цвят на цвят, но много женички се облажиха от него, използваха го, после го зарязваха. А тази жена наистина я познаваме със сестра ми - тя е толкова изстрадала, че за една мила дума би правила всичко за него. Но той не го заслужава! Може пък да е съвпадение - то не е малка страната ни и не е изключено да има и други такива случаи. Жалко за такива жени, които падат толкова ниско!

11.   Малко късно прочетох тази тъжна изповед на наранената жена. Както би казал Моканина: "Боже, колко мъка има по тази земя". Как и съчувствам, но не мога да я разбера - да се подлагаш сама на такова унижение! Абе жено, ти нямаш ли достойнство, самочувствие, ти сама не се уважаваш, как искаш другите да те уважават? Моят съвет е: Зарежи го този господин, остави го да го разиграват "хитрите" жени, нека намери тази, която ще се отнася с него както той с Вас и дано оцени какво е загубил. А се надявам, че там, някъде те чака оня, който ще те направи щастлива! Пожелавам ти го от сърце! Само една изстрадала душа може да моли за капчица обич - дайте и я бе мъже!!!

12.   Благодаря на всички, които ме подкрепиха, упрекноха, дадоха съвети! Ето, нахраних си децата /вече над 30 годишни/, всеки излезе и аз пак останах сама в апартамента си от 150кв. Притискат ме стените, тавана, броя звездите, зная разписанието на самолетие...И си мисля - дали не е по-добре да съм до онова същество, подобие на човек, дали да не ударя едно"голямо", за да забравя всичко и като легна да чувствам някой до мен, и да чувам, че някой диша? Колко е лесно да дадеш съвет, а всъщност е много трудно да делиш самотата с телевизора! И това вече повече от 10 години!!! Сама от себе си се страхувам, че от двете злини да бъда сама и с този "използвач" няма да устоя и ще направя грешен ход назад. А как не мога да се доверя на ТРЕТИ - нямам необходимата смелост и решителност, не съм човек на риска!!! А както казват част от коментиращите - може би там някъде се крие "ТОЙ"-човека с главно "Ч". Впрочем аз си имам всичко -жилище, работа, финанси - само нямам човек, с който да деля радости и несгоди, който да ме подкрепи, погали, да ме накара да се усмихна в този мрачен живот. Може би там, някъде се крие той, но аз нямам смелост да го потърся! А нерешителните, страхливите, това заслужават! Самота, сълзи по отминалите дни, мъка...Ех, ако можеше да има мерна единица, с която да я измеря, нея и сълзит,...Може би щяха да ме впишат в книгата на Гинес!!! Много мои близки се чудят, откъде намирам сили да се шегувам сама със себе си??? Човек като го иска, го и може! Но не всичко. За някой работи трябват сърце, душа и още нещо...

13.   Аз съм на 28 години и тъй като живота още не ме е очукал, не съм вярвала, че жена може би над 50 годишна може толкова да хлътне по един мъж, че да си загуби акъла. Мислех, че това е нормално за младите? Браво, че има и такива за мен възрастни хора, които силно да обичат! Жалко, че е останала неразбрана! Може пък и на твоята улица да изгрее слънце. Надявам се!

14.   Няма пълно щастие, нали знаеш... Има едно клише "По-добре сам, отколкото зле придружен", но то се крепи на надеждата, че ще е временно състояние. Колкото и да се залъгваме, с напредването на възрастта шанса да попаднем на човека с голямото Ч, е все по-малък. И може би е по-добре да направим съзнателен компромис, да преглътнем малко гордост и да видим хубавото в цялата работа. Със сигурност има и хубаво, да го ценим! По-важно е това, което имаме, отколкото това, което нямаме.

Пожелавам ти по-добрата развръзка, независимо какво си решила.
Ж42