Приятелите му се опитват да ни разделят
Здравейте искам да споделя и да попитам изпатили, какво да направя за да не успеят да ни скарат.

Заедно с приятеля ми сме от около 1 година. Мн го обичам и той мен също, но има "приятели", които постоянно правят опити да ни скарат. Постоянно го базикат - Еее ожени се, остави я жена ти за малко, ела да се напиеме и тем подобни глупости. Аз съм мн открит човек, казах му , че ме дразнят и май искат да ни скарат, но той е малко наивен и не го вярвя "те си били такива".
Знам колко двойки са се разделили заради такива доброжилателни приятели, е аз неискам да съм от тях и затова пиша и се надявам да ми дадете съвет как да предотвратя евентуална раздяла

Коментари

1.   Спокойно, не мисля, че се опитват да ви скарат! Просто им липсва мъжката компания!

Виж, и при жените е така. Моите приятелки всички са обвързани. Преди намирахме повече време за себе си - да излизаме по женски, да си говорим повече, без мъжко присъствие и т.н. А сега много често когато се опитам да събера момичетата на едно място, те ми отговарят: "не мога, ще излизам с приятеля си", "приятелят ми си идва, трябва да се видим"... Трябва да се правят някакви компромиси. Мъжете обичат да излизат без женска компания, има някои неща, които не си позволяват да правят пред приятелките си. А и не можеш да го ограничиш да не се вижда с тях. Това, че е с теб, не значи, че е вързан за теб и не трябва да се вижда с приятелите си. На тях им липсва неговата компания, не си мисли, че искат да ви скарат. Компромиси! Всичко се гради върху това :)

Мег*

3.   ДО авторката:
На млади години сиреч когато бях на 20, изпаднах в същата ситуация. Негов"приятел" му подмяташе":
Имаш в колата одеяло и...хайде на Околомръсното.....
Бях възмутена оставих го, намери си леко момиче, опари се и после се ожени !!!

Няма да ти казвам за разочарованието си от нея и........ започна да ме търси и притеснява.
Бил сгрешил, аз съм момичето на живота му..., но....от мен
КРАЙ.

Минаха години докато не срещнах моят втори мъж/приятел.., силна връзка голяма обич, неразделни сме, не иска да се среща с приятели, от работа тича в къщи.....

Страшно ни е хубаво заедно без "ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ".
Според мен аз съм вече на 49 г., момчетата на младини
"не всички разбира се", се влияят от приятели.

Добре че дъщеря ми попадна на свестен мъж на 30, тя е на 26 г. Също са непрекъснато заедно и много
щастливи.

Дано съм ти помогнала малко то малко.УСПЕХ !
Росирос

4.   Ние момчетата като сме си по близки някои път си правиме такива маитапи един с др но едва ли искат да ви скарат
по скоро го базикат
не се ядосваи :) живи здрави

5.   Ами за да ви върви добре връзката не трябва да сте 100% от времето заедно. Трябва почивки един вид.
Нямам предвида да се разделяте - просто го остави да излиза сам с приятелите си през седмица или там през колкото време иска...

Имам приятели с много "обсебващи" връзки - от страни не изглежда добре - насилваш се да идеш някъде само и само полувинката ти да не остане неконтролирана...
Не знам де, вашия случаи може да не е такъв но приеми че в някои ситуации може да се явиш "багаж" не партньор...