Използва ли ме?

Аз съм на 21 и от 7 месеца издържам приятеля си, който е по възрастен от мен с 15 години.
В началото имахме силна емоционална и сексуална връзка от която сега не е останало нищо.
Не желае да говори с мен, не желае да спи с мен, иначе "много ме обича", но не желае да ме погледне даже, независимо от тактиката, която избирам - да му се моля, да поставям ултиматоми, да се опитвам да говоря спокойно и уравновесено.

Финансовото ни положение в момента е по-трагично от колкото може човек да си представи - аз изплащам негови заеми към банки, датиращи от преди нашето запознанство, останала съм почти без дрехи и обувки от първа необходимост и дори е под въпрос дали ще продължа следването си, защото не успявам да заделя парите за таксата.

Работя по 13 часа дневно 2 на 2, търся си втора работа, едвам пазя някакво емоционално равновесие.
На ръба на нервна криза съм, изпускам си нервите,чувствам се гузна, защото в момента издържам него докато родителите ми имат огромна нужда от моята финансова подкрепа.

С него сме заедно от около 2 години и половина, като 2 от тях той е безработен.

Първоначално караше на някакви готови пари и от тук, от там, но вече не ни е останала една заделена стотинка.
Преди около месец открих, че е взел пари на заем от наша обща позната, не ми е казал, а когато го питах ме излъга.
Имам усещането, че чака метеорит да го удари по главата за да направи нещо.

Вече губя всякакво уважение към него като мъж и в скоро време въобще няма да го възприемам като такъв.
С две думи положението въобще не е розово.
Когато стигна до сълзи и кризи той обещава, че ще се оправи (обикновено е нещо конкретно, като таксата за университета примерно) и когато дойде момента пак аз трябва да се оправям сама.
Когато го питам защо вече не ме желае или не иска да говори с мен той се оправдава с финансовото ни положение, но не прави нищо да промени нито едното, нито другото.

От година ми опява за курсовете на НАРС, като обещава, че ще потърси пари за да ги започне, но не прави нищо.
Би ми било интересно да чуя мнение от човек, който вече е минал през това.

Нямам с кого да говоря, а единственото момиче, на което съм споменала бегло за положението веднага се нахвърли да дава акъл, при положение, че и тя не е цъфнала и вързала в личният си живот.
Искам да чуя мнения и съвети.

Коментари

1.   Много е неприятно наистина...но, мисля,че те използва, да.
Не знам какво да те посъветвам..за да си сигурна,и ако мн го обичаш му постави ултиматум или да започва да ти помага или да хваща гората! И..ще видиш.Ако той наистина държи на теб и те обича ще се промени,ако не...ясно е.
Ева

2.   Бих се чувствал много унизително и неудобно да ме издържа жена толкова време.Изглежда имаш силни чувства към него, но как виждаш такава връзка занапред?
Мечо Пух

3.   НАРС, мани го тоя, няма да ги мине такъв капут, само те мята, спасявай се

4.   според мене трябва да бягаш на далеч.колкото по-скоро,толкова по-добре.не съм била в такова положение,но имам приятелки ,които за разлика от тебе са като ''слепи влюбени'.съжалявам ги искрено.радвам се че ти си прогледнала.не се тормози за човек,които явно не мисли за тебе.това е моето мнение

5.   ДА, използва те ! Защо го търпиш ? какво те кара да го финансираш безвъзмездно ? Не те питам дали го правиш от любов, защото това е всичко друго ,но не любов. Спри и се замисли, защо заглавието ти е "използва ли ме "? Зноеш отговора. Остави го, бягай и си оправи собствения живот. Щом си толкова борбена и упорита, насочи енергията си за собствената си полза и помисли за бъдещето си. той е просто един търтей и мързеливец. разкарай го по най-бързия начин.Това е моят искрен съвет към тебе.
Герда

6.   Боже, какъв съвет искаш да чуеш, при ситуацията, която описваш: зарязвай го по най-бързия начин.
Не проумявам как търпиш и се съгласяваш на такова нещо при това с години. Какъв секс, каква емоция бе братко, какво 5 лева. Чак душата ми се възмущава. Че и още питаш "използва ли ме" и "дайте съвет".
Оставяй го тоя кърлеж по най-бързия начин, тегли му чертата окончателно. Па и "защо не иска да спи с мен"... ТИ как имаш желание да спиш с него, това мъж ли е?!

8.   Използва те.

9.   Еми тва колко пъти ще го публикуваш?

10.   СЛУШАЙ СЕГА ВНИМАТЕЛНО. АДСКИ МНОГО ЩЕ ТИ ОЛЕКНЕ, АКО СЕ РАЗДЕЛИТЕ. ТИ ИСКАШ ДА ТЕ УБЕДИМ В НЕЩО, КОЕТО ВИЖДАШ И НЕ ИСКАШ ДА Е ИСТИНА. НАПРАВО ЩЕ СЕ ПРЕРОДИШ. И НЕЩО, КОЕТО СТРАШНО МЕ ВЪЗМУЩАВА Е ЧЕ ВИ Е ТОЛКОВА ГОЛЯМА РАЗЛИКАТА В ГОДИНИТЕ. ТОВА Е МНОГО ЛОШО, ЩЕ СТРАДАШ И ТИ И ДЕТЕТО ТИ. ОТ ОПИТ ТИ КАЗВАМ ДА НЕ СЕ ВПУСКАШ ВЪВ ВРЪЗКИ С ТОЛКОВА ВЪЗРАСТНИ МЪЖЕ, ТОВА Е АДСКИ НЕПРАВИЛНО. БЯГАЙ ДАЛЕЧ ОТ ТАКОВА НЕЩО, НИКОГА АМА НИКОГА НЕ ГО ДОПУСКАЙ. А ТОЗИ ОСВЕН ТОВА И ТЕ ИЗПОЛЗВА И НЕ ГО БИВА ЗА НИЩО. БЯГАЙ, БЯЯЯЯЯЯГАЙЙЙЙЙЙ. НЕ СИ ПРОПИЛЯВАЙ И ОСЛОЖНЯВАЙ ЖИВОТА.БЯГАЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ

11.   Едно съм разбрал с годините, хората мн рядко се променят,ти сама казжаш в началото е било... хубаво.. като всяко начало,но след това се е променил,тоест показал ти е истинската си всъщност.Този човек е от този тип които гледат да минат по най тънкото съпротивление. Явно е че си силна жена,имаш нужда от силен маж до себе си,не се занимавай с мекотелота. А отност НАРС,аз съм го изкарал и само ще ти кажа, че на 35 год и нагоре ... никой няма да го еземе там,те искат млади и преспективни хора. Успех ти желая и само напред.

12.   Подкрепям всички и най-вече номер 10. Бягай и не се обръщай. Ти си още съвсем млада на 21 г. Тепърва ще имаш възможности да срещнеш подходящия мъж. Не се заробвай от сега, не си жертвай младостта и не пренебрегвай родителите си. Когато имаш повече пари за себе си, ще се преродиш, ще се почустваш млада и жизнена и приятели няма да ти липсват.

13.   Какъв съвет изобщо искаш, не ти ли е ясно какво ще ти кажат всички?

Ти трябва да си луда и да си изгубила всякакво уважение към себе си щом го търпиш.Идеална си за него, намерил е 100% балама, която да търпи всичко, как изобщо си стигнала до тука и къде си го намерила тоя нехранимайко, който е на 36 години и е по-зле от дете в първи клас?
Махай се от там момиче....наистина не разбирам как си се докарала до тук....

14.   Моето мнение е ясно.. Всъщност дори до половината не дочетох историята ти, но от това "Аз работя и не заделям за следването" а той си търтелува вкъщи и си се тъпче най-вероятно..ясно е момиче. Осъзнай се. Ако ти се следва или си вече 3-4 година - спести и СЛЕДВАЙ! Ако е толкова некадърен, че да не може да си намери работа - да заминава. ДА! ИЗПОЛЗВА ТЕ! Няма съмнение. Не искал да спи с теб, да говори - ти си касичка за пари. И толкова ли си тъпа, че да му плащаш дълговете???? И то от преди да се запознаете... Я СЕ ОСЪЗНАЙ!!!!!!!!!!!!!!
Unknown Girl 19*

15.   Престъпление е при млада, здрава права жена, мъжа да работи, ХА ХА ХА

16.   Аз съм на 21 и не мога да си представя да издържам мъж и то толкова по-възрастен от мен. Ти направо ме разби. Не знам как си допуснала такова нещо да ти се случи, но може и да е за добро. Сега ще си още по-силна и хубавите неща ще те радват повече. Ще видиш колко е приятно да разполагаш сама с личните си доходи и да имаш живота, който искаш. След време ще си намериш и приятел, който няма как да бъде по-лош от този, просто защото този е последната дупка и по-зле няма накъде. Съветът ми е да си вземеш поука от случката и повече да не допускаш такива нагли използвачи да ти смучат живота.

17.   Ужас! А какво ли прави по цял ден 2 години след като не работи, а ти се бъхтиш?

И защо ли не иска да спи с теб?

Не стига, че те използва ами ти и кръшка. Сгащи го и го изритай с най-голям кеф.
Малко хора са добре в личния си живот и обикновено ако те са супер добре, партньора им не е.
В момента ти си губещата страна.

18.   ДО АВТОРКАТА: Как се развиват нещата, какво реши?

19.   Авторката, като абсолютна идиотка реши да даде още 1 шанс и постави ултиматум в срок от 1 месец да се взима в ръце.

Месецът започва да тече от днес - рожденият ми ден и още същият ден останах разочарована.
Той не се постара, ама изобщо.
Взе ме след като работих 13 часа.
Питах какво ти се прави, нещо по-специално.
Отговорът - да си легнем, защото му тежала главата (както всеки божи ден уж му тежи главата или му е лошо, или е изморен или прочие глупости).

Живеем със съквартиранти и сега, когато се прибрах след 13 часовият ден трябва да сготвя и да сложа масата за да почерпя (хората са много свестни, даже подарък са ми взели и не върви аз да им кажа "отивам да си лягам").
Не е направил нищо за да ме улесни или за да се постарае да се почувствам добре (а за неговият рожден ден аз приготвих 2 торти и какво ли още не).

В началото на връзката ни направо ме носеше на ръце и това е и причината да му давам този последен шанс (и съм почти убедена, че тй и него ще съсипе като всичко друго).
Изключително нервна и разстроена съм, разходи ми се по нервите демонстративно и днес.

Ако бях отстрани и аз щяхда съветвам да го разкара тоя и ако няма коренна промяна в отношението му след месец го напускам.

Благодаря за мненията (най-вече и за мъжките, защото винаги съм се чудела как ли изглежда ситуацията в мъжките очи).

Всичко хубаво пожелавам на всички ви и отново благодаря, че ме изслушахте.

20.   Защо си още с него?

21.   Aми щом дори и за рождения ден не си мръдна пръста не си струва, съжалявам, че страдаш така, много е тежко, но е време да приветстваш щастието, като се махнеш далеч от него. А и на тазо възраст не се променят лесно хората... Пиши пак каккво се случва!

22.   Слушай мило момиче, "Вълкът козината си мени, но нрава никога", бягай далеч и ще ти олекне, аз имах гадже по-голямо от мен с 10 години, той не работеше, а аз учих и работих. Живееше си в друг град и идваше при мен само когато му трябваха пари, спяхме заедно, сексът беше страхотен, но рядък, защото "той никога не беше при мен", аз страдах, също като теб му поставях ултиматоми, тпй дори се хващаше на работа, но за месец два и беше толкова мързелив, че зарязваше всяка работа на втория месец, понякога ми крадеше пари от портмонето. Започнах да излизам с други мъже, един от тях ми допадна страшно много, с него съм и до днес. Щастлива съм!

23.   Даа, много правилно си задала темата. Използва те, определено. Аз лично, не мога да си представя как ще оставя момиче да плати сметката в някое заведение, камо ли да живея на неин гръб. Този си е жалък от където и да го погледнеш, както го описваш е абсолютна мърда. Не му давай никакви месеци, бий му шута веднага, не те заслужава и трудно ще се промени.

Ale

24.   Здравей! Радвам се, че си решила да споделиш тук своята история. Аз реших да прочета това, което си написала, защото и аз самата се намирам в подобна ситуация. В случая ние сме от по-малко време заедно и той е от по-малко време без работа. Иначе и ние имаме подобни проблеми, тъпото е, че не виждам желанието да промени нещо, да започне работа и т. н. Не мога да кажа, че го издържам, но определено голяма част от парите ми отиват при него. А днес осъзнах, че той чвно не осъзнава това.... Всички ми казват да го оставя, да се изнеса, да продължа напред, но като че ли все не мога да намеря сили да го направя, все се надявам да се оправят нещата, че ще бъдем нормална двойка, но май са си празни надежди. Не че имам право да те съветвам нещо, но според мен колкото повече отлагаш раздялата ви, толкова по-трудно ще ти бъде. Затова пиши ми ако искаш какво се случва с теб сега и се надявам и двете да намерим сили и да се мотивираме взаимно и да направим важната крачка.

25.   аз съм мъж и бях на твоето положение, на 34 години бях много добре стъпил в живота за 1 година едно момиче ме разсипа работех и в чужбина стигнах до там да спя по улиците без лекарства и храна тя ми се кълнеше в любов всеки миг казваше ми обичам те всяка минута докато не седнаx и преосмислих живота си къде бях и къде съм сега и поеx своя си път.

26.   25, интересно ми е как може една жена така да доведе мъж до просешка тояга в буквалния смисъл на думата.

Иначе, авторке, защо не си търсиш вече друго жилище? С този няма да го бъде! Той изобщо не очаква, между другото, да го зарежеш след месец, не ге взима на сериозно.
Не си длъжна, между другото, като студенатка да издържаш и родителите си, а обратното.
Гледай ти самата да се издържаш, че можеш да завършиш като 25 - на улицата!

27.   аз съм номер 25
днеска си гледах снимките преди 1 година мъж в разцвета на силите си в перфектно здраве 70 килограмов с спестявания с бъдеще а сега 50 килограма с нужда от средства за операция и нямам пари за работа и лекарства, никога повече няма да помагам на жена в живота си същата тази жена ме нарече боклук и нещастник защото нямах пари да и изпратя

28.   отново аз съм 25
дори не съм имал интимен контакт с нея не съм е целувал дори пострадах от добротата си

29.   много коментари станаха за кратко време... та моят е следният:
сподели ако искаш какво е станало по-нататък с твоята история.. предполагам хората се загрижиха за благосъстоянието на едно борбено момиче.

30.   има и друга тема подобна на твоята в саита "приятелят ми е мързелив". земи се отдели и се спасяваи на 21 не си струва да с есусипваш и да съсипваш бъдещето си заради този човек. не си заслужава