Бях отрязан заради височината си.
Млад мъж на 22, висок съм 1 метър и 65 сантиметра.

Вчера ме потърси хубаво момиче, мой тип като визия и характер, уговорихме си среща, което не ми се случва често, особено с красиво като нея момиче.
Днес повдигнах темата за височината и, че изглежда висока и така стигнахме до крайния резултат, че не си пада по ниски мъже, и че срещата се отменя.

Не е хубаво чувството, въобще, да ви отрежат заради височината. Момичето беше 1. 70.

Аз знам, че няма начин да порастна, но реших да си излея тук мъката. Май ще имам комплекс относно височината си.

Коментари

1.   Няма какво да се сърдиш, нормално е в една двойка мъжът да е по-висок от жената. Не познавам жена, която да харесва по-нисък от нея мъж.

3.   Здравей. Аз също съм висока - 173, не бих искала да имам връзка с по -нисък мъж, да така мислят повечето момичета, но няма причина това да ти е комплекс! Поне според мен, защото има много ниски момичета и със сигурност ще си намериш приятелка :)

4.   Е, мен пък момчета са ме наричали "грозен щъркел", защото съм висока 1, 75. Виж, нормално е жените да търсят мъж, който е по-висок от тях. Някак си така е прието, чувстваш се по-защитена, а и доста влияе всеобщото мнение, че мъжът трябва да е по-висок.
Не се притеснявай. Българите сме ниски като цяло, така че има много момичета на твоята височина. Виж, ако беше на север, щеше да е проблем, че там всички са бая по-високи от нас. По-трудно ни е на дългучите, че колко сладури има по 1, 65, не е истина просто... :)
Има и такива, на които не им пука кой е по-високият, но по мои наблюдения това е рядко явление.

5.   Аз съм мъж с твоя ръст и просто си намерих жена, по-ниска от мен. И тя е всичко, което съм искал. Вече 10 г. сме щастливи заедно и си имаме и дете.

Принципно ръста не трябва да те притеснява. Никоя зряла и отговорна жена няма да те отреже, само защото си нисък.

Все пак е хубаво да си по-висок от нея или поне колкото нея.

Ниският ръст си има и предимство, защото така много лесно отсяваш кифлите. Ако те отреже само заради ръста, значи си прави извода колко и е акъла.

Най-голяма грешка, която можеш да направиш, е да се комплексираш. Тпгава ще те отрязват не заради самия ръст, а заради това, че си позволил това да ти стане комплекс. Жените са много добри в надушвнето на подобни комплекси. Даже го правят подсъзнателно за част от секундата.

Запомни, че няма перфектен човек на света. Всеки си има недостатък. Ако не е ръст, ще е друго. Важното е как ти се приемаш. Ако ти сам се приемаш, и хората ще те приемат по-лесно. Защото както комплекса, така и себеприемането се долавят много лесно от околните.

То по тая логика не трябва никой да си има приятелка, защото всеки сиима недостатък - един е нисък, друг е дебел, трети плешив, четвърти с голям нос, пети с криви зъби и т. н. Такива като корицата са 1 на 1000.

6.   Има и хубави по- ниски момичета.
Е , ако се заглеждаш по високите -рискуваш да загубиш , но може и да спечелиш.
Не се комплексирай заради ръстта си , защото има и по-ниски от теб.
Подчертай си плюсовете и прикривай минусите - съвършени хота няма.
Има но след доста хирургична , пластична и козметична намеса, но уви тогава те все си нсмират нови и нови недостатъци.

Пробвай да се заглеждаш по миньончета.
Всеки с предпочитанията си.
Успех:-)

Емануела 25г..

7.   Споделям мъката ти. Аз съм на 20 и съм висок колкото теб. Гледам, да излизам с по-ниски момичета от мен. Излизал съм с момичета по приятелски и те са ми споделяли, че искат по високи момчета към 1. 80-1. 90. Те са високи около 1. 50 , 1. 60, и си викам, е то за мен какво остана, децата от детската градина ли?

8.   Споделям мъката ти. Аз съм на 20 и съм висок колкото теб. Гледам, да излизам с по-ниски момичета от мен. Излизал съм с момичета по приятелски и те са ми споделяли, че искат по високи момчета към 1. 80-1. 90. Те са високи около 1. 50, 1. 60, и си викам, е то за мен какво остана, децата от детската градина ли?

9.   Споделям мъката ти. Аз съм на 20 и съм висок колкото теб. Гледам, да излизам с по-ниски момичета от мен. Излизал съм с момичета по приятелски и те са ми споделяли, че искат по високи момчета към 1. 80-1. 90. Те са високи около 1. 50 , 1. 60, и си викам, е то за мен какво остана, децата от детската градина ли?

10.   здравей,
няма смисъл да си създаваш комплекс. Просто трябва да я разбереш!
Търси си момиче което е високо поне колкото теб. Не трябва да я обвиняваш, просто масовото мнение е, че мъжа трябва да бъде по-висок от жената.
Поздрави!

11.   Иди в Япония, там няма да имаш такива комплекси и проблеми. Пък и японките здраво си падат по чижденци, ще имаш възможността да си с нова всяка вечер.

12.   Оф, aми ти кaто си повдигнaл темaтa относно нейнaтa височинa, си покaзaл, че си комплексирaн и зaтовa те е отрязaлa. Никоя женa не желaе дa стaвa жертвa нa комплексите нa мъжa.
Първото, което може дa си помисли е "aйдее, почвa се. Aмa aз пък не съм длъжнa дa му гaля перaтa".
Имaх един бивш-170 см. Aз съм 160 см. Зaрaди него носех сaмо рaвни обувки, един ден ми кaзвa, че ми липсвaли няколко см... хaхaххa, нa мен? ! Е, aз пък нa другият ден обух високи обувки, стaнaх с 2 см по- високa и му кaзaх, че му липсвaт поне 10 зa дa се получи и си тръгнaх.
Преидолей си комплексa и се дръж нормaлно, зaщото инaче нямa дa стaне с никоя. Дори и дребнa кaто мен предпочитa мъж със сaмочувствие. Aз между другото от тогaвa не съм допускaлa нисък мъж дa си помисля дори. В моментa половинкaтa ми е 190 см :).

13.   Истинaтa е че повечете момичетa мечтaят зa видоки мъже включоително и aз. Високa съм 1. 65 и бих искaлa много висок мъж. 1. 90. Но не е зaкон. Aко си хaресaм друго м8мче което е 1 65 не би имaлко проблем.. използвaй го кaто нaгрaдa a не кaто нaкaзaние. Ниските хорa сa по чaровни :) зa любовтa нямa възрaст. външен вид и години
Поздтaви:)

14.   Истинaтa е че повечете момичетa мечтaят зa видоки мъже включоително и aз. Високa съм 1. 65 и бих искaлa много висок мъж. 1. 90. Но не е зaкон. Aко си хaресaм друго м8мче което е 1 65 не би имaлко проблем.. използвaй го кaто нaгрaдa a не кaто нaкaзaние. Ниските хорa сa по чaровни :) зa любовтa нямa възрaст. външен вид и години
Поздтaви:)

15.   Истината е, че действително повечето момичета търсим по-високи момчета. Предполагам, че така се чувстваме по-сигурно. Но няма защо да се комплексираш, от личен опит мога да ти кажа, че ако едно момиче наистина те харесва, то за нея няма да има никакво значение нито височина, нито външен вид, нито финансово положение и тнт.

16.   Аз съм 165см. висок, също съм имах проблеми с жените заради това. Сега съм женен с дете, за всеки влак си има пътници. Повечето жени си падат по високи, мускулести, с чувство за хумор и да не са стиснати.

17.   Според мен пък не трябна да се отчайваш. Има супер готини миньончета, аз лично познавам две и ще си намериш готино момиче.

18.   Би трябвало да имаш още време за растеж до 25 защо не пробваш това https://www.youtube.com/watch?v=8F9sJQeAVYo за позата и това видео https://www.youtube.com/watch?v=WbbJfUJhVus обаче 2 видео се прави по 6 пъти на ден.
А първото видео го прави също по 6. Правиш 2 видео и след него 1 дано си разбрал.
А и пробвай да висиш преди лягане и сутрин обяд следобед.
https://www.youtube.com/watch?v=pSA3xGIM1yc ето видео.
Иначе аз на 17 бях 1.65 а сега на 19 съм 1.70 дано стана повече. И се храни добре, успех. Ако не стане живот да е а момичето вероятно не знае какво изпуска.

20.   Нормално... Аз съм 175 и пак ме режат, че съм нисък

21.   А може и височината да не е от такова значение както ти казва, а просто да си е търсила причина да не излезете.

22.   Еее явно повечето жени искат по-високи мъже, но не е казано, че по-нисичките ще останат без партньорка! Аз самата съм 163см и винаги ми е било странно като излизам с някой по-висок от 170-175см. Имам чувството, че просто не си отиваме и толкова... Сегашният ми приятел е 166см и за мен си е просто перфектен. Впрочем, като не го познавах толкова добре, ми стана много симпатичен с това, че много добре умее да се надсмива над височината си. Изобщо не страда от комплекси заради това и това страшно много ми допада. Преди години имах един приятел (просто приятел) висок 165-168см и той страхотно много се депресираше от ръстта си, сякаш това е най-важното нещо на света.
Не смятам, че съм единствената жена в България, която предпочита мъжа до нея да не стърчи пет глави над нея, така че изобщо не си го слагай на сърцето, авторе. Това че една, пет или десет жени те отрежат във връзка с този ти "недостатък" не е болка за умиране. Все ще се намери дама, която ти да харесваш и тя също да те харесва такъв какъвто си. :)

23.   Авторе, а ти би ли искал половинката ти да е 1. 90? Не, нали? Това са стереотипи в българското общество и не можем да избягаме от тях. Аз съм 1. 77, мъжът ми - 1. 87. И 1. 82-3 съм имала, но като сложех токчета, се започваха разни драми. Стигаха ми до рамото младежите. По-спокойно се живее, ако половинката ти няма комплекс. 1. 65 е нисък ръст и естественият подбор си знае работата - ако живеехме в първобитно общество, нямаше да си намериш партньорка, защото оцеляват само най-силните индивиди с най-добрите гени. Но ти имаш късмет, че живеем в 21 в. и в сравнителна демокрация, така че имаш шансове. А пък ако не се получава, канализирай енергията си да станеш много богат, тогава всякакви дами ще започнат да проявяват интерес към теб. Може да облажиш и с Николета Лозанова.

24.   Аз. Съм. В потрес.
моля те, не се комплексирай за такива идиотии и тия квачки в началото на коментарите, дето викат, че всички жени харесват по_високи от тях, не ги слушай. Слушай ме мен: на четиринадесет години съм, баща ми е с два санта по-висок от теб и е на 42. Майка ми е била на 16, като са се събрали (сега е на 36) и още тогава е била 1. 70. Любовта им е била като от приказките, били са най-скадката двойка и са се обичали адски много. Това настрана - сега са разделени (по причина, далечна от чиито и да било ръст) и баща ми едвам си почива от жени, които го свалят. Навсякъде са. Не се шегувам :D Да излезем на разходка, поне две ще го изгледат многозначително. Не е до ръст. И ако някоя те резне, зарафи ръста Не си виновен ти. Просто е тъпа и с остатяло мислене, такава жена не ти трябва. Ако си добър човек, еби му майката на тоя ръст.

25.   Здравей авторе, без никакво намерение да те комплексирам или да те карам да се чувстваш зле, и аз ще се присъединия към онези момичета, които харесват високи мъже.
Аз съм висока 173, а ако сложа токчета ставам 1, 80. Как си представяш една двойка, в кооято жената е по-висока с 20 см от мъжа?
За съжаление също съм отказвала и рязала както ти се изразяваш, мъже, които са по ниски от мен. Нямам нищо против тях, но не мога и не искам да бъда с мъж, който е по-нисъл поради една едиснтвена причина. Просто не се чувствам конфортно, това е.
Искам само да те успокоя, че има доста ниски жени, лично познавам девойки, който са по 150-155 и ако си търсиш такава не виждам какъв е проблемът. За всеки влак си има пътници и не би трябвало да се комплексираш. Напротив, вместо да се вглеждаш във височината си, вземи се огледай в характера си примерно и извади от него такива черти, които другите нямат - хумор например. Един мъж, който успява да разсмее една жена и тя да се чувства супер в негово присъствие е винаги предпочитана компания от колкото един сухар, който на всичкото отгоре е и самовлюбен.
Така че авторе, гледай си ниските девойки, такива има на път и на без път и със сигурност ще си намериш някоя. Ако трябва се запиши на някой сайт за запознанства, там има различни критерии като височина, образование, физика и тн..
Успех

26.   Здравейте Фъстъци:)

Аз също съм 163 пък сега може и да съм 162. Доста по-възрастен съм от повечето от вас, следователно би трябвало и да съм по-опитен:).
Та нормално е жените да предпочитат по-високи мъже, както и аз предпочитам по-високи жени, и ги намирам:)
Всичките ми парктньорки са по- високи от мен къде с 5см някой и с 10.
Но не това е основния ви проблем. Ако сте обаятелни и интелигентни, можете да свалите всяка жена!
Да, започваме битката с един гол в нашата врата, но ако сме умели бързо се обръща резултата.
Жените, са малко по-умни същества от нас и обичат да възприемат чрез ушите си....Така , че насочвайте усилията в тази посока.
Висенето по лостове и др е пълна загуба на време:)
Четете книги и се образовайте, и ще имате успех със жените и не само с тях!
Ай, със здраве!

27.   Принципно и аз съм нисък. Бившата ми беше 2-3 сантиметра по-ниска от мен и като обуе токчета беше над мен, което някак ми беше тъпо. В началото като тръгнахме даже се обу с адски високи токчета, беше една глава над мен, но тогава не ми пукаше, в последствие като роднини ми казаха, че е висока (а принципно беше по-ниска), но носеше високи обувки и тогава вече явно ми влезнаха и на мен тъпите комплекси в главата и се чувствах тъпо, а тя спря да носи високи обувки и аз бях по-висок. Сега онзи ден излязох пак с една, на същата височина като бившата, но и аз бях с едни високи маратонки отдолу с някакви камери ли не знам какви се водят и бях по-висок, тя също с леко високи.. вика другия път щяла токчета да си обуе, че сега не се била нагласила, наум си казах ей деба, тая ще ме комплексира и ще е много над мен, но не и го казах.. аз съм 170, имам няколко приятели на моята височина и някой по-ниски, не се комплексирам в компанията на по-високи момчета, дори и на по-високи момичета, но докато не изляза насреща с такава по-висока или с високи обувки, някак си и аз се сдухвам, а нямах никакъв комплекс преди. Не знам.. за всеки влак си има пътници пич. Скоро пък излизах с една доста нисичка, но не е мой тип, дебеличка с по-голям задник и честно да ти кажа аз не искам да имам нищо с нея, така че ако онази другата не иска нищо с мен защото съм нисък, аз няма какво друго да направя, различни хора, различни вкусове... аз как не искам онази ниската, не ме кефи просто.

28.   Хубaво де, бaси изкaзвaнето, не, че ти си нисък, aми тя билa високa :))).
Aми зaрaди ей тaкивa дори нещa, дори дребосъчките предпочитaме високи мъже.

29.   Еми няма как, братче, няма да са красиви децата й и за това те е отрязала, освен това няма и да изглеждате добре за пред обществото, пък и приятелките й ще говорят зад гърба ти и ще те бъзикат - няма как да стане. Търси по нисичка и така..

30.   Аз пък харесвам по-ниски. Бившия ми беше с една идея по-висок от мен, но понеже все ходя на токчета практически винаги стърчах с малко или много над него. До колкото познавам бившите му, повечето момичета също бяха по-високи, аз съм 1, 65 и предполагам, че е нормално-не е малко, а мацката с която сега излиза е по-висока от мен. Така както го познавам няма проблем с комплекси на тази тема, така че, , порасни" духовно и спри да си търсиш проблеми.