Никога няма да е същото
Осъзнах че никога няма да бъда така както е било никога вече. Когато бях 15 годишна започнах връзка със момче 2 години по голям от мен. Горе долу направихме 4 години заедно. Казвам горе долу защото много пъти сме си прекъсвали отношенията за седмица две даже и за 9 месеца последния път. Осъзнавам че никога няма да бъде същото с друг. Той беше първата ми любов и ще го помня цял живот. Преживяхме много заедно и добро и лошо. Бяхме свикнали толкова много един със друг, споделяхме си много, бяхме като брат и сестра, израстнахме заедно, обичах го безгранично и много сляпо. Такава обич едва ли ще изпитам някога пак. От година и половина не сме заедно, но все още често се сещам за него, когато го видя или попадна на негови снимки се присещам за това че бяхме толкова много свикнали заедно и се държахме много и се обичахме. Е все пак въпреки всичко го преживях, не го обичам вече не изпитвам грам любов към него, но тази сплотеност която имахме не се повтаря. Аз си имам нов приятел от тази година и половина, той също си има приятелка и съм сигурна че се чувства така както мен. Обичам настоящия си приятел много, но това чувство от безгранична любов не мога да я изпитвам към и по някакъв начин с него сме различни не можем да се напаснем толкова добре. явно първата любов си остава единствената истинска която може да бъде. чувствам се виновна че не мога да чувствам същото към моето настоящо момче. както казах обичам го много и държа на него но просто не мога да дам безграничната си любов. споделете мнение

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   М 25г. - и аз бях така с едно момиче... Тя ми беше първата любов. С нея се карахме често, ревнувахме се (но човек който не ревнува - той не обича нали така) и сме се разделяли много пъти и след това сме се събирали... Тя ми показа какво значи истинска любов... Дори сега (4 месеца от както за последно се разделихме) аз не мога и не мога да я забравя. В началото съм ревал с глас като малко дете - за нея. Беше ми много тежко. Почти не се хранех, мислех по цял ден за нея... Но с времето болката отмина и аз започнах да живея долу горе нормално. Все още я обичам и понякога се сещам за моментите, които имахме заедно - и се натъжавам. Мисля си че дори някога да обикна някоя друга - то няма да е така както обичам Нея... Ех Ванеса...

2.   Ами не. Това не е голямата ти любов. Ако беше, щяхте ли да се разделите? Ако всичко свършваше с тази любов, "умряла" на младини, всичко би се обезсмислило.

3.   Идеално те разбирам миличка! Аз също имах такава връзка, малко по-кратка, но всичко което си написала все едно съм го писала аз... Дори още ми е странно, че има друго момиче в моето положение, мислих си, че всичко това необяснимо и странно нещо се случва само на мен. Аз също вече не изпитвам същите чувства към него, уважавам го много и не мога да опиша реално това което усещам към него. Знам, че няма да намеря друг такъв, знам, че няма да имам друга такава връзка... Според мен това е била истинска любов, дори сега като се сещам за всичко с М. усещам нещо странно отвъре, което не е любов, не е умраза, не е безразличие. Чувството е неуписуемо, понякога дори различно. Сега съм необвързана, но с разбито сърце. След М. имах друго момче в живота си с което не изживяхме връзката си. Странното е, че към В. изпитвам любов и топли чувства, които не съм изпитвала към друг. Дългата ми и неповторима връзка с М. остава завинаги в моето сърце, както и той. Но момчето за което ще ми се свива сърцето винаги като се сетя, видя или чуя за него е В. Толкова силно чувство в мен никога не съм усъщала към никой друг... Сама се убедих, че да оставиш нещо неизживяно ти оставя по-дълбок белег от това да си имал и изживял!!! Не знам само аз вече какво ще усещам и изживявам, страхувам се, че вече самата аз се променям и винаги ще копнея за един единствен който знам, че не е за мен...

4.   Живота поднася изненади, никога не не казвай никога.

5.   Не можем да обичаме различните хора в живота си по един и същи начин. Хубаво е, че нещата не се повтарят. Остава впечатлението, че любовта, която в момента изпитваш, не е тази, на която си способна. Възможно е сегашната ти връзка да не те удовлетворява напълно и затова да обръщаш поглед назад. Помисли дали искаш да си отново с предишния си приятел, дали си представяш животът ти да продължи с настоящия или имаш нужда от нов човек до себе си, когото да обичаш безгранично. Но имай предвид, че наистина никога няма да е същото. От теб зависи да бъде още по-хубаво :)

6.   Здравей, авторке!
Няма как да го заличиш, защото това, че сте били заедно толкова време не можеш да изтриеш. Но въпроса не е в това, дали не можеш да дадеш безграничната си любов отново, а дали искаш наистина да я дадеш. С времето почти всичко избледнява, да, ти ще имаш белег от тази твоя първа любов, но ако наистина вече няма любов и пламък към него, ако наистина мислиш, че обичаш човека с който си сига, не се страхувай да му дадеш онази безграничност за която говариш. Още си млада, те първа ще срешнеш истинския човек на когото да дадеш всичко от себе си, а може би вече си го срещнала без да подозираш? ! Изгубила си приятел, човек на когото си разчитала много, но знаеш ли може би там е въпроса, обичта ви е била повече приятелска, били сте свикнали с времето да сте един до друг. Не се притеснявай, сърцето само ще ти покаже на кого какво да дадеш и кой как да обичаш. Не го мисли, а чувствай.
Поздрави, желая ти всичко на-хубаво и помни, че щом така е станало, значи така е трябвало!

7.   Първата любов не се забравя, но се преживява. Сега на колко години си? Вие сте изкарали много време заедно и за това ти е трудно, но се свиква. Ще обичаш, но няма да бъде същото, естествено. Но дори и да не обичаш по същия начин ще оцениш повече някой друг като виждаш, че си струва повече. Успех с всичко и да знаеш, че това ще мине и просто гледай напред. Махни снимки и всичко, което ти напомня за него, защото след като ти липсва все още го обичаш дори и да твърдиш, че не е така. Изтрии го от живота си, за да не се натъжаваш и с времето всичко ще стане по-лесно, дори когато погледнеш назад ще се чудиш защо си си губила времето с такъв човек. Така, че успех и само нагоре! :)

8.   Все eдно чета собствената си история.
Когато бях на 17 се запознах с момиче което беше на 14.
Бяхме почти 5 години заедно, също като вас се разделяхме за седмица, за две, за няколко месеца. Но си бяхме много близки, споделяхме си всичко, правехме всичко заедно, навсякъде бяхме заедно и в добро, и в лошо. Но всичко свърши вече. Година и половина не сме заедно, тя си има приятел, аз в момента си нямам приятелка, но след нея съм имал 3 връзки - кратки и неуспешни. Опитах се да поддържам приятелска комуникация с нея от рода на честит рожден ден или честита нова година, но тя ми каза, че не желае да поддържаме и такава връзка дори и се отказах.
Доста време не се бях сещал за нея, все едно напълно съм я забравил, докато преди 2 седмици не се преместих в новата ми квартира. Докато си местих багажа в едно от чекмеджетата намерих нейна снимка, зарадвах се като я видях отново дори и на снимка. Взех си нейната снимка и в новата ми квартира, и тогава на следващата вечер я сънувах за първи път от както сме се разделили. Сънят беше и страхотен и гаден, защото сънувах как всичко беше по старо му и изведнъж тя отново изчезна...
И може би разбрах най-сетне, че колкото и да се мъчиш да я забравиш, първата любов никога не се забравя!
Успех за напред ти желая :)
Гената 24

9.   така е, понякога с даден човек се получава много голяма тръпка и привързаност и обич.. Но дано се съберете един ден.. Въпреки това може да дадеш шанс и на новото момче!

10.   :)

11.   Не изпитваш грам любов към него ли? Част от сърцето ти винаги ще е негова!

12.   От Авторката
Благодаря ви за съветите страшно много. Да той ще си остане завинаги в сърцето ми по някакъв начин, с него няма как да се съберем отново, първо защото въпреки всичките хубави неща който съм изписала за него ние двамата нямаме никакво бъдеще заедно. Той не може да ми осигури условия за един нормален живот. И второ въпреки че е по голям от мен мисленето му е все още тинейджърско и все още е така, за толкова години не предприе крачката да заживеем заедно. Ако бяхме заедно още щеше да е така всеки по къщата си и като гаджета да излизаме. Не искам да прозвуча прехвърцунено но аз съм друг тип момиче за мойте крехки години мисленето ми е малко по различно, мисля за семейното гнездо, а не за това какъв нов лаф да измисля и да меря улиците по цял ден, и къде да направя някой дрифт с колата което за него беше ежедневие. Нямаше никакви цели за живота си и за това колкото и да беше болезнено аз бях човека който исках да се разделим. до колкото новия ми приятел, той е мъж на място няма го това детинското поведение и безотговорноста. Може би не успявам да дам всичко от себе си за тази връзка, защото ме е страх да не се провали. Не искам да се раздавам и накрая ножа във гърба