Желая друг мъж!
На 28 години съм. Омъжена съм от три години и имам дете на 1 година. Много обичах мъжа си, но през годините той много се промени-вечно ме обиждаше и натякваше, че не печеля достатъчно пари, че без него не мога да се справя, а аз имам висше образование и печеля прилични пари. И така дните след брака преминаха в скандали, безсънни нощи окъпани в сълзи..... Престанахме да си говорим и правхме секс не повече от веднъж на два месеца. Вечер щом се върнеше от работа вечно се оплакваше от живота, как не му върви как парите не стигат / а ние сме много, много добре материално/ А единственото, което желаех е да ме гушне и да ми покаже, че ме обича ...... Когато излизахме заедно вечно гледаше чуждите жени, забравяйки за това, че съм красива и винаги съм имала много ухажори ...Дори при поредния скандал ми каза, че ще ме зашливи.........Започнах да чувствам празнина, тъй като родителите ми и приятелката ми не знаеха за ситуацията, а и не исках да го напусна заради детето.

А сега искам да разкрия защо и избрах рубриката Люboв и изневяра....В началото на бременността във фирмата постъпи нов колега. След като спрях да работя в офиса той периодично ми звънеше по телефона да ме пита как се чувствам и как е детето или просто да си поговорим. След като родих дори ме посети в болницата и честити на мен и съпруга ми. Беше ми приятно, че се интересува, но винаги откланях поканите му да се видим тъй като намирах този интерес за неоснователен, ако щете опитвах се да се дистанцирам, защото въпросният колега е много привлекателен млад мъж, чувствителен и деликатен. А и не желаех да карам съпруга си да ревнува, тъй като все още исках да спася брака си....

Но един ден, колегата ми се обади у дома и ми каза, че се е регистрирал в Скайп и ми предложи да поговорим.Този път приех....И така ден след ден, малко по малко аз започнах да изпитвам радост от това, че комуникираме и мога да разговарям за нещо по различно от темата за пари, коли и т.н. И странното е, че никога не съм му разкривала за проблемите с мъжа ми, никога не съм се оплакала, даже съм прикривала истината и съм казвала не веднъж, че съм щастлива в брака си....Но снощи той ми изпрати една джаз песен наречена ''Жена от злато'' и ми каза, че му напомня на мен, каза ми също така, че в неговите очи съм нежна, интелигентна жена, която същевременно притежава характер, която плюс това има чудесно малко дете.......Останах безмълвна и се разплаках пред компютъра и уж на шега вметнах, че трябва да внимава с такива жени, след което допълних, че искрено ще се радвам на щастието, което го очаква-да намери ЖЕНАТА и да създаде дом и семейство....Но истината е, че аз съм влюбена в него и го желая....Да желая да правя любов с него.... а не с мъжа си......Срам ме е и не смея заради детето....Не знам какво да правя, да прекратя контактите си с него и да търпя грубостите на мъжа си или да живея в утопия изгаряща от желание...Страх ме е , защото изневярата за мен е край на брака/който отдавна е просто съжителство/Ще полудея......Много желая този мъж, а никога не съм предполагала, че ще ми се случи да се чувствам обладана от нежни чувства и развълнувана като тинейджърка....Срам ме е от детето.........Моля дайте ми съвет..

Коментари

1.   Направи го. Никой няма право да те съди. Да обичаиш да бъдеш обичана е най-голямото щастие на света, а ти го заслужаваш. Какво ти предлага съпругът ти - нищо хубаво нали. А другият - всичко от което се нуждаеш - ЛЮБОВ. Бъди щастлива. Някога и аз бях - и то много, но сега не, защото моята любов ме замени с друга.

2.   Видях, че мога да ти оставя скапа си. Писах ти. Ако искаш се обади.

3.   Когато срещнеш такъв човек които се държи добре с тебе живота ти се променя. Недостатъците на съпруга излизат на яве започваш да ги сравняваш и това ще те обърка още повече. Ама пробвай и не се връзвай на думите на колегата че може и да пострадаш. Тези флиртаджиите много бързо забравят за теб. Аз пробвах и сега съм с разбито сърце.

4.   Не се наранявай сама, колегата ти иска секс и след като го получи ще забрави, че си жена от злато. Тези мъже които търсят майка с дете са боклуци. Те се страхуват да имат свое семейство камо ли да гледат чуждо дете.

5.   НАПРАВИ ГО!!!!

НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ ТОВА ДА СЕ ЧУВСТВАШ ЖЕЛАН И ОБИЧАН. ПРИ МЕН НЕЩАТА СЕДЯТ ПО СЪЩИЯТ НАЧИН-ОБИДИ УНИЖЕНИЕ И САМО ТЕМАТА ПАРИ.

АЗГО НАПРАВИХ И НЕ СЪЖЕЛЯВАМ НО ЛОШОТО Е КОГАТО СВИКНЕШ С ВНИМАНИЕТО И ИСКАШ ПОВЕЧЕ И ПОВЕЧЕ....УСПЕХ

6.   Много ми е болно ,че това е образа на голяма част от българските мъже. В подобна семейна среда съм от 12 години , стопи ми се душицата . Направи го , НО НЕ ОЧАКВАЙ НИЩО като ангажимент от ухажора си.Просто изживей мига!

7.   Съгласна съм с номер 4, че мъж, който ухажва семейна жена с дете иска основно секс и се страхува да създаде нещо свое и истинско-като семейството.

Изживей свота авантюра с колегата, за да се почувстваш отново жива и истинска. Но се опитай да не влагаш чувства, докато не се убедиш, че отсрещната страна те иска за много повече от секс.

9.   Не съм съгласна, че мъже, които се занимават с омъжени жени не искали да създадат свое семейство. Много, ама много е индивидуално. Моята ситуация също е сложна, но аз съм от другата страна. Жена на 24 г. съм, влюбена съм в НЕГО, а той е в развод. Не заради мен. Когато се запознахме, се сближихме страшно бързо с него и с още двама души. Станахме си неразделна компания буквално за два дни. На третата вечер пийнахме повечко и той сподели пред всички, че се кани да поиска развод на жена си. Настъпи неловка тишина, защото споделеното определено беше прекалено лично и той изглежда разбра. Смени темата, но по-късно като останахме само двамата ми каза, че просто не е щастлив, разказа ми дългата история и аргументите му бяха доста убедителни. Нямаше как да не се съглася с него, че трябва да се разведе, затова просто му пожелах щастие. Да, обаче явно нещо се случи между нас от първия миг, в който се видяхме и до днес сме заедно, вече седми месец. Той е на мисия в Афганистан, затова все още не може да се разведе, но жена му знае, всички знаят и той е взел окончателно решение, че заслужава щастие. Мисля, че трябва да провериш дали с този мъж си струва и ако да, то бъди щастлива с него. За детето ти е по-добре да живее с двама разделени родители, отколкото с двама, които са нещастни заедно. Повярвай ми, аз бях дете като във втория случай...

10.   Ще те посъветвам първо да хванеш в крачка мъжа си, за да си вземеш детето и да не те мрязят всички че ти си грешнцата, а той е праведния. Не е хубаво да се изневерява, ако го направиш ще съжаляваш цял живот, че си предала детето си най-вече. Не губи детето си, то е много по важно от секс, мъже и всичко. Аз лично не желая да изневерявам на половинката си, въпреки ме съм мъж на 23. Ако имам някакво желание от типично мъжко комплексарско да съм с друга, просто се разнообразявам с моето момиче сякаш е друга, като обстановка, държание и прочие и тя е сериозна с мен също. Не губи детето си, не прави никакъв секс с мъжът ти, ако можеш и доказателства вземи срещу него някакви, защото рано или късно ще те предаде, щом не се държи добре с теб, не губи достойнството си и детето

11.   Разбирам твоето тежко положение в къщи и много искрено ти съчувствам. Но моят съвет е-недей, не изневерявай на мъжът си с колегата. От тези любовни връзки точно на работното място нищо добро не е излязло... повярвай ми. Само ще си объркате живота. Знам какво е да си влюбен, но ако поддадеш, ще стане още по-лошо. Все пак решението си е само твое...

12.   Аз съм номер 9. Чета по-горните съвети и не мога да не кажа, че с някои от нещата не съм съгласна. Както ти казах моят приятел е в развод. Просто никога не е бил истински щастлив с жена си. Оженили са се, защото тя е забременяла, но двамата са коренно различни и на практика са си чужди. Преди това само са излизали 3-4 месеца и не са се познавали добре. Той казва, че никога не е получил топлината и вниманието от нея, от които е имал нужда. Опитвал се да й даде някакво внимание и с това евентуално да запали в нея някаква топлина и чувственост, но уви на всички въпроси тя му отговаряла едносрично и рядко показвала някаква привързаност въобще. За сметка на това критиките от нейна страна не спирали и говорела само за пари. Толкова чужди и нещастни са станали, че той започнал да работи на 3 места, само да не я вижда. С риск той да е мразеният и освиркваният от хората покрай тях, той й казал, че иска развод. И понеже доста често се чуваме, откакто се познаваме, тя разбрала и решила, че сме заедно и че той "я зарязва с дете" заради мен. А тогава изобщо не бяхме заедно в истинския смисъл на израза. Само се чувахме и се чувствахме много близки. Наистина всички край него решиха, че е ужасен и го оплюваха, защото си имал любовница и т. н. Но той все още иска развод.
От позицията на дете в подобно семейство мога да ви кажа, че три пъти в тийнейджърските си години събирах наще и със сълзи на очи ги молех да не се развеждат. Съжалявам, че съм го правила. Те оставаха заедно "заради децата" и сега виждам двама души, които са си чужди и оплакват наум, а понякога и на глас изгубени години. Познавам ги и знам, че поотделно можеха да са щастливи и спокойни хора. Вместо това те години наред се караха и си натякваха и се чувстваха като във затвор, понеже имат деца и заради тях не могат да се разведат. Вътрешно дори изпитвам вина, че не съм виждала истината като по-малка.

Ако искаш съвет, моят е да не оставаш с него заради детето. Детето ти ще е много по-щастливо с двама разделени и спокойни родители, отколкото с двама нещастни, които понякога много трудно се понасят дори. Що се отнася до другия господин - Птичето на щастието каца веднъж на рамото. Естествено, че има риск от удар от страна на обществото, но помисли ти кого искаш в живота си - НЕГО или обществото? Помисли за какво ще съжаляваш след 30 години - за това, че си избрала да бъдеш щастлива и си разсърдила мъжа си и въпросното общество за известно време (защото после им минава) или за това, че така и не си му изневерила и не си разбрала дали това е била любовта на живота ти? Само внимавай да не те хване преди да си взела окончателно решение за каквото и да е. Даже, както казаха и по-нагоре, направи всичко възможно при едно евентуално бракоразводно дело решението да е в твоя полза и детето да си остане при теб или поне да имаш достатъчно големи права над него. Бъди щастлива!

13.   Защо ще се влюбваш? И аз пращам на разни жени джаз песни и? Разбивам сърцата им ли? Да спра? Това нищо не значи, че ти е пратил една песен. Е - ако му налетиш няма да ти откаже, ама защото на жена не се отказвало. Откъде знаеш, че има някакво специално отношение към теб? Просто си говорите. Това е хубава, защото мъжът ти явно е някакъв грубиян, но това е съдбата ти скъпа. А никой не я е избегнал. Цял живот се опитваме да избягаме от опашката си. Но не се получава.

14.   номер 9, не давай съвети, кое е по-добре за детето - да е на разделени или на нещастни заедно родители гледайки само от собствената камбанария. Това да не ти е детска игра сега сме разделени, хоп сега пък се събираме. Когато се вземе решение за раздяла - то е окончателно. Докато хората живечт на едно място - все още има шанс нещо да се нагласи добре и за двамата, и за тримата с детето. Обърне ли се колата - пътища много.