Защо един мъж постъпва така и нормално ли е?
Ще ви споделя една много смешна и в същото време тъжна ситуация от моя живот. Не знам какво да си мисля за приятеля ми и има ли вина в случая за това.
Връщахме се от морето с него и пътувахме във влака. Бяхме много нервни и изморени. Мълчахме. Той беше кисел и гледаше сърдито. Но не сме се карали за нищо. По време на пътуването, аз исках да разведря обстановката и четох вицове на глас, после взех да си тананикам нещо забавно. Само и само да се усмихне. Но уви.
На една спирка обаче се качи непозната жена на около 50.
Само да отбележа че приятеля ми е на 30, а аз съм с няколко години по-малка от него. Два часа пътува с нас тази жена и мълча. През това време започнах да говоря нещо с него и той ме изряза и каза че е изморен и не му се говори и като слезем от влака ще говорим. Влака спря на една гара имаше малък престой. Той каза, че излиза да пуши и само миг след това, въпросната жена скокна след него. Изненадах се от реакцията й... Слезнах и аз. Тя вече го беше заговорила. Отидох до павильона да купя нещо и като се върнах, вече беше впила хишния си поглед в него. Интересното беше, че той и отговаряше и даже се усмихваше. Качих се във влака, но той не се качи. Остана вън с нея. Стана ми много неприятно... После двамата се качиха и започнаха да си говорят пред мен. На няколко пъти се включвах в разговора с нея, но тя явно ме игнорираше и не отделяше очи от него. Беше толкова нахална и не млъкваше. Приятеля ми взе да сияе. Нещата за които си говореха бяха скучни и той определено не се интересуваше от тях, но показваше явен интерес за теми които никога не е знаел и не са го засягали. Говоря за химия конкретно. Стана ми тъпо. Замълчах и нищо не казаха. Това продължи 1 час. Накрая бързах да стана за да слезем, но тя пак не млъкваше и не искаше да го остави да слезе. После той в коридора ми вика, защо съм бързала да стана... Казах му ако иска да остане при нея и че ми е неприятна. Как бихте се почувствали на мое място? Нормално ли е това според вас. Само да допълня, че въпросната дама, не блестеше с красота и беше с наднормено тегло. Имах усещането, че ако излезна от купето ще се хвърли на него още малко. Какво бихте направили на мое място? И не ме подразни тя толкова, колкото той, как бързо си смени настроението

Коментари

2.   Мисля, че поведението му е нормално. А ти преувеличаваш и фантазираш силно.

3.   Прочети или гледай "С чужди - драг, вкъщи - враг" от Иван Вазов, може да ти се изяснят някои неща. :)

4.   Мила, не знам какво да ти кажа. Мъжете са неразгадаеми за мен. Никога не съм имала приятел именно поради тази причина - те са странни, а понякога и непоносими.
Сигурно тази жена някак си е успяла да му привлече вниманието. Тя е на 50 все пак, знае повече неща, сигурно има опит с мъжете и знае как да ги предразположи. Но след като не е от най-красивите, мисля, че няма повод за притеснения.

5.   Защо постъпва така ли? Защото е тъпак. Аз пък искам възпитано момиче като тебе, а все попадам на прости

6.   Като мъж ти казвам, че твоя човек е неуважителен и неткатичен комплексар.

Няма лошо просто да си хареса някоя, но щом толкова лесно се полъскава дори от дебела, грозна и стара жена и не се церемони да флиртува пред теб, значи е яко комплексиран и му липсва женско внимание. Ако тебе те нямаше спокойно щеше да си изчука, само защото са му обрънали малко внимание. Нищо чудно и да си си разменили контактите.

Предполагам колко унизена си се почувствала. Зарязвай го този комплексар и синамери нормален мъж на място.

7.   Означава, че приятелят ти няма вкус и е простак. Разбирам да се задява с някоя мацка, пък било то и на възраст, а тия влакови примадони много добре ги знам що за алкохолизирани тетки са...

10.   Все си мисля, че ако аз обичам някого, ще се постарая да го включа в разговора... Няма да му позволя да се чувства игнориран. Ето по тая заинтересованост успявам да различа за кого ми пука и за кого - не.
Ти пита ли го после? Какво ти каза?
Разбирам да срещне стар познат и да си говорят за неща, където няма как да се включиш (например професионалната сфера). Ама...

Ж20

11.   Явно е скучен мъж, който не може да се засмее на един виц. По добре да замълчиш и той ще ти обърне внимание.

12.   Бил ти е сърдит. Обидила си го и с нещо си го ядосала. С разговорите с тази жена просто се е разведрявал и може и да се е опитвал да те игнорира и пренебрегва умишлено, за да го усетиш. Та кой знае. Говори с него.

13.   Хей какво става. Държиш се така сякаш приятелят ти е твоя собственост? Лош подход. Може да ти избяга така.
Била си пасивен наблюдател, а онази жена е била активна и интересна. Какво значи никога не се е интересувал от Химия. Той и Шекспир никога не се е интересувал от телевизия, ама защо.
Освен това може да му е писнало от детинщини. Задай си въпроса - ние с приятелят ми, какви общи-планове имаме? Явно на моменти му е скучно с теб. Не е проблем, но дано да си наясно с общите-идеи за съвместния ви живот.