Странно ми е поведението му
Здравейте, искам да споделя с вас какво ми се случва и искам да ми напишете вашето мнение.
Запознах се с въпросното момче преди малко повече от година и то съвсем случайно чрез една моя приятелка. Писахме си след това, малко по-късно ме помоли пак да сме излезели, но аз го отрязах, няма значение причината, нямах приятел тогава. И така, всичко отшумя, той си хвана приятелка след кратко време и повече не се чухме... До Великден, когато го срещнах случайно в един магазин. Почнахме пак да си пишем почти всеки ден малко повече от месец преди да излезем. Разбрах в последствие, че е скъсал с приятелката си, много беше наранен, видях го в погледа му. Почнахме да се виждаме много често, той ме търсеше, както и аз него, приятна компания е, не мога да отрека, с времето станахме нещо подобно на приятели с привилегии, защото вече всеки път като излезем се натискаме и целуваме, дори на 2 пъти почти се стигна до секс, но аз спрях. Имах чувството, че чрез мен се опитва да забрави бившата си. Реших да се отдръпна малко от него, просто защото не мисля, че това ще завърши добре за мен. Разбрах, че откакто са скъсали те двамата, продължават да си излизат по приятелски, при което излизане, той я моли да се съберат отново, но тя го реже. /Само да уточня, че тя го е заразяла, като преди това му е изневерила/ Пишехме си от дъжд на вятър, докато не дойде миналата седмица, когато една нощ ми се обади да ме чуел как съм и почна да ми говори как съм му липсвала и т. н., неща, в които не вярвам, разбира се. Видяхме се през нощта, познатия сценарий, след няколко дни пак ме потърси по телефона да ме чуел, при което позвъняване аз го помолих да се видим малко по-късно, за да си поговорим. Казах му, че не искам вече като се видим да се целуваме и натискаме, искам да си бъдем приятели в истинския смисъл на думата, а той почна да ми говори глупости от рода на че според него между нас щяло да се получи, но не искал връзка за момента не просто с мен, ами с която и да е друга, което не е вярно, защото знам, че иска връзка с бившата си, та въпроса ми е: Кой мъж би искал да се събере с предишната си приятелка, която го е зарязала и му е изневерявала? Нали уж мъжете по-трудно прощавали изневери, според мен това да се опитва да се съберат пак е все едно да плюе върху себе си, но искам да чуя и вашето мнение...

Коментари

2.   Недей да вярваш на генерални заключения от типа на "мъжете по-трудно прощават", "мъжете по-силно обичат", "мъжете винаги изневеряват" и тем подобни. За мен няма такова нещо. Може би има определени прилики в поведението на двата пола, но всеки човек е различен и преживява това, което му се случва, по свой собствен начин. Ако това момче е имало истински и много силни чувства към момичето, напълно възможно е да е готов да преглътне всичко, за да бъде отново с нея. Понякога всичко може да се прости и да се забрави, стига въпросният човек да готов на такъв компромис. Ако информацията ти е достоверна и той наистина иска да се събере с бившата си, недей да се забъркваш с него по никакъв начин. Правилно си усетила, че може би чрез теб се опитва да се утеши и да се почувства по-добре, затова недей да допускаш това да се случва повече, ако не искаш ти да си потърпевша от цялата ситуация. Възможно е човекът да е объркан, да не знае какво точно иска, но това не е твой проблем. Явно е, че и ти имаш симпатии към него, иначе едва ли щеше да го допуснеш до себе си, обаче в това положение, по-добре е да спазваш дистанция. Не е редно ти да си вторият му избор и ако бившата му го отреже за пореден път, да търси теб, нали така?

3.   Според мен той просто иска да прави секс с теб, а истински обича бившата си, но в момента не може да е с нея и затова се забавлява и утешава с теб! А ти защо си с него не мога да разбера! Със сигурност не си влюбена:личи ти по думите! Тогава защо изобщо се занимаваш? Много тъпо...
Аз разбирам да си влюбена и да страдаш от игричките му, но явно не е така! И ти не искаш връзка, тогава? Изчукайте се да ви мине мерака и любопитството, пък после ако си допаднете, тогава му мислете!

4.   Кога смятате да ги одобрите тези коментари? Чакам вече 2 дни, като нямате време да се занимавате със сайта, въобще го зарежете...
Авторката